Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej Valvoline


Gość Tomasz_Primera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

UUUUUUU to lipton....może taki jest dzwięk silnika w nissanach? Musiałbym kiedys przejechać z kims kto ma nissana, wtedy wiedziałbym co u mnie rzęzi ,a co jest seryjnym dzwiękiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek_83

No moze jak jeszcze troche pojezdze,to sie lepiej zrobi :) Pewnie musi wymyc resztki Mobila :D Chociaz tak troche ciszej jest.Wymienita to zobaczyta czy bedzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki filtr założyłeś? nie wiem czy to prawda ale ponoć filtr i to jak on trzyma cisnienie oleju też ma wpływ na hałasowanie silnika ( rozrządu ) mówie tylko co słyszałem, wiec nie krzyczeć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem na val maxlife półsyntetyk, filtr knecht, na razie nei słyszę różnicy. wcześniej był shell też pólsyntetyk- przy wymianie wyglądał jak czarny glut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja za tydzień podziele się z wami swoją opinią na ten temat :P

A może trzeba było kupić zamiast MaxLife to DuraBlend 10W40?

Do dzisiaj nie dostałem konkretnej odpowiedzi jaka jest róźnica pomiędzy nimi...

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja za tydzień podziele się z wami swoją opinią na ten temat :P

A może trzeba było kupić zamiast MaxLife to DuraBlend 10W40?

Do dzisiaj nie dostałem konkretnej odpowiedzi jaka jest róźnica pomiędzy nimi...

Pozdro

taka róznica jak miedzy wódką stołową a chopinem, jednym i drugim się nawalisz :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka róznica jak miedzy wódką stołową a chopinem, jednym i drugim się nawalisz

 

HaHa :DKazek porównianie jest naprawde OK :P

Tylko że nigdy nie piłem wódki stołowej ;) ale skoro to jeden ch... tylko w innym pudełku to luz...ja i tak mam zamówiony MaxLife :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

3 dni temu dołączyłem do grona urzytkowników VALVOLINE MaxLive 10W40. W Micr;ze (przebieg 142kkm) zmieniłem olej silnikowy. Autko jeździło przed wymianą na MOBILu 10W40, i jak wcześniej pisano na forum, olej po 15tys km - czarny, a przez te 15kkm nie było ani jednej dolewki (Micrunia szczelna :D ). Z doświadczenia, wiem, że skoro auto jeździ na LPG, to olej z tej racji jest jaśniejszy, a tu - czarniutki. W poprzednim aucie (z LPG) jeździłem na LOTOSIE, i nie był taki czarny przy wymianie. Miejmy nadzieję, że sprawdzi się opinia innych urzytkowników o jakości oleju VL, bo przyjdzie mi poczekać kilka miesięcy do następnej wymiany i oceny organoleptycznej stanu oleju. Tym razem zalożyłem filterek KNECHTa i zauważylem, że przy większych prędkościach (ok 120km/h) samochodzik jest cichszy. Miejmy nadzieję, że z nowym olejem będzie dobrze ;)

 

BTW - Radosnych i Ciepłych Świąt Życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w końcu moge wydać swoją opinie o różnicy pomiędzy olejem Mobil S 10W40 a Valvoline MaxLife 10W40 - po pierwsze silnik ucichł, po drugie silnik ucichł i po trzecie silnik ucichł, bo na tym mi najbardziej zalezało. Ja zauważylem dużą róźnice....że juz nie wspomne o tym jak wyglądał ten olej po 9 tyś km jak go zlali do pojemnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w końcu moge wydać swoją opinie o różnicy pomiędzy olejem Mobil S 10W40 a Valvoline MaxLife 10W40 - po pierwsze silnik ucichł, po drugie silnik ucichł i po trzecie silnik ucichł, bo na tym mi najbardziej zalezało. Ja zauważylem dużą róźnice....że juz nie wspomne o tym jak wyglądał ten olej po 9 tyś km jak go zlali do pojemnika...

Pojezdzilem troche i potwierdzam ze jest ciszej.Rozrzad mi tak nie halasuje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktoś może coś wie o mineralnym olejutego producenta??

Bombel a ten olej nie jest to Turbo Diesli? Tam coś jest napisane TURBO...

Wejdz na strone valvoline i sprawdź dokładnie opis tego oleju, a po drugie tam napewno dobierzesz sobie olej...

Pojezdzilem troche i potwierdzam ze jest ciszej.Rozrzad mi tak nie halasuje.

Misiek u mnie różnica odczuwalna była odrazu i z czasem faktycznie jeszcze bardziej ucichło. teraz moge powiedzieć że silnik w P11 nie jest taki głośny. Do tego wymieniłem filtr oleju na Knechta i dodatkowo paliwa i swieczki, auto juz w 100% gotowe do jazdy,nie ma nic do wymiany,wszystko gra i buczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bombel a ten olej nie jest to Turbo Diesli? Tam coś jest napisane TURBO...

Wejdz na strone valvoline i sprawdź dokładnie opis tego oleju, a po drugie tam napewno dobierzesz sobie olej...

 

on ma tylko taką nazwę, do diesla jest ten: http://allegro.pl/show_item.php?item=183104395

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w końcu moge wydać swoją opinie o różnicy pomiędzy olejem Mobil S 10W40 a Valvoline MaxLife 10W40 - po pierwsze silnik ucichł, po drugie silnik ucichł i po trzecie silnik ucichł, bo na tym mi najbardziej zalezało.

 

Co do "wyciszania silnika olejem" to dołożę swoje 3 grosze. W dieslu CD20 generalnie stosuje olej mineralny 15W40 Castrol GTX lub Lotos Diesel Auto (nie mylić z Lotos Diesel, czy Lotoc Diesel City, te sa gorsze). Do silnika wchodzi (w praktyce) prawie 5 litrów oleju, przy czym ja zalewam 4 litry w/w olejów a resztę dopełniam Lotos Syntetic 5W40.

 

Silnik chodzi zauważalnieciszej (niz na samym mineralnym), kontrolka oleju gasnie po ok. 1 s (na samym mineralu 2-3 sekundy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna mieszac olej mineralny z syntetykiem?

Ja zawsze myslałem że NIE,ale nie jestem expert żeby tu zajmować jakieś stanowisko w tym temacie. Wiem że napewno nie można mieszać ze sobą oleji róznych producentów bo posiadają one często komponenty które ze sobą negatywnie reagują. A co do mieszania minerała z syntetykiem to mogłby sie wypowiedzieć ktos kto sie na tym zna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...