Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Irytujące dźwięki


Notesik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W tym np. wątku było o olejach: klick klick

Co do stukania/chrobotania - problem leży raczej w zawieszeniu wydechu, ewentualnie silnika - przynajmnniej takie dotychczas wnioski można wysnuć z naszych dyskusji forumowych.

Jak narazie odnośnie silników 1.4 i 1.6 usterek nikt nie zgłaszał. Maszynownie pracują bez zarzutów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ASO na Toruńskiej. Jeszcze nie znaleźli sposobu na usunięcie problemu chrobotania z układu wydechowego. Problemem są podobno sprężyny ez sztywnego mocowania wydechu (lub coś w okolicy). Smarowanie pomaga na jakiś czas jednak u mnie nic nie dało. Ciekawi mnie czy taka "globalna" usterka trafia do producenta i czy on coś z tym robi?

 

aaa, na problem z czasowym brakiem sterowania z kierownicy też nie mają rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem są podobno sprężyny ez sztywnego mocowania wydechu (
Chyba potwierdza się moja diagnoza,pisałem już wcześniej o sztywnym mocowaniu wydechu,na pewno pomogłoby wycięcie tego badziewia i założenie w wydech siatki amortyzującej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOTEK ,fakt może coś zmienili w trakcie produkcji,u mnie jak na razie też nic nie trzeszczy,siatka na pewno nie wpłynie na głośność bo jest grubsza od rurki,a poza tym jest to splot wielowarstwowy nie przepuszcza spalin,a zarazem jest na tyle elastyczny,że w miarę eliminuje sztywność połączenia silnik-wydech,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tylko po gwarancji i umiejętnie dobrać ,bo jest kilka stopni elastyczności tych siatek.Cięcie wydechu palnikiem?eee,szlifierka kątowa,znaczy się wysokość siatki i się odcina i demontuje wydech,a póżniej demontaż górnej części od kolektora i spawanie na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dawno nie pisałem;)

 

Wentylator nawiewu na 1 biegu ćwierka niczym wróbelek przy skręcaniu w prawo :(:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No wziąłem się za wyciszanie,wpierw zrobiłem tak jak Notek,od środka pianką do płyt kg pod tapicerką dokąd się dało,a potem po styropianie,muszę powiedzieć że w zakresie 3-4tys obr.jest troszkę ciszej.Marcin napisał że znalazł śrubę pod tapicerką,ja mam dwie nakrętki kołnierzowe 8mm,nie wiem jak wy ale u mnie przewody od klimy są pięknie ocieplone kształtką styropianową.Reszta póżniej w miarę postępu prac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę w trakcie jak to będzie wyglądało,na razie przymierzam się do komory silnika .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanału nie mam i tu jest.....kanał,ale jak coś to kombinuję z podjazdem wyżej,tak że na leżąco da się dłubać,oczywiście ostrożnie i bezpiecznie!Tak robiłem skrzynię w matizie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to fajnie, że jest to forum notkowe, bo problem z poskrzypywaniem na zimno "rozstrzaskaliśmy" zanim aso, zaczaiło o co biega :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, zę znajomości musiałyby sięgać do "Panów skośnookich", bo po wypowiedziach forumowych wnioskuję, że nissan PL jest zielony w temacie ;)

 

A tak OT: widziałem wczoraj na spocie wygłuszenie w bagażniku od JACKO29 - profi robota :D gratuluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wygłuszenie w bagażniku od JACKO29 - profi robota :D

Ale jakie tam profi, poprostu wyklejony matami i tyle :one:

 

[ Dodano: Sob 05 Kwi, 2008 12:48 ]

Namęczyłem się z nimi bo zimno było,a maty nie były skore do zmięknięcia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...