Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zużycie paliwa


Gość Ajac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

silnik 1,6.

Próbowałam pobijać swoje rekordy niskiego spalania robiąc trasę prędkością nigdy nie większą niż 90 km/h i udało mi się zejść jeden raz na odcinku 120 km do 5,2 l.Wolniej już nie potrafię, więc nie wiem czy można zejść niżej.Trasa autostradą z Torunia do Gdańska (ok.150km)prędkość 140-160km/h spalanie ok.8-8,2 l. Tu wolniej się nie da , bo Notek daje dużą przyjemność z jazdy. Spalanie na autostradzie porównywalne z jazdą miejską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz jeszcze potrenować :) , kiedyś się zaparłem i średnia z 80 km wyszła na drodze krajowej 22 około 4,5. Jechałem 80-90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jazda podmiejska i miejska (5/1) z komputerka 6 l, z wyliczeń 6,2 l.

Trasa , 3 osoby + pełen bagażnik ok. 1000km (80% autostrada - 140km/h, 20% reszta jak się dało :-)) z wyliczeń 7,5 l

1,4 benzyna.

 

pozdrawiam

Edytowane przez gatar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj tutaj ,co prawda jest to o 1.4 ale wartości niewiele się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

optymalne, jeżeli nie planujesz gwałtownych przyspieszeń to 1800 - 2200, ale jesli utrzymasz w granicach 1800 - 2000 to będzie git.

45km/h na 4 biegu :)

60 - 70km/h na 5 biegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie zejście poniżej 2000 obrotów niczemu nie służy (no chyba, że testujemy wytrzymałość łańcucha rozrządu :) ) Tzn okazjonalnie można ale raczej ja nie schodzę poniżej 2000 obrotów bo ten silnik pomimo wspaniałej elastyczności jednak fajniej jeździ powyżej 2000 obrotów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A według mnie zejście poniżej 2000 obrotów niczemu nie służy (no chyba, że testujemy wytrzymałość łańcucha rozrządu :) )

Popieram w 100%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

http://www.motostat.pl/vehicle-stats/48559

Moje statystyki, z tym że jest 3 użytkowników auta.

Ja jeżdżę w miarę ekonomicznie, hamowanie silnikiem itp. Zmieniam biegi ok. 2500rpm, czasami jak ciepły silnik to lubię przewietrzyć turbinę i leci do 4000rpm.

Siostra różnie, raz przy 1500rpm zmieni bieg innym razem przy 3000, w miarę hamuje silnikiem. Szwagier dynamiczniej ode mnie - z reguły wiecznie gdzieś się śpieszy...

Niestety diesel, a bardzo często jeździ malutkie przebiegi... 2-4km, co niedługo się chyba zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

poradzcie mi proszę na czym polega srednie spalanie, które podaje komputer na tablicy rozdzielczej Note?

Mam Note z 2006 r., poj. 1,6, benzyna. Gdy go zakupiłem pół roku temu, to srednie spalnie było pomiedzy 7,0-7,1 litra na 100 km.

Tymczasem teraz, w grudniu, mam podawane od 6,6 do 6,8 litra na 100 km.

Dodam, że tankuje benzynę 95 oktan, raczej średniej jakosci.

Bede wdzięczny za uwagi, pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznacza dokładnie średnie spalanie :). Komputer przez cały czas analizuje zużycie paliwa i wylicza średnie zużycie w stosunku do przejechanego dystansu.Wynik jest obliczany od ostatniego resetowania tego parametru. Oznacza to, że jeżeli nigdy nie resetowałeś tego wskazania, komputer wylicza Ci średnie zużycie paliwa na dystansie jaki przejechałeś od nowości samochodem.

Zaleca się - żeby to wskazanie miało jakiś sens, aby resetować ten parametr np. po każdym tankowaniu. Wtedy wyliczone wskazanie będzie wskazywało średnie zużycie paliwa pomiędzy tankowaniami. Można też resetować wyliczoną wartość przed jakąś trasą. Wtedy otrzymasz średnie spalanie na tej trasie. Możliwości jest wiele. Na pewno nie ma sensu nie resetowanie tej wartości i dopuszczenie do ciągłego uśredniania, bo "wyliczanie" średniego spalania na dystansie np. 20000 km, raczej nie przyda się do niczego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc,

 

note 1,4 mam go juz 4 lata i cos dziwnego przytrafilo się zonie ;)

 

komputer pokazywal, ze ma jeszcze paliwa na 20km do stacji. pozniej licznik sie wyzerwoal ( -----)

 

po zatankowaniu 20l paliwa -komputer teraz mi pokazuje ile przejechałem -?!? zamiasta odliczac znowu ile jest paliwa do "mety"

 

o co chodzi? jak to usunac?

 

dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na kierownicy masz przycisk z literką " I ". Za każdym razem kiedy naciśniesz będziesz miał inne wskazanie.

