Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jak oszczędnie jeździć micrą ??


Gość jaceksc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tez mam 93, przebieg to 98 tys, ale wyglada na wiarygodny - patrzac po stanie silnika i ksiazce serwisowej (w 2000 roku moj Nissan mial 40 tys km.). Chroboczacy rozrzad nie jest rownoznaczny z duzym przebiegiem. Wedlug magazynu 'Wysokie Obroty' rozrzad w Micrze powinno sie zmieniac co 90 tys km! Dopiero koledzy z forum mnie uswiadomili, jak jest naprawde. Ale jesli faktycznie silnik byl np. duszony na niskich obrotach, to i rozrzad sie szybciej skonczy. Tak czy tak - rozrzad masz do wymiany, a po wymianie daj znac, jak wyglada spalanie.

 

Nie podales jaki silnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podalem w pierwszym poscie ale rzeba sie wczytac pojemnosc to 1.0 ;) Stan mojego autka tez jezt zadowalajacy, tylko ksiazeczka sie konczy w 2003 na 100 tys+ i jakos mi sie niewierzy, do tego autko od gosci aurodzonego w 44 roku, ale jak mowia wszystkie auta z niemiec sa od starych dziadkow :diabel2: Dobra koniec spamu zrobie rozrzad to sie odezwe w tym temacie ;)

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i wrzucanie luzu z co nastepnej gorki.
Z mojego doświadczenia wynika, że z górki jednak lepiej jechać na biegu, który będzie minimalnie (lub mocniej w zależności od potrzeb) wyhamowywał auto. W Białym powodem wyższego spalania nie są korki, tylko zbyt krótkie odcinki na których silnik nie zdąży się nagrzać, a przed następną jazdą zaś jest zimny - to też bardzo podnosi spalanie...
ksiazeczka sie konczy w 2003 na 100 tys+ i jakos mi sie niewierzy...
Ale na końcu książeczki nie ma napisu "printed in china 2005"? ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, a zakiego walka niema chodz slyszalem o podobnych przypadkach, szczególnie wśrod aut z Litwy ;) Domiss po wlsnych przemysleniach tez doszedlem do wnniosku z emoz ebyc to zwiazane wlasnie z jazda na ssaniu... :/ no coz wazne ze chociarz benzyna tanieje u mnie juz poniez 4 zl za litr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...