Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[TINO] Nissan Almera Tino


Gość kwamar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:) sorry ale niezamierzam jej sprzedawac bo jak bede sprzedawal auto bede chcial je doprowadzic do stanu fabrycznego. Poza tym jak napisalem jesli nie uda mi sie jej zaadoptowac na uchwyt CB to prawdopodobnie zrobie dodatkowa dziure w dachu ... tylko jak ja porzadnie zabezpieczyc to juz nie mam pojecia :zly:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co czmiel -bedzie ci ta antenka tak stac prosto jak ....... ?

 

Jestes przekonany ze to dobre rozwiazanie?

 

Rozebralem plastiki oslaniajace mocowania fotela bez ich uszkodzen.

 

Ciekawe ze jest w aucie kilka elementow fatalnie lub wręcz wcale nie zabezpieczonych przed koroją -tzn mocowania fotela, mocowanie pasów bezpieczenstwa, blacha nad pedałami chyba mocowania kierownicy i blacha pomiedzy baganikiem a fotelami tylnimi (widoczna przy wyciaganiu kola zapasowego)

W sobote zabezpieczalem te elementy Brunox-Epoxy'm i podkadowka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co czmiel -bedzie ci ta antenka tak stac prosto jak ....... ?

 

Znając jego możliwości, to na dachu stanie cały las anten. A co z talerzem do TV-SAT, przecież satelitarka w Tino, też powinna być :diabel:

 

Tolo, to widocznie zależy od serii jaką wypuszczali Hiszpanie, bo ja nie mam problemów z rdzą, w bagażniku i w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Panowie i Panie kolejne Tino na Podkarpaciu ale i kolejne kłopotki ... nie mylic z posłem. Oto po wymianie filtra kabinowego ... albo i bez zwiazku , choć wcze śniej było ok ... nadmuch tylko grzeje i grzeje... nawet klimka jakas taka ciepła. Pytam czy ktos to miał i co zaradzić. Nawet na max zimnym ustawieniu ...grzeje. Tino 2001 1.8 benzinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena bedzie sterczec :D Dzis odebralem uchwyt montazowy ale raczej marne szanse zeby cos do niego dorobic wiec na 95% bedzie kolejna dziura w dachu ? :029:

Jutro oddaje auto do serwisu - nie nawidze jak ktos grzebie przy moim samochodzie ale jakos to moze przezyje :]

Kupilem tez olej Valvoline'a 5W40 i filtry wiec bedzie przeglad zrobiony. Ale i tak zostanie jeszcze mnooostwo pracy przy naglosnieniu. Nie wiem kiedy sie za to zabiore bo ciagle cos innego do roboty. Dzis padl mi aku w skuterze i po wymontowaniu go mam dwa poziomy elektrolitu, jeden czysty (przezroczysty) elektrolit a ponizej jakby czarna maz. Pewnie sie zasiarczyl po zimie?

 

dafu_74, masz ten sam problem co niemal kazdy w Tino i chociaz ja jestem tez dosc swiezy na forum czytalem o tym juz wiele razy.

 

Naprawialem linke doraznie i dziala dopoki ktos zbyt szybko nie przekreci pokretla z maks na min. W sobote bylismy Tino na rybach, kumpel podkrecil ogrzewanie a jak juz sie zagrzalo szybko zjechal do min i linka znow sie zgiela. Wracajac z ryb smazylismy sie w aucie. Nastepnego dnia mielismy z rodzinka wracac 160km do Pruszkowa a ja zapomnialem jej poprawic. Zapakowalem auto, rodzinka wsiadla a ze bylo duze slonce wlaczylem silnik i klime. Powialo chlodkiem dopoki nagrzewnica sie nie ogrzala i zaczelo leciec cieple powietrze i wtedy przypomnialem sobie, ze linka znow sie zepsula. Wkladalem rece po lokcie pod plastiki aby wyczuc pokretlo ogrzewania niestety wyczulem jedynie pokretlo nawiewow. Na szczescie po poruszaniu delikatnie pokretla od temp. za ktoryms razem linka schowala sie w pancerz i moglismy jakos jechac.

