Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Moja Almerka 2.2Di juz po CHIPie :-)))


Gość Luke2001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prodykt tej firmy

http://www.diesel-power.com/Kategorie_Products_2222.html

 

generalnie jest to wpiete w wiazke za schowkiem (ładnie wyprowadzone gniazdo z wiazki) i moge wypiąć , ale w to miejsce musze wstawic taka jakby zaslepke (druga wtyczka zalana), by pewnie pozwierac przewody, ktore zostały przeciete, by wstawic tego chipa/boxa

Inaczej silnik nie zapali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob program w dobrej firmie bo boxy zwykle maja male przyrosty w stosunku do poniesionych kosztow. najlepszym przykladem byl box kolegi z SR vRS ktory w swojej skodzie mial przyrost rzedu (nie pamietam dokladnie ale jakos tak) 0.5konia i 2 Nm :D

 

[ Dodano: Sro 25 Kwi, 2007 18:27 ]

przepraszan nie docenilem BOX-a. kolega mi odpisal na pw i podal dane ile mu dalo to cudo :D

 

UWAGA :!: :!: :!:

Seria 131,5KM 327NM

Box 134,6KM 330NM

 

ps. prosil zebym wspomnial ze box jest na sprzedaz :diabel: niestety do VAG-a... :zly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i wczoraj odwiedzilem Diagtronik.

Niestety, efekty sa wielce niezadowalajace w przypadku zmian wylacznie programu :(

 

w serii bylo 114KM i 239 Nm

po dlubaniu wyszlo tylko 118 KM i 280 Nm

 

Wyglada na to ze trzeba by bylo zainteresowac sie ingerencja w cisnienie sprezania. Jakis trojniczek czy cos...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najtaniej to wychodzi załorzyć wąż ogrodowy, z czasem zrobi się nieszczelny i turbina coraz wiecej będzie dmuchać - CZEX miał tak u siebie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj.....to rzeczywiście niezadowalające te wyniki....

Sam też chciałem podjechać na chipa ale po takich wynikach to powiem szczerze, że zaczynam się poważnie wahać... :(

a z silnikiem u Ciebie wszystko ok?? przepływka jak??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj.....to rzeczywiście niezadowalające te wyniki....

Sam też chciałem podjechać na chipa ale po takich wynikach to powiem szczerze, że zaczynam się poważnie wahać... :(

 

Sie nie dziwie :) Inna rzecz, ze te kilkadziesiat niutkow zrobilo swoje.

Auto zauwazalnie zwawsze sie zrobilo. Poza tym, do codziennej jazdy wystarczy. Poki co ;)

 

a z silnikiem u Ciebie wszystko ok?? przepływka jak??

 

Wszystko w porzadku. Przeplywka ok, zadnych problemow.

Zreszta, sami Panowie w Diagtroniku stwierdzili, ze zdrowiutki silnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

to zalerzy głownie od stylu jazdy, choć przy takim jeszcze niskim momęcie to luz... jak przekroczysz 350Nm to dopiero możesz się zacząć nad nim zastanawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pozbyłem się kata, poprawa w sumie trochę odczuwalna jest.

Za parę dni chip, mówisz że do 300Nm nie ma się co martwić ?

Czytałem o przypadkach ślizgania się sprzęgła na 4 i 5 biegu w innych autach (nie za bardzo rozumię dlaczego nie ślizgało na 1,2,3) :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie nie zgodzę - w pierwszj almerze miałem 122KM i 303nm bez żadnych przeróbek nie licząc programu

No to za cholere nie wiem czemu u nie tak slabo wyszlo :(

Silnik zdrowy, kata brak i... jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik silnikowy nie równy, być może u Albina suszarka więcej dmuchała np. na skutek nieszczlnego połączenia miedzy muszlą kompresora a aktuatorem, albo aktuator nie trzymał seryjnych parametrów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

troche odkopie temat jako ze cos trzeba zrobic w tym dieslu :)

dzis podlaczylismy z kolega zegar boosta i probowalismy za pomoca smiesznego zaworka akwarystycznego podniesc troche cisnienie.jednak trioche to zle zrobilismy ale niewazne.zegar podpiety prawidlowo i w miare uczciewy(sluzyl power tronic'woi do pomiarow podczas strojenia) i o dziwo ladowalo prawie 1.1 bara.czy to aby nie za duzo jak na serie?od razu m,owie ze podpielismy sie w ten wezyk o dlugosci tak okolo 7cm wychodzacy z muszli do czegos co chyba jest waset gate'em.fotki nie mam ale chyba wiecie o ktory wezyk chodzi.z ciekawosci pomierzylismy czas na g-techu.przy fatalnej trakcji i we dwie osoby (jedna prawie 90 kg druga ponad sto :D ) udalo mi sie wykrecic 10,5 0-60mph

.czy aby wszytko u mnie ok :>

w sobote wybieram sie na hamownie w celu zweryfikowania na czym w ogole stoje.

silnik seria, kat(jeszcze) jest nic nie dotkniete.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem ok 1 bar przy turbinie i ok 0,8 w kolektorze ssącym ( z tym ,że to były 2 różne auta)

biorąc pod uwagę to ,że tanie zegary czasem oszukują o ok 0,1 więc wydaje mi się ,że jest wszystko ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Doszly mnie sluchy ze w Bloniu pod Wawa jest jakis serwis ktory zmienia/zwieksza parametry standardowej pompy w 2,2. Cena to podobno 350zl z tym ze aby to zrobic musza wyjac pompe z samochodu. Slyszal ktos o tym? :zdziw:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

jako ze ostatniozrobilismy sobie spot wiosenny klubu wwlclub.pl byly i male wyscigi w ktorych postanowilem sie sprobowac ze 110 konna ibiza sprzed FL

a tu dwa filmiki:

 

na 3 proby dwie wyszly zwyciesko, a raz przegralem o pol dlugosci auta :)

ibiza straszne baty dostawala na pierwszych dwoch biegach co widac na filmiku.

takze bylem bardzo milo zaskoczony takim obrotem sprawy.ibiza teoretycznie ta sam moc a przeciez lzejsza i z IC.

probowalem sie jeszcze z alfa 145 1.4 103km ale tutaj nie bylo polotu do almerki

takze jezdzi az milo :)

bedzie chwila to wkoncu pomierze go g-techem w normalnych warunkach ;)

licze na jakies niskie 17 sec na cwiartke i srednie 9 sec do setki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...