Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Moja Navara


Gość Ryży Koń
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

za to w terenie jak się kółka ładnie w błoto wkleją to mozna depnąć :diabel2:

 

[ Dodano: Czw 14 Gru, 2006 13:05 ]

Zmierzyłem dzisiaj nadkola - powinny się zmieścić kółka 31,5'.

 

Mam opony MT - na wiosnę zakładam :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

No to kilka wrażeń po 4000km.

Ogólnie jest dobrze ;)

Ale....

Koło zapasowe.

Jełśi jeszcze do niego sie nie dobieraliście to polecam. Niezła zabawa a do tego, może już wam rośnie na nim trawa. Jeśłi macie koła aluminiowe to znaczy, że i zapas jest aluminiowy. Najprawdopodobniej jest już pokryty grubą warstwą błota. Poza tym polecam wożenie w samochodzie dobrej latarki. Bez jej pomocy zdjęcie koła z wieszaka będzie ekstremalnie trudne. Ja swoje dzisiaj zamierzam wyjąć, umyć i zamocować na pace. Wiąże się to z wejściem pod samochód i demontażem systemu podwieszania koła. Ale to prosta sprawa.

Kolejna rzecz to działanie wycieraczek. Już w którymś wątku było to poruszane. Faktycznie cykl pracy przerywanej przestaje działać jak tylko się zorientuje, że jest czujnik deszczu. Zobaczymy co na to ASO :)

Info dla chętnych. Znalazłem felgi stalowe "noofki" za 381 zł brutto. Produkuje je Alcar. Parametry się zgadzają. Dzisiaj może uda mi się podjechac do ASO żeby przypasować czy 16" wejdzie. Jeśłi tak to Jeszcze dziś zamawiam komplecik : felgi i opony na zimę Cooper Discoverer M+S. Zastanawiam się też czy nie wrzucić na zapas stalówki? Może w ogóle Jeździć na 16" ? No dobra ....trochę mnei ponosi ;)

Samochód po mieście pali 9l/100km. Śmigam ani szybko ani wolno. Jutro jadę do Krakau to zobaczę jak w dłuższej trasie na tempomacie.

Aha i jeszcze dywaniki gumowe, firmowe Nissan.....Dno odpadło. Beznadziejne są. Ale wymyśliłem patent. Jak się uda to dzić zmajstruję poprawki i wrzucę zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opis.

No to widzę że mamy autka typu "zrób to sam" :/

 

Szczerze mówiąc też zastanawiałem się czy nie wymienić kół na 16 przy zakupie, ale te 17" tak dobrze wyglądają :)

 

Dzięki za poradę z latarką - faktycznie to dobry pomysł!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przeleciałem auto karcherem i przez tylne nadkola można doskonale wyczyścić zapasówkę. Polecam od czasu do czasu tam ciśnieniowo popsikać.

 

Tylko kurde mewy z ciepłych krajów przyleciały czy co, ale zaraz po myciu oznakowały moje auto :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Dywaniki to sobie wczoraj zrobiłem sam :D. Fabryczne to sobie można na gwoździu powiesić . Może do malczana byłyby dobre.

Dzisiaj zrobiłem 900km. Paliwa poszło 9l/100km przy trzymaniu 120km/h na trasie. Warszawa- Wiśnicz Stary- Warszawa. Nawet się nie zmęczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie.

Moja póki co poniżej 10l nie chce zejść, ale odpuszczam jej na razie - dociera się.

Kurcze, ale 150km/h to tak sobie myk i już jest, fantastyczne przy tej masie :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli wbrew powszechnie panującym opiniom i rozpowszechnianym plotkom

16 WCHODZĄ !!!!

 

Na wiosnę wkładam na stalowe 16 - MT 255/75/16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

No jutro będzie wszystko poskładane do "kupy" ;)

Odebrałem dzisiaj felgi. Ku mojemu zaskoczeniu sa już pomalowane na srebrno. Odnosze wrażenie, ze Alcar te felgi produkuje dla Nissana ...... Te moje są chyba identyczne z fabrycznymi. Tyle że tych plastikowych "cycków" nie będę miał ;)

 

[ Dodano: Pią 29 Gru, 2006 23:39 ]

No to jak już w innym temacie napisałem, wyjechane z ASO na stalówkach/ zimówkach. Lepiej jeździ i "miękcej"

Przy okazji zapuściłem jeszcze "żurawia" pod fure co by sprawdzić jak tam działa przedni napęd. Pogadawszy z mechaniorami... no i jest tak. Przód się dołącza i odłącza i koniec mechanizmów. Żadnych sprzęgiełek w piastach oczywiście nie ma i dobrze, ale podczas jazdy na 2WD i tak kręci gruchą i wałem. Przynajmniej nie ma się co psuć. No pewnie ma to jakiś wpływ na "fuel consumption" ale mnei się takie proste rozwiązanie podoba. Ogólnie jestem coraz bardziej zadowolony. Jeszcze tylko tra będzie jakiś zawias lepsiejszy zmotac i będzie wystarczająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Od października posiadam navarę

Właśnie jestem w trakcie kontroli skarbowej dotyczącej zwrotu Vatu.

Mam przejechane ok. 3700 kkm i jak na razie wszystko o.k.

Jedyna co mnie denerwuje to skrzypiący fotel pasażera

 

Nie wiem czy dobrze się oriętuję w kwesti spota

Piątek 19.00 podziemny parking IKEA tak?

Jak pojawią się navary to może się skuszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Przy okazji zapuściłem jeszcze "żurawia" pod fure co by sprawdzić jak tam działa przedni napęd....

 

Może Koniu polecę Ci lepszy sposób zaglądania pod furę :D :

 

 

[ Dodano: Czw 04 Sty, 2007 14:24 ]

 

 

Witam wszystkich

Od października posiadam navarę

Właśnie jestem w trakcie kontroli skarbowej dotyczącej zwrotu Vatu.

Mam przejechane ok. 3700 kkm i jak na razie wszystko o.k.

Jedyna co mnie denerwuje to skrzypiący fotel pasażera

 

Witam kolejnego Navaramaniaka

Przeczytaj Service Manual , który w wielu rozdziałach opisuje się usuwanie skrzypienia i stuki ;)

 

Nie wiem czy dobrze się oriętuję w kwesti spota

Piątek 19.00 podziemny parking IKEA tak?

Jak pojawią się navary to może się skuszę

 

Mnie niestety nie będzie a nie wiem jak koledzy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A chyba najlepiej w sprawie skrzypień odwiedzić serwis,

byle tylko czegoś przy okazji nie zepsuli

 

a tak a propos kontroli skarbowej to co Ci ta kontrola może zrobić ? Robiłeś po kupnie Navary badanie dziagnostyczne na wypadek zgodności z wymaganiami samochodu ciężarowego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście robiłam "przegląd" na stacji diagnostycznej. Za papierek z napisem ciężarowy liczą sobie 50 zł.

Kontrola jest raczej rutynowa z urzędu, ale zawsze można się do czegoś przyczepić zanim się odda Vat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...