Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jakie oleje i płyny eksploatacyjne do Primer


Gość Paki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie, jaki olej i ile powinno się lać do skrzyni biegów w P12 z silnikiem 1.8 (QG18DE)? W serwisie prawdopodobnie zalano mi 75W-90 Elfa i teraz biegi chodzą ciężej niż przed wymianą.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P Ja uzywam oleju Mobil1 SHC i jest to sprawdzony porzadny olej syntetyczny,ktory zalewaja rowniez w Irlandii do Nissanow w serwisach oczywiscie nie moge reczyc za wszystkie ale olej sam w sobie przewyzsza normy API GL 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jaki olej i ile powinno się lać do skrzyni biegów w P12 z silnikiem 1.8 (QG18DE)? W serwisie prawdopodobnie zalano mi 75W-90 Elfa i teraz biegi chodzą ciężej niż przed wymianą.

Pozdrawiam

Piotr

 

Witaj,

Jaki olej lać to masz w ksiazsce obsługi

a ile to wchodzi ok. 3 litrów.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w serwisie wlali olej oryginalny ten który zaleca nissan i jest lux. W książce przeglądów jest tylko napisane NISSAN XZ (jeżeli to coś oczywiście znaczy) koszt to 200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w serwisie wlali olej oryginalny ten który zaleca nissan i jest lux. W książce przeglądów jest tylko napisane NISSAN XZ (jeżeli to coś oczywiście znaczy) koszt to 200 zł

 

Sprawdziłem przed chwilą w wersji elektronicznej (ksiażki obsługi) napisane jest Nissan API GL-4 o lepkosci SAE 75W85.

Do serwisu szkoda jechać, już wpominałem, ze mnie kosztowało 21 za litr = 63 PLN razem z wymianą. Zalałem Petro Canada 75W90 API GL-4/GL-5

Wymieniałem razem olej w silniku koszt 37 za litr = 111PLN

Razem wymiana oleju w silniku i skrzyni biegów = 174PLN

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

widze że jest tu wiele opini ale wiekszość dotyczy P10,a ja mam P11 2.0 SRi i tez chciałbym wymienic olej w skrzyni. Pytanie jest proste:

 

DOKŁADNIE JAKI OLEJ KUPIC DO TEGO MODELU ?

 

Wiem że juz tu było wiele odpowiedzi,ale chciałbym otrzymać konkretną,czyli Olej .... itd

 

Z góry dziękuje i nie krzyczcie,bo jestem nowy... ;)

 

Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to musi być zgodny z normą GL-4 (GL-5 podobno bardzo niezalecana wiec lepiej nie kombinować na siłę) 75W-90 byłby najbardziej uniwersalny zarówno na zimę jak i lato ale troche kosztuje, ja bede miał 80W-90 i raczej też nie powinno być większych problemów. A co do marki to sprawa dowolna według upodobań ale lepiej postawić na pewniejszą markę kosztem paru złotych bo tego nie zmienia się co miesiąc. (Ja akurat kupiłem ELFa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki chłopaki za te info, zapisze sobie i będe musial kupic,bo chce a w sumie musze wymienic sprzęgło,wiec odrazu wymienie olej, zawsze to troche ciszej będzie pracował.

 

Pozdro... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

witam mam samochod 2 litry z 2001 roku ale kupilem w Niemczech . Ma przebieg 145k km. Nie wiem jaki ma olej i jaki mozna wlac.

 

Mysle nad polsyntetykiem ale nie wiem jakie Primerki lubią firmy. Moze polecicie z doswiadczenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił Valvoline MaxLife Motor Oil 10W-40 lub Valvoline MaxLife Diesel Oil 10W-40 zalezy jaki masz silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak :D zapomnialem dodac ze benzyne. Wiem ze to istotna roznica z dieslem. Wiec czy ten olej co poleciles odpowiada to tego silnika??

 

Wezmy pod uwage ze ma przejechane juz 145 k km , wiec czsami dochodza mnie sluchy ze mineralny juz trzeba lac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według książki serwisowej należy wlać olej typu API SH lub SJ przy klimacie umiarkowanym do -20C + 40C zalecany olej to 10W40. Jeśli silnik nie "bierze" oleju to narazie wcale bym się nie zastanawiał nad zmianą na mineralny. Ja obecnie jeżdzę na Castrol za to w książce serwisowej zalecają Texaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peryskop
witam mam samochod 2 litry z 2001 roku ale kupilem w Niemczech . Ma przebieg 145k km. Nie wiem jaki ma olej i jaki mozna wlac.

 

Mysle nad polsyntetykiem ale nie wiem jakie Primerki lubią firmy. Moze polecicie z doswiadczenia??

byyyyyyyyyłłłłłłłłłłłłooooooooooooo tu tyle razy :D mobil 10w40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam póki co mobila półsyntetyk 10W-40 a mam SR20DE przebieg wg licznika 145tys, Coobcio mówił że może być ten przebieg realny i zastanawiam się nad przejściem na syntetyk Valvoline. Zalałem półsyntetyk bo nie wiedziałem co było wlane wcześniej, ale póki co oleju mi raczej nie ubywa wiec może następna wymiana będzie już na syntetyk.

Co do olejów Valvoline MaxLife to słyszałem raczej tylko pochlebne opinie w przeciwieństwie do moim zdaniem komercyjnego i przereklamowanego MAGNATECA od CASTROLA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO leją Shella syntetyk (chyba 5W50), ale pewnie i każdy olej będzie dobry, byle miał odpowiednie parametry jakościowe i lepkościowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się nad przejściem na syntetyk Valvoline.
bezproblemowo.. syntetyk czy półsyntetyk mają podobne własności myjące. silnika nie rozszczelnisz a raczej zyskasz.

ponieważ świeżo jestem w posiadaniu primery to poczytajcie - jak chcecie - to: http://www.fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=12972 . ja za dużo olejów przetestowałem zeby nie móc sie wypowiedzić :one:

 

 

co do castrola magnateca... koleś miał samochód od poczatku jak kupił przez kilka lat zalewany silnik . ponieważ jest mechanikiem w końcu robił remont. ponoć, to co syfu było w silniku, to rzadko widział.... i ja mu wierze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peryskop
byyyyyyyyyłłłłłłłłłłłłooooooooooooo tu tyle razy :D mobil 10w40
buło tyle razy, ze tylko nie mobil :kosci:

ups :D zasugerowałem sie mobilem ,zalałem 9 tysi rzobiłem,nic narazie nie dolewałem.w pożo jeee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do castrola magnateca... koleś miał samochód od poczatku jak kupił przez kilka lat zalewany silnik . ponieważ jest mechanikiem w końcu robił remont. ponoć, to co syfu było w silniku, to rzadko widział.... i ja mu wierze

Właśnie o tym mówie nieraz słyszałem właśnie że ten olej niby lepiej przylega do metalu itp ale przede wszystkim zasyfia silnik i w skrajnych przypadkach może zatkać kanaliki olejowe przez co niektóre części mogą nie mieć dobrego smarowania, a niektórzy się cieszą że przestał im brać olej jak zalali magnateca. Zwłaszcza im życzę powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...