Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pytanie o gaz sekwencyjny w Maximie


Gość Adyjan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. roznica w cenie lpg - pb95 w zimie nie jest duza. da sie przezyc.

piszesz o samej cenie paliwa, czy cenie spalania zimowego w porównaniu lpg-benzyna?

 

pisze o cenie paliwa. dodatkowo jeszcze silnik musi dluzej chodzic na pb95, zeby bylo mozliwe przelaczenie na lpg. wiec samo spalanie benzyny tez jest wieksze na krotkich trasach.

a ty co miales na mysli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. roznica w cenie lpg - pb95 w zimie nie jest duza. da sie przezyc.

piszesz o samej cenie paliwa, czy cenie spalania zimowego w porównaniu lpg-benzyna?

 

pisze o cenie paliwa. dodatkowo jeszcze silnik musi dluzej chodzic na pb95, zeby bylo mozliwe przelaczenie na lpg. wiec samo spalanie benzyny tez jest wieksze na krotkich trasach.

a ty co miales na mysli?

 

Nie wiem czy się rozumiemy, ja pomyślałem o cenie 1l paliwa

LPG - ok 2,2 - 2,4

PB95 - 3,7 - 3,9

ale już zatrybiłem o czym piszesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem dokładnie tak na STAGu 300, wskazanie kompa + 2 = rzeczywiste zużycie gazu. Wgrali mi ostatnio nowy soft do instalki i po skalibrowaniu mam teraz "+ 4" względem tego co mówi komputerek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pokazuje ok +1/1.3. Ostatnie tankowania to 11na kompie/11.9 gazu, 11.2/12.3, 10.8/11.9. Ale przy obecnych cenach pb nie oplaca sie zakladac gazu.

 

Mi pokazuje tyle samo Pb co LPG... moze dlatego ze nie mam komputera pokladowego? :)

 

Dwa ostatnie tankowania LPG wyszly srednio 11.6 i 11.4 l/100km, za kazdym razem dolałem troszke mniej niz 10l (tankowalem do 100zl) benzyny. czyli wychodzi okolo 14l (lpg + pb) (miasto ktrótkie odcinki)

 

A czy sie oplaca? :

LPG: 2.18zł - cena dzisiejsza z orlenu

PB95: 3.60 - cena dzisiejsza z orlenu

 

Zakładam że rocznie robisz 20 tys km,

 

czyli wychodzi 1666km na miesiac.

czyli 200 litrow przy spalaniu 12 (Pb) - 720zł

lub 233 litry przy spalaniu 14 (LPG) - 508zł

 

Różnica 212zł miesiecznie, oczywiscie nie licze Pb spalanego nim przełączy sie na LPG, droższych przeglądów, ceny instalacji...

 

Czyli robiąc te przykładowe 20 tys rocznie, przy obecnych cenach instalka (3500zł) zrwóci się za ~16 miesiecy

 

 

O ile znowu róznica LPG do PB nie będzie 2.50zł jak to było w wakacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to widzę kolegom pali trochę mniej

ja mam w mieście (z tych dość dużych) przy dojazdach do roboty 17-18 l/100 lpg

w trasie równo 12 l/100

 

a komputerek optymista mówi mi odpowiednio: 12-14 l/100 i 8 l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem ze juz gazu bym nie montowal. Moze i po trzech latach by mi sie zwrocil ale tez chodzi o walanie sie zapasu po bagazniku, balagan pod maska i o samo jezdzenie na gazie. Nie ukrywam ze u siebie gaz zalozylem z przymusu (pewnie jak wiekszosc osob) a wolalbym jezdzic na benzynce. A co do spalania na krotkich odcinkach to niestety tak to wyglada. Jak swoja wyjade na chwilke postawie i wroce to tez przepaly ma konkretne. Ale tak jest w kazdym aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to widzę kolegom pali trochę mniej

ja mam w mieście (z tych dość dużych) przy dojazdach do roboty 17-18 l/100 lpg

w trasie równo 12 l/100

 

a komputerek optymista mówi mi odpowiednio: 12-14 l/100 i 8 l/100

 

ja mam 14/100 pb95 po miescie. komputer pokazuje 12.5.

automat.

przypuszczam ze w automacie jest tak ze trzeba liczyc te +2 wiecej spalania bo komputer nie uwglednia poslizgu na sprzegle. to tez zalezy jak kto jezdzi - czy depie od razu na wieksze obroty czy slizga sie powolutku do odpowiedniej predkosci.

w kazdym razie +2litry wiecej jest u mnie w porownaniu do tego co komputer mowi.

licze ze bede mial +2 na lpg. na razie instalacji nie mam. moze nadejda lepsze czasy dla lpg, bo na razie roznica jest niewielka. z drugiej strony dosc ostro trzepie po portfelu przy spalaniu 14 pb95, wiec to troche boli. :)

 

[ Dodano: Sro 03 Gru, 2008 14:02 ]

Mi pokazuje ok +1/1.3. Ostatnie tankowania to 11na kompie/11.9 gazu, 11.2/12.3, 10.8/11.9. Ale przy obecnych cenach pb nie oplaca sie zakladac gazu.

