Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jak oszczędnie jeździć micrą ??


Gość jaceksc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak w temacie - bo ja nic nie rozumiem jak smigam w miarę dynamicznie albo ledwo depczę to auto pali mi 9L ??

jak jeździc oszczędnie?? jakie prędkości na poszczególnych biegach albo w jakim zakresie obrotowym

proszę o rady

dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz K10?

Z mojego doświadczenia wynika, że:

I - 0-25; II - do 40; III - do 65; IV - do 70-75 - to najbardziej ekonomiczna jazda.

Ale twoje 9l to nie może być wynik nieekonomicznej jazdy, bo ja jeszcze nigdy (nawet w zimie) nie przekroczyłem 7,5l.

Masz pewnie coś nie tak z gaźnikiem/filtrami/świecami/zapłonem/zaworami - niepotrzebne skreślić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MICRA CZY 10 CZY 11 NIE WAZNE FAJOWO MAZNA JA PRZECIĄGNAC

zgroza nie wykozystac tego

al wiaze to sie ze spalniem nawet wwiekszym nisz 10l jak ktos chce oszczednie jechac to po malutku bez naglaych dodawani gazu :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja sie tez dołączam mi spaliła na trasie jakies 7,8 litra na 100km

no i w miescie o wiele wiecej ale po tym wymienilem filtr powietrza bylem sprawdzic gazniczek i diagnostyka ,na siwece spojzalem jeszcze ok wymienilem jeden przewod napiecia , jutro zaglądam do palca pod kopulke palca rozdzielacza ,ale nadal pali jednak troche za duzo . moze SONDA LAMBDA jest trzepnieta co o tym myslicie?

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEst bardzo możliwe, że sonda bo wtedy komp wchodzi w tzw. tryb awaryjny i dobiera sobie z pamięci dane i może podawać za dużo paliwa. Powinno to wykazac na analizatorze spalin czy sonda jest dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizator nie koniecznie musi to wykazać; sonda może nie trzymać w górnym zakresie obrotów.

Jak to dobrze, że ja nie mam ani sondy, ani katalizatora w mojej K10 :lol:

A, przypomniało mi się: jaką benzynkę lejecie? 95 czy 98?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem na analizie spalini bylo okej bardzo dobrze . wiec nieiwem co to moze byc . chyba ze przez katalizator wszystko jest wypalane a komp im niewskazywal nic ??? hmm a jezeli to nic z tych rzeczy to czemu tak duzo pali???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak autko stoi to nic nie pali:) Dużo zależy od stylu jazdy, ale bez przesady. Nie będę jeździć max 80 żeby mi spaliła o 0,5l mniej. K12 pali min 8l w mieście, w trasie schodzi do 7,6l. Jak na silniczek 1.2 (80koni), to niemało. Myślę, że do wszystkiego można się przyzwyczaić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmmm dziwna sprawa dzisiaj po przejchaniu równo 100km

(i wczesniejszym tankowaniu do pelna) zalałem 5.65 l do odbicia pistoletu.

poruszalem się tylko po mieście jednak caly czas na ciepłym silniku a nie jak wczesniej krótki dystans i długa przerwa czyli caly czas na zimno.

wniosek jeden trzeba cały czas jeździć wtedy pali mało :)

dzięki za podpowiedzi pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze zrobic sobie wycieczkę ;]

na działkę albo na hel:](moze w przyszlym tygodniu:)

no to sie zoabczy ile bedzie paliła:]

jezleli za duzo to sie bede odzywal .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...