Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zużycie paliwa


Gość Ajac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nasuwa się pytanie po co inwestować w gaz............... jeżeli nasze Notki tak mało palą.

Pozdr. Yogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi póki co (ok 10 tys km przebiegu) spala ok. 7 l/100km. Z tego jazda mieszana-nie jest to jazda non-stop w korkach, ale też nie trasa non-stop przy 90km/h, a jak wiadomo przy 90km/h jest najekonomiczniej. Wiecie jak to się jeździ po Aglomeracji Śląskiej. Kilka razy było litrażowanie i wychodzi ok. 7l/100km...przeważnie. Jak jest trasa to oczywiście mniejsze spalanie, ale większe nie bywa. Dodam, że wskazania komp. nie posiadam-litrażowanie do wybicia pod dystrybutorem (zazwyczaj ten sam) i liczydło w dłoń. ;) Jak wiadomo komputery kłamią nieco...kalkulator i wskaźnik przebiegu rzadziej. :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się - notek mało pali. Moje powyższe wyniki - około 9 litrów w mieście (takie miasto - dużo świateł, przejazd kolejowy, tłok itp.) może nie są najniższe. ale nie powinny przerażać jeśli powiem o czymś takim:

 

Miałem okazję na kilka dni zamienić notka na Forda Focusa 1.6 benzyna 115 KM. Przy takim samym użytkowaniu, w tych samych warunkach i bardzo ładnej pogodzie Focus spalił około 12 litrów !!!!/100km.

A na trasie - nie raz notkiem udało mi się osiągnąć realne wyniki (liczone od tankowania do pełna) od 5,1 do około 6 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ten Focus dużo pali. Mój Hyundai i30cw (kombi) 1.6 benzyna (126KM) - jazda po mieście Wrocław, korki, krótkie trasy (do pracy 8km), ciężka noga ,cały bak tylko w mieście - max 10 litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, a teraz spalanie wyszło mi średnie 6,4l/100 km. To już całkiem przyzwoity wynik. ;) Ciekawe od czego to zależy...No cieplej jest to prawda, a trasy/jazdy podobne jak zawsze. ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakby tak koledzy pozakładali konta na motostat.pl czy czym podobnym, to bez dodatkowych opisów każdy mógłby sobie przejrzeć statystki spalania i porównać ze swoim notesem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, jestem nowy mam Notesik od listopada 2010 ale jestem mile zaskoczony spalaniem.

Średnie zużycie przy czym trasa miasto mniej więcej 50/50 wynosi nieco ponad 6L przy czym jeżdżę z wiecznie włączoną klimką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przyzwoita norma, przy spokojnej jeździe można ten wynik nawet poprawić

 

Ja przy proporcji trasa/miasto 60/40 i spokojnej jeździe, potrafię zejść latem do około 5.5 l/100. Zimą w granicach 6 l/100

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wygląda tak:

Jadę z Sieradza do Gdyni i pod blok do szwagra mam 425 km (jeżdżę tam od 13 lat) więc nie potrzebuję tekstów że "jest bliżej" bo nie jest.

Przed wyjazdem tankuję max na Shell. Zatankowany i zapakowany na wakacje po sufit (rodzina 2+2) zużywam do autostrady za Świeciem tyle że wskazówka stoi na połowie baku.

Po wjeździe na autostradę wbijam nogę do spodu i zużywam pozostałą ilość benzyny tak ze zostaje mi może z 12 litrów z 45...

Tak że średnia urlopowa wynosi 7,7/100 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

między 90/100 km/h a 130 km/h zużycie paliwa rośnie już dość drastycznie i nie jest to tylko cecha note. Przy tej drugiej wartości mniej więcej plus 2,5 litra na setkę km,potem każde 20 km więcej to ok 1 litr

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda na wakacje (krajówka i autostrada): ok. 80 km (prędkości ok. 80-100km/h), potem ok. 320 km (przeważnie 140-160/km/h choć i czasem więcej......) po tym zapaliła się rezerwa.... wg moich szacunków przy tych uwarunkowaniach 9,0+ l/100 km na takiej "trasie", przy czym samochód załadowany 2+1 i pełny bagaż. Teraz już tak nie jeżdżę. Poza tym orientacyjnie 30% miasto i 70% "trasa" wychodzi ok 6-6,5 l. Na czystej trasie z prędkościami ok. 70-110 km/h (i tylko incydentalnie poniżej 70 km/h) ok. 5,4-5,6l. To pomiary z tankowania pod korek. Kompa nie posiadam (visia). Wszystko tu moim zdaniem zleży od stylu jazdy, pokonywanych dystansów, jakości paliwa bo ta może być różna na różnych stacjach, stanu drogi i warunków na drodze.

