Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Ile pali wasza n15?


Gość gajos1902
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość devil-80

Mi ostatnio wyszło 7.84 l/100

5 dni w tygodniu jezdze do pracy ok 15 minut w 1 strone(nie wrzucam nic wiecej niz 3 bieg bo krotkie odcinki i dosc spory ruch),do tego jakas traska no i tak wyszlo mysle ze nie jest zle.Wymieniłem niedawno filtr powietrza zobaczymy o ile spadnie spalanie jak w ogole spadnie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio wyszło 8,05 :) Ale mam opony zimowe i nie było czasu skontrolować ciśnienia.

Zbiornik 70% trasa (ale szybszego ode mnie nie było :diabel2: ) i 30% miasto - też ostro pociskałem.

wszystko w normie.

 

PS Pozdrowienia dla devil'a-80 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odcinki jakie pokonuję jednorazowo to ok 15 - 20km w cyklu miejskim (dojeżdżam do pracy - 6 rano wyjazd [małe natężenie ruchu], ok. 17 powrót [dosyć duże natężenie ruchu] ). Miasto w jakim mieszkam to Szczecin. W ciągu dnia klimatyzacja chodzi ok 5 - 8 min. (w celu odparowania szyb z rana), auto posiada wspomaganie, jeżdżę na 14calowych felgach.

 

Pomiar paliwa - tankowanie do pełna (do pierwszego odbicia). Stacja Shell.

 

Zrobiłem 498km na 45,10 litrach paliwa. Daje to wynik 9,06 litra/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DŁUGI.76

Czytając wcześniejsze posty zastanawiam sie jak wy to robicie ze Alma 1.4 benzynka pali wam po miescie 6.5l/100km moze ktos udzieli mi instruktażu bo moja jara 10 a mniej niz 9.5 l to jeszcze nigdy nie zeszła a tez tankuje na Shell i leje vp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wcześniejsze posty zastanawiam sie jak wy to robicie ze Alma 1.4 benzynka pali wam po miescie 6.5l/100km moze ktos udzieli mi instruktażu bo moja jara 10 a mniej niz 9.5 l to jeszcze nigdy nie zeszła a tez tankuje na Shell i leje vp.

nie wiem jak oni to robią :)

Mi moje 1.6 najmniej w mieście spaliło 8litrów. Niżej nie udało mi się zejść :) Popróbuj jazdy wg EcoDrivingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wcześniejsze posty zastanawiam sie jak wy to robicie ze Alma 1.4 benzynka pali wam po miescie 6.5l/100km moze ktos udzieli mi instruktażu bo moja jara 10 a mniej niz 9.5 l to jeszcze nigdy nie zeszła a tez tankuje na Shell i leje vp.

Jedno maisto drugiemu nie równe. Każdy ma inna trase, inna noge, inne odcinki, inne natęśenie ruchu, inną ilość świateł.

Mnie wynik 6,5 nie dziwi bo sam jadąc ze Świetochłwoic do Gliwic tylko przez miasta (Ruda Śl, Zabrze ) spałiem na odcinku 22km średnio 6,3l/100km.

Nie jechałem mułowato, ale nie przyspeiszłem gwałtownie, utrzymywałem stałą predkość z możłiwie niskimi obrotami i w zależności od sytuacji - jazda na luzie lub hamowanie silnikiem.

 

Co ciekawe ten wynik udało mi sie zrobić nieswiadomie, bo nie starałamem sie jakoś mało spalić tylko poprostu mi sie nie śpieszyło ani troche.

 

Tak samo jak kiedy jechałem z Glwic do Czestochowy. to nie całe 100km, a miałem 2 godziny. Troche miasta,ale większośc trasy. Nikt, albo prawie nikt mnie po drodze nie wyprzedził, a spaliłem 5,8/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość macias2000

Piszmy srednie spalanie tylko z trasy albo tylko miasta bo wiadomo ze w trasie nam spali malo o miescie nie mowiac...mi tylko w trasie spalil 6,5 litra i wcale go nie zalowalem :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wcześniejsze posty zastanawiam sie jak wy to robicie ze Alma 1.4 benzynka pali wam po miescie 6.5l/100km moze ktos udzieli mi instruktażu bo moja jara 10 a mniej niz 9.5 l to jeszcze nigdy nie zeszła a tez tankuje na Shell i leje vp.