Przykładowo, masz wyświetlane średnie spalanie. Mogę pomylić klejność, ale po naciśnięciu literki "I" wyświetli się A - licznik dzienny przejechanych kilometrów i tak po kolei: B- drugi licznik dzienny, potem czas jazdy , ile możesz przejechać, średnia prędkość itd....

Kiedy chcesz wyzerować któreś dane, przytrzymujesz kilka sekud literkę "I".

Jeśli nie masz przycisków na kierownicy, wykonujesz te czynności wystającym bolcem na tablicy zegarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Notka 1.5 dci i cały czas pokazuje mi średnie spalanie ok 6.5L/100. Trochę się dziwię, ponieważ miałem zatankowany full bak i po przejechaniu 200km wskazówka drgnęła o milimetr....ale komputer wciąż pokazuje mniej wiecej 6.5L...próbowałem resetować ale dalej to samo....czasami pokazuje 7 albo 8...zaznaczam, że nie jestem rajdowcem i jeżdzę bardzo oszczędnie, nawet klimy nie włączam...czy macie podobnie ? Kontrolujecie spalanie na kompuetrze czy raczej weryfikujecie to na swój sposób ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Notka 1.5 dci i cały czas pokazuje mi średnie spalanie ok 6.5L/100. Trochę się dziwię, ponieważ miałem zatankowany full bak i po przejechaniu 200km wskazówka drgnęła o milimetr....ale komputer wciąż pokazuje mniej wiecej 6.5L...próbowałem resetować ale dalej to samo....czasami pokazuje 7 albo 8...zaznaczam, że nie jestem rajdowcem i jeżdzę bardzo oszczędnie, nawet klimy nie włączam...czy macie podobnie ? Kontrolujecie spalanie na kompuetrze czy raczej weryfikujecie to na swój sposób ?

Jeśli skasowaleś licznik przebiegu zaraz po zatankowaniu,to przy następnym tankowaniu,ilość litrów które wejdą x 100 : ilość kilometrów przejechanych= średnie spalanie.6.5 l to trochę dużo ale przy aktualnej aurze i jeździe tylko po mieście całkiem możliwe. Tym wskazaniem zbytnio się nie przejmuj,aczkolwiek u mnie w tiidzie pokazuje wyjątkowo dokładnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym drganiem :D wskaźnika paliwa się nie przejmuj,z początku jest tak jakbyś nic nie jeździł,a później jest tak jakby Ci ktoś dziurę w baku zrobił :D

Po prostu czujnik w baku jest tak wyskalowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie każdy samochód palił tyle samo...Notek nie jest tu jakimś wyjątkiem. Czy zatankuję za stówę czy (coraz rzadziej) do pełna :)) samochód mi pali tyle ile wleję.... No nigdy skubany nie chciał jeździć dłużej :D Jak wlewałem za stówę no to mi tą stówę spalił i po sprawie.... do pełna tak samo (tylko może trochę mniej ekonomicznie bo w końcu spalił mi cały bak!) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zauważyłem, że jak już drgnął, tak teraz leci skubany w dół, że hej...nie pomyślałem też o fakcie, że mam klimatronik i to jednak determinuje spalanie o jakies 0.5- 1L...szkoda, że nie można tego jakos przełączyć na zwykłe dmuchanie :-) Trzeba będzie się przyzwyczaić, że w zimie będzie kiepsko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie zauważyłem, że jak już drgnął, tak teraz leci skubany w dół, że hej...nie pomyślałem też o fakcie, że mam klimatronik i to jednak determinuje spalanie o jakies 0.5- 1L...szkoda, że nie można tego jakos przełączyć na zwykłe dmuchanie :-) Trzeba będzie się przyzwyczaić, że w zimie będzie kiepsko.

Po pierwsze climatronic możesz przełączyć na ręczne(wszystkie pozycje poza auto i rozmrażanie/max.chłodzenie,są sterowane ręcznie),po drugie zużycie przy włączonej klimie wzrasta nieznacznie przy dieslu(duży moment obrotowy,w zal.od mocy silnika(200-240Nm)/nisko uzyskiwany-1700-2000rpm)Jedynym miarodajnym wskazaniem jest obliczenie samemu i to po wyjeżdzeniu do rezerwy, pełnego zbiornika(maleje wtedy błąd pomiaru np.oszukującego dystrybutora-początkowy start/powietrze)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie jak przełączyć na ręczne ? Rozumiem, że jeśli nie mam w pozycji AUTO lub rozmrazanie szyby to jest git ? Na razie tak psioczę, ponieważ dopiero co kupiłem furę i tankowałem na razie raz, także pojeździmy zobaczymy. Martwi mnie tylko, że podczas jazdy komputer cały czas pokazuje spalanie powyżej 7-8L co jest dziwnym objawem. No ale zweryfikuję to podczas rezerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze rozumiesz,pozostałe pozycje ty regulujesz manualnie gdzie ma wiać i z jaką siłą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzieś czytałem ze w climatronicu tak czy siak sprężarka od klimy chodzi czy masz AC włączone czy nie, czy AUTO czy byle jakie wianie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...