Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[TINO] Nissan Almera Tino


Gość kwamar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przebieg to 286.000km. Nie chcę najtańszych zamienników bo zaczną szumieć pewnie po przejechaniu 10.000km. Szukam dobrych i sprawdzonych zamienników.

 

Przy okazji zmobilizowałem się wreszcie do zaprezentowania swojego auta bo jak dotąd mi się to nie udało:

 

7cf20df8.jpg

dacd609a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojemnosc ukladu olejowego w sumie rzeczywiscie moze byc duzo wieksza bo tu dochodzi smarowanie turbiny, moze w Waszych dieslach jest rowniez dodatkowa chlodnica oleju i juz sie robi tego wiecej.

 

Panowie, mam kolejne pytanko o sprawdzone, dobre (zaznaczam) dobre lozyska przednie do Tino.

 

Na pewno nie kupuj lozysk w serwisie Nissanowskich, a zapytaj sie w zaufanym sklepie ktora marka robi przyzwoitej jakosci lozyska (ja nie orientuje sie).

 

Faktycznie w dieslach mamy chlodnice oleju -co dziwne -patrzac od spodu (wyglada jak sprezyna-cylinderek) jest ona zawsze jakby mokra.

 

[ Dodano: Sro 27 Maj, 2009 10:42 ]

Antenke CB florida mam tuz kolo zwyklej anteny (10cm obok) (ze wzgledow praktycznych oraz wg wskazan miernika SWR tam byl zawsze najlepszy wspolczynnik).

 

Autko masz ładne -dbasz tak zawsze? ;) -bardziej niz o wszystko inne?

 

[ Dodano: Sro 27 Maj, 2009 10:45 ]

aa, jedyne do czego sie mozna przyczepic -to kiepsko prezentuja sie reflektory w naszch autach -zawsze wygladaja szaro -wina plastikow i popielatych plastikow wewnatrz

 

ale za to wielka zaleta sa czarne plastiki na rogach -nie raz juz ochronily lakier nadwozia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przebieg to 286.000km. Nie chcę najtańszych zamienników bo zaczną szumieć pewnie po przejechaniu 10.000km. Szukam dobrych i sprawdzonych zamienników.

To musiały by być chyba te łożyska z plastiku. Czy Ty widziałeś kiedyś jak wygląda łożysko z przodu? To jest wielka masywna tuleja! Jest wiele zamienników bardzo porządnych, np. czeskich firm, ale jak masz kasę do wywalenia, to załóż sobie nawet pozłacane.

 

Dzisiaj doszedłem wreszcie jak łatwo wymienić filtr pyłkowy. Okazuje się, że to nie Nissan odwalił fuszerkę, tylko niewiedza była przyczyną problemu.

Drzwiczki schowka po stronie pasażera wyciąga się w 2 minuty. Na spodzie, po obu bokach, są dwie spinki, które spełniają rolę zawiasów. Wystarczy je podważyć śrubokrętem i wyciągnąć. Wtedy łatwo zdjąć drzwiczki i jest dostęp. Aby było łatwiej wyciągać zaślepkę zamykającą komorę filtra, wyciąłem nożem, starannie trochę większy otwór w obudowie schowka. Teraz wymiana filtra zajmie nie więcej jak 5-10 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Dzisiaj doszedłem wreszcie jak łatwo wymienić filtr pyłkowy. Okazuje się, że to nie Nissan odwalił fuszerkę, tylko niewiedza była przyczyną problemu.

Drzwiczki schowka po stronie pasażera wyciąga się w 2 minuty. Na spodzie, po obu bokach, są dwie spinki, które spełniają rolę zawiasów. Wystarczy je podważyć śrubokrętem i wyciągnąć. Wtedy łatwo zdjąć drzwiczki i jest dostęp. Aby było łatwiej wyciągać zaślepkę zamykającą komorę filtra, wyciąłem nożem, starannie trochę większy otwór w obudowie schowka. Teraz wymiana filtra zajmie nie więcej jak 5-10 minut.

 

Ja, jak juz rozbebeszylem wszystkie plstkiki i dowiedzialem sie jak ten filtr jest zalozony -zamontowalem go z powrotem bez wycinania -teraz pewnie bede musial te plastiki powycinac -moze wyżynarką.

Swoja droga -bardzo drogie sa te filtry niemal 50zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze dbam o swoj samochod ;)

 

Wiem jak wygladaja lozyska i wiem, ze w Toyocie 300kkm nie bylo zadnym problemem ale nie wiem jak z jakoscia Nissana i wyglada, ze po 300kkm padly i to obydwa tak samo. Auto bylo jezdzone glownie po trasach tym bardziej dziwi mnie ich mala wytrzymalosc ale trudno trzeba wymienic wiec chce to zrobic dobrze bo "Zawsze dbam o swoj samochod ;)" i gowna nie chce wsadzac. Znalazlem lozyska chyba Kanaco za 210zl w IC i tam mam rabat 10 czy 15% wiec chyba te zakupie.

 

Lewy reflektor mam super przezroczysty bo byl wymieniany 2 lata temu za bagatela 1.149zl w ASO a prawy porazka. Kiedys wyprobowalem na nim paste polerska i wyglada to dobrze tylko potrzebuje troche czasu zeby go wypolerowac.

 

Antene CB chcialem zalozyc kolo radiowej bo tak jak mam teraz niepodoba mi sie nawet ze wzgledow estetycznych ale niestety kabla niestarczylo i docelowo trzeba bedzie wydluzyc przewod :/

 

Rob083, Dlaczego twierdzisz, ze niewiedza byla przyczyna problemu? Moim zdaniem nie poniewaz poprawianie ksztaltu otworu to niewiedza raczej konstruktorow. Tez myslalem o tym, ze go przerobic dremel'em ale tam zostanie troche malo plastiku i calosc moze stracic na sztywnosci ale nastepnym razem przyjrze sie dokladniej.

 

Za filtr z aktywnym weglem dalem 72zl (JapanCars).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob083, Dlaczego twierdzisz, ze niewiedza byla przyczyna problemu?

Bo do tej pory wyciągałem drzwiczki wysuwając z prowadnic ograniczniki i dostęp był kiepski, a wystarczyło sprawdzić zawiasy. Otwór powiększyłem o ok. 0,5 cm, co w niczym nie osłabia obudowy, a skutecznie poprawia dostęp do klapki.

 

Te łożyska za 210zł, będą Ci na pewno dobrze służyły i przy okazji zaoszczędzisz dużo kasy.

 

Co do anteny CB, to o ile się nie mylę to masz magnesówkę, wiec możesz ją umieszczać gdzie chcesz, ale sprawność takiej anteny jest kiepska. Każda antena bez prawdziwego uziemienia lub przeciwwagi to g....! Lepsze rozwiązanie (jeżeli nie chcesz robić dziury w dachu), to założyć antenę CB w miejsce anteny radiowej i podłączyć całą instalację antenową radia i CB przez spliter. Jeżeli jednak masz zamiar przedłużyć kabel, to jego długość też ma znaczenie i należy po tym sprawdzić czy nie rozjechał Ci się SWR!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewy reflektor mam super przezroczysty bo byl wymieniany 2 lata temu za bagatela 1.149zl w ASO a prawy porazka. Kiedys wyprobowalem na nim paste polerska i wyglada to dobrze tylko potrzebuje troche czasu zeby go wypolerowac.

 

Chocby byl nowka i wypolerowany to zazwyczaj nie bedzie sie on prezentowal korzystnie (jak wspomnialem z racji zastosownych popielatych plastikow zamiast chromowanych oraz jego kontrukcji zaokraglonej ku gorze -zle odbija sie swiatlo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chocby byl nowka i wypolerowany to zazwyczaj nie bedzie sie on prezentowal korzystnie (jak wspomnialem z racji zastosownych popielatych plastikow zamiast chromowanych oraz jego kontrukcji zaokraglonej ku gorze -zle odbija sie swiatlo)

 

Na Allegro reflektorów używanych jest mnóstwo za ok 250-300 zł szt. Moje też są brzydkie, ale dobrze świecą i to jest najważniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam do CB magnesówki President Florida (poniewaz dluzsza musilabym przy wjziezdzie pod wiate zdejmowac, do garazu i tak nie moge wjechac bo radiowa antena jest ze 3cm za dluga) antenka ma przyzwoita jakosc w stosunku do jej dlugosci i mnie wystarcza zasieg 2-3 km.

Wiem ze sa anteny radiowe z CB ale wiazaloby sie to z rozbebeszeniem podsufitki co odpada.

 

Wydluzenie kabla faktycznie nie jest wskazane -co najwyzej 20-30cm. Moja antene poprowadzilem wkladajac wtyczke przy otwartej klapie pod zawiasem bagaznika a nastepnie miedzy fotelami tylnimi i pod dywaniki kolo fottela przedniego za pulpit w miejsce gdzie mniej wiecej znajduje sie zapalniczka.

 

[ Dodano: Czw 28 Maj, 2009 10:26 ]

Na Allegro reflektorów używanych jest mnóstwo za ok 250-300 zł szt. Moje też są brzydkie, ale dobrze świecą i to jest najważniejsze :)

 

Mnie ta polerka czeka, ktos tutaj opisywal ich wykonanie ale nie moge sie zdecydowac jeszcze na srodek i sposob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta polerka czeka, ktos tutaj opisywal ich wykonanie ale nie moge sie zdecydowac jeszcze na srodek i sposob.

 

Jak już musisz polerować, to Ci proponuję:

http://www.allegro.pl/item647793696_pasta_...ucznych_fv.html

 

[ Dodano: Czw 28 Maj, 2009 12:14 ]

Ja kupiłem ten środek w Niemczech do polerowania pleksi, ale tu jest droższy. A tu przy okazji masz porządną dużą rolkę filcową na wiertarkę. Mnie się tego nie chce robić, ale jak ktoś się uprze, to najlepiej kupić bardzo drobny papier ścierny do metalu np. 800 i zeszlifować całe szkło na mokro (woda z małą ilością rozpuszczonego mydła). To wyrówna głębokie rysy, lekko zmatowi i dopiero potem polerować wiertarką. Tylko wiertarkę ustawić na niezbyt duże obroty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie żeby przy okazji nie przypalić ;) A nie wiecie może czy samo szkło reflektora jest demontowalne?

 

Kurcze, niezły patent z tym splitter'em do antenty. Jak to się sprawdza w praktyce? Jakieś straty? Możliwe, że nie musiałbym wtedy przedłużać kabli bo z tego co wiem (jak jeszcze kilkanaście lat temu interesowałem CB stacjonarnym) długość kabla jest ściśle określona przez długość fali dla tego zakresu pasma. To było coś ok. 2,34m czy jakoś tak i żeby było profesjonalnie to należałoby wydłużyć przewód o taką właśnie długość a takie rozwiązanie już mi się nie podoba.

 

Ja też garażuje i mam antenę dlatego kupiłem antenę President Missisippi magnesówkę bo jako jedyna ma system błyskawicznego składania. Podnosi się lekko antenę do góry i kładzie. Bat zamontowany jest na sprężynie. Długość całej anteny to coś koło 90cm. A antena radiowa u mnie zawadza o bramę bo jest o cm zbyt długa i właśnie miałem ją obcinać ale zainteresował mnie ten splitter. Można wtedy w otwór zamontować President Missouri. Jest tak samo składana jak Missisippi ale ma mocowanie na otwór. Byłoby si :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś z Was polerował może przednią szybę? Mam ślady od wycieraczek ,nie wiem czy polerować za pomocą środków z allegro czy lepiej rozejrzeć się za szybą.Czeka mnie jeszcze wymiana klocków z tyłu,zastanawiam się nad TRW(140zł) lub Jurid (100zł) które wybrać ?

CB posiadam tzw.ręczniaka Alan 42 Multi antenka President Florida.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, niezły patent z tym splitter'em do antenty. Jak to się sprawdza w praktyce? Jakieś straty? Możliwe, że nie musiałbym wtedy przedłużać kabli bo z tego co wiem (jak jeszcze kilkanaście lat temu interesowałem CB stacjonarnym) długość kabla jest ściśle określona przez długość fali dla tego zakresu pasma. To było coś ok. 2,34m czy jakoś tak i żeby było profesjonalnie to należałoby wydłużyć przewód o taką właśnie długość a takie rozwiązanie już mi się nie podoba.

 

Każdy kompromis ma swoje negatywne strony. Oczywiście pewne straty występują, ale nie wielkie. Kabel możesz dać dłuższy, ale najlepiej go wcześniej bez anteny zestroić. Ucinasz dłuższy odcinek kabla, podłączasz go do reflektometru przez trójnik w którym musi być rezystor obciążeniowy 50 OHM. Ucinasz stopniowo kabel po kilka cm, aż uzyskasz najniższy SWR. Jak nie chcesz się sam tym bawić, to zrobią Ci to w każdym sklepie z CB. Znam się trochę na tym, bo jestem ktrótkofalowcem od 12 lat. Mój znak to SQ9CHL. Bawiłem się też na CB w DX-owanie na wstęgach, na 12m mam potwierdzonych łączności z ponad 120 krajami, kartami QSL. Działałem w Grupie Alfa Tango, jako 161AT083, stąd też mój nick na forum ROB083. Ale to stare dzieje, teraz nie mam na to czasu. Jak coś, to szukaj info w necie, na pewno jest tam dużo cennych informacji.

 

Wieczorem wyruszam do Polski na tygodniowy urlop, więc mogę być w tym czasie nie obecny na forum.

Trzymajcie się :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haze, szyba do Tino 500-600zł :/

Rob083, to widzę, że mamy fachowca, ja też mam jedną SQL z Lublina a mieszkałem w Starachowicach ale na FM i przez propagację nad ranem :D

Szerokiej drogi :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rob083, to widzę, że mamy fachowca, ja też mam jedną SQL z Lublina a mieszkałem w Starachowicach ale na FM i przez propagację nad ranem :D

Szerokiej drogi :one:

 

Teraz jest słaba aktywność słońca, wiec propagacja siedzi, ale przy dużej aktywności, można często również na FM i AM łapać drugi kraniec Polski jest to tzw. Short Skip. W latach 90 na wstęgach gadałem prawie codziennie wieczorem ze Stanami, leciało to na tych 12m jak łączność lokalna. W ogóle jest to fantastyczna zabawa, ale trzeba mieć czas.

 

Dzięki Czmiel, już Tino zapakowałem na full, czekam do 20-tej aby niemieckie ludki wróciły do domu. Skubańcy mają po trzy pasy, a tak jadą że korki są na okrągło. Do granicy 700km, a potem tylko 550km :P

 

Ściskam Brać Tinowską :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedniej szyby nie powinno się polerować gdyż mimo wszystko powstają rysy i soczewki które przeszkadzają w czasie jazdy w nocy i w deszczu, można polerować jedynie pozostałe szyby . czyli polerowanie nie usuwa do końca rys no i przednia szyba jest zbyt duża żeby zrobić to równo lepiej kup nową szybę na alegro widziałem chyba za 450 zł z dostawą + montaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już musisz polerować, to Ci proponuję:

http://www.allegro.pl/item647793696_pasta_...ucznych_fv.html

Ja kupiłem ten środek w Niemczech do polerowania pleksi, ale tu jest droższy. A tu przy okazji masz porządną dużą rolkę filcową na wiertarkę.

 

Tez o tym myslalem, tylko 50zl placic i jeszcze samemu sie narobic -to prawie uzywana lampe bym kupil -tylko pewnei w podobnym stanie.

Ciekawe ze deutschlandowski srodek jest u Ciebie drozszy niz w Polsce.....

 

[ Dodano: Sob 30 Maj, 2009 05:58 ]

Ja też garażuje i mam antenę dlatego kupiłem antenę President Missisippi magnesówkę bo jako jedyna ma system błyskawicznego składania. Podnosi się lekko antenę do góry i kładzie. Bat zamontowany jest na sprężynie. Długość całej anteny to coś koło 90cm. A antena radiowa u mnie zawadza o bramę bo jest o cm zbyt długa i właśnie miałem ją obcinać ale zainteresował mnie ten splitter. Można wtedy w otwór zamontować President Missouri. Jest tak samo składana jak Missisippi ale ma mocowanie na otwór. Byłoby si :)

 

Obetniesz antene o 1cm i spadnie Ci zasieg nadawania o polowe -NIGDY W ZYCIU -tam milimetry maja znaczenie przy strojeniu SWR.

 

[ Dodano: Sob 30 Maj, 2009 06:01 ]

czy ktoś z Was polerował może przednią szybę? Mam ślady od wycieraczek ,nie wiem czy polerować za pomocą środków z allegro czy lepiej rozejrzeć się za szybą.Czeka mnie jeszcze wymiana klocków z tyłu,zastanawiam się nad TRW(140zł) lub Jurid (100zł) które wybrać ?

CB posiadam tzw.ręczniaka Alan 42 Multi antenka President Florida.

 

Wymiana szyby -to koszt i przy sprzedazy auta juz nie oryginalny rocznik!!

Wiem ze sa dobre srodki do polerowania szkla.

Sam mam porysowana boczna kierowcy od otwerania -pewnie jakis piach podszedl poprzednikowi.

 

[ Dodano: Sob 30 Maj, 2009 06:07 ]

przypomnialem sobie ze jest tez cos takiego jak wypelniacze porysowanych szyb i potem jej zapolerowanie -to jakis miekki srodek ktory optycznie niweluje rysy.

 

Akurat to wiem od dwoch ludzi (mechanika oraz zegarmistrza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czmiel_t napisał/a:

 

Ja też garażuje i mam antenę dlatego kupiłem antenę President Missisippi magnesówkę bo jako jedyna ma system błyskawicznego składania. Podnosi się lekko antenę do góry i kładzie. Bat zamontowany jest na sprężynie. Długość całej anteny to coś koło 90cm. A antena radiowa u mnie zawadza o bramę bo jest o cm zbyt długa i właśnie miałem ją obcinać ale zainteresował mnie ten splitter. Można wtedy w otwór zamontować President Missouri. Jest tak samo składana jak Missisippi ale ma mocowanie na otwór. Byłoby si :)

 

 

Obetniesz antene o 1cm i spadnie Ci zasieg nadawania o polowe -NIGDY W ZYCIU -tam milimetry maja znaczenie przy strojeniu SWR.

 

Ale ja pisałem o antenie FM ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki maciejpm. Po prostu jak ręką odjął. A dzisiaj chcieli mi wtryski wyjmowac. Wielkie dzięki jeszcze raz. Pozdro dla wszystkich którzy na ten temat pisali.

 

Właśnie po to tu jesteśmy.

 

Ja tak mam zatkane już prawie 2 lata i zero problemu. Po zatkaniu nawet zaczął 1l/100km mniej palic. Na przeglądzie spaliny też w normie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche Wam naklamalem z tymi antenami CB ale tylko dlatego, ze pamiec kuleje ;)

Magnesowka z opcja skladania, ktora mam to President Ohio a takiego odpowiednika z mozliwoscia montazu na stale nie ma. Jest za to mozliwosc dokupienia do Ohio stopki oryginalnej LS-06 za 60zl, ktora wlasnie zamowilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki maciejpm. Po prostu jak ręką odjął. A dzisiaj chcieli mi wtryski wyjmowac. Wielkie dzięki jeszcze raz. Pozdro dla wszystkich którzy na ten temat pisali.

 

Właśnie po to tu jesteśmy.

 

Ja tak mam zatkane już prawie 2 lata i zero problemu. Po zatkaniu nawet zaczął 1l/100km mniej palic. Na przeglądzie spaliny też w normie.

 

pozdrawiam

 

O czym pisaliscie? O EGRze? Serio -jego zaslepienie moze spowodowac mniejsze zuzycie paliwa, fakt ze jezdze glownie po miescie ale 7,5l to deczko za duze spalanie (w trasie ekonomicznie zmieszcze sie w 6l)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki maciejpm. Po prostu jak ręką odjął. A dzisiaj chcieli mi wtryski wyjmowac. Wielkie dzięki jeszcze raz. Pozdro dla wszystkich którzy na ten temat pisali.

 

Właśnie po to tu jesteśmy.

 

Ja tak mam zatkane już prawie 2 lata i zero problemu. Po zatkaniu nawet zaczął 1l/100km mniej palic. Na przeglądzie spaliny też w normie.

 

pozdrawiam

 

O czym pisaliscie? O EGRze? Serio -jego zaslepienie moze spowodowac mniejsze zuzycie paliwa, fakt ze jezdze glownie po miescie ale 7,5l to deczko za duze spalanie (w trasie ekonomicznie zmieszcze sie w 6l)

 

Nie pisaliśmy o EGRze. Pisaliśmy o zaworze regulacji powietrza na wolnych obrotach. A zmniejszone spalanie jest raczej skutkiem usunięcia usterki. A tu masz temat:

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?p=469809#469809

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...