 

Mi też mniej niż 9l w Warszawie nie pali :| Fakt jeżdże dość dynamicznie i chyba 1.4 jest zwyczajnie za mały dla mnie... Trzeba go kręcić dość wysoko co niestety wiąże się z wysokim spalaniem... Wcześniej jeździłem BMW E30 1.8is (136KM) z 1990 roku i paliło podobnie, albo niewiele więcej... Za to dynamika nieporównywalna! Przesiadłem się na nowszego Nissana z mniejszym silnikiem z nadzieją że troche mniej będzie palił a tu d*pa :/ Chyba chcę poprostu z malego 1.4 wykrzesać tyle samo dynamiki co z 1.8is ;) Trzeba jednak pomysleć o GTI... Mam nadzieję że przynajmniej innych wydatków będzie mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spalam od 6- 7,8L - zależnie od drogi, ruchu, opon, pory roku. Zawsze liczę spalanie, ale nigdy nie dbam by mi palił mało. Uważam, że pali bardzo dobrze. Często wyprzedzam duże i szybkie fury np alfę 166 2,5 l - bo on jakby przypałował jak ja to by się w 15 nie zmieścił.

JA "butuje" moją almę i czuję że i "ona" i ja mamy kupę radochy. A ... i nie muszę pamiętać żeby schłodzić turbinę. Na trasie latam, jak droga, pozwala do 160. Korzystam z pełnego zakresu obrotów od 900-6500.

 

Jak kupiłem almę miała 167 tys. przebiegu. Auto było trochę zamulone i paliło koło 7,6.

Po wymianie płynów, świec, filtrów - i przegonieniu po autostradzie z pedałem w podłodze przez 400 km autko nabrało wigoru i spalanie spadło - i tak jest do dzisiaj - a ma już 215 000 km.

Zaraz 50 tys jak nią zrobiłem a kupiłem w dniu w którym wstąpiłem do NKP :D

 

Jestem pewien, że jakiekolwiek inne auto przy tak dynamicznej jeździe albo by się rozsypało, albo paliło 1-2 litry więcej. Albo obie rzeczy razem.

PS

Ciężko mi znaleźć godnego następce almery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze poprostu sie przyzwyczailes do silniczka 1.8 i teraz jakimkolwiek mniejszym bedziesz jezdzil to i tak bedziesz oczekiwal zeby mial dynamike jak 1.8 :one:

 

Chyba tak jest... Nie lubię się ślimaczyć więc cisnę a spalanie rośnie ;) Pewnie GTI by mi mniej paliło bo nie musialbym tak cisnąć ;)

 

PS Kto ma Almerę N15 GTI?? Ile to pali??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Martinseva
Po miescie 7,5 gazu. Na trasie 6.5 ltr

 

Witam.

Jestem tu po razpierwszy,mam nadzieję że nie ostatni.

Od miesiąca jestem posiadaczem Almery N15 z 98r 1.4 16V, na liczniku jest 150 tys, ale nie wykluczone że w rzeczywistości nieco więcej - trudno określić, auto niby nie zużyte ale kto wie co poprzednik w nim wymienił żeby przypicować.

Moja Almerka ma niesamowicie stabilne spalanie, co też mnie martwi, bo czy jest możliwe żeby palił 8 l/100 km niezależnieod warunków ???

Czy to krutkie odcinki, czy zima, czy cieplej, czy delikatna jazda czy dybamiczna, z klimą czy bez, nawet na trasie pali 8, minimalne spalaniewyszło mi 7,7l/100 , a maksymalne 8,5l/100.

Czy ktoś z Was ma coś podobnego lub wie jak temu zaradzić, może sonda lambda (wygląda na nową) albo jakiś rodzaj regulacji ???

Po zakupie wymieniłem olej, filtr oleju, filtr powietrza i paliwa.

Jest też dziwny objaw "klekotania" przy rozruchu, czasem klekoce, a czasem nie, czasem na zimnym a czasem na ciepłym silniku, coś jakby olej z hydrauliki mu spływał przez zawór nadmiaru ciśnienia oleju, albo przez jakieś uszczelnienia (może popychaczy zaworów) i przy rozruchu pompa musi ponownie napełnić układ to trwa od 0.5 do 3 sekund i potem hula jak ta lala.

Nie bardzo się znam na mechanice więc chętnie przyjmę wszelkie porady związane z moimi problemami.

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich

 

Martinseva

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko dobrze z Twoją Klamerką. Krótkotrwałe klekotanie - do 2-3 sekund - to czas zanim łańcuch rozrządu i napinacze dostaną odpowiednią ilość oleju do smarowania. Wszyscy tak mają. Dobry jakościowo filtr oleju skraca maksymalnie ten objaw, ale nie eliminuje go. Wszystko jest ok. Nie martw się za dużo. Do almy się tylko leje i śmiga- aż miło.

 

Proponuje zerknąć do nowego AŚ badają almę po 176 tys km - egzamin zdany na bdb.

A układ hamulcowy faktycznie potrafi być nerwowy.

 

Mogli wziąć moją - ma 215 tys - lata jak nóweta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spalania, tego niskiego:P to takie zaslyszane slowa mi sie nasunely, ze auto "wpiernicza paliwo, albo zawory" :PPP w sumie jest zima:P a te powyzsze testy powinny byc jednoczesnie przeprowadzane, ale na gazie nie moze zjesc mniej niz na banzynie jak to juz wystapilo:P mistyfikacja! almera ktora sie poruszczam zazwyczaj latem w trasie zjadala 7, 7.5 litra w trasie, nawet troche mniej, ale przebieg 100kkm i do tego temperatura, a teraz wpiernicza jakos wiecej:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS Kto ma Almerę N15 GTI?? Ile to pali??

 

Ile zdąży :D... Trasa 8,5-9,5 Miasto 11-12 (i w górę)

 

no umnie podobnie 12-14 gaz miasto, trasa podobnie bo jak tu jezdzić inaczej GTI

 

średnio wychodzi 12 gazu , benzyna pewnie koło 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:

 

Czy komuś udało się zejść ze spalaniem poniżej 5 litrów ON w silniku 2,0D (CD20) ??

 

Jestem bardzo ciekawy, ponieważ moja Almerka przy bardzo spokojnej jeździe pali ok 5,9 a jak się jej troszkę "popedałuje" to mi pod 7 litrów spaliła :028:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość macias2000

teraz zrobilem tescik tylko w miescie...zalalem pod korek przejechalem rowno 500km tylko w miescie:praca dom -centrum i srednie spalanie wyszlo 8.9l/100km.To chyba duzo??!!??a raczej nie pilowalem autka,moze dlatego ze jest zima to wiecej pali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz zrobilem tescik tylko w miescie...zalalem pod korek przejechalem rowno 500km tylko w miescie:praca dom -centrum i srednie spalanie wyszlo 8.9l/100km.To chyba duzo??!!??a raczej nie pilowalem autka,moze dlatego ze jest zima to wiecej pali

Sprawdz ile km auto rozgrzewa sie, przy obecnych temperaturach bez wlaczonego ogrzewania u mnie (wskazowka temp do polowy skali) jest to ok 3km po nocy - podejrzewam ze w almerze podobnie. Biorac pod uwage krotkie odcinki jest to jak najbardziej prawidlowe spalanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz zrobilem tescik tylko w miescie...zalalem pod korek przejechalem rowno 500km tylko w miescie:praca dom -centrum i srednie spalanie wyszlo 8.9l/100km.To chyba duzo??!!??a raczej nie pilowalem autka,moze dlatego ze jest zima to wiecej pali

 

Mam Almerę z tym samym silnikiem i też mi tyle pali po Warszawie... A może nawet więcej... Więc to chyba normalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...