 

wliczasz w te kalkulacje spalanie paliwa na starcie i poczatkowej jezdzie czy robiles je tylko tankujac lpg do pelna i obliczajac srednia tylko z baku lpg?

 

[ Dodano: Sro 03 Gru, 2008 14:05 ]

balagan pod maska i o samo jezdzenie na gazie.

 

a co jest nie tak z jezdzeniem na gazie?

... i co znaczy "zakladalem z przymusu" ktos cie zmuszal do tego? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wliczasz w te kalkulacje spalanie paliwa na starcie i poczatkowej jezdzie czy robiles je tylko tankujac lpg do pelna i obliczajac srednia tylko z baku lpg?

Samo lpg. Nie mam pojecia ile do tego spala benzynki. Ale mysle ze 1-2l (zalezy ile razy odpalamy auto i na jak dlugo je zostawiamy) na jedno tankowanie gazu (ok 330km)

a co jest nie tak z jezdzeniem na gazie?

Nie chodzi o to ze cos jest nie tak (zle sie wyrazilem). Nic do gazu nie mam bo nigdy nie mialem z nim jakis wieszych klopotow. Gaz zakalda sie tylko po to by oszczedniej jezdzic a w chwili obecnej ja tej oszczednosci nie widze. A do zalozenia gazu zmusily mnie ceny benzyny jakie byly jak kupilem maximke (ok 4.5zl). Moze gdybym jezdzil tylko po miescie i spalanie bym mial ok 17l to wtedy bym mowil inaczej ale przy moim obecnym spalaniu i cenie pb nie oplacalo by mi sie zakladac gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam tez potrafi czasem wylaczyc sie gaz na wysokich obrotach?

Nie.

Chyba że gaz się kończy, wtedy jak go zbutuję, to widać ciśnienie gazu jest niewystarczające i przełącza się na benzynę. Ale musi być już naprawdę pusto w zbiorniku.

Ale wiem, że niektórzy gazownicy-magicy ustawiają pewien próg obrotów, powyżej których silnik hula na benzynie. Takie wyjście awaryjne, żeby nie było ubogo na wysokich obrotach gdy instalacja nie daje rady :P

 

[ Dodano: Sro 03 Gru, 2008 15:42 ]

przypuszczam ze w automacie jest tak ze trzeba liczyc te +2 wiecej spalania bo komputer nie uwglednia poslizgu na sprzegle

Oj nie wydaje mi się.

Spalanie jest liczone na podstawie czasów wtrysków, a czasy te są definiowane przez ECU odpowiednio do otwarcia przepustnicy, obciążenia itp. Widać po prostu niedokładnie liczy. U mnie też miałem wrażenie, że komputer zaniża spalanie. Ale za krótko jeździłem na benzynie, żeby to dokładnie zweryfikować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dylson, a jak masz umiejscowiony wielozawór na zbiorniku?

U mnie (zbiornik w koło) jest od strony kabiny. Tak sobie myślałem, że gdyby był z drugiej strony, to przy prawie pustym zbiorniku gaz przy przyspieszaniu poleciałby do tyłu czyli w stronę zaworu. I może nie byłoby takiego spadku ciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak u Marasa. U Ciebie to sie dzieje nizaleznie od tego ile masz gazu?

 

Tak, to znaczy na poczatku tego nie bylo, a teraz sie pojawilo, szczegolnie przy ostrej redukcji, jak jade dynamicznie i dodam mocniej gazu to ciagnie do konca i sie nie wylacza, a jeszcze sa 2 rodzaje tego przelaczania, czasem sie wylaczy na amen i pika a czasem poprostu sie wylaczy i jak przestane gazowac to wraca na gaz.

Jestem jeszcze przed przegladem po tysiacu kilometrow wiec moze jak pojade to cos poradza na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie jak u Marasa. U Ciebie to sie dzieje nizaleznie od tego ile masz gazu?

 

Tak, to znaczy na poczatku tego nie bylo, a teraz sie pojawilo, szczegolnie przy ostrej redukcji, jak jade dynamicznie i dodam mocniej gazu to ciagnie do konca i sie nie wylacza, a jeszcze sa 2 rodzaje tego przelaczania, czasem sie wylaczy na amen i pika a czasem poprostu sie wylaczy i jak przestane gazowac to wraca na gaz.

Jestem jeszcze przed przegladem po tysiacu kilometrow wiec moze jak pojade to cos poradza na to.

