Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Irytujące dźwięki


Notesik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tematem są bliżej niezidentyfikowane dżwięki dochodzące z układu kierowniczego.

mam taki problem!

od 3 tygodni skręcając kierownicą w prawo słyszę metaliczny odgłos przypominajacy pękanie sprężynki.

dżwiek powtarza się co 360 stopni obrotu kierownicy.

czy wiecie co jest powodem?

 

Ja tez to miałem. Na dole przy podłodze pod kołem kierownicaym jest łącznik. Nakkrętka jest zabezpieczona blaszką. przy skręcie ona ociera o dywanik. Po prostu ją wytnij ( tak mi zrobili w serwisie ) ciach i po problemie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tą nakrętkę i blaszkę od razu po kupnie wyp....... :D ,zastosowałem nakrętkę z wkładką przeciwodkrętną i po kłopocie tzn nie miałem kłopotów :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo,, jestem po wymianie łożysk w kolumnie Mcpersona, troche się poprawiło ale jeszcze się zdarzy ze coś stuknie szczególnie prz skręcie na nierównej nawierzchni. Poczekam troche zobaczymy co się bedzie działo. Zastanawiam się nad łącznikiem ( :/ gumowym) w kolumnie kierowniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam do was pytanie ,czy przy zmianie biegów słychać ruch lewarka?.

Nie chodzi mi o pracę zmiany biegów w skrzyni bo to jest OK,ale o sam dżwięk lewarka w kabinie ,u mnie zrobił się bardzo głośny,za każdym razem słychać głuche uderzanie jakby metalu o metal,macie coś takiego?

 

Porównaliśmy z JACKO na spocie zmianę w biegów w naszych notach i doszliśmy do wniosku, że jest taki sam odgłos - i chyba określiliśmy to jako "kliknięcie" - choć kolega się upiera że w poprzednich autach biegi chodziły mu bardziej delikatnie, a mi takie klikanie odpowiada :D

aha i wyczailiśmy drobny szczegół różniący nasze autka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I w temacie irytujących dżwięków,głośna praca łożyska prawego tylnego koła,nie chciałem ruszać tematu puki nie wypowie się serwis,a serwis mnie zaskoczył! Umówiłem się na dzisiaj na wizję w tym temacie,a tu bach! łożysko wymienione po niecałej godzinie!

A teraz do rzeczy,odgłos pojawiał się przy prędkości 70kmh do 80kmh,oprócz szumu dawało się wyłowić delikatne buczenie.Po kilku dniach dżwięk stawał się na tyle wyrażny że był łatwy do wychwycenia już przy 55kmh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis mnie zaskoczył! Umówiłem się na dzisiaj na wizję w tym temacie,a tu bach! łożysko wymienione po niecałej godzinie!

wniosek z tego wypływa jeden - trzeba molestować serwis przy każdej okazji :) trzy latka miną szybko a potem już tylko pozostaje łapać się za kieszeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie zaskoczyli,nawet się nie pytali czy mam czas ,czy dzisiaj wymieniamy machnęli i wsio! :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj wymieniamy machnęli i wsio!

na Twoim miejscu nie martwiłbym się o miejscowych - znają cię i nie zwracają na Ciebie praktycznie uwagi wiedząc, że masz nowe i sprawne auto. Inaczej może być gdzieś w dalekiej trasie - szczególnie upierdliwi i przemądrzali są ci z WRD Komend Wojewódzkich - zachowują się tak jakby pozjadali wszystkie rozumy :) Podczas kontroli trzeba się zachowywać asertywnie i z grzecznym dystansem, nie wdawać się w zbędne dyskusje :D Nie mam pojęcia jak zachowa się kontroler za granicą (np Austria czy Niemcy ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uuu,to musiało być bardzo głośno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam do was prośbę ,obluknijcie w swoich maszynach,czy podczas skrętu kołami w czasie jazdy słychać bardzo wyrażny szum od kół?(łożysk?)Nie wiem może jestem przewrażliwiony ale słyszę podczas jazdy i skrętu głośny szum łożyska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyatko to prawda ,ale nie do końca,łożyska czasami dają taki objaw że podczas skrętu je będzie mocniej slychać,a co do gum raczej nie były głośne i o ile kojarzę nie było takiego objawu.Muszę kiedy przerzucić letniaki i sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szum łożysk na razie mnie nie trapi. Niestety prawie od początku przy skręcie w czasie jazdy słychać skrzypienie. Według mechanika, który serwisuje nissany i sam miał almerę, nissany tak mają i nie jest to groźne (jakiś element gumowy trze o łącznik itp.). Zresztą w ogóle zawieszenie mojego notesa żyje własnym życiem jeżeli chodzi o dźwięki (amortyzatory tył gdy są zimne to jęczą, sprzęgło po starcie skrzypi). W przyszłym tygodniu będę w aso ( zastanawiam się nad zakupem QQ+2) to dam sprawdzić zawieszenie i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem jutro na wizję umówiony ,ciekawe czy stwierdzą łożysko.

