Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Moja Almerka 2.2Di juz po CHIPie :-)))


Gość Luke2001
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak mają - wystarczy wyjąć przepływomierz z rury i dokładnie obejrzeć. Rolę czujnika temperatury pełni w nim dioda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diodowe są w benzynowych( ja w swoich 2 dieslach nie miałem). Oczywiście możesz sobie wsadzić z diodą ale i tak nie będzie używana. Sprawdź ile kabli idzie do kostki mafa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

diodowe są w benzynowych( ja w swoich 2 dieslach nie miałem). Oczywiście możesz sobie wsadzić z diodą ale i tak nie będzie używana. Sprawdź ile kabli idzie do kostki mafa.

 

Idą cztery: dwa czerwone - jeden z nich grubszy, oraz czarny i biały. To tak na szybko - potem sprawdzę na których pinach siedzi ta dioda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GawloAlmer
Oto mój setup na zimę- co sądzicie?

seria vs dzisiaj : http://www.wrzuta.pl/obraz/yLMazJT4tU/wykres

 

Z porównania wykresów hamowni dla seryjnych ustawień mój samochód wypada nie za tęgo szczególnie przy około 2000 obr. :<

Whyyyyyyyyyy?

Mój wykres jest na poniższym linku:

http://www.wrzuta.pl/obraz/obUZTP3mjd/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w mojej almie jak sie okazalo osiagi ograniczala zapieczona tarcza hamulca przedniego... co ciekawe ja tego nawet nie odczuwalem. Jezdzilem tak az sie przypalilo sprzeglo i co gorsza wyrobilo lozysku dyfru w skrzyni :/ Sporo wydatkow mialem ale teraz samochod jezdzi o niebo lepiej ,dodatkowo wywalilem kata :D teraz juz przed 2000obr samochod sie zaczyna zbierac :one: jedyny minus to na zimnym silniku przy butowaniu zostawiam czarna chmure :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GawloAlmer

Samochód niby był na przeglądzie i mówili że było wszystko OK. Powymieniałem wszystkie filtry i oleje, dodałem taki dodatek czyszczący do paliwa Shella i jakoś tak się zrobiło - nie wiem jakim cudem- że czułem tego buta przy dwóch tysiach ale potem zacząłem przerabiać dolot i ten cug zniknął. Myślałem, że rura dolotowa do d*py. Więc wróciłem do starego dolotu ale cugu już nie było. No i zrobiłem ten pomiar na hamowni. Potem próbowałem czyścić przepływkę płynem do czyszczenia przepustnic i wywaliłem kata. Buta dalej nie ma choć może jest troszkę lepiej.

Czy mogła się przepływka uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A jak jest z wytrzymałościa tego klekota? Gdyby sie dało 200KM zrobic i z 400Nm to czy ten motor by to wytrzymał?(jak VAGowskie TDI) czy trza by go było zakuc itp?

Czy grzebał ktos ten motor troche grubiej? tzn. Wpakował wieksza turbine, FMIC do tego zoc z pompa i wtryskami robił?

Moze podejść do tego silnika jak do silnika bez turbo...i zaczać wszystko od początku włącznie z elektroniką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety te silniki 2,2Di są z d*py i do nieczego się nie nadające...

głośna, dużo palą, nie rozwojowe, totalnie nie elastyczne i mają słabe pompy paliwowe...

Bezpieczny maks to Albina Stage okolice 140KM i 360-370Nm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głośna

Rzecz względna.

dużo palą

Nie mogę się zgodzić: w trasie 5l/100 i po mieście 7-8l/100 jak sie jeździ w miarę spokojnie. Konkretnie przyciśnięty w mieście około 10l/100.

totalnie nie elastyczne

No nad tym faktycznie trzeba popracować, ale przede wszystkim nauczyć się nim jeździć.

mają słabe pompy paliwowe

Niestety.

niestety te silniki 2,2Di są z d*py i do nieczego się nie nadające

Miałeś z nimi bezpośrednio do czynienia, że wystawiasz o nich taki osąd? Jeśli tak podziel się jakimiś konkretami na ich temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to racja h...a te siliniki, gdyby te 200KM dał rade zrobić to duuużo szybkich n16ek by sie pojawiło a tak auto dla emerytów :D żartuje :P

Ja na viosne sie przymierzam do zmiany auta(więc gdyby ktoś na viosne chciał octavie 1.9TDi zapraszam) i nie wiem czy kupowac jakiekos japbca i grzebać czy cos nowszego,drozszego i szybszego...jak civic badż accord 2.2ictdi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sleepyhead
dużo palą

Nie mogę się zgodzić: w trasie 5l/100 i po mieście 7-8l/100 jak sie jeździ w miarę spokojnie. Konkretnie przyciśnięty w mieście około 10l/100.

[...]

totalnie nie elastyczne

No nad tym faktycznie trzeba popracować, ale przede wszystkim nauczyć się nim jeździć.

 

Dużo Ci pali Theant, w mieście mieszcze się w 7 litrach z ciężką nogą i w 8 na trasie jak sobie jadę około 170km/h. A co do elastyczności to pewnie są lepsze silniki od tego "klekota" ale mi elastyczności nie brakuje, od 1500 ciągnie bardzo mocno (280Nm przy 2200 obr). Może nie jeździłem jeszcze "porządną furą". Uważam, że jak na starego diesla jest naprawdę OK i duża frajda z jazdy (ot taka moja subtelna opinia, jako miłośnika dieselków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że jak na starego diesla jest naprawdę OK i duża frajda z jazdy

O to, to, to ;)

Dużo Ci pali Theant, w mieście mieszcze się w 7 litrach z ciężką nogą

Bo mi się pewnie przepływka kończy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wy narzekacie na spalanie

A kto tu narzeka? Miałem poprzednio Fiata Uno 1.4 '96 - to był smok - 10-11 w mieście - wtedy narzekałem, ale szedł pięknie. Przepływkę mam jeszcze oryginalną i na razie wszelkie słabe ruszenia zwalam na nią :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj moja almera dołączyła do grona samochodów zawirusowanych przez Alltuning :) pojechałem z kolegą który ma golfa IV 1.9tdi, z moim szybko się uporali bo przez jakieś 30min,potem wyłączyli prąd w całej Zdunskiej Woli i z kumplem czekałem prawie cały dzień żeby zrobili jego golfa :zdziw: Samochód jest teraz nie do poznania, lepsza elastyczność, szybciej się zbiera, V-max jeszcze nie sprawdzałem. Na papierze nie wygląda to jakoś super 118KM i 290 Nm. Jak będe miał chwilę wrzucę wykres. Chciałbym jeszcze zwiększyć ciśnienie doładowania, czy jest ktoś z W-wy kto zrobił to u siebie?Co do golfa zrobili 136KM i 280Nm..rakieta. No cóż, trzeba się cieszyć tym co się ma :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej wrzuciłem wykresy z hamowni w Alltuningu. Na 1 jest seria i po pierwszej próbie modyfikacji, na 2 jest ostateczna wersja z wsadzoną nową przepływką. Dalej będzie chyba IC a później zobaczymy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...