Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Irytujące dźwięki


Notesik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od tygodnia (jak zaczęły się chłodniejsze noce) rano przy ruszaniu na jedynce słychać niby skrzypienie, niby stukot. Po przejsciu na 2 ,3 itd juz tego nie słychać. Jak samochód się rozgrzeje - (ale nie tak szybko) dzwięki zanikają. Np. po południu już nic nie słychać. Czy ktoś może doświadczył takich atrakcji??

Zastanwiam się czy nie podjechać do ASO ale zdrugiej strony nie chce wyjść na przewrażliwionego :P

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie stuki są wyczuwalne nawet na dobrej nawierzchni, głównie przy skręcaniu. Na 14.00 będe w ASO. Jeszcze dziś napisze co i jak.

 

[ Dodano: Pon 23 Lip, 2007 15:00 ]

Znowu ja, po wizycie w ASO stwierdzili, że coś słychać, ale musze pojeździć aby było słychać mocniej, bo nie są w stanie zlokalizować miejsca usterki.

Teraz jadę na Słowację czyli 900 km w jedną stronę, więc jak wróce to się do nich zgłoszę i wrzuce temat na forum.

 

[ Dodano: Nie 19 Sie, 2007 18:46 ]

Witam, pisałem o dzwiękach z układu kierowniczego. Po ponownej wizycie w ASO postanowili wymienić kolumnę kierownicy. Czyli drugi przypadek opisany na forum.

Pozdrawiam.

 

Witam,

 

Wydaje mi się że mam to samo, zawsze jak ruszam to dochodzi gdzies z przodu. Pojawilo sie okolo 3 tygodni temu. Nie ma znaczenia czy samochod jest zimny czy nie, slychac dobrze przy ruszaniu z jedynki, głownie jak mam skrecone koła. Kiedy koła mam prosto nie bardzo chce sie pojawiac. To co slychac mozna opisac jako drganie czegos metalowego, ale dzwięk nie dochodzi z kół.

 

Poza tym jak przejeżdżam bardzo małe nierówności to z prawego koła przedniego dochodzą takie łomoty jak by ktoś młotkiem w gumę stukał, taki pusty dźwięk. Zastanawiam się co tam się dzieje.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

U mnie niestety też słychać irytujące dzwięki. Są to takie głuche stuki, słyszalne przy wciskaniu i wyciskaniu sprzęgła. Słychać je tylko podczas ruszania i przez jakieś pierwsze 10 minut jazdy. Wtedy, gdy silnik jest jeszcze zimny.

 

W przyszłym tygodniu jadę do ASO...zobaczymy, co powiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem kolejną osobą, która zaczyna słyszeć stuki.

Note 1,4 przebieg około 4600km, auto trochę ponad dwa miesiące.

Od wczoraj słyszę głuche stuki przy wciskaniu i puszczaniu sprzęgła dochodzące z okolic lewej strony samochodu, dzieje się to tylko przy zmianie z 1 na 2 ewentualnie 2 na 3, potem jest cisza. Nie wiem czy zanika to po rozgrzaniu bo niestety wczoraj robiłem bardzo krótkie dystane po 3-4km. Co ciekawe pojawiło się to nagle, nie jeździełem samochodem ponad tydzień bo miałem wyjazd służbowy i wcześniej tego nie było, może to kwestia pogody bo tydzień temu było bardzo ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Nie wiem dlaczego, ale kojarzy mi się to z układem wydechowym, tj. jego kołysaniem się; po rozgrzaniu już nie stuka. Czy ktoś potwierdzi taką teorię?

 

Wizyta w ASO w moim wypadku wyjaśniła wszystko, poluzowane mocowanie wydechu. Śruby dokręcone - łomotu z pod maski głównie słyszalne przy tak zwanym szarpaniu, nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się a'propo słabego dokręcenia śrub, jak ktoś napisał, że mu w zawieszeniu dokręcali. Czyżby małe sprytne żółte rączki źle Nm dokręcenia śrub dobrali :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się a'propo słabego dokręcenia śrub, jak ktoś napisał, że mu w zawieszeniu dokręcali. Czyżby małe sprytne żółte rączki źle Nm dokręcenia śrub dobrali :D

 

Wydaje mi się, że to raczej jakiś anglik po ciężkiej nocy w barze siłę w rękach stracił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zeznaje ze bylo to moje zawieszenie....

 

Od tamtego czasu juz polowe wymienili :D Aczkolwiek dzis oddalem autko na wymiane kol + sprawdzenie bo wydaje mi sie, ze sa jakies luzy w mocowaniu kolumny kierowniczej do kierownicy - lubi mocno pyknac przy wiekszym skrecie... :( Zobaczymy... Licze jak zwykle na mily serwis T&T w Wawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tamtego czasu juz polowe wymienili :D Aczkolwiek dzis oddalem autko na wymiane kol + sprawdzenie ... Licze jak zwykle na mily serwis T&T w Wawie...

 

Szkoda, że nie byłeś w serwisie T&T wczoraj wieczorem ... byśmy się spotkali i kawę z automatu wypili :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkrasz a to pyknięcie nie jest to ta blaszka ?? u mnie też lubiło mocno pyknąć przy większym skręcie dopóki ona nie pękła i odpadła. Efekt: cisza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WAS79,

 

To pykniecie to niestety nie blaszka - sprawdzalem... :/

Jade next week do T&T na pare innych spraw - mam nadzieje, ze sie temat wyjasni. A co do kolumn kierowniczych, to jest to podobno bardzo czesty przypadek. Poszly juz setki maili od dealerow do Nissana - zobaczymy co wymysla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odnosnie stuków w układzie kierowniczym fakt...stuka dosc dziwnie przy samej kierownicy jakby głównie teraz jak posyało i drogi sa niezbyt równe stuka i stuka a autko ma 30 tys :/

musze podjechac niech szukaja co i jak:>

i jescze jedno pytanie pierwsza zime jezdze z ABS:) podczas wciskania pedału hamulca gdy koła sie zatrzymaja to pedał drży dosc mocno powiedziałbym i zgrzyta to normalne???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie w aucie z abs-em w momencie jego zadziałania, czuć wyraźne to na pedale hamulca. Masz więc pewność że abs w twoim autku działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam mam stukający problem i strasznie denerwujący, od strony pasażera w okolicach słupka lub deski sam już nie wiem gdzie, sprawdzałem osłonę słupka i patrzyłem czy nie ma czegoś luźnego pod deską ,może coś stuka w komorze silnika? Stukanie przeważnie objawia się z rana jak w aucie jest zimno jak tylko trochę temperatury złapie to ustaje ale czasami coś stuknie. Myślałem że coś może się poluzowało sensorze deszczu/zmierzchu ale nie wiem jak do tego się zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak autko jest zimne to też mam "chrobotanie" tylko z lewej strony.

Słychać to bardzo podczas ruszania, a także "bujania " silnika tzn np jadę na 2biegu i dodaję gazu i puszczam. Problem występuje przez pierwszy kilometr jazdy. Zastanawiam się czy zgłosić to w ramach gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja podobnie jak kolega Orzech mam wkurzające stukanie (jakby poluzowany plastik) w okolicach prawego słupka, z tym że u mnie występuje on podczas pokonywania wszelkiego rodzaju nierówności. Najgorzej jak jadę sam i zaczynam w czasie jazdy namierzać denerwujący dźwięk obmacując wszystkie plastiki z prawej strony. Raz wepchnąłem kawałek papieru pomiędzy słupek i deskę i kłopot zniknął, także wydaje mi się, że to któryś z tych elementów tak denerwująco "pyka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notesik - mam dokładnie to samo, też tylko przy zmianie obciążenia silnika (puszczanie gazu, zmiana biegu) i tylko do momentu jak się nagrzeje. Zastanawiam się czy to nie czasem zawieszenie tłumika?? Co ciekawe jak było z 5-6 st C, to rano nie słyszałem tego, dziś ok 0 st i znowu wróciło.

Też jeszcze nie byłem w aso, bo jakoś nie mam czasu sie wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...