Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Olej Valvoline


Gość Tomasz_Primera
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam to jest czarny jak smoła

Diesle tak maja :P

Może ktoś poda linka do pewngo sklepu z tymi olejem Valvoline? najlepiej gdyby były jeszcze w przyzwoitej cenie.

Sprawdz na allegro pelno tego jest, ceny tez raczej lepszej gdzie indziej nie znajdziesz - tylko kup od zaufanego sprzedawcy.

Sam do tej pory starndardowo używałem Filtrona -tanie, popularne, jakoś nikt na nie nie narzekał.

Ja uzywam manna i sa spoko. Co do filtra powietrza to rzeczywiscie musi byc dobry inaczej moga byc problemy (np syf w silniku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Hmm... tak poczytałem opinie o tej oliwce Valvoline i chyba się skuszę na MaxLife 10W40 przy najbliższej wymianie (za ok. tydzień).

Teraz mam MOTUL'a 15W50 ale jestem średnio zadowolony - troszkę jest sieczka rano przy odpalaniu.

Poza tym maszynkę więcej używam jako dupowóz w pracy niż do jakiejś zabawy więc myślę, że będzie OK.

Przy moich przebiegach rzędu 2tkm miesięcznie i jeździe na podtlenku LPG tak czy inaczej robię wymiany średnio co 7-7,5tkm.

Wrażenia po wymianie opiszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś poda linka do pewngo sklepu z tymi olejem Valvoline? najlepiej gdyby były jeszcze w przyzwoitej cenie.

 

Na stronie valvolina masz linki do sprzedawców regionalnych. Nie ma tam co prawda twojego miasta, ale znalazłem przy okazji takie coś - sklep internetowy firmowany przez producenta jako ich przedstawiciel. Źródło zatem pewne.

http://caroil.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Może ktoś poda linka do pewngo sklepu z tymi olejem Valvoline? najlepiej gdyby były jeszcze w przyzwoitej cenie.

 

Na stronie valvolina masz linki do sprzedawców regionalnych. Nie ma tam co prawda twojego miasta, ale znalazłem przy okazji takie coś - sklep internetowy firmowany przez producenta jako ich przedstawiciel. Źródło zatem pewne.

http://caroil.com.pl/

 

Tak wiem, ale:

primo -nie wiem jakie maja ceny np. w Rzeszowie do ktorego czasme jezdze.

secundo - nie wiem czy mozna tym dystrybutorom zaufac

 

Widze ze na Allegro są osoby ktore sprzedaja oleje i mają po kilkaset samychj pozytywnych komentarzy -wiec może skorzystam z ich oferty w przypadku Valvoline.

 

Jak pisałem oleje Mobil (które sa co najmniej dobrymi olejami) mają zepsutą renomę znaczną ilością podróbek etc. Podobno Mobil (zarowno 1 S jak i M) jest sprowadzany nawet z Ukrainy i legalnie rozprowadzany, przy czym nieznane jest jego faktyczne wlasciwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolo74, mam wprost ze sklepu IC w Krosnie. daje paragon ... często do nich podjeżdżam

jak cos to na PW lub gg (z allegro sam sie kiedyś naciąlem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolo74, mam wprost ze sklepu IC w Krosnie. daje paragon ... często do nich podjeżdżam

jak cos to na PW lub gg (z allegro sam sie kiedyś naciąlem)

 

W KRosnie dystrybutorem Valvoline jest Fota, ul. Popiełuszki 44, tel. (013) 420 08 15

 

Bede w tym tygodniu w Rzeszowie to podjeade do dwoch dystrybutorow i sprawdze.

Mozesz napisac jaki olej kupiles i za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie dzisiaj zdziwilem Po nie calych 5 tys.kilometrow sprawdzam olej,a tam smola Jeszcze do tego kapie z bagnetu.Moze jakis felerny tym razem sie trafil...

Moze poprostu wyczyscil wszystkie zanieczyszczenia z silnika i warto by go wymienic teraz na czysty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sie dzisiaj zdziwilem Po nie calych 5 tys.kilometrow sprawdzam olej,a tam smola Jeszcze do tego kapie z bagnetu.Moze jakis felerny tym razem sie trafil...

