Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[TINO] Nissan Almera Tino


Gość kwamar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tolo74
mam problem z radiem kasetowym. Z rana moge jeszcze coś poustawiać w radiu ale gdy się zagrzeje wszystkie przyciski się blokują i czasami samo sie podgłasza.Jeśli ktoś miał taki problem to prosze o porade.

 

Czy to nie ma cos wspolnego ze sterowaniem na kierownicy.

Chyba mozna odpiac sterowanie z tyłu kostką i wtedy sprawdzic.

Jak to nie pomoze to nie widze rozwiazania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz prawidziwą perełkę wsród perełek -autko 6 letnie i tylko 60tys km (wprost nie do uwierzenia).

Zycze zadowolenia.

 

Dla ścisłości to 68 tys. Gdy kupowałam miało 58 tys. Przebieg potwierdzony i sprawdzony. Autko z polskiego salonu. Jeździła kobieta. Faktycznie udało mi się, ale szukałam samochodu ponad rok. Na razie jestem bardzo zadowolona. Nic się nie dzieje i mam nadzieję, że tak zostanie. Do tej pory wymieniłam tylko żarówkę i uzupełniłam klimę. Dzięki wam nareszcie wiem, gdzie jest filtr przeciwpyłkowy, bo nawet mechanik nie mógł go znaleźć.

 

Ponawiam, jeśli komuś potrzebna to mogę przesłać instrukcję w jęz. polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko bo mogę kupić od ręki koła od Maxima'y za nieduże pieniądze

6,5"x16 ET40 z oponami 215/55 R16 - wiem, że profil jest trochę za wysoki i docelowo chcę założyć 205/50 R16 i pytanko czy 215 szerokość ktoś z Was zakładał do Tino i czy nie nie obciera podczas jazdy i czy docelowo 205 nie będzie za dużo jak na 1.8 w benzynie.

Dzięki z góry za szybką odpowiedź.

 

Kate, jeśli nie sprawi Ci to problemu to ja poproszę na czmie[at]czmiel.com. Thx!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tolo74
Szybkie pytanko bo mogę kupić od ręki koła od Maxima'y za nieduże pieniądze

6,5"x16 ET40 z oponami 215/55 R16 - wiem, że profil jest trochę za wysoki i docelowo chcę założyć 205/50 R16 i pytanko czy 215 szerokość ktoś z Was zakładał do Tino i czy nie nie obciera podczas jazdy i czy docelowo 205 nie będzie za dużo jak na 1.8 w benzynie.

Dzięki z góry za szybką odpowiedź.

 

Kate, jeśli nie sprawi Ci to problemu to ja poproszę na czmie[at]czmiel.com. Thx!

czmiel -, chyba nie chodzi Ci o proffil (wysokosc 50% szerokosci) tylko o szerokosc opony.

Pamietaj ze im szersze -tym wieksze zuzycie paliwa.

Zaraz zerkne na rozmiarowke.

 

[ Dodano: Czw 07 Maj, 2009 13:37 ]

na stronie http://www.opony.pl/Zamienniki.aspx?size=116 sa zamienniki opony standardowej 109/65R15

W tym wypadku (215/55R16) srednica bedzie za duza o 8mm czyli 1,3% (na przejechanych 100km licznik pokaze Ci że zrobiłes niecałe 99km)

 

Zdecydowanie lepsze sa 205/55R16 (odchylenei 0,4%) lub jak ktos chce szerokie opony to 225/55 R16 -blad 0,5%

 

[ Dodano: Czw 07 Maj, 2009 13:40 ]

aaa -jeszcze jedna uwaga -bo 205/55R16 to chyab standardowa szerokosc opon do felg aluminiowych -wiec jak najbardziej powinny się krecic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej almerce mam 205/55/16,zimą miałem 195/65/15 i na tych zimowych lepiej się jeździło po naszych drogach (koleiny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolo74, dzieki za info, pomylilem sie troche bo docelowo chce zalozyc 205/55 oczywiscie. Ja wyszedlem ze standardowej gumy 185/65 R15 i wychodzi, ze 205/55 R16 bedzie najbardziej odpowiednia. Teraz mam 215/55 R16 i profil jest o 5% za wysoki a gps pierwszy raz w zyciu pokazuje wyzsza predkosc niz predkosciomierz o ok. 2km/h wiec po zmianie powinno byc Si.

Dla informacji 215/55 R16 wchodza i zupelnie nie obcieraja ale zrobilo sie bardziej twardo i kierownica jest nerwowa na nierownosciach. Pojezdze na nich troche i musze poszukac odpowiednich gum.

Haze, na zime masz o 5% za wysoko na profilu ale ludzie czesto tak robia ;)

 

Calkiem spoko te kolka od Maximy, ogolnie mialem w planach zakup 17" OZ Racing Superturismo ale trafila sie mega okazja i kupilem te z oponami Michelin Pilot Primacy jeszcze w niezlym stanie ale r.prod. 2000 za koszt jednej nowej ladnej felgi :D JA to mam szczescie :D

 

Pzdr i jeszcze raz dzieki za info!

 

P.S. Jest tu u Was cos takiego jak pomogl czy chociaz browar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Tolo74

Wg mnie do Nissana jako wzorcowa pakowana jest guma 195/65R15 i do niej sie odnosilem.

 

Faktycznie -jak pomykalem ze stala predkoscia autobahnem (na liczniku 150km/h) GPS pokazywal ok 142 -co wydaje sie byc wiarygodnym wskazaniem.

Wychodze wiec z zalozenia ze opony powinny miec wieksza srednice nic rozmiar 195/65R15, a tym bardziej 185/65R15.

Przeliczniki w linku ktory podalem wyzej.

 

Raz jeszcze sprostowanie

-Szerokosc opony jest podawana w mm (np 185, 195, 205)

-Profil (wysokosc opony) jest podawany w procentach jej szeroksoci (np 105/50 -to 50% jej szeroksoci czyli opona ma wysokosc 102mm)

 

[ Dodano: Pią 08 Maj, 2009 10:32 ]

ups -bład np 205/50 -ma wysokosc 102mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zawdar0

witam, wiem że dużo pisaliscie na temat wycieraczek ale moje sie nie zatarły a wręcz przeciwnie chodzą i nie mogę ich zatrzymać i w związku z tym mam pytanka , bo juz troche pogrzebałem

1. nie moge zlokalizować przekaźnika lub przekaźników wycieraczek

2. czy w silniczku wycieraczek ten element odpowiedzialny za prace jest rozbieralny bo wygląda na nierozbieralny ale może komus sie udało dostac do środka i przeczyścić i przesmarować te styki

3. potrzebny mi też na przyszłość schemat istalacji elektrycznej

dzięki za pomoc pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rob083
potrzebny mi też na przyszłość schemat istalacji elektrycznej

dzięki za pomoc pozdrawiam

 

Podaj adres priv e-maila, to Ci prześlę w załączniku schemat całej elektryki do Tino w pdf.

 

Nie wiem co tam kombinujecie z tymi oponami, ale moja uwaga jest taka: W moim oryginalnym brief-ie jest wyraźnie podane, że opony powinny być: 195/65R15 91T albo 205/55R16 91V. Ja po namyśle kupiłem tu w Niemczech na ebayu, wybrzydzane u nas przez głupków na forach, letnie opony chińskie Goodride RVH 680. Za komplet z wysyłką zapłaciłem 150E i jestem zachwycony pod każdym względem. Jeżdżę autami od ponad 30-tu lat, więc mam pojęcie co to dobra guma. Gumy są naprawdę bardzo ciche i świetnie sprawują się zarówno na suchym, jak i w ulewie. Nie ma żadne bicie i zero problemów z wyważeniem. Gumy te mają europejski certyfikat dopuszczenia do ruchu, a Goodride certyfikat jakości ISO 9001. Dopiero na niemieckich krytycznych forach znalazłem pozytywne opinie o tych gumach. Zdecydowałem się i naprawdę nie żałuje.

Co do szerokości to ja stosuje 195, bo za szerokie na normalnych felgach, ulegają nierównemu zużyciu, bardziej chlapią po karoserii i auto więcej pali przez większe opory toczenia. Po za tym im szersza opona, tym gorsze odprowadzanie wody, no i tragedia przy jeździe po lodzie!! Co do przekłamywania liczników, to prawie każde auto ma zaniżoną prędkość o ok 7-10 km/h i tu żadne kombinowanie z profilem (średnicą) nic nie da, a z szerokością to już w ogóle nie ma nic absolutnie wspólnego. Takie zaniżanie prędkości ma swoje zalety. Mnie kilka razy uchroniło to od foto-radaru, których tu w Niemczech jest też sporo.

 

[ Dodano: Nie 10 Maj, 2009 16:57 ]

W opisie serwisowym GI-45 jest tabela w której podane jest, że opony 195/65 R15 powinno zakładać się na zwykłe felgi 15x6J, a 205/55 R16 na alufelgi 16x6,5JJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podajcie koledzy ile trzeba wlać do skrzyni biegów Tino 1,8.

 

Kolego wszystko w tym temacie jest :569: NA NASZEJ STRONIE :!!: a adres tej strony jest na stopce, pod każdym moim postem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh - profil opony -to jej wysokosc (a nie szerokosc)

 

Skrzynie biegow sa rozne:

1) automaty

2) manualne -5 i 6 biegowe (w tym pieciobiegowych jest tez dwie wersje) (moze w zaleznosci od wersji wejsc 3-5litrów

 

[ Dodano: Pon 11 Maj, 2009 07:41 ]

profil -to wysokosc obliczany (% jej szerokosci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh - profil opony -to jej wysokosc (a nie szerokosc)

 

Zgadza się, profil to wysokość, co ma wpływ na średnicę przy danym rozmiarze i właśnie to napisałem. Na końcu wspomniałem też o szerokości, bo spotkałem się z opiniami, że od szerokości zależą wskazania licznika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zawdar0

Rob083 wielkie dzięki za schematy elektryki , nie miałem czasu im się przyjrzeć uważnie ale są fachowe i mam nadzieję dzięki nim znajdę ten przeklęty przekaźnik wycieraczek i mój problem się skończy.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym nie zapomnial -to moglbym poodpinac przekazniki w swoim i szybko sprawdzil ktory jest od czego ale boje sie ze odepne AIRBAG i moge miec problem

na skrzynce z przekaznikami (podobbnie jak na bezpioecznikach) powinienes miec informacje o tym ktory jest od czego.

Czewc przekaznikow jest po lewej stronie silnika (czesc chyba wewnatrz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość devastator

U mnie linka regulacji ciepło-zimno też padła więc jak czytam to oprócz silnika wycieraczek pięta Achillesowa tego samochodu. Niepokoi mnie jeden objaw t.j ubytek płynu chłodzącego stąd pytanie do innych użytkowników silnika 2.2. czy to jest normalne w tym aucie? Obejrzałem, że nie ma wycieków z układu ale po dłuższej trasie zauważam mokry ślad przy korku zbiornika (poziom płynu był optymalny). Sprawdzałem i nie mam "masła" pod korkiem oleju co by mogło sugerowań pęknięcie uszczelki pod głowicą ale znawcą tematu nie jestem. Obawiam się porady w serwisie bo zaraz zaproponują wymianę połowy samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie linka regulacji ciepło-zimno też padła więc jak czytam to oprócz silnika wycieraczek pięta Achillesowa tego samochodu. Niepokoi mnie jeden objaw t.j ubytek płynu chłodzącego stąd pytanie do innych użytkowników silnika 2.2. czy to jest normalne w tym aucie? Obejrzałem, że nie ma wycieków z układu ale po dłuższej trasie zauważam mokry ślad przy korku zbiornika (poziom płynu był optymalny). Sprawdzałem i nie mam "masła" pod korkiem oleju co by mogło sugerowań pęknięcie uszczelki pod głowicą ale znawcą tematu nie jestem. Obawiam się porady w serwisie bo zaraz zaproponują wymianę połowy samochodu.

Nie mam tego typu problemu, sparawdz dokaldnie korek (moze go wymien).

Jak nei tutaj to moze byc uszczelka pod glowica (o ile slyszalem) ale to moze sie przydarzyc dopiero po 200-300 tys km albo przegrzaniu silnika.

 

[ Dodano: Czw 14 Maj, 2009 13:35 ]

Tutaj jest o ubytkach płynu chłodniczego http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=54397 może być kwestia działania odpowietrznika w korku. hmm -tylko cytuje bo nie wiem co tam może sie zepsuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liczniku mam już ponad 160tyś km i jak dotąd nie miałem żadnych problemów z wycieraczkami, linką ogrzewania i ubytkiem jakiegokolwiek płynu. Wydaje mi się, że nie można generalizować, bo nie ma dwóch idealnie takich samych samochodów.

Co do wycieku, to warto najpierw sprawdzić wszystkie nakrętki, łącza, węże i opaski. W czasie jazdy rośnie temperatura i ciśnienie w układzie i wtedy jest większe prawdopodobieństwo wycieku. Na stronie są zdjęcia i opis miejsc odpowietrzania układu chłodzenia nadesłany przez Roba, więc sprawdź również te miejsca, bo mogły się poluzować śruby. Na wszelki wypadek, sprawdź również czy nie ma kropel wody na miarce oleju. Bo jeżeli będą, to poszła uszczelka pod głowicą, albo jest blok pęknięty, ale to jest raczej mało prawdopodobne.

 

[ Dodano: Czw 14 Maj, 2009 15:05 ]

Jak masz poważny ubytek w trasie, to nie dolewaj wody zaraz po zatrzymaniu, gdy jest gorący silnik :!!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw jezdzij i sptrawdz czy jezeli jest minium lub tuz ponizej -to tez ubedzie czy wtedy sie unormuje i bedzie juz OK.

 

KOLEDZY -wiecie skad, gdzie mozna znalezc numer farby ?

Mam sporo papierow ale na nich nie pisze nic innego jak BLAU.

Potrzebuje zamowic zaprawke i nie wiem jaki nr lakieru.

Bede wdzieczny za info.

Podobno gdzies na tabliczce powinien byc, ale gdzie?

Moze umie ktos odkodowac z VINu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOLEDZY -wiecie skad, gdzie mozna znalezc numer farby ?

Mam sporo papierow ale na nich nie pisze nic innego jak BLAU.

Potrzebuje zamowic zaprawke i nie wiem jaki nr lakieru.

Tolo, w opisie serwisowym w pierwszym dziale General Information str. GI-39, jest pokazane miejsce na tabliczce znamionowej, gdzie jest podany numer farby. Widziałem, że na tej podstawie, różne firmy oferują zrobienie farby na Allegro. Z moich doświadczeń wiem jednak, że najlepsza metoda, to zdjąć np. klapkę wlewu do paliwa i z nią pojechać do firmy, która robi farbę. Oni mają urządzenia i przy pomocy komputera, dobierają farbę idealnie! Tak robią firmy profesjonalne lakierujące auta, gdyż kolor z czasem płowieje.

 

[ Dodano: Pią 15 Maj, 2009 09:29 ]

Z VIN dowiesz się tylko, że masz kolor niebieski, a o tym chyba już wiesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolo, w opisie serwisowym w pierwszym dziale General Information str. GI-39, jest pokazane miejsce na tabliczce znamionowej, gdzie jest podany numer farby. Widziałem, że na tej podstawie, różne firmy oferują zrobienie farby na Allegro. Z moich doświadczeń wiem jednak, że najlepsza metoda, to zdjąć np. klapkę wlewu do paliwa i z nią pojechać do firmy, która robi farbę. Oni mają urządzenia i przy pomocy komputera, dobierają farbę idealnie! Tak robią firmy profesjonalne lakierujące auta, gdyż kolor z czasem płowieje.

Dzięki - nei widzialem gdzie tego szukac w serwisowce i w aucie (neiktorzy mowili ze w komorze silnika a inni ze na drzwiach pasazera.

POtrzebuje zrobic lekka zaprawke na rancie tylnego błotnika przy drzwiach (tam czesto bierze rdza chyba we wszystkich pojazdach w Toyocie montuja nawet jakies naklejki bezbarwne).

Kupilem Brunox na rdze, lekko zeskrobie, dam podklad a potem pasuje pedzelkiem pociagnac cos podobnego pod kolor.

to samo pewnei czeka mnie na tylnej klapie od wewnatrz (trzeba zrobic delikatna kosmetyke zeby sie nie pogorszylo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem, i czekają mnie zaprawki, udałem sie do sklepu z farbami, i po rozmowie ze sprzedawcą musiałem przyjechac samochodem pod sklep, bez problemu dobrał kolor, a mój jest niebieski [morski], ten kolor ma aż 4 odcienie, przetarł pastą i dobrał odpowiedni kolor, teraz tylko malowanko pozostało.

 

[ Dodano: Pią 15 Maj, 2009 19:12 ]

Linka od ogrzewania juz zamówiona, za kilka dni odbiór. TYLKO serwis nissana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kerujap

Almera Tino 2.2 cdi-2004r- jeżdżę od kilku dni,niestety instrukcję obsługi posiadam tylko w języku niemieckim. Gdyby ktoś posiadał w wersji elektronicznej polskie tłumaczenie to z góry dziękuję.

kerujap@o2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Almera Tino 2.2 cdi-2004r- jeżdżę od kilku dni,niestety instrukcję obsługi posiadam tylko w języku niemieckim. Gdyby ktoś posiadał w wersji elektronicznej polskie tłumaczenie to z góry dziękuję.

kerujap@o2.pl

Jest do pobrania na stronie! Czeka i prosi byś ją pobrał. Jak nie wiesz gdzie jest ta strona to spojrzyj na stopkę pod moim postem, to tylko jeden wiersz niżej. Skomplikowane, no nie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...