 

Stwierdzili,wymienili.Ciekawe czy to ten sam paprok w Anglii zakładał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Na jesień wymieniali mi w ASO łożyska kolumn mcpersona, ( stuki przy skręcaniu najazd na nierówność) ...cholera i znowu zaczęło stukać, identycznie jak wcześniej :(: . Muszę znowu do nich jechać , a najgorsze jak gościu chce żeby się z nim przejechać i akurat w tym momencie ma stuknąć :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam pytanie przy skretach tylko w lewo na nierownosciach pojawiaja sie stuki w kierownicy czy ktos moze mial cos takigo w swoim notesie z czym to sie ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze mial cos takigo w swoim notesie z czym to sie ma .

Jeśli poczytasz dokładniej zakładkę "irytujące dźwięki" znajdziesz wiele tego typu uwag - może to być (nie daj Boże :P ) sama kolumna kierownicza albo np jakiś drobiazg (np. blaszka zabezpieczająca śrubę krzyżaka kolumny) Takie zgadywanie nie ma sensu - pozostaje kierunek ASO tym bardziej jeśli auto jest na gwarancji, W końcu od tego są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedz w takim razie jade do aso(DAR1962 czy moze sewisujesz auto w autonis lublin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Nie 24 Maj, 2009 21:07 ]

(DAR1962 czy moze sewisujesz auto w autonis lublin)

owszem - Autoniss ul. Droga Męczenników Majdanka - tam kupiłem auto - wykonałem dwa przeglądy: 1/po roku eksploatacji darmowy przegląd karoserii plus wymiana oleju i filtra - oczywiście już odpłatnie (zdarli ze mnie skórę licząc za olej 300 zł i bodaj gdzieś około 60 zł za filtr) 2/ przegląd po 2 latach eksploatacji (nie zrobiłem wymaganych 30 ooo km) w pełni płatny i to dość słono. Zamierzam pojechać do nich jeszcze raz gdzieś w sierpniu br na miesiąc przed końcem gwarancji i trochę pomarudzić ( np że coś stuka albo cokolwiek innego wymyślę :P )) żeby poza kolejnym darmowym przeglądem karoserii zrobili mi jeszcze kontrolę stanu technicznego. I Hasta la Vista Baby! Pożegnam ich ozięble. Następne serwisy będę robił ( z przyczyn czysto ekonomicznych) w zaprzyjaźnionej (nieautoryzowanej ale solidnej i taniej)stacji obsługi którą mam pod nosem. Sam w tym roku wymieniałem filtry:kabinowy i powietrza (zamawiając w necie lub na stacji - zamienniki Filtrona i JC Premium kosztują ułamek tego co chce ASO, olej też planuję wymienić na nieco tańszy Mobil1 5W50 "SuperSyn" bo moim zdaniem lepiej pasuje ( sprawdź w książce obsługi - producent auta sugeruje 5W30, więc ten Helix Ultra Racing 10W60 który leje ASO poza tym,że nie jest dopasowany pod kątem lepkości zimowej to jakiś cenowy i techniczny kosmos - jeżdżą na nim Ferrari i Maserati po Lazurowym Wybrzeżu :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem wczoraj 27.05.2009. w ASO trapiły mnie między innymi stuki podczas skręcania.

 

Stwierdzili przegub :)

 

Teraz tylko poczekam, aż zrobią i zobaczymy czy prawdę mówili.

 

[ Dodano: Wto 09 Cze, 2009 21:50 ]

He he he

 

Właśnie wróciłem 3h czekania :< :< :< Myślałem że się wykończę nerwowo

 

I efekt taki przegub wymieniony, a pan z obsługi grzecznie zakomunikował, że to nic nie dało :D:D:D:D:D:D

 

A mówiłem, żeby dokładnie posprawdzali. No i teraz na nowo muszę się umawiać i tym razem na cały dzień zostawić samochód.

 

Ogólnie SUUUPER :D:D:D:D

 

[ Dodano: Wto 23 Cze, 2009 18:49 ]

Wspomóżcie mnie, bo już nie mam sił.

 

Dotyczy pukania podczas skrętu kierownicą.

Po wymianie przegubu, zostawiłem samochód na cały dzień. Panowie wyregulowali listwę kierownicy (tak to ładnie nazwali) dla mnie to nie istotne, ale kierownica dość mocno zesztywniała.

Na następny dzień zrobiłem po zrobieniu dłuższej trasy przy prędkości powyżej 60km/h zaczęły się problemy, kierownica nie odbija do końca, strasznie nosi samochód na lekkich nierównościach jezdni ( a tą samą trasę dawniej pokonywałem bez żadnych problemów ), no i co ważne puka dalej - oczywiście dużo mniej ale puka.

 

Co mogę jeszcze zrobić, albo co im zasugerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość piratmorski

To samo miałem w nissan micra k12 - stuki kierownicy przy skręcaniu, wymienili mi całą przekładnię kierowniczą, ale na następny dzień po wymianie stuki znowu wróciły może nie tak głośnie ale są :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...