Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Moja Navara


Gość Ryży Koń
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ryży Koń

Samochód odebrany w czwartek...

Wszystko cacy lala. Dołożony od razu hak i alarm... Może nie powinienem się chwalić ale alarm... pożal sie Boże. Jakiś chyba oryginalny Nissana. Dzisiaj dorobiłem antyzłodziejski patent i teraz będzie ciężko go zwinąć :)

Oczywiście serwis T&T dał doopy przy montażu haka ( dlaczego mnei to nie dziwi?)

Teraz rozważam czy ich jutro pozabijać czy tylko zdemolować?:D

Doopy dali w niewielkim stopniu ale pokazali co to bezmyślność, olewka i nierzetelność. Sam sobie poprawię, bo jak oni zaczną poprawiac to jeszcze samochód spłonie albo co.

Zrobiłem 650km (ale wynik). 320km poza miastem. Spalanie komputer pokazuje 8,0l/100km. Ja mu nie wierzę i zobaczymy jak będzie przy tankowaniu. Ogólnie bardzo przyjemnie się jeździ. Ale...

Kultura pracy silnika taka sobie. Skrzynia chodzi ciężko (no dobra, nowy jest to się za tydzień wyrobi ;)) Regulacja oświetlenia zegarów działa tylko na zegary czyli cała reszta "guzików" nie przygasa. I to chyba wszystko z "minusów" Aha nie jestem pewien ale chyba mi zydel tyłka nie grzeje... jakoś nie czuję za bardzo.

Teraz plusy

Dobre wyciszenie, przyjemnie działające audio (chodzi mi o dźwięk) Wygodne fotele i ogólnie ergonomia bardzo dobra i to przy nędznej regulacji kierownicy jedynie w pionie.

Ponieważ mało przejechałem to jeszcze nei pałowałem więc ciężko mi ocenić dynamikę. Przy normalnej jeździ jest jak najbardziej OK.

 

Teraz tylko czekam na zabudowę skrzyni, która ma byc montowana w tygodniu....już się boję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód odebrany w czwartek...

Wszystko cacy lala. Dołożony od razu hak i alarm... Może nie powinienem się chwalić ale alarm... pożal sie Boże. Jakiś chyba oryginalny Nissana. Dzisiaj dorobiłem antyzłodziejski patent i teraz będzie ciężko go zwinąć :)

Oczywiście serwis T&T dał doopy przy montażu haka ( dlaczego mnei to nie dziwi?)

Teraz rozważam czy ich jutro pozabijać czy tylko zdemolować?:D

Doopy dali w niewielkim stopniu ale pokazali co to bezmyślność, olewka i nierzetelność. Sam sobie poprawię, bo jak oni zaczną poprawiac to jeszcze samochód spłonie albo co.

 

 

Napisz co z tym hakiem bo ja tylko zauważyłem że koleśie poprostu przewody podłaczyli na okrętkę i nawet nie sa polutowane czy o to Ci chodzi.???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Z hakiem...

Byłem dzisiaj i zachowanie serwisu oceniam bardzo pozytywnie. Full profeska.

Narobiłem im wstydu ale przyjęli to z godnością na klatę ;)

A ich błąd polegał na:

Żle poprowadzili kable i groziło to przetarciem i zwarciem.

Nie dokręcili śrubek trzymających gniazdo. Jedna wyleciała drugą wykręciłem sam, na wzór. Na jednej sie też trzymało. Kupiłem trzy piękne śrubki z kwasówki wraz z nakrętkami samokontrującymi i kazałem założyc raz jescze. Przywiozłem też ze sobą własnego Loctite'a do gwintów ;) ot tak żeby sobie z nich pożartować.

Zrobili co mieli i przeprosili więc bicia nie było.

W czwartek mają założyć budę na skrzynię i mam nadzieję, że na tym się na jakiś czas skończy moja styczność z serwisem ;)

 

Może jeszcze dzisiaj zajrzę do lampy co i jak podłączyli. Jełśi zrobili to byle jeak to sam sobie poprawię i najwyżej pojadę im pokazać jak to powinno sie robić :D Może się nauczą?????

 

A jak chcesz to tobie mogę poprawić połączenia. i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z hakiem...

Byłem dzisiaj i zachowanie serwisu oceniam bardzo pozytywnie. Full profeska.

Narobiłem im wstydu ale przyjęli to z godnością na klatę ;)

A ich błąd polegał na:

Żle poprowadzili kable i groziło to przetarciem i zwarciem.

Nie dokręcili śrubek trzymających gniazdo. Jedna wyleciała drugą wykręciłem sam, na wzór. Na jednej sie też trzymało. Kupiłem trzy piękne śrubki z kwasówki wraz z nakrętkami samokontrującymi i kazałem założyc raz jescze. Przywiozłem też ze sobą własnego Loctite'a do gwintów ;) ot tak żeby sobie z nich pożartować.

Zrobili co mieli i przeprosili więc bicia nie było.

W czwartek mają założyć budę na skrzynię i mam nadzieję, że na tym się na jakiś czas skończy moja styczność z serwisem ;)

 

Może jeszcze dzisiaj zajrzę do lampy co i jak podłączyli. Jełśi zrobili to byle jeak to sam sobie poprawię i najwyżej pojadę im pokazać jak to powinno sie robić :D Może się nauczą?????

 

A jak chcesz to tobie mogę poprawić połączenia. i po sprawie.

 

Nie sam sobie dam rade tylko musze się zebrać odizoliwać polutować i już.