Edytowane przez myk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im więcej poisz tym więcej pije,podobny do Twojego styl jazdy ,z tym że max 140 i nic więcej,trasa do Gdyni średnio 6L/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdził ktoś z was ile mu bierze przy licznikowych 200, albo chociaż przy 190? Ciekaw jestem, bo ja nie miałem na tyle determinacji żeby w takim momencie resetować komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałeś extremalnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałeś extremalnie :D

 

dostałem od drugiej pilotki szybką komendę "odchodzimy" i nie zdążyłem przeprowadzic eksperymentu. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś próbowałem - to dość proste, trzeba znaleźć dłuższy kawałek niezbyt uczęszczanej drogi o przyzwoitej nawierzchni (dla własnego bezpieczeństwa), rozpędzić auto do np 180-190 km/h, wyzerować komputer spalania i poczekać na pierwszy odczyt,który pojawi się po kilku przejechanych km, ewentualnie ponownie wyzerować i ponownie poczekać na odczyt - nie będzie to dokładne ale wynik z pewnością przestraszy. O ile pamiętam wyszło mi koło 15 litrów :rolleyes2:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś próbowałem - to dość proste, trzeba znaleźć dłuższy kawałek niezbyt uczęszczanej drogi o przyzwoitej nawierzchni (dla własnego bezpieczeństwa), rozpędzić auto do np 180-190 km/h, wyzerować komputer spalania i poczekać na pierwszy odczyt,który pojawi się po kilku przejechanych km, ewentualnie ponownie wyzerować i ponownie poczekać na odczyt - nie będzie to dokładne ale wynik z pewnością przestraszy. O ile pamiętam wyszło mi koło 15 litrów :rolleyes2:

 

:rolleyes: wiem jak to zrobić, ale wierz mi że przy 200 na blacie i pełnej obsadzie w notku trudno się ustawia komputer i czeka te kilka kilometrów na odczyt w ogólnym wrzasku zony i tesciowej :) , jak będę sam to na spokojnie zbadam temat.

 

15 powiadasz, tak się spodziewałem

Edytowane przez kules
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

czy zauważyliście różnicę w spalaniu pomiędzy benzyną 95 i 98?

Od nowości tankowałem 98 na BP, ostatnio jak zobaczyłem 5,56 zł/litr to postanowiłem spróbować 95.

Nie mam komputera i nie robię regularnych tras, więc trudno mi to autorytatywnie ocenić, ale wydaje mi się, że spalanie 95 jest niższe.

Póki nie włączę klimy nie widzę różnicy w osiągach, po włączeniu klimy troszkę brakuje mocy w porównaniu do 98, ale tylko troszkę :shifty:

Edytowane przez Piciud
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

czy zauważyliście różnicę w spalaniu pomiędzy benzyną 95 i 98?

Od nowości tankowałem 98 na BP, ostatnio jak zobaczyłem 5,56 zł/litr to postanowiłem spróbować 95.

Nie mam komputera i nie robię regularnych tras, więc trudno mi to autorytatywnie ocenić, ale wydaje mi się, że spalanie 95 jest niższe.

Póki nie włączę klimy nie widzę różnicy w osiągach, po włączeniu klimy troszkę brakuje mocy w porównaniu do 98, ale tylko troszkę :shifty:

Kolego ,tu masz odnośnik do tematu w którym szeroko wałkowaliśmy aspekty związane ze spalaniem 95 a 98 :

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/59805-pb-95-a-98/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ,tu masz odnośnik do tematu w którym szeroko wałkowaliśmy aspekty związane ze spalaniem 95 a 98 :

http://forum.nissanklub.pl/index.php/topic/59805-pb-95-a-98/

 

Popatrzcie na ten wątek - to było w grudniu 2010 r. Pisaliśmy o cenach paliw na poziomie 4.29 - 4.70 PLN. Dziś pół roku po, mamy ceny na połapie 5.39 - 5.45 PLN... :blink: O cenach paliw premium nie ma nawet co wspominać.

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

1,4 - spalanie sprawdzam od zakupu. Obecnie mam przejechane 4800km. minimalnie 6,07l na trasie slask kłodzko i powrót (trasa przebyta 2 razy). Jazda nie była jakaś super ekonomiczna bo na a4 mniej niz 110 nie lecialem.

 

Jako nowy do około 2000km palił mi nawt przy ekonomiczym poruszaniu powyzej 6,8l. teraz wiem ze to był okres docierania gdyż spalanie mocnao spadło mimo klimy. Najwięcej na dotarciu spalil 7,8l (chyba po 1 tankowaniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rekord mój na chwilę obecną...5,71 l/100km. Przebieg ok. 1000km w tym 2 tankowania (1 pełne)...Z tego ok. 600km w trasie, a reszta miasto=korki i tereny strome górzyste-Tatry (momentami trzeba było redukować na 1 by wjechać na wzniesienie). Chyba nie jest źle osiągnąć wynik takowy. Obciążenie na trasie full bagażnik + 2 osoby. Bez klimy...Jazda raczej ekonomiczna-max.110km/h. Pozdrawiam :)

Edytowane przez red
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...