Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pytanie o gaz sekwencyjny w Maximie


Gość Adyjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drogi Wacu niestety nie widze tu tematu o LPG powiazanego z Maximami tylko i wyłącznie. Nie interesuje mnie forum ogólnie o gazie bo już tam byłem.

Wiec wysyłam tutaj, mam nadzieje że w dobre miejsce.

 

Niestety dużo jeżdżę po mieście. Dlatego muszę założyc sekwencje gazu. Myślałem nad dwoma instalacjami: LandiRenzo i Prins. Ponieważ auta mi naprawde szkoda zdecyduję się założyc te droższą nowej generacji PRINS która wiadomo trochę kosztuje.

 

Pytanie więc: czy ktoś z klubowiczów jeździ na sekwencji, jakie Maximy akurat mają problemy?

Czy tam są jakies np zawory do regulacji czesciej niz normalnie itd. Będę wdzięczyny za każdą podpowiedz. Czy coś drogiego później będe musiał naprawiac, wymieniac itd...

 

Dodam tylko że jezdze autem z 2001 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tjnallpu

Ja jeżdżę na gazie sekwencyjnym SEQUENT BRC i jestem bardzo zadowolony z tej instalacji. System bardzo nowoczesny i niezawodny. Nie zauważyłem spadków mocy i osiągów. Polecam Tobie tą instalację. Moja maxima pali średnio 12.5 litra gazu, niewiele wiecej niż benzyny.

Jeżeli chodzi o Prinsa to części do tej instalacji są bardzo drogie. Np. wtryskiwacz to koszt ok. 500zł. Oczywiście instalacja dobra ale jej cena najwyższa a BRC na pewno jej nie ustępuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi proponowali LandiRenzo podobno BRC są gorsze (gorzej z gwarancją), no ale wiadomo jak bym miał pewnośc to bym nie pytał. Mowili ze mozna tez myslec o Prinsie - jest o 600zł droższa. Mówią że LandiRenzo będzie chodzic glosniej niż Prins, że Prins jak się otworzy maskę to prawie wcale jej nie słychac, no i że jekieś mniejsze lepsze wtryskiwacze Kyochin czy jakos tam...

 

No dobrze ale NA CO TRZEBA ZWRACAC UWAGE? Jakas kosztowna wymiana swiec np? Albo nie wiem juz czego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam instalacje - 4GAS (o ile dobrze wiem jest to polska instalacja), byla tansza o prawie 1000zl od TARTARINI.

Ostatnio jak bylem na pierwszym przeglądzie gwarancyjnym powiedzieli mi ze maja duzo mniej problemow z ta instalacja niż z droższą tartarini, ktora jest trudniejsza w konfiguracji, oraz nie trzeba w 4GAS placic za upgrade softu i ma duzo wiecej modułów niz ten drozszy.

 

Ogólnie zmieniałem gaz z II gen na sekwencje i koszt takiej zamiany wyszedł 3000zl. szukałem firmy w okolicach Czestochowy i wszyscy polecali www.vis-eko.pl w Kusietach (ta firma założyła gaz w ponad 6 tys autach)

 

Mam zamiar shamowac maximke na lpg i na benzynie zeby porównać moc, jadać na trasie nie da sie odczuć różnicy.

 

Więcej informacji o tym gazie:

http://www.intercars.com.pl/?id=172&lang=PL&

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze ale slyszalem tez o tym ze moga sie wypalic zawory, głowica itd... i ze moze bardziej warto załozyc gaz ciekły? Pytanie czy ktos z Was ma kłopoty z powodu gazu sekwencyjnego w maximie po przejechaniu np 100tys km?

 

[ Dodano: Wto 28 Sie, 2007 02:59 ]

Dawno do Was nie zaglądałem. Jeżdzę już Maximą z pół roku, od razu po miesiącu założyłem instalację LPG PRINS, oczywiście patrzyłem uważnie żeby porządnie zakładali.

Jestem bardzo zadowolony, żadnych problemów, jedyne co zrobiłem to wymiana klocków hamulcowych.

 

Mam pytanie czy w Maximie nalezy wymieniac pasek klinowy? Ja mam dopiero przejechane 80tys km. Auto jest z roku 2001 i ma silnik 3.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam wszystkich. Ja mam maximie 2.0v6 , gaz od poczatku istnienia auta rok 95.Instalacja firmy Koltec/Necam III generacji i chodzi bez problemu przebieg 220 tyś. i zaworów nie wypaliło jeżeli jest wszystko ok wyrególowane, to nic się nie stanie nie ma obaw .A tak wogóle to już parownik tyle kilosów wytrzymał, ale jak na swoją cene 1200zł to jest chyba tego wart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie dzisiaj rano oddałem moją Maxi do warsztatu gazowego. Montują instalkę STAG 300 na żółtych wtryskiwaczach Valtec. Za Prins'a podziękowałem, bo kosztuje o 2000 zł więcej.

Dopasowywaliśmy zbiornik torroidalny i zdecydowałem się na 63 litrowy (!) Wystaje trochę wyżej niż koło zapasowe i jest wybrzuszenie na podłodze, ale wolę większy zbiornik. Inna opcja to 49 litrów, który nic nie wystaje.

Warsztat to Energy Gaz Polska przy Ostrobramskiej 75 w W-wie, wybrany m.in. po lekturze wpisów na tym forum.

Cena: 3.500 zł (z zaworem pod klapką wlewu benzyny).

Odbieram auto dzisiaj po południu, jestem ciekaw co to będzie...

 

pozdrawiam,

psubrat

Czarna Mambaxima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez
Właśnie dzisiaj rano oddałem moją Maxi do warsztatu gazowego. Montują instalkę STAG 300 na żółtych wtryskiwaczach Valtec. Za Prins'a podziękowałem, bo kosztuje o 2000 zł więcej.

Dopasowywaliśmy zbiornik torroidalny i zdecydowałem się na 63 litrowy (!) Wystaje trochę wyżej niż koło zapasowe i jest wybrzuszenie na podłodze, ale wolę większy zbiornik. Inna opcja to 49 litrów, który nic nie wystaje.

Warsztat to Energy Gaz Polska przy Ostrobramskiej 75 w W-wie, wybrany m.in. po lekturze wpisów na tym forum.

Cena: 3.500 zł (z zaworem pod klapką wlewu benzyny).

Odbieram auto dzisiaj po południu, jestem ciekaw co to będzie...

 

pozdrawiam,

psubrat

Czarna Mambaxima

 

 

Witam. Jeżdżę na tej samej instalacji co Ty, nawet mam te same żółte wtryskiwacze :P

I nie zauważyłem minusów jak dotąd. Hula aż miło!

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam problem z tymi zoltymi wtryskami i stagiem 300.... albo to problem ogolny jakis maximy :( opony mi sie za szybko zuzywaja :(

 

Oczywiscie zartuje :) 0-96km/h (G-Tech pro, klubowy) na tym wlasnie stagu w 6.35s wiec nie narzekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem. Moc na gazie o 1/4 niższa :( , moze jeszcze nie skalibrowała się ta instalka... Mam nadzieję, że będzie lepiej, bo różnica "zbieraniu się" na gazie i na benzynie jest ogromna. Zrobiłem ponad sto kilometrów dzisiaj i mam wrażenie że spalanie gazu jest też co najmniej o 1/4 wyższe niż benzyny (jeśli wierzyć temu śmiesznemu diodowemu wskaźnikowi).

 

Jutro jadę na regulację, zatankuję jeszcze raz do pełna gazu i zmierzę dokładnie zużycie. Jeśli na gazie ma być taki muł i w dodatku ma palić 18-20 litrów lpg to dzięki... każę im to deinstalować i zwracać kasę

 

pozdrawiam,

psubrat

Czarna Mambaxima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze jeszcze nie skalibrowała się ta instalka

Powinieneś dostać już wyregulowaną instalację, więc wracaj czym prędzej do gazowników i każ doprowadzić ją do porządku. Np u mojego ojca dwa razy musieli rozwiercać dysze i regulować żeby osiągnąć zamierzone parametry. Ale zrobili to zanim oddali auto.

Nie martw się, będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem panikarzem :)

W piatek byłem na regulacji, wszystko mi radykalnie "podniesiono", teraz osiągi są baaardzo zbliżone na benzynie i na gazie (na korzyść benzyny jakieś 5%). Nie poprawiano mi dalej, umówilismy się na kontrolę po jakimś poważniejszym przebiegu typu 1000 km. Spalanie też wydaje się że spadło, bo juz nie muszę tak deptać jak wcześniej.

 

pozdrawiam serdecznie,

psubrat

Czarna Mambaxima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja jeżdżę na gazie sekwencyjnym Mistral Autronic i jestem bardzo zadowolony z tej instalacji. System nowoczesny i niezawodny. jeżdzę 4 lata to już ponad 100000. Reguluję raz w roku. Nie zauważyłem spadków mocy i osiągów. Moja maxima pali średnio w mieście ok 12litra gazu, niewiele wiecej niż benzyny.

Na trasie potrafi zmieścić się w niecałych 9l.

Pozdrawiam,

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 15-18 l/100 km gazu w mieście, benzyna: 13-15 l/100km.

 

W trasie przy mega spokojnej jeździe na benzynie schodzę z trudem poniżej 10 l/100 km, gazu w tym przypadku jara ok. 12-13 l/100 km.

 

Automat trochę podwyższa zużycie... :)

 

 

pozdrawiam,

psubrat

Czarna Mambaxima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest 15-18 l/100 km gazu w mieście, benzyna: 13-15 l/100km.

 

W trasie przy mega spokojnej jeździe na benzynie schodzę z trudem poniżej 10 l/100 km, gazu w tym przypadku jara ok. 12-13 l/100 km.

Automat trochę podwyższa zużycie... :)

pozdrawiam,

psubrat

Czarna Mambaxima

 

Jakie masz opony i felgi? na zimowkach tak samo pali jak na letnich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa komplety felg: oryginalne 15" na których mam zamontowane zimówki GY Ultra Grip 7 195x65x15 oraz AEZ też 15" na których mam letnie Michelin Primacy 205x65x15.

 

Zużycie na benzynie,które podałem wyżej mierzyłem ostatnio jeszcze przed zamontowaniem gazu, w październiku i auto było na letnich oponach. Przy spokojnej jeździe w mieście 13 l. poza miastem 10 l.

 

Zużycie gazu mierzyłem już w zimie, na zimówkach i byłem trochę zawiedziony wynikiem (o jakieś 25% większe zużycie gazu niż benzyny).

 

Ale rzeczywiście może mieć na to wpływ inna pora roku (zima) i opony zimowe o wyższych oporach toczenia.... Chociaż z drugiej strony silnik i tak się rozgrzewa na benzynie a zimówiki mam węższe więc... mogłoby to się wzajemnie znosić... sam nie wiem...

 

Podejrzewam, że mam jednak niezbyt optymalnie ustawioną gazową mapę wtrysków (instalka STAG 300)

 

pozdrawiam,

 

psubrat

Czarna Mambaxima

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa komplety felg: oryginalne 15" na których mam zamontowane zimówki GY Ultra Grip 7 195x65x15 oraz AEZ też 15" na których mam letnie Michelin Primacy 205x65x15.

 

Zużycie na benzynie,które podałem wyżej mierzyłem ostatnio jeszcze przed zamontowaniem gazu, w październiku i auto było na letnich oponach. Przy spokojnej jeździe w mieście 13 l. poza miastem 10 l.

 

Zużycie gazu mierzyłem już w zimie, na zimówkach i byłem trochę zawiedziony wynikiem (o jakieś 25% większe zużycie gazu niż benzyny).

 

Ale rzeczywiście może mieć na to wpływ inna pora roku (zima) i opony zimowe o wyższych oporach toczenia.... Chociaż z drugiej strony silnik i tak się rozgrzewa na benzynie a zimówiki mam węższe więc... mogłoby to się wzajemnie znosić... sam nie wiem...

 

Podejrzewam, że mam jednak niezbyt optymalnie ustawioną gazową mapę wtrysków (instalka STAG 300)

 

pozdrawiam,

 

psubrat

Czarna Mambaxima

 

Mam taki sam zestaw opon i ta sama instalka, pali podobnie, moze z 1-2 litra mniej, bo w miescie przy spokojnej jezdzi ponizej 12 czasem sie udaje. Po ostatnim tankowanie gazu wyszlo 13.8, ale czasem sie bawilem na sliskim :) Wiec chyba Twoj wynik jest ok, automat pewno robi roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój z automatem pali:

na zimówkach 195/65/15 w jeździe mieszanej od 10,8 do 12,5 litrów gazu,

na letnich 225/60/16 w jeździe mieszanej od 13 do 14 litrów gazu.

Minimalne spalanie uzykał mój ojciec na trasie do Gdańska (opony letnie) 10-10,5 litra ale on jak jedzie to nie przekracza 2,5 tys obrotów :/ . Max to 16 litrów z małym kawałkiem ale to na trasie i ostra jazda :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...
Kosztowalo to 4400zl. Zbiornik najwiekszy jaki wszedl w kolo, 53 litry ustawiony tak zeby wchodzilo 48.

Dzis pierwszy raz tankowalem, wskazanie komputera 15,5 litra, spalanie gazu wyszlo 16,6.

 

a przy jakiej jezdzie? jezdziles normalnie czy "normalnie". miasto czy mieszany tryb.

u nas instlacja STAG300 z takim zbiornikiem jak pisales 3500. duzo zaplaciles. no chyba ze to jakas wyzsza klasa sekwencji. automat czy manual?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy jakiej jezdzie? jezdziles normalnie czy "normalnie". miasto czy mieszany tryb.

u nas instlacja STAG300 z takim zbiornikiem jak pisales 3500. duzo zaplaciles. no chyba ze to jakas wyzsza klasa sekwencji. automat czy manual?

 

Samo miasto, mozna powiedziec ze wlasciwie masakryczne korki.

Automat.

Stag300 oczywiscie jest tansza instalacja no i wiadomo ze pewnie w Warszawie ogolnie jest najdrozej.

Wczoraj zrobilem trase 250km wiec jeszcze troche gazu zostalo, ciekawe ile bedzie spalanie w takim trybiemieszanym bo reszta w miescie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo miasto, mozna powiedziec ze wlasciwie masakryczne korki.

Automat.

Stag300 oczywiscie jest tansza instalacja no i wiadomo ze pewnie w Warszawie ogolnie jest najdrozej.

Wczoraj zrobilem trase 250km wiec jeszcze troche gazu zostalo, ciekawe ile bedzie spalanie w takim trybiemieszanym bo reszta w miescie.

 

jesli to bylo samo miasto to wg mnie nie jest zle. z moich dotychczasowych obserwacji (a dlugo nie mam maximy i nigdy nie jezdzilem takim duzym silnikiem i doswiadczenie tez zadne) nawet dawanie po "pi*dzie ;) ) nie powoduje tak wielkiego skoku zuzycia paliwa jak glupkowata jazda start-stop w korkach w miescie. wjezdzasz w korek i od razu zuzycie na komputerze leci do gory.

16 litrow to wg mnie nie jest zle. da sie przezyc.

ciekawe jednak jak teraz bedzie z gazem... ja na razie wyluzowalem z sekwencja z dwoch wzgledow.

1. roznica w cenie lpg - pb95 w zimie nie jest duza. da sie przezyc.

2. nie wiadomo jak to bedzie z cena lpg. juz byly 8% podwyzki gazu w listopadzie - ciekawe kiedy sie to odbije na lpg. dodatkowo akcyza. zobaczymy. nasze panstwo tylko czeka zeby zdoic z biednych wlascicieli maxim z instalacjami sekw. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. roznica w cenie lpg - pb95 w zimie nie jest duza. da sie przezyc.

piszesz o samej cenie paliwa, czy cenie spalania zimowego w porównaniu lpg-benzyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...