No to jak masz miećbude teraz to może i mi wreście wymienią na takąktóra będzie dobrze pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Dzisiaj drugie tankowanie. Pierwsze sie nie liczy bo było po 200km. Teraz przejechałem coś koło 700 i komp pokazywał 8,3l/100km a w rzeczywistości wyszło 9l/100km. Dwa wnioski.

Pali przyzwoicie

Komp kłamie

Jutro mają mi zamontowac zabudowę i wykładzinę skrzyni... Już sie boję bo gośc w T&T powiedział, że potrzebują na to kilka godzin. To wzbudza moje podejrzenia.... Kilka godzin?

Trochę się boję...pocieszcie mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj drugie tankowanie. Pierwsze sie nie liczy bo było po 200km. Teraz przejechałem coś koło 700 i komp pokazywał 8,3l/100km a w rzeczywistości wyszło 9l/100km. Dwa wnioski.

Pali przyzwoicie

Komp kłamie

Jutro mają mi zamontowac zabudowę i wykładzinę skrzyni... Już sie boję bo gośc w T&T powiedział, że potrzebują na to kilka godzin. To wzbudza moje podejrzenia.... Kilka godzin?

Trochę się boję...pocieszcie mnie ;)

 

Niemartw się mi poprawiali nadbudowe 2 dni (a i tak jest do wymiany bo niepasuje) i jeszcze niezdazyli umyc auta

 

Kurde napisz jak już wyjedziesz tym autem bo musze koniecznie oblukać co i jak Ci zamontowali bo pewnie mi będą na taką samą wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Happy a jaką masz tę nadbudowę bo na zdjęciu kiepsko widać :) ?

Daj jakieś większe zdjęcie

 

Koniu zależy jaką masz nadbudowę. Moją się zdejmuje w 2 osoby - 15 minut. Trochę niestety waży , ale to zaleta jak się okazało przy okazji dzwonu.

Nadbudowa ma parę żeber z płaskowników stalowych w dachu i to dość dobrze ja usztywnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, panowie, wrzućcie fotki swoich nadbudówek z krótką oceną, pls!?

Myślę że to będzie pouczająca lektura.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój hardtop idzie na przemiał ( zginął podczas dzwonu), ale zakładam taki sam.

Jestem z niego bardzo zadowolony. Wzmocniony żebrami stalowymi dach.

 

Z szyberdachem i możliwością zamontowania relingów dachowych, dodatkowy stop. Szybki demontaż.

 

http://img295.imageshack.us/img295/2131/obraz001newuy4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki producent i model?

 

btw: widzę że masz fajny bacik do cb :) Ja już też radyjko kupiłem zastanawiam się jeszcze nad anteną i sposobem montażu (na razie będzie magnes).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Happy a jaką masz tę nadbudowę bo na zdjęciu kiepsko widać :) ?

Daj jakieś większe zdjęcie

 

Koniu zależy jaką masz nadbudowę. Moją się zdejmuje w 2 osoby - 15 minut. Trochę niestety waży , ale to zaleta jak się okazało przy okazji dzwonu.

Nadbudowa ma parę żeber z płaskowników stalowych w dachu i to dość dobrze ja usztywnia.

 

Zamontowali mi nadbudowa carryboy i niestety niepasuje jest za długa.

Widziałem zamontowane z wcześniejszej dostawy i były super te mają troszke zmienioną formę i jest tragicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale za dluga jesli chodzi o pake czy za dluga bo dotyka do kabiny

w hiluxie przynajmniej tym starym byla mozliwosc przesuniecia paki troche do tylu...

 

[ Dodano: Czw 23 Lis, 2006 ]

powiedz jeszcze ktora zmiana ... bo to kooooolosalna roznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale za dluga jesli chodzi o pake czy za dluga bo dotyka do kabiny

w hiluxie przynajmniej tym starym byla mozliwosc przesuniecia paki troche do tylu...

 

[ Dodano: Czw 23 Lis, 2006 ]

powiedz jeszcze ktora zmiana ... bo to kooooolosalna roznica

 

Tu zmian niema nic do tego.

Jest poprostu za długa jak przesuniesz do przodu to dotyka kabiny a jak do tyłu to odstaje 5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa. Może ta nadbudowa jest do modelu KING CAB z krótszą kabiną i dłuższą paką ?

 

Krótka skrzynia - 1511 mm

Długa - 1861 mm

 

 

ale to jest 350 mm róznicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa. Może ta nadbudowa jest do modelu KING CAB z krótszą kabiną i dłuższą paką ?

 

Krótka skrzynia - 1511 mm

Długa - 1861 mm

 

 

ale to jest 350 mm róznicy

 

Nie nawet oni w serwisie mówili że jest to już 3 sztuka jakas lipna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wyrabiam sobie jak najgorsze zdanie o T&T.

o to mi chodzilo z ta zmiana,,,wierz mi ze ma to znaczenie

 

Ok pewnie tak to napisz która to zmiana(jak pracują w tym tygodniu rano czy wieczorem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qrde nie pamietam nazwiska tego goscia...ale to wtedy jak pracuje Michal....RUDA czyta to da info :)

 

Spoko ale jak byś wiedział na której zmianie sąw tym tygodniu to już bym wiedział wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jakiś kanał :shock: a tym bardzie że ta nadbudowa nie kosztuje 500 zł jak do Poloneza Trucka.

 

Jak podczas montażu zgubić te 5 cm :shock: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...