Moze poprostu wyczyscil wszystkie zanieczyszczenia z silnika i warto by go wymienic teraz na czysty :)

Mozliwe...No nic,trzeba bedzie niedlugo zmienic.Ale tego tysiaka sie jeszcze pokulam :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdze na valvoline juz od jakiegos czasu.Kilka wymian juz bylo.Bylem przy wymianie i wszystko widzialem,wiec nikt mnie nie oszukal.Olej to maxlife 10w40.Tak na marginesie z tym wyplukiwaniem uszczelek to chyba prawda.Silnik ma sporo kilometrow nabite i jezdzi na polsyntetyku.Ostatnio poszedl w las uszczelniacz przedni walu i uszczelka pod pokrywa.Pomimo uwag mechanika,nie mam zamiaru zalewac mineralem.Zrobilo sie co trzeba i jest cacy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wyciek -ceramizer lub Militec Ci nie zaszkodza.

Gorzej z Moto doktorem -tzn te swinstwa to calkowita porazka -to wlewaja tylko niektorzy przed sprzedaza auta ale inni i tak moga sprawdzic co jest wlane.

 

[ Dodano: Czw 09 Paź, 2008 23:06 ]

Dzis zakuplem Valvoline 10W40 Max Life Diesel 5l za 120zl u dystrybutora tego produktu.

Zastanawiam sie kto i kiedy moze dac przylepki (przywieszki) do zalozenia w komorze silnika -swoja droga nie zapytal sei o nie w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dzis zakuplem Valvoline 10W40 Max Life Diesel 5l za 120zl u dystrybutora tego produktu.

Zastanawiam sie kto i kiedy moze dac przylepki (przywieszki) do zalozenia w komorze silnika -swoja droga nie zapytal sei o nie w sklepie.

To dokup od razu jeszcze 1l, żebyś potem w warsztacie nie płakał, że zabrakło 0,5l.

Te przywieszki, dostajesz razem z olejem przy zakupie, przynajmniej ja tak dostałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zakuplem Valvoline 10W40 Max Life Diesel 5l za 120zl u dystrybutora tego produktu.

Zastanawiam sie kto i kiedy moze dac przylepki (przywieszki) do zalozenia w komorze silnika -swoja droga nie zapytal sei o nie w sklepie.

To dokup od razu jeszcze 1l, żebyś potem w warsztacie nie płakał, że zabrakło 0,5l.

Te przywieszki, dostajesz razem z olejem przy zakupie, przynajmniej ja tak dostałem

Ostatnim razem wystarczylo 5,0l oleju ze zmiana filtra "na styk", tzn na bagnecie mam poziom na ZERO.

Mysle ze może nie wszsytko scieklo, ale to chyba nie problem. Jak zabranie 0,3 lub nawet trocghe wiecej oleju -to nie problem -zamowie przy okazji bo taki brak to nie problem.

Chyba ze przy okazji zakupu 1l -dostalbym przywieszke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis zakuplem Valvoline 10W40 Max Life Diesel 5l za 120zl u dystrybutora tego produktu.

Zastanawiam sie kto i kiedy moze dac przylepki (przywieszki) do zalozenia w komorze silnika -swoja droga nie zapytal sei o nie w sklepie.

To dokup od razu jeszcze 1l, żebyś potem w warsztacie nie płakał, że zabrakło 0,5l.

Te przywieszki, dostajesz razem z olejem przy zakupie, przynajmniej ja tak dostałem

Ostatnim razem wystarczylo 5,0l oleju ze zmiana filtra "na styk", tzn na bagnecie mam poziom na ZERO.

Mysle ze może nie wszsytko scieklo, ale to chyba nie problem. Jak zabranie 0,3 lub nawet trocghe wiecej oleju -to nie problem -zamowie przy okazji bo taki brak to nie problem.

Chyba ze przy okazji zakupu 1l -dostalbym przywieszke.

 

Co znaczy STAN NA ZERO?? do silnika 2,2 wchodzi 5,5l oleju, tyle jest wymagalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ostatnio czytam o tych olejach i tak sobie mysle czy z raci tego że swoją primerką jezdze dosyc agresywnie to czy przy następnej wymianie nie zalac półsyntetyka valvoline VR1 Racing 10w60(obecnie leje maxlife 10w40)Rok tem jak miałem wlany motul 10w40 i terz myslałem czy nie zalac motula 15w50. Z tego co słyszałem poczytałem wywnioskowałem ze oleje typu 10w60, 15w50 lepiej sprawują sie wiosną latem gdy temperatury sa wysze.Więc jesl ktos troszczy się o swoj silnik powinien lac latem 10W60 a zimą 10W40.Dobrze to wszytsko pojołem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...