Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jak oszczędnie jeździć micrą ??


Gość jaceksc
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja tankuje zawsze do pelna bo uważam ze dojezdanie na stacje co 2-gi dzien i sepienie po 20zl to smiech i strata czasu.... ale kazdy robi co uwaza ....

zeby was pocieszyc to powiem wam ze moja pali 7,7l [srednia mierzona od poczatku roku] przy nie oszczednej jezdzie w miescie :)) w stosunku do zimy spalanie latem spadlo mi o ok 1l

a dla ciekawosci powiem ze zapisuje przy kazdym tankowaniu cene paliwa i od poczatku roku średnia cena PB95 wyszla mi 4,27 :P

 

Też tak uważam i tak robie i powiem że mi średnia od początku roku wyszła... 4,23 :P i 0,32zl za kilometr. Ale jeszcze zależy ile tych tankowań na średnia się złożyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam i tak robie i powiem że mi średnia od początku roku wyszła... 4,23 :P i 0,32zl za kilometr. Ale jeszcze zależy ile tych tankowań na średnia się złożyło.

 

Hm... a liczysz też inne koszty eksploatacji? (naprawy, przeglądy, ubezpieczenie, etc.) U mnie koszt paliwa to tylko ok. połowy wszystkich kosztów (wychodzi w sumie jakieś 64gr/km).

 

A co do dokładnego mierzenia zużycia paliwa, to ja zawsze tankuję pod korek (tak, by było widać lustro benzyny). Pistolet ,,odbija" zwykle przy najmniejszym impulsie (np. zrobi się piana i już odbija), więc moim zdaniem tankowanie ,,do odbicia" nie jest dokładnym sposobem pomiaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... a liczysz też inne koszty eksploatacji? (naprawy, przeglądy, ubezpieczenie, etc.) U mnie koszt paliwa to tylko ok. połowy wszystkich kosztów (wychodzi w sumie jakieś 64gr/km).

 

A co do dokładnego mierzenia zużycia paliwa, to ja zawsze tankuję pod korek (tak, by było widać lustro benzyny). Pistolet ,,odbija" zwykle przy najmniejszym impulsie (np. zrobi się piana i już odbija), więc moim zdaniem tankowanie ,,do odbicia" nie jest dokładnym sposobem pomiaru.

 

Zapisuje wszystko(chyba że zapomnę czegoś :) ), ale nie liczyłem tego doliczając do kosztów paliwa. Za to jak z sumowałem ostanio to się zacząłem zastanawiać czy na autobus i taksówkę się nie przerzucić ;) Cóż, auto to droga zabawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość axela szczecin

ja mam pytanie ile kilometrow mozna zrobic od momentu kiedy zaswieci sie-zapiszczy kontrolka rezerwy? mowie o micrze ktora ma skale rezerwy troszke szersza na zegarach, po lifcie bodajże micry maja rezerwe podzielona na 3 czesci. zazwyczaj przy 3 piszczy kontrolka czy to znaczy ze mam paliwa na 100km? czy juz na 50km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm... a liczysz też inne koszty eksploatacji? (naprawy, przeglądy, ubezpieczenie, etc.) U mnie koszt paliwa to tylko ok. połowy wszystkich kosztów (wychodzi w sumie jakieś 64gr/km).

 

A co do dokładnego mierzenia zużycia paliwa, to ja zawsze tankuję pod korek (tak, by było widać lustro benzyny). Pistolet ,,odbija" zwykle przy najmniejszym impulsie (np. zrobi się piana i już odbija), więc moim zdaniem tankowanie ,,do odbicia" nie jest dokładnym sposobem pomiaru.

 

w moim przypadku licze tylko koszty benzyny ... bo jakbym mial doliczyc dodatki to pewno kilometr z 2zl by mnie wyniosl :P [w koncu dodatki sa dla wlasnego widzi-mi-sie, a napraw wiekszych na szczescie nie odnotowalem] a co do tankowania do pelna... ja leje tyle ze wiecej sie juz raczej nie zmiesci :) ...troche to upierdliwe bo koncowe dolewanie beny trwa tyle samo co zalanie do pierwszego odbicia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja leje do piatego lub szostego odbicia i mam full.

Raz zdarzylo sie ze nie odbilo (a patrzylem akurat na dystrybutor) i wylalo sie ok litry -zareklamowalem i uwzglednili mi literke :) -cos musialo byc spieprzone w pistolecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przed liftem kontrolka sie zapala jak zostaje 5 litrow

 

Oj chyba co mikra to obyczaj bo ja po zapaleniu kontrolki robię 100 km a potem wchodzi mi 36 l po korek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Longers

wedlug ksiazki ktora jest dostepna na forum to kontrolka zapala sie gdy zostaje okolo 5dm3 paliwa, a caly zbiornik ma 42 dm3. (wiadomości wstepne str. 11-12 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz tylko zalałem do pełna wyszło mi 31 l na czym zrobiłem jakieś 500 km z hakiem spalanie wyszło mi ok 6 l nie uwzględniając rezerwy a teraz to polskiego paliwka nie leje u nas w rejonie jest taki myk że można wyskoczyć za wschodnią granice do naszych sąsiadów z którymi ,,przygotowujemy'' euro 2012 i zatankować znacznie taniej takiego samego paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na LPG na trasie za niecale 60 zl micra przejezdza 300km ;D predkosc tak do 120. rekord to 360 km (wchodzi mi do butli 25,5-26 litrow) ale 90 caly czas- bardzo meczace . Czy ktos wie ile samochod z instalacja LPG pożera benzynki wiecej jadac na niej, niz auto bez instalki lpg ? instal 2 generacji, :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na LPG na trasie za niecale 60 zl micra przejezdza 300km ;D predkosc tak do 120

to ja lalką w trasie 300km robię za 70zł, prędkość dowolna (jak na polskie warunki) :D przy kursie ON 4.7zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość axela szczecin

ja za 50zl robie 200km na benzynce stojac w korkach itp.

