Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pytanie o gaz sekwencyjny w Maximie


Gość Adyjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie działa, z żółtymi valtekami na stagu 300, zrobiłem już ponad 30kkm

 

po ostatnim upgrade softu, silnik pracuje aksamitnie (tak jak na benzynie) wcześniej na postoju z nogą na hamulu i ze skrzynią w pozycji "D" dostawał wibracji (na lpg). Co do osiągów to nie ma żadnej wyczuwalnej różnicy w porównaniu do benziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez
u mnie działa, z żółtymi valtekami na stagu 300, zrobiłem już ponad 30kkm

 

po ostatnim upgrade softu, silnik pracuje aksamitnie (tak jak na benzynie) wcześniej na postoju z nogą na hamulu i ze skrzynią w pozycji "D" dostawał wibracji (na lpg).

 

U mnie też były takie wibracje ale "fachowiec" NikosWariat stwierdził, że wtryskiwacze są do wymiany :592:

Nowy właściciel autka pojechał tak jak Ty na upgrade softu i jest aksamitnie.

Także valteki są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jezdzi ktos na czerwonych Valtekach tutaj? jakis problem z nimi?

dzwonilem dzisiaj do gaziarza i mowil ze MagicJetow nigdy nie instalowali.

na moja prosbe mowil ze moze zainstalowac.

zoltych Valtekow tez juz nie instaluja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem na żółtyk valtekach Audi A6 no i musiałem go sprzedać z nie działającą instalacją gazową, ale to raczej dzięki podejściu poprzedniego właściciela do wymiany filtrów gazowych.

 

W środę zakładam w mojej Maximie instalację Landi Renzo Omegas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc mam nadzieję, że nie bedzie ich jakoś szczególnie bardzo słychać

- a jeśli chodzi o glośnośc valteków to byłem bardzo nie zadowolony juz lepiej wychodziły w porównaniu moje wcześniejsze BRC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście podać ile km przejeżdżacie zanim przełączycie się z benzyny na LPG ? Ewentualnie ile Pb idzie wam na powiedzmy 100km. Właśnie zastanawiam się nad opłacalnością instalacji, dużo jeżdżę krótkich odcinków tzn ok 4-5 km i zastanawiam się kiedy mi się przełączy na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja przełącza się na gaz przy odpowiedniej temperaturze płynu chłodzącego, więc głownie zależy to od pory roku.

A jeśli jeździsz cały czas tylko na takich dystansach to wątpię w opłacalność zakładania instalacji, a nawet jeśli po jakichś wyliczeniach wyszło by że się opłaci to na pewno po dosyć sporym przebiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo jeżdżę krótkich odcinków tzn ok 4-5 km i zastanawiam się kiedy mi się przełączy na gaz.

Wszystko oczywiscie zalezy od temperatury na zewnatrz i ile czasu bedzie stalo auto. Zima musisz sie liczyc, ze potrzeba kawalka zeby sie przelaczyl. Jesli robisz mniej jak 10kkm rocznie i do tego na takich odcinkach to bym Ci odradzal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Zima musisz sie liczyc' date=' ze potrzeba kawalka zeby sie przelaczyl. Jesli robisz mniej jak 10kkm rocznie i do tego na takich odcinkach to bym Ci odradzal.[/quote']

 

Planowo będę przejeżdżał rocznie ok14-15 tyś.km. A kawałek zimą tzn ile to będzie 500m, 2 km ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po jakim dystansie osiągasz 35 stopni w układzie chłodzenia ?

 

Nie wiem po jakim, samochód mam dopiero kilka dni i szczerze mówiąc nie zwracałem póki co większej uwagi na wskaźnik temperatury, dlatego pytam doświadczonych użytkowników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to sie przelacza w momencie jak wskazowka temperatury jest mniejwiecej w polowie stanu miedzy mimium a poziomem na ktorym sie zatrzymuje w czasie jazdy. Takze mozesz poobserowac po jakim dystansie nagrzewa Ci sie do tego stanu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zimą podobnie jak u dylsona - ok 1km. Latem, lub jak jest ciepły, to dosłownie chwila - 100m i już.

 

Jeśli ledwo robisz 15 tys i to głównie po mieście, to na Twoim miejscu mocno bym się zastanowił nad instalacją. Szacuję, że przy obecnych cenach, będzie Ci się zwracała 1,5-2 lata. I dopiero po tym okresie będzie przynosić oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież kolega kupił Maximę, więc tak szybko pewnie się z nią nie rozstanie :)

 

Ja również nie mam większych przebiegów niż 15 tyś. rocznie, ale z benzyną 100 kilometrów kosztuje mnie około 50 PLN, a to już za dużo w sytuacjach gdy chciałbym wyskoczyć gdzieś dalej niż do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież kolega kupił Maximę, więc tak szybko pewnie się z nią nie rozstanie :)

 

Dokładnie.Planuję nią jeździć 4-5 lat, jak wyjdzie to nie wiem.Możesz powiedzieć ile mniej więcej idzie Ci Pb na załóżmy 1000km. Dzisiaj dzwoniłem do jednego gazownika, który montuje instalację w oparciu o komputer Stag 300, i wycenił na ok 3500.To dużo ? Nie wiem jakie wtryskiwacze itp. bo nie pytałem dokładnie.

 

 

Możecie jeszcze powiedzieć jak reagują te silniki na instalacje gazową. Tzn. podczas przeglądu przedsprzedażnego, osoby z serwisu (Toyota Serwis Aut Japońskich Wrocław ul.Nasypowa) zdecydowanie odradzali montaż instalacji gazowej, chociaż w ogóle o takim zamiarze nie wspominałem. Wg nich szybko można uszkodzić silnik.Jak to u was wygląda ? Co o tym myśleć, jest się czego bać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania to jeszcze nie miałem poniżej 15 litrów, chociaż jeździłem jak narazie tylko w zimie no i lubię naciskać prawy pedał.

Opinii na temat tego jak samochód sprawuje się na gazie szukałem tylko w internecie i nigdzie nie znalazłem negatywnych opinii, a wręcz przeciwnie.

 

Jeśli chodzi o ceny instalacji to najlepsza propozycja jaką znalazłem w jednym zakladzie to instalacje:

ESGI - 2790,-

SEQUENT PLU & DRIVE firmy BRC - 3780,-

LANDI RENZO OMEGAS - 4140,-

PRINS - 5415,-

 

Dużo osób poleca również STAG-a, ale wydaje mi się że w porównaniu z LANDI RENZO to dużo niższa półka i dlatego właśnie sam zdecydowałem się na LANDI na który temat znajdowałem tylko pozytywne opinie chociażby o przebiegu rzędu 100-200 tyś. bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania to jeszcze nie miałem poniżej 15 litrów, chociaż jeździłem jak narazie tylko w zimie no i lubię naciskać prawy pedał.

 

Mówisz o średnim spalaniu w mieście, w cyklu mieszanym, w trasie ? :) Bo jeśli mieszany to chyba wyjdzie na to że nie opłaci mi się montować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...