Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pytanie o gaz sekwencyjny w Maximie


Gość Adyjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Mówisz o średnim spalaniu w mieście, w cyklu mieszanym, w trasie ? :) Bo jeśli mieszany to chyba wyjdzie na to że nie opłaci mi się montować.

 

Praktycznie tylko miasto - niestety nie wiem jeszcze ile pali mi na trasie, ale według poprzedniego właściciela schodził do 10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miescie to 15 trzeba liczyc, w trasie przy spokojniej jezdzie to ponizej 10 chyba nie da rady zejsc. Mi najmniej wyszlo 11. Zreszta masz komputer spalanie benzyny, mi max pali 2 litry wiecej LPG niz komp pokazuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miescie to 15 trzeba liczyc, w trasie przy spokojniej jezdzie to ponizej 10 chyba nie da rady zejsc. Mi najmniej wyszlo 11. Zreszta masz komputer spalanie benzyny, mi max pali 2 litry wiecej LPG niz komp pokazuje.

 

To mi po przejechaniu 250km od momentu zakupu, wyszła średnia zużycia benzyny ok 12, mniej więcej miasto-trasa 50/50. No ale to dopiero 250km....Jakbym miał średnią gazu 13-14 to byłoby chyba całkiem ok, w tej chwili Mazda którą jeszcze mam z silnikiem 2.2 (115KM), bierze średnio ok 12l LPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie jakby bylo 12 na kompie to gora 14 by spalil LPG, ale mowie tu o mojej konretnie instalacji, pewnie to zalezy tez od instalacji i ustawienia.

Aha i odkad mam LPG to tankuje na jednej stacji i nie mam porownania jak spalanie na innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie jakby bylo 12 na kompie to gora 14 by spalil LPG, ale mowie tu o mojej konretnie instalacji, pewnie to zalezy tez od instalacji i ustawienia.

Aha i odkad mam LPG to tankuje na jednej stacji i nie mam porownania jak spalanie na innych.

 

A jaką masz instalację ? Mi w jednym warsztacie podobno bardzo dobrym za Staga 300,reduktor KME Gold, wtryskiwacze GIAC,butla w kole + strojenie na hamowni policzyli 3400zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie jakby bylo 12 na kompie to gora 14 by spalil LPG, ale mowie tu o mojej konretnie instalacji, pewnie to zalezy tez od instalacji i ustawienia.

Aha i odkad mam LPG to tankuje na jednej stacji i nie mam porownania jak spalanie na innych.

 

A jaką masz instalację ? Mi w jednym warsztacie podobno bardzo dobrym za Staga 300,reduktor KME Gold, wtryskiwacze GIAC,butla w kole + strojenie na hamowni policzyli 3400zł.

 

W dobrym zakladzie gdzie ja zakladalem licza za staga 300, 3500zl. Mam juz ta instalacje 2 lata i bardzo sobie chwale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro odbieram Maximę z instalacji Landi Renzo, więc po weekendzie podzielę się informacjami o spalaniu.

Zakładałem w firmie Abart z Wrocławia i jak do tej pory z samej obsługi jestem bardzo zadowolony.

 

[ Dodano: Czw 22 Sty, 2009 18:17 ]

A jeśli będziesz chciał zakładać BRC to najrozsądniej w Eko-Alma chociaż niestety z trzech punktów montujących instalację został im tylko jeden na Radwanicach w pozostałych dwóch już zakładałem instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro odbieram Maximę z instalacji Landi Renzo, więc po weekendzie podzielę się informacjami o spalaniu.

Zakładałem w firmie Abart z Wrocławia i jak do tej pory z samej obsługi jestem bardzo zadowolony.

 

[ Dodano: Czw 22 Sty, 2009 18:17 ]

A jeśli będziesz chciał zakładać BRC to najrozsądniej w Eko-Alma chociaż niestety z trzech punktów montujących instalację został im tylko jeden na Radwanicach w pozostałych dwóch już zakładałem instalację.

 

czyli nikt nie ma czerwonych valtekow w maksimie? :)

nic to. we wtorek jade to zakladac. glownie ze wzgledu na to ze w warsztacie gazowym nie maja magicjetow wiec nie bede wydziwial.

tez zdam relacje co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie jeździ się fantastycznie - czyli bez żadnej różnicy :) , przełącza nie odzczuwalnie przy 40 stopniach, tylko jeszcze nie wiem na jakim poziomie mam spalanie bo muszę trochę pojeździć po ostatnim tankowaniu.

Wtryskiwacze rzeczywiście są raczej głośne, ale tylko przy otwartej masce bo w środku nic nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie jeździ się fantastycznie - czyli bez żadnej różnicy :) , przełącza nie odzczuwalnie przy 40 stopniach, tylko jeszcze nie wiem na jakim poziomie mam spalanie bo muszę trochę pojeździć po ostatnim tankowaniu.

Wtryskiwacze rzeczywiście są raczej głośne, ale tylko przy otwartej masce bo w środku nic nie słychać.

 

deptales ostro na tej intalacji czy raczej tylko "jazda na emeryturze" - wymagala dodatkowych regulacji czy jezdzila dobrze od pierwszego strzalu po odebraniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

deptales ostro na tej intalacji czy raczej tylko "jazda na emeryturze" - wymagala dodatkowych regulacji czy jezdzila dobrze od pierwszego strzalu po odebraniu?

 

 

Zrobiłem do tej pory około 500 kilometrów różnymi stylami jazdy z tym, że lubię cisnąć i tego uniknąć się nie dało.

Jeździłem bez żadnych dodatkowych regulacji, czy nawet otwierania maski - poprostu po wyjechaniu od gaziarza normalne używanie bez litości dla instalacji. :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem do tej pory około 500 kilometrów różnymi stylami jazdy z tym, że lubię cisnąć i tego uniknąć się nie dało.

Jeździłem bez żadnych dodatkowych regulacji, czy nawet otwierania maski - poprostu po wyjechaniu od gaziarza normalne używanie bez litości dla instalacji. :diabel2:

 

Jak będziesz mógł już coś konkretnego napisać o spalaniu to pisz :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz mógł już coś konkretnego napisać o spalaniu to pisz

 

 

 

Pierwsze obliczenia po 300 km. od tankowania dały 15 litrów w cyklu mieszanym.

 

[ Dodano: Sob 31 Sty, 2009 21:40 ]

Następny wynik to 16,2 i jeśli porównując z 15 litrami benzyny to bardzo pozytywne, z tym że do tej pory jeszcze nie mam wyniku z jazdy po samym mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
czyli nikt nie ma czerwonych valtekow w maksimie? :)

nic to. we wtorek jade to zakladac. glownie ze wzgledu na to ze w warsztacie gazowym nie maja magicjetow wiec nie bede wydziwial.

tez zdam relacje co i jak.

to nie zazdroszcze kolego :|

 

valteki, raile, omvl to jeden syf...

absolutne minimum to: Magic Jet, Plani Jet

 

a tak na prawdę to tylko z tej trójki bym wybierał: Matrix, Kehin, Med

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od mniej więcej 1,5 miesiąca mam zainstalowaną instalację gazową STAG 300, reduktor KME Gold, zrobiłem w tym czasie ok 2000km i póki co nie mam żadnych problemów, moc na hamowni przy zasilaniu gazem wyszła o 5KM niższa niż przy benzynie. Średnie spalanie gazu ok.13 l w cyklu mieszanym. W trasie na autostradzie z prędkościami ok 150-180km/h wyszło ok 13,5l chyba to nie jest dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nikt nie ma czerwonych valtekow w maksimie? :)

nic to. we wtorek jade to zakladac. glownie ze wzgledu na to ze w warsztacie gazowym nie maja magicjetow wiec nie bede wydziwial.

tez zdam relacje co i jak.

to nie zazdroszcze kolego :|

 

valteki, raile, omvl to jeden syf...

absolutne minimum to: Magic Jet, Plani Jet

 

a tak na prawdę to tylko z tej trójki bym wybierał: Matrix, Kehin, Med

 

moze wiecej technicznych szczegolow? technicznych... nie przepisywania teorii z forow o lpg.

dzieki. chetnie poczytam.

wiec dlaczego "valteki, raile, omvl to jeden syf" i dlaczego "absolutne minimum to: Magic Jet, Plani Jet"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko tak dodam bo juz pol roku minelo odkad mam BRC, nie mam zadnych zastrzezen, sprawuje sie elegancko, spalanie caly czas max 1,5 litra wiecej niz komp.

 

wald. te poltora litra liczysz samego gazu czy wliczasz tez w to benzyne?

u mnie sprawa wyglada tak ze na 100 km musze doliczyc 2 litry PB. zimą (a sekwencje założyłem zimą) musialem doliczyć 4. tyle ze akurat wtedy jak litrażowałem to pokonywalem bardzo krótkie odcinki do roboty (8km) no i ponieważ bardzo mi było szkoda maximki przy -20 stopniach celsjusza to grzalem ją powolutku pod blokiem - stad te +4 litry PB wiecej ;)

 

na razie nie narzekam. kurde. na maxime (w sensie paliwo) wydaje niewiele wiecej niz do opla którym jeżdziłem tylko na benzynie.

ja mam valteki czerwone + stag300 + miedz 8mm + zavoli ten 250 konny (nie pamietam oznaczeniA) i 46 litrowy zbiornik w kole. zrobilem juz 4000 i nie powiem zlego zlowa. GRZECHu zrobil na tym samym (tyle ze on ma valteki zółte) chyba z 50.000 z tego co pamietam i tez nie ma co narzekac. tak naprawde to najlepsza instalacje mozna spier... jak ja zaklada kowal w domu. ja tez oczywiscie na poczatku zakladalem ze bede bral MagicJety (wtryski) ale po rozmowie z gaziarzem ten uswiadomil mnie ze na kalibracje MagicJetow (w razie czego) bede musial czekac dwa dni. Valteki robia na miejscu i robią tego w zakłądzie w ktorym i ja i GRZECHu zakladal instalacje - tony. tak naprawde to wiekszoc instalacji jest na valtekach. pewno ze mialem watpliwosci co do tych czerwonych valtekow ale po zapewnieniach gaziarza (ktory wyglada mi na wporzadku czlwowieka przynajmniej na samym poczatku) ze jak bede chcial to mi wymieni Valteki na MagicJety za darmo olałem kwestie wtryskow (czy tam elektrozawórow jak kto woli). co sie bede przejmowal jak wszystko dziala bez problemu. bede sie marwil jak cos sie bedzie walić.

na razie spalanie jest zadowalajace, niezawodnosc zadowalajaca - wiec jeżdzę.

 

natomiast wkurzaja mnie opinie "valtek to gówno" bez zadnej agrumentacji albo argumentacja w stylu "... bo wujek józek ode mnie ze wsi założył do punto i mu sie non stop pier...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyny nie licze. Jak tankuje gaz to po przeliczeniu wychodzi do 1,5 litra wiecej niz komp.

Policzyc ilosci spalonej benyzyn jest ciezko, wiadomo ze w zimie to zlopal jej straszne ilosci i spalanie gazu wychpodzilo mniejsze niz benyzyny na kompie jak krotkie trasy robilem, a teraz to wyjade z podworka i juz na ulicy praktycznie sie przelacza wiec nie ma co tego liczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyny nie licze. Jak tankuje gaz to po przeliczeniu wychodzi do 1,5 litra wiecej niz komp.

Policzyc ilosci spalonej benyzyn jest ciezko,

 

ja licze na oko. wlewam 12 litrow, wiem ile zrobie na tym kilometrow do chwili kiedy wskazowka zjedzie na czerwone - na oko da sie policzyc. ;)

 

wiadomo ze w zimie to zlopal jej straszne ilosci i spalanie gazu wychpodzilo mniejsze niz benyzyny na kompie jak krotkie trasy robilem, a teraz to wyjade z podworka i juz na ulicy praktycznie sie przelacza wiec nie ma co tego liczyc.

 

oj to u mnie niestety - zima (przy -15 stopniach) musialem przejechac z 1.5 km zanim sie przelaczyl (bez grzania - jak juz sie spieszylem do roboty i nie bylo czasu dlugo grzac) - z grzaniem (jak skrobalem szyby to praktycznie tez od razu sie przelacza bo zdarzyl osiac temperature).

teraz (przy takich temperaturach jak dzisiaj) po kilometrze mi sie przelacza - i od razu jade jak odpale. temperature na kompie mam ustawiona na 30 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrtal, zgadza się, już ponad 50 000 na żółtych valtekach zrobiłem bez problemów. Ogólnie bardzo zadowolony jestem z tej instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrtal, zgadza się, już ponad 50 000 na żółtych valtekach zrobiłem bez problemów. Ogólnie bardzo zadowolony jestem z tej instalacji.

 

jesli mialbym sie czepiac valtekow to jedynym problemem dla mnie jest to ze troche klekoczą - slychac jest to na postoju w srodku jesli mam radio wylaczone. ale poniewaz zawsze mi tam cos cichutko gra wiec nie jest do dla mnie problem nie do przezycia.

poza tym (jezu), zwalą się to pojade do fachowca i mi zregeneruje albo wymieni caly komplet za parę złotych - przynajmniej nie bede musial czekac kilka dni na regeneracje jakich MagicJetow :)

wald - u ciebie klekocza te wtryski? czy nic a nic kompletnie nie slyszysz roznicy w prownaniu z wczesniejsza pracą silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...