lejac pelen zbiornik robie zawsze ok 600km nie liczac rezerwy do konca, bo staram sie z rezerwy nie korzystac.

uwazam ze wydawanie 2000-3000zl na instalacje gazu zwraca sie chyba dopiero po 10 latach :P i to jezdzac bardzo duzo, innego sensu gazowni w micrze nie widze, tym bardziej ze dbac trzeba lepiej i czesciej filtry wymieniac, a i silnik nie dokonca zachwycony gazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie, jezeli ktos duzo jezdzi np. ja robie od 2 do 3 tys km miesiecznie to po roku juz gaz jest splacony, zreszta nie musze robic przeplywomierza dzieki temu ze zalozylem lpg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Browarny

Ja zalewam zawsze do pełna do odbicia więc spalania mogę liczyć miarodajne. Zauważyłem ciekawą rzecz: zimą średnie spalanie w cyklu mieszanym (przewaga miasta + trasa max 90-100 kmh) dojeżdżając codziennie do roboty wychodziło 6,3 - 6,4 litra.

Jak zaczęły się upały, na tej samej trasie w identycznych warunkach spalanie wychodzi 5,5 - 5,6 :galy:

Od razu dodam że termostat mam sprawny i inne bambetle też, tak po prostu wychodzi i już.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Micro_Radek

Micrę mam od stycznia. Zimą palił około 6,5 do 6,8 litra. Ostatnio wyszło mi 5,9 litra na 100km. Przejeżdzam do roboty 15 km, w tym dwa odcinki po ok. 2km na "obwodnicy", reszta w mieście. Stosuje hamowanie silnikiem (raz mi jakiś jakiś kolo nawet machał coś, ale z górki zjeżdzałem, na na dole górki zawsze jest czerwone światło więc spokojeni sobie zjeżdzałem). Gdybym nie ruszał szybko spod świateł to może moja Micra pożerałaby jeszcze mniej. Do tego czasami zaszaleję i nawet 100 przekroczę, a nie muszę. Muszę z tym powalczyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam :)

Wczoraj byłem na delegacji i oczywiście pojechałem na nią moją Micrunią ;). Ogległość około 280 km w jedna stronę. Trasa, do Krakowa A4, potem przez Kraków i dalej zwykła DK. Po powrocie podjechałem na stacje i zatankowałem dokładnie 30 litrów. Wiecej sie nie dało, bo pistolet już odskakiwał. Przejechałem 600km, co daje spalanie 5l/100km. No powiem Wam, że jak to zobaczyłem to nie mogłem w to uwierzyć!! A dodam, że jechałem z prędkością w przedziale 90-110km. Ten samochodzić jest naprawdę oszczędny!! Spokojna jazda i delikantne operowanie gazem pozwala naprawdę na jednym baku przejechać ponad 700km. Była to moja pierwsza taka trasa i jestem z autka bardzo zadowolony. Nie czułem jakiegoś specjalnego zmęczenia, żadnych bólów itp. Nie dam złego słowa powiedzieć Micrę! :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego lata w drodze na i z wakacji zrobiłam moją micruską 1300 km, spalanie w jedną stronę przy prędkości 140-150 i załączonej klimie wyszło niemałe bo ponad 8 litrów/100km, ale to chyba nic dziwnego przy takiej prędkości z klimą, w drodze powrotnej jadąc troszkę wolniej max do 130, ale starałam sie 120 nie przekraczać, spalanie wyszło w granicach 6,7 litra/100km. Jednak myślę, że jadąc tak jak napisał Smoła można uzyskać taki ładny wynik jak on :)

Najmniejsze spalanie zaobserwowałam własnie na trasie gdzie predkość nie przekraczała 90-120 wyszło mi wtedy około 6 litrów/100km.

Jeśli chodzi o komfort jazdy, też złego słowa nie mogę powiedzieć, 7 godzin non stop jazdy i żadnych bólów w plecach :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi moja K12 1.4 normalnie pali 7 l :zly: , dobrze,ze klime mam zepsuta, bo bym chyba nie wyrobila na wache :D

Normalnie tzn. jak? W mieście, czy w trasie? Wiesz Twoje 7l to nie jest aż tak źle. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość niewiniatko22
Normalnie tzn. jak? W mieście, czy w trasie? Wiesz Twoje 7l to nie jest aż tak źle.

_________________

Wiesz ogolnie to po miescie, wiec nie jest zle.

Dzis jade do Władka, wiec zobaczymy ile w trasie mi spali ;) Ale pewnie ponizej 6.5 l pewnie nie zejdzie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi moja K12 1.4 normalnie pali 7 l :zly: ' date=' dobrze' date='ze klime mam zepsuta, bo bym chyba nie wyrobila na wache :D[/quote'']

 

 

w mieście to normalne raczej :P chociaż moja pali z deczka więcej :P:P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...