 

Aha, pisalem kiedys ze klima w Tino jest dosc slaba jak na tak duze szyby i pojemnosc auta. W zeszlym tygodniu nabijalem klime w pelnej opcji z wymiana oleju w sprezarce i dodaniem kontrastu. Niestety nic to nie pomoglo. Czynnika brakowalo mi ok. 200ml (caly uklad ma 500ml) Jest moze ciut lepiej ale prawie nie odczuwalnie. Co prawda jak juz sie jedzie i auto troche sie schlodzi to jest ok i nie ma co narzekac ale mysle, ze przy 32stC jak w tamtym roku bylem na GP Wegier F1 to ta klima niedawalaby rady. Troche dziwne, ze w takim aucie schrzanili klime. Zreszta moglby nawet swiadczyc o tym fakt, ze pojemnosc odczynnika jest bardzo mala jak na tak duze auto. Tylko 0,5ltr gdzie w innych osobowkach jest 0,7-1,2ltr ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i co czmiel -bedzie ci ta antenka tak stac prosto jak ....... ?

 

Znając jego możliwości, to na dachu stanie cały las anten. A co z talerzem do TV-SAT, przecież satelitarka w Tino, też powinna być :diabel:

 

Tolo, to widocznie zależy od serii jaką wypuszczali Hiszpanie, bo ja nie mam problemów z rdzą, w bagażniku i w ogóle.

 

A widzisz, co do satelity -to sam milem taki pomysl ale nie znalazlem anteny satelitarnej dookólnej ;)

 

Co do rdzy -to sytuacja dotyczy kilku ellemntow ktore nie byly wcale albo bardzo kiepsko pomalowane (uchyty foteli pasow bezpiecz, blach itp).

 

[ Dodano: Wto 16 Cze, 2009 09:10 ]

Witam. Panowie i Panie kolejne Tino na Podkarpaciu ale i kolejne kłopotki ... nie mylic z posłem. Oto po wymianie filtra kabinowego ... albo i bez zwiazku , choć wcze śniej było ok ... nadmuch tylko grzeje i grzeje... nawet klimka jakas taka ciepła. Pytam czy ktos to miał i co zaradzić. Nawet na max zimnym ustawieniu ...grzeje. Tino 2001 1.8 benzinka.

 

Skad to bracie jestes ze mowisz o podkarpaciu?

Temat linki do regulacji ogrzewania podany jest na stronie Rob'a -zerknij tam jest kilka uzytecnych informacji o Tino.

 

[ Dodano: Wto 16 Cze, 2009 09:11 ]

Zareklamuje ta strone raz jeszcze http://rob083.fm.interia.pl

 

[ Dodano: Wto 16 Cze, 2009 09:18 ]

Aha, pisalem kiedys ze klima w Tino jest dosc slaba jak na tak duze szyby i pojemnosc auta. W zeszlym tygodniu nabijalem klime w pelnej opcji z wymiana oleju w sprezarce i dodaniem kontrastu. Niestety nic to nie pomoglo. Czynnika brakowalo mi ok. 200ml (caly uklad ma 500ml) Jest moze ciut lepiej ale prawie nie odczuwalnie. Co prawda jak juz sie jedzie i auto troche sie schlodzi to jest ok i nie ma co narzekac ale mysle, ze przy 32stC jak w tamtym roku bylem na GP Wegier F1 to ta klima niedawalaby rady. Troche dziwne, ze w takim aucie schrzanili klime. Zreszta moglby nawet swiadczyc o tym fakt, ze pojemnosc odczynnika jest bardzo mala jak na tak duze auto. Tylko 0,5ltr gdzie w innych osobowkach jest 0,7-1,2ltr ...

 

Nie ma co narzekac, na nasze warunki klimatyczne slaba klima nie jest problemem, poza tym nie mowicie ze w upalne lato chcecie miec 18oC.

Tempaeratura 22-23oC jest spoko i lekko powiewajaca chlodem klima.

Jak komus zalezy to moze sobei nastawic podmuch na siebie i ziębić gardło.

 

[ Dodano: Wto 16 Cze, 2009 12:48 ]

Szukałem dziś w ksiązce serwisowej i nforacji dot. sposoby wyciagania pompy wtryskowej oraz silnika i niczego takiego sie dopatrzyłem.

W razie awarii pompy trzeba oddac się mechanikom (ewentualnie demontowac podszybie (o ile to coś pomoże).

Napiszcie jeżeli ktos mial juz takie przygody -jak było to zrobione?

 

[ Dodano: Wto 16 Cze, 2009 12:48 ]

Szukałem dziś w ksiązce serwisowej i nforacji dot. sposoby wyciagania pompy wtryskowej oraz silnika i niczego takiego sie dopatrzyłem.

W razie awarii pompy trzeba oddac się mechanikom (ewentualnie demontowac podszybie (o ile to coś pomoże).

Napiszcie jeżeli ktos mial juz takie przygody -jak było to zrobione?

 

[ Dodano: Wto 16 Cze, 2009 12:48 ]

Szukałem dziś w ksiązce serwisowej i nforacji dot. sposoby wyciagania pompy wtryskowej oraz silnika i niczego takiego sie dopatrzyłem.

W razie awarii pompy trzeba oddac się mechanikom (ewentualnie demontowac podszybie (o ile to coś pomoże).

Napiszcie jeżeli ktos mial juz takie przygody -jak było to zrobione?

 

[ Dodano: Wto 16 Cze, 2009 12:48 ]

Szukałem dziś w ksiązce serwisowej inforacji dot. sposoby wyciagania pompy wtryskowej oraz silnika i niczego takiego sie dopatrzyłem.

W razie awarii pompy trzeba oddac się mechanikom (ewentualnie demontowac podszybie (o ile to coś pomoże).

Napiszcie jeżeli ktos mial juz takie przygody -jak było to zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za pomoc przy lince .. juz chłodzi. Jeszcze jedno mam autko dopiero dwa tygodnie i jestem troszke wyczulony na dzwięki ... i właśnie , przy zmianie biegów słyszę cos jakby delikatny "skrzek" jakby cos sie przemieszczało ? Nie wiem czy to moje wyczulenie czy ktos juz cos takiego miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam Tino 2,2 od 2 m-cy 2400 rok, jestem tu nowy mam pytanie czy można zainstalować nawigacje do mojego auta. Z tego co wiem wszystkie wersje mają ten sam panel sterowania ale przy moim gdy nacisnę "MAP" to nic się nie dzieje i jeszcze jedno powiedzcie mi czy gdy upłynie czas lub ilość km. do wymiany oleju informacja ukaże się na wyświetlaczu.

Pozdrawiam Alek!

A cha jeszcze jedno oczywiście też się piszę na forum o Tino!!!!!!!!!! :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam Tino 2,2 od 2 m-cy 2400 rok, jestem tu nowy mam pytanie czy można zainstalować nawigacje do mojego auta. Z tego co wiem wszystkie wersje mają ten sam panel sterowania ale przy moim gdy nacisnę "MAP" to nic się nie dzieje

 

 

Witam.Z nawigacją możesz dać sobie spokój,ja też kombinowałem i nic z tego nie wyszło.Obdzwoniłem kilka serwisów Nissana i nigdzie nie mogli mi jednoznacznie odpowiedzieć czy jest możliwa instalacja takiego softu,podejrzewam,że koszty w serwisie przekroczyły by wartość dobrej klasy nawigacji przenośnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za pomoc przy lince .. juz chłodzi. Jeszcze jedno mam autko dopiero dwa tygodnie i jestem troszke wyczulony na dzwięki ... i właśnie , przy zmianie biegów słyszę cos jakby delikatny "skrzek" jakby cos sie przemieszczało ? Nie wiem czy to moje wyczulenie czy ktos juz cos takiego miał.

 

W mojej był przed zakupem wymieniany drazek łaczacy lewarek ze skrzynia biegow.

U dwóch innych osob tez slyszalem ze przeniesienie tej zmiany lubi szwankowac.

Poza tym skrzynia hula pieknie i lekko.

Z trójka lub piatką niektorzy mieli broblemy ale to juz wina skrzyni.

 

[ Dodano: Czw 18 Cze, 2009 10:35 ]

Co do nawigacji -to smiesza mnie niektore oferty skrzedawanych aut ze jest navi -owszem jest ale nie obejmuje Polski i tez slyszalem ze nie ma co na to liczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie odnośnie poduszki po stronie pasażera w Tino, czy można ją odłączyć samemu, czy tylko w serwisie, muszę to zrobić ze względu na chwilowe wożenie dziecka na przednim fotelu. Almera ta jest z rocznika 2003, 2,2 DCi.

Za informacje z góry wielkie dzięki

pzdr

pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie ma wylacznika poduszek to nie mozesz przewozic tam dziecka. Oczywiscie poduszke mozna odpiac kostka ale to troche rozbierania, potem usuwanie bledu AirBag a i tak jak Policja Cie zatrzyma nie obedzie sie bez nieprzyjemnosci :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanko czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaki jest u mnie sinik (renówki czy nissana)?

na obudowie mam tylko znaczek Nissana a na klapie tylnej dci (wiem, że były wkładane różne silniki a oznaczenie zawsze było dci) i czy można jakoś "na oko" rozróżnić silnik 114 kM i 136 kM (sprzedający powiedział mi, że ma 114 kM, a w dowodzie rejestracyjnym pisze 100 KW ( 1 KW to ok. 1,3..kM) więc z tego wychodzi, że ma on 136 kM?

krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dCi to oznaczenie silników Renault wiec smiem twierdzic, ze wszystkie silniki diesel'a są już francuskie prócz 1.8 i 2.0 benzyna ... ale nie znam się dobrze na Nissan'ach wiec niech ktos ewentualnie mnie poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie odnośnie poduszki po stronie pasażera w Tino, czy można ją odłączyć samemu, czy tylko w serwisie, muszę to zrobić ze względu na chwilowe wożenie dziecka na przednim fotelu. Almera ta jest z rocznika 2003, 2,2 DCi.

Za informacje z góry wielkie dzięki

pzdr

pi

 

Wyciagnac bezpiecznik AIR-BAGa, (powinna chyba zapalic sie kontrolka) i nie beda dzialac wszystkie poduchy, ale czy to ma sens wozenie dziecka z przodu? Wytlumacz dlaczego? Musisz dziecko widziec? Czy ono Ciebie, lepiej narazic je n aprzykrosc wozenia ale miec bezpieczne z tyłu.

 

Mój sposób to jeszcze przed wyciagnieciem bezpiecznika -odpiac akumulator i wlaczyć światla żeby rozładować kondensatory -może to zabezpieczy przed pojawienim sie bledu po ponownym wpieciu bezpiecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie ma wylacznika poduszek to nie mozesz przewozic tam dziecka. Oczywiscie poduszke mozna odpiac kostka ale to troche rozbierania, potem usuwanie bledu AirBag a i tak jak Policja Cie zatrzyma nie obedzie sie bez nieprzyjemnosci :]

 

Bzdura, można przewozić, jedynie przodem do kierunku jazdy, czyli musi to być już fotelik dla dziecka siedzącego. Nie może to być nosidełko z niemowlakiem. Dopiero wtedy niezbędne jest odłączenie poduszki.

 

[ Dodano: Wto 23 Cze, 2009 09:01 ]

Witam!

Mam pytanko czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaki jest u mnie sinik (renówki czy nissana)?

na obudowie mam tylko znaczek Nissana a na klapie tylnej dci (wiem, że były wkładane różne silniki a oznaczenie zawsze było dci) i czy można jakoś "na oko" rozróżnić silnik 114 kM i 136 kM (sprzedający powiedział mi, że ma 114 kM, a w dowodzie rejestracyjnym pisze 100 KW ( 1 KW to ok. 1,3..kM) więc z tego wychodzi, że ma on 136 kM?

krawiec

 

Podaj rocznik i będzie wiadomo. DCi montowali w almach po lifcie, co nie znaczy, że to silnik konstrukcji Renault. Dalej jest to ta sama jednostka ze zmienionym systemem zasilania paliwem. Nie jest to już pompa wtryskowa jak w Di, tylko CR.

 

[ Dodano: Wto 23 Cze, 2009 09:03 ]

dCi to oznaczenie silników Renault wiec smiem twierdzic, ze wszystkie silniki diesel'a są już francuskie prócz 1.8 i 2.0 benzyna ... ale nie znam się dobrze na Nissan'ach wiec niech ktos ewentualnie mnie poprawi.

 

poczytaj jeszcze forum, naprawdę wiele można się dowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok 2004

Ewidentnie DCi, a ilu konne to wg dowodu i tak jak piszesz. Wydaje mi się, że wersje 136KM miały juz skrzynię 6-cio biegową tak jak w zwykłej Almie, ale tutaj mogę się mylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie DCi,

no to Francuz? bo tylko one mają takie oznaczenie.

 

Przeczytaj co napisałem wcześniej. To ten sam silnik, konstrukcji japońskiej tyle, że ma inny ( czyt. nowocześniejszy ) system zasilania paliwa, czyli Common Rail. To jedyna innowacja jaką dołożyli francuzi po przejęciu Nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki herson za wyjaśnienie ;)

pzdr

 

[ Dodano: Czw 25 Cze, 2009 18:08 ]

Witam!

Właśnie wymieniłem filtr przeciwpyłkowy w moim Tino (banalnie proste) ;)

w warsztacie mechanik powiedział mi za wymianę 75 zł., a ja kupiłem filtr za 60 zł 15 na+.

pzdr

a tak w ogóle to czy ktoś jeszcze jest na tym forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...