Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] Ile pali wasza n15?


Gość gajos1902
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema, ostatnio zmierzylem po 350km codziennie do pracy jezdzac (ta sama trasa po odpaleniu i przejechaniu 3km staje w korku na 15min zimnym autem) wyszlo mi 10,2 na poczatku myslalem ze cos mi padlo ale mysle ze to wlasnie przez to ze wskazowka ledwo sie podniosla i odrazu w korek (a staram sie jezdzic w miare oszczednie max 3tys, no czasem mi sie zdarza wyzej ale rzadko:) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na kastastrofalnie krotkich odcinkach zaliczyłem teraz 10,5. Co ciekawe ważne są też przerwy między odcinkami zeby autko nie ostygło... jeśli stoi ponad godzinkę no to już trudniej go od nowa rozgrzac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A więc ja po mieście raczej robie krótkie odcinki więc spalanie około 10-12 litrów zimą, latem jakieś 8-9. Trasa prędkość 110 120km/h 6.6l.

Sprawdzam metoda do pełna robię np. 100 (lub więcej) kilometrów i znowu do pełna tankowanie.

A pomiary oczywiście Almera 1.6 90KM na benzynie (gaz do gotowania)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość longer1978

witam moja w miescie pali okolo 7.5 ale w trasie spala mi6.5 tyle tylko ze jazda ponizej 120 km/h jak bardziej docisniesz pedal gazu to odrazu widac jak spada pozoim paliwa pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę delikatnie traktując silnik- 1800-2500obr - spalanie mam średnio 8 litrów w cyklu miejskim. (N15 2000r.) przy włączonej klimie. Na dobrym paliwie z wyłączoną klimatyzacją spalanie spada mi do ok 7l/100km (Przy czym mam szersze niż fabryczne opony - 205)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
Gość msmarcinek

W lipcu trasa nad morze 600km (nocą) predkość 110-130 km/h spalnie wyszło mi 5,9 litra/Pb98. To mój rekord. Z powrotem jechałem na Pb95 i spalanie skoczyło na 6,5 litra ale stałem ok 1godz w korkach i to może być wina wiekszego spalania. Po mieście pali mi niestety trochę więcej ok 8,0-8,5 litra i nic nie mogę na to już poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dobrym paliwie z wyłączoną klimatyzacją spalanie spada mi do ok 7l/100km

Nie wiem jak tobie wychodzi w mieście 7 l, być może , nie neguję, ale mi wychodzi 8 - 8,5 w mieście , nie mam klimy, a mój silnik to 1.4 75 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tobie wychodzi w mieście 7 l, być może , nie neguję, ale mi wychodzi 8 - 8,5 w mieście , nie mam klimy, a mój silnik to 1.4 75 km

miasto miastu nie równe, a i kierowcy nie Ci sami. ot co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety jestem dosc nerwowym kierowca (jak trzeba szybko rano do pracy to i 150 w miescie jade-tylko na dobrze znanej trasie) pozatym "kocham" dzwiek stozka przy pedale wcisnietym w podloge :diabel2:

...w miescie (wiekszosc na zimnym silniku) - srednia z calego baku (powiedzmy z 40 paru litrow) to na ogol ok.10-10,5 litra na 100km

...jak sie nie ograniczam i kazdy wyjazd z ronda (anglia -jest ich tam sporo) to 5,5-6000 obr na 1 i 2 a kazde nastepne rondo to hamowanie biegami bo inczej bym nie wyrobil to i pali wiecej rekord to 11.85 litra na 100km (nie jestem pewien czy nie bylo wtedy po drodze testowania przyspieszen 0-100) oczywiscie calego baku tak nie wyjezdzam czesto jade wolniej i nawet 5 wrzucam czasem ;)

 

W Polsce jescze nie sprawdzalem ale czuje, ze bedzie mniejsze nawet pomimo korkow (jezdze spokojnie)ktorych w tamworth nie mam. (nie da sie tu szalec -straszne dziury, kostka, a opony 205/45 R17 i miasto duzo wieksze i drogi bardziej uczeszczane -Wrocław)

 

...na trasie rekord to 7.8 litra na 100km trasa 750km, w tym gory sporo hamowania biegami (z gorki) 2soby na pokladzie a na autostradach tyle ile fabryka dala 170-190km/h w porywach pod200 (ograniczone szerokimi oponami -200km.h juz nie wyciagne)

... na samych autostradach 2100km 2os. + zaladowane auto spalanie 8 - 8.45 litra predkosc maksymalna do zastanych warunkow 130-160 i 160-190 bez deszczu.

Czasem 120-130 ale nie da sie tak dlugo jechac zwlaszcza na niemieckich autostradach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mieście - ok. 8-8,5 l. przy spokojnej jeżdzie, w trasie (Warszawa - Hel) przy 3 osobach i pełnym kufrze i jeździe do 130 km/h ( no plus parę większych wychyleń wskazówki ;) ) 6,7 l na Pb95 i niewiele niej na Ultimate98

 

Silniczek 1.4 87 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie założyłem gaz wiec w cyklu miejskim pali 9-9,5l gazu. Jednak zmieniłem styl jazdy- ze względu na taniość paliwa pozwalam sobie teraz często na jazdę powyżej 3 000 obrotów. Przy spokojnej jeździe spalanie wychodzi mi około 8l gazu na 100km -jazda w okolicach 2k obrotów.

Trasa- tu spalanie jest małe 8 litrów gazu na 100 km przy jeździe w okolicach 110-120, płynna jazda bez ostrych hamowań i przyśpieszania, 2-3 os na pokładzie, pełny bagażnik.

 

Myślę że spalanie mogłoby być mniejsze gdybym miał zwykłe opony. Na szerokich rośnie- ale to oczywista rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Alemerka 1.4 w miescie 9-9,5l. /100 km LPG w trasie Wraszawa-Władysławowo 8l srednia prędkośc 120km/h (jechaliśmy na dwa samochody ja jechałem jak drógi czest musiałem gonić zioma więc chyba dlatego taki wynik) na pokładzie Żonka i Córka i do tego bagaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobilem moją almą 10 tys przez 3 miechy. mam 1,4 75 km. 180 tys przebiegu.

 

Spalanie srednie 7,0

 

min. niskie - 6,1

 

Max 8,3

 

trasa Polska - Chorwacja - prędkości różne 400 km 60 km/h, 400 km 160 km/h, i normalnie jak na trasie 120 , 90, 130 60.

Normalna jazda momntami do 6000 tys obrotów - podsumowanie trasy 6,8 l /100km 50% z klimą.

 

Jestem usatysfakcjonowany spalaniem, nie mysle o gazie.

a wvbrew temu co chyba Pan Ziutek napisal. Filtry i świece, a raczej ich stan mają duży wplyw na spalanie. bo ten wynik 8,3 litra to tuż po kupnie na starych boschach i starych filtrach.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

moja almerka 1,4 87 km na V Power Racing na trasie przy średnich prędkościach 100-120 łykneła 5,9l,

przy cyklu mieszanym (trasa 3 km bez korków + kilka razy trasy ok 25 km bez korków) spalanie 8,5 :/

teraz dla testu zalałem Pb 95 różnica w jeździe jest wręcz kosmiczna,

testy robione na starych filtrach i oleju (nie chcę wiedzieć jak często poprzedni właściciel wymieniał to wszystko)

sprawdzane metodą do pełna :)

 

bardzo zastanawiam się nad gazem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...