Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Krzywe tarcze w Notesie


Gość kedzior
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no tak ale jak powiedzą że wimienią jakies graty z tytułu gwarancji to raczej trzeba podpisać papierki.przecież nanim mi nie powiedzą czy zrobia to z gwar czy na mój koszt to do tego czasu nic nie podpisze.

 

[ Dodano: Wto 03 Kwi, 2007 12:58 ]

a jak powiedzą że nie zrobią na gwarancji to zgłoszę niezgodność towaru z umową wedle umowy o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej-DZ.U.141 POZ.1176 ART.4 PUNKT 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co ?!wchodze do serwisu i muwie że zgłaszam niezgodnośc towaru z umową?

 

[ Dodano: Wto 03 Kwi, 2007 13:21 ]

czyli co ?!wchodze do serwisu i mówie że zgłaszam niezgodnośc towaru z umową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autko na osobe prywatna.... Czekam na relacje MAXXX-a.

Oczywiscie Pan w serwisie wczoraj zadal pytanie, czy przypadkiem jakas kaluza nie byla grana... :< Pytanie sluszne, ale nie w moim przypadku.... Przebieg 11tys. km...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok panowie!relacja z servisu! na początek dowiedziałem się że samochodem musi przejechać się"mistrz" który zdecyduje czy naprawa będzie z gwarancji czy też na własny koszt.następnie został mi podsunięty papierek na którym znajdowało się słowo "gwarancja".wedle ostrzeżeń notka padł muj sprzeciw.powiedziedziałem że nie mam zamiaru podpisywać tego gdyż jak stwierdzicie że uszkodzenie powstało z mojej winy to ja powołam się na ustawę która twierdzi że jeżeli wada wyniknie w ciągu 6 miesięcy od daty zakupu to uważa się że wada ta istniała w chwili zakupuauta.koleś spojżał na mnie z pod byka i powiedział że pierwszy raz o czymś takim słyszy! powiedział żebysię nieprzejmować bo ten papierek o czynnościach gwarancyjnych o niczym nie swiadczy.sprawdzą furkę i wtedy zdecyduje co robić dalej.no ok!przyjechał mistrz i powiedział że pierwszyraz jedzie samochodem z przebiegiem 7000 km który hamuje głośniej i straszniej od "wozu drabiniastego"cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdy zdjęli koła okazało się że tarcze są koloru fioletowego! tak słyszałem jak gadali! mechanicy chcieli je przetoczyć a koleś(wpożo) w serwisie mówił im żeby je wymienić! jednak po jakiś konsultacjach z mechanikami zadzwonił do centrali w której kazali nie wymieniać tylko przetoczyć .gościu w serwisie powiedział że to nie zależy od niego ,centrala powiedziała że prawdopodobnie okazuje się że materiał z jakiego zrobione sa tarcze są wadliwe.jednak podobno po przetoczeniu wierzchniej warstwy wszystko ma być ok.muwią że dużo osób ma taki problem w notesach!

 

[ Dodano: Sro 04 Kwi, 2007 21:44 ]

jestem umówiony za tydzień na toczenie .acha dostanę fure zastępczą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz ty czytasz między wierszami.był nakaz z centrali na razie zedrzec wierzchnią warstwę z tarcz,bo podobno tylko ona jest wadliwa ;) .niema siły żeby za pierwszym razem je wymienili.jak sytuacja się powtórzy na przetoczonych już tarczach to raczej wymienią! pożyjemy zobaczymy!następnym razem nie dam sobie już przetoczyć tarcz!

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxxx,

 

Jezeli poddasz sie opcji przetoczenia tarcz, to generalnie podpisales na siebie wyrok. Czemu? Ano dlatego, ze moze i z jednej strony bedzie przez jakis czas OK (przetoczenie zedrze z twoich tarcz z 1 mm) to potem ten temat powroci jak bumerang - to jest wina materialowa (i konstrukcyjna)!

Tak wiec, jak sobie dasz przetoczyc tarcze (na gwarancji), to problem predzej czy pozniej znow sie pojawi. A wtedy serwis nie powie ci, ze jest to problem z tarcza z winy bledu materialu/wielkosci tarczy, tylko ci powiedza, ze sie skrzywila bo sie konczy - a jak wiadomo tarcza ktora ma minimum i sie skrzywi tym bardziej nie bedzie podchodzila pod jakakolwiek odpowiedzialnosc producenta....

 

Jednym slowem - w KULKI sobie z Toba leca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz po wizycie - krotka relacja.

 

Oczywiscie tarcze do bani - propozycja podobna do Maxxx24 - przetoczyc.

 

Ale juz wiem czemu to proponuja. Otoz problem polega na zapisie gwarancyjnym - tarcze nie sa ujete w gwarancji. Teraz tak - jezeli autko ma do 10.000 km to Nissan Central Europe przyjmie taka naprawe tarcz i rozliczy dealerowi.

Jezeli autko ma powyzej - to nie. Nissan Central Europe NIE przyjmuje jak na razie do wiadomosci faktu problemu z poddostawca tarcz - problem pojawia sie takze w Micrach i w Almerach a takze w Navarach!

 

Tak wiec problem nie lezy po stronie dealera - on nie chce ci wymienic tarcz dlatego, bo nikt mu za to nie zaplaci - czytaj - GWARANT nie zaplaci - czyli Nissan Central Europe. No i zostanie na lodzie z nierozliczonymi tarczami - czytaj UTOPI kase.

 

Jedynym rozwiazaniem jest napisanie pisma do centrali - jezeli ktos chce to zrobic, to dawajcie znac, podam namiary!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się.kolo w serwisie poprosił mnie o napisanie pisma do centrali w którym to ubolewam nad tym że niechcą mi wymienić tarcz chociaż stwierdzono wadę materiałową!prosił by uczynić to z tego względu ,iż jak coraz więcej osób będzie wyrażało swój sprzeciw to po jakimś czasie centrala się ugnie! jeszcze raz powtarzam że koleś w serwisie(ten za biurkiem chciał wymienić mi tarcze na nowe jednak nie mieli ich na stanie i jak wykonał telefon by je zamówić( nakreślił im także mój poblem) to oni podobno pod żadnym pozorem nie pozwolili mu tych tarcz wymienić na nowe lecz przetoczyć! usłyszałem póżniej te same słowa co napisał kolega mkrasz.jednak w tym piśmie oprócz mojego ubolewania zamierzam powołać sie na ustawe z którą zapoznał mnie notek,gdyż ja odebrałem swojego notka 5 miesięcy temu i jeszcze mi nie upłynęło pół roku od podpisania umowy.a więc będe mógł troszkę nastraszyć centralę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...