Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jak oszczędnie jeździć micrą ??


Gość jaceksc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

robiąc probe taką ze tankowalem do opory przejechalem stowke spaliła mi 12 litrow , stwierdilismy z tatą ze pojedziemy do ASO( w gdyni-karwiny) tata zadzwonil o 8:00 i umowil sie na 15:00, po powrocie z uczelini pojechalem z tata do serwisu ,

powiedzielismy ze byla robiona diagnostyka spalin i reg. gaźnika . mechanik meczyl sie przy aucie przez jakies poltorej godziny stwierdził ze on tego sielnika niezna bo to pojemnosc 1,2 a nie 1,0 zadnych danych do niego niemiał , mowil ze przy wyzszych obrotach daje za duzo paliwa i ze sonda niby niemoze tego skorygowac ,do zaworów tez niezaglądał z powodu braku jakchis danych, polecil wymienic swiece i i zajrzec do zaworow , i jezeli nic niepomoze to mozna obnizyc pływaczek w gazniku ale tez niewie na jaką wysokos (brak danych- nic niewiedzial ). wspomnial tez ze mieli przyrzad do mierzenia ilosci spalanego paliwa ale gdzies zaginął. ogólnie to wogóle nic niezrobili :( .

 

chcieli nas skasowac na 95zł za ponowną diagnostyke i reg gaznika.ale sie niedalismy , dopiero dyskusja z kierownikiem spowodowała danie 30% rabatu na czesci i usługi ,teraz i na przyszłe wszystkie wizyty. :wink:

 

p.s. nastepnego dnia razem z tatą wyregulowalismy zawory (byly za ciasno ustawione i wymienilismy swiece na nowki.

jazda sietroche poprawila zobaczymy jak bedzie dalej. to tyle narazie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hardstyle Boy

Ale od tego ile autko pali to chyba zależy też od paliwa jakim jest tankowane, a właściwie od firmy z jakiej pochodzi. Ja leję albo na BP albo na Shellu i na każdej butli LPG przejeżdzam ponad 300 km własciwie to ok 320-330 ; :wink: . Tankowałem na Orlenie kiedyś też, ale na ww. stacjach auto ma lepsze przyspieszenie i ogólnie ładniej pracuje. Natomiast jak jechałem z kumplami na sylwestra to nalaliśmy gazu 10 litrów na stacji petrochemii płock, i po przejechaniu 70 Km gaz sie skończył :evil: :evil: a to się nigdy wczesnneij nie zdarzało. Zwłaszcza,że jechaliśmy ok 80 km/h cały czas prostą drogą. Po zatankowaniu na BP objawy ustąpiły. Benzyne też tam tankuję i również jest OK. Musze nalac kiedyś PB 98 albo V-power Racing 99 na shellu i ciakwe jak wtedy Micra bedzie śmiga :wink: :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej z tego co wiem sonda lambda odczytuje na wylocie skład spalin i gdy stwierdzi ze mieszanka była za uboga daje informacje w postaci sygnalu elektryczne go fo komputerka pod siedzeniem pasazera ,a z tąd do gażnika który reguluje dawke paliwa w gaźniku ,

przynajmniej to to co wiem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Hardstyle Boy
a czy przy tym paliwku to nie zre go autko wiecej?

 

Hmm nie no ..mi się wydaje,że chyba nawet mniej bo ma wiecej oktanów i ogólnie jest że tak się wyrazę bogatsze. Mi np samochód pali mniej POWER GAS z shella niż Zwykłego SHELL GAS. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie no ..mi się wydaje,że chyba nawet mniej bo ma wiecej oktanów i ogólnie jest że tak się wyrazę bogatsze. Mi np samochód pali mniej POWER GAS z shella niż Zwykłego SHELL GAS. :D

 

Tylko szkoda, ze to nie jest prawdziwy LPG:) Czyli ma inny sklad niz LPG.

 

a propos Twojego wczesniejszego posta - petrochemia plock juz nie istnieje, wiec tankowales u totalnego prywaciarza, ktory zapewne dowalil Ci gaz rozcienczony np. azotem:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czuć różnicę na v-powerze lżejsza kieszeń i to solidnie odciąża auto.

w jakiejś gazecie moto był test paliw (w tym v-power racing) i przy 100 konnym silniku dawal 5 koni wiecej :)

v-power jest paliwem bezsiarkowym i ma właściwości czyszczące silnik więc od czasu do czasu nie zaszkodzi zalać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jakies 2 tygodnie temu jechałem swoja micrą do niemiec.Wyjezdzając z wrocławia zatankowałem pełny bak.Dojerzdzając do granicy po przejechaniu 250 km (prze Zieloną Góre) zatankowałem jeszcze raz do pełna.To na 250 km spaliłami 12,9 litra a tankowałem na Orlenie.Moja srednia predkość to 120kmh.

 

Ocencie czy to dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to i ja sie pochwale

oststnio bylem w Zakopanem i na trasie bez zadnego oszczedzania (tzn z górki nawet bylo 160 km/h :D ) spalil mi 6l na 100 km i to gazu :D wynik chyba niezly bo za 48 zł przejechalem 450 km i wlasnie dlatego kocham MICRE :)

 

pozdrawiam

Jasin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Micra K11 mojego ojca pali max 6.5 l w zimie. Mi udało sie narazie najmniej zejść do 4.72l/100km na trasie Wisła - Katowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczęściarze, Jak wy to robicie :?: Na razie najmniej mi się udało spalić moją K11 7,1 a maksymalnie 7,9l na 100. Jazda tylko po mieście, raczej spokojna. No i tylko w zimie bo mam ją od grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a ja wam powiem, ze mi nie udaje sie zejsc ponizej 9l.... :/ czesto jest grubo ponad 10 :/ ... raz na prawie calym baku przejechalem mniej niz 300km :evil: ... nie powiem zeby moj styl jazdy byl ekonomiczny, no ale bez przesady....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...