Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Irytujące dźwięki


Notesik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

I co ?Myślisz że skośne przyjadą i mu rurę przesmarują ? ;):D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem po naprawie w ASO. Wyminili jakieś "łożyska macpersona" co to może być??

Przestało pukać przy kręceniu kierownicą, może wymiana kolumny kierownicy nie zawsze jest konieczna??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notesik,to jest górne mocowanie,a zarazem łożyskowanie skrętne amortyzatora.Kolumna McPerson zastępuje zawieszenie dwu wahaczowe,właśnie amorek ze sprężyną zastępuje górny wachacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem 17 września.

 

************************************************************************

 

Może zrobić nowe tematy i w nich pisać osobno?? Czytanie wszystkiego od początku to doprowadza do bólu głowy (nawet z piwem i chipsami)

 

************************************************************************

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o tylu stronach staje się nieczytelny :<

Sporo tu sporów, tekstów o niczym, ale zobaczcie ile jest odsłon tego tematu, może kogoś zniechęciliśmy do zakupu NOTE'a, a przecież to wspaniałe autko :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po dość długiej nieobecności na forum.

Faktycznie, ilość odsłon tematu jest imponująca, postów także sporo. Od porad do tatalnego pieniactwa. Zakładając wątek, miałem nadzieję na dzielenie się spostrzeżeniami w jaki sposób radzono sobie z problemami i na co zwracać uwagę podczas eksploatacji. Zamiast tego...no cóż...Notesik, notek chyba czas zamknąć wątek, bo stanie się jeszcze bardziej nieczytelny i dojdą kolejne wojny.

Myślę, że zniechęconych do zakupu NOTE'a nie przybędzie bo autko jest naprawdę dobre.

Mój jak narazie nie zagląda do serwisu ponadprogramowo.

 

ps: solano1-proponuję bardziej ważyć swoje wypowiedzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam dziś zauważyłem że poczts kręcenia kierownicą (parkowałem) pojawia się dźwięk przypominający uderzenie sprężyny (brzdęk...). Jak kręcę w drugą stronę to taki sam. Co to może być??

 

obłamałem tą blaszkę tuż przy śrubie i mam spokój - znam innych, którzy zrobili tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dziś zauważyłem że poczts kręcenia kierownicą (parkowałem) pojawia się dźwięk przypominający uderzenie sprężyny (brzdęk...). Jak kręcę w drugą stronę to taki sam. Co to może być??

 

obłamałem tą blaszkę tuż przy śrubie i mam spokój - znam innych, którzy zrobili tak samo

 

Ale koledzy sprawdzajcie nakrętkę którą trzymała ta blaszka !!! bo lubi się odkręcać!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

mam od pewnego czasu uciążliwy (dla ucha) problem z brzęczeniem (jakby rzężeniem), podczas wchodzenia na wysokie obroty, to znaczy tak średnio zaczyna to być słyszalne przy okolo 3000 - 3500 tysiąca obrotów ale i też podczas wolniejszej jazdy.

 

Dżwięk ten dobiega jakby od podwozia mniej więcej na środku samochodu (nie z silnika). Tak samo jak stoję w miejscu na luzie i dodam gazu to słysze jakby drgającą blachę albo jakiś inny element który rezonansuje. Coś jakby było niedokręcone .

 

Podbnie się ma rzecz jak już przy wyłączonym silniku zmieniam biegi to znaczy wrzucę jedynkę albo wsteczny to słyszę (lecz nie zawsze) jakby własnie taki metaliczny dźwięk jakby coś tam na dole się ruszało i brzęczało, nie wiem jak określić ten dźwięk.

 

Pytanie: Czy Ktoś z Was zaobserwował coś podobnego i czy warto z tym jechać do ASO ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał, z reguły Note (przynajmniej1.4) w zakresie podanych obrotów jest głośniejszy ,ale jezeli określiłeś to jako uciażliwe to wal do serwisu ,to może być katalizator,tłumik lub lużne łączenie wydechu,dziwne że ten dżwięk pojawia się również przy wyłączonym silniku podczas machlowania biegami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dni kiedy to wogóle mi nie przeszkadza bo jest mało słyszalne a są dni, że bardzo i to w te cieplejsze dni dźwięk jest bardziej uciążliwy. Ale jeśli to nie ma wpływu na inne elementy smochodu to po prostu poczekam do pierwszego przeglądu i wtedy zgłosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAJ KOLEGO MAM TEN SAM PROBLEM OD KILKU DNI 13 LISTOPADA JADE DO

SERWISU ZOBACZYMY CO ZDZIAŁAJA (stukot chrobotanie przy szybkim ruszaniu i cofaniu potem nic juz nie słyczac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

posiadam notka od miesiąca, przejechałam 1500km, na 18.11 umówiona jestem w serwisie, bo w samochodzie od początku buczy mi "dmuchawa". Nawet gdy w samochodzie gra muzyka słyszę buczenie wentylatora (nie szum).

 

Dodatkowo wczoraj upewniłam się, że przy przekraczaniu prędkości 125km/h pojawia się dość głośne buczenie dochodzące....gdzieś z przodu, jakby z silnika.

 

Prześledziłam cały ten wątek i nie znalazłam nic w tematach mojego buczenia.

Czy ktoś miał takie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do buczenia po 125- pewnie tp przypadłosć Note, ze na pewnych obrotach pojawiają się wibracje z silnika, ja mam 1,4 na na 5-ce na 3000 obr zaczyna buczec, jak wskocze na 120 - spoko juz normalnie silnik słychac i wiatr:) w 1,5 ponoć to pojawia się około 120, było o tym na forum - w sumie przepisy pozwalają na 100 km/h hihih :) no 130 na autostradzie :) mozna się przyzwyczaic :) pewnie powyżej 140 znika buczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...