 

oj widze ze z gazem jest duzo problemow.

poczytalem dzisiaj troche forow i srednio co druga osoba narzeka - mowie tutaj o sekwencji.

przy dzisiejszych cenach beznzyny (3.45PLN) gazu juz chyba w ogole nie oplaca sie zakladac w samochodach ktore pala okolo 10l/100 przy jezdzie na krotkich dystansach. tutaj jeszcze ratuje duze spalanie maximy.

ano zobaczymy jak to bedzie po nowym roku. nikt nie spodziewal sie spadku ropy ponizej 50$/barylke czyli prawie 3x w porownaniu do tego co bylo 3 miesiace temu.

 

ciekawe jak jest u gazownikow dzisiaj. pewno klientow nie maja. moze robia jakies rabaty. :) tyle ze zalozyc tanio to tez nie ma gwarancji ze dobrze.

nic to. czekam na lepsze czasy. :)

 

jakie sa wasze przebiegi na lpg w maximach na silniku vq30de? nic sie nie wali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy
oj widze ze z gazem jest duzo problemow.

poczytalem dzisiaj troche forow i srednio co druga osoba narzeka - mowie tutaj o sekwencji.

 

lepiej zobacz co oni za komponenty instalacji mają zajnstalowane ! ! !

złóte Valteki - jedne z najgorszych wtryskiwaczy, choć w maximach działają, reduktory ok. 130KW do silnika 150KW, gdzie powinien iść realnie reduktor ok. 200KW. zasilanie od zbiornika bodajrze rurką fi6, otwory w kolektorze od wtryskiwaczy gazowych wywiercone byle gdzie - czyli tam gdzie gaziarzowi najłatwiej, źle poustawiane w sterownikach czasy wtrysku gazu, itd...w 80% instalacji przy max bucie jest ubogo i wali to po zaworach....... czasami to cud że to działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej zobacz co oni za komponenty instalacji mają zajnstalowane ! ! !

złóte Valteki

 

no wlasnie jak z tymi valtekami? mam dwoch kumpli ktorzy maja instalacje na zoltych valtekach.

pytania:

- czy warto doplacac do drozszych wtryskiwaczy?

- jesli tak to jakie?

- jaka jest roznica w cenie miedzy valtekami a polecanymi przez ciebie (mniej wiecej). generalnie czy warto doplacac.

 

dz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dopłacić.

Wtryski Planijet są dużo lepsze od Valteków, a kosztują mniej więcej tyle samo (ok 40zł/szt).

Wtryski Magicjet są lepsze od Planijetów, ale już droższe (niestety nie pamiętam o ile).

Wyższa klasa, np Matrix, jest już znacząco droższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mdzalewscy
jaka jest roznica w cenie miedzy valtekami a polecanymi przez ciebie (mniej wiecej). generalnie czy warto doplacac.

 

jeśli Ci powiem, że mój gaziarz kupuje komplet nowych Valteków za 140zł to chyba nic dodać, a jedne z najlepszych Keihiny (np. ins. PRINS) to pewnie z 1500zł

 

 

pewnie w tej cenie to Valtek jest najlepszym wtryskiwaczem na świecie ! ! !.

 

Pojawiły się jakieś nowe świetne wtryskiwacze w cenie ok. 600zł komplet (6szt.), za jakiś czas będę wiedział jak to się spisuje

 

z tańszych to możesz pokusić się o Magicjety, komplet jakieś 300-350zł, ale są wymagające co do czystości gazu

 

ze sprawdzonych i w przyzwoitej cenie masz matrixy, może te załóż, są dość trwałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli Ci powiem, że mój gaziarz kupuje komplet nowych Valteków za 140zł to chyba nic dodać, a jedne z najlepszych Keihiny (np. ins. PRINS) to pewnie z 1500zł

 

 

pewnie w tej cenie to Valtek jest najlepszym wtryskiwaczem na świecie ! ! !.

 

Pojawiły się jakieś nowe świetne wtryskiwacze w cenie ok. 600zł komplet (6szt.), za jakiś czas będę wiedział jak to się spisuje

 

z tańszych to możesz pokusić się o Magicjety, komplet jakieś 300-350zł, ale są wymagające co do czystości gazu

 

ze sprawdzonych i w przyzwoitej cenie masz matrixy, może te załóż, są dość trwałe

 

jesli bede zakladal gaz to raczej staga300, bo grzechu na tym jezdzi i mowi ze jest ok.

pytanie tylko czy ten sterownik ma w ustawieniach opcje wspolpracy z matrixami czy wtryskami magicjet?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli bede zakladal gaz to raczej staga300, bo grzechu na tym jezdzi i mowi ze jest ok.

pytanie tylko czy ten sterownik ma w ustawieniach opcje wspolpracy z matrixami czy wtryskami magicjet?

 

Piotr: http://www.ac.com.pl/autogaz/stag300/

 

Dylson tez ma staga 300 oraz maaaasa innych forowiczow. To dobry komp, co do wtryskiwaczy to proponowalbym poczytac fora o LPG, duzo wiecej rzeczowych informacji znajdziesz, my mozemy Ci powiedziec "kumpel ma i jest ok" lub "u mnie ok", popytaj na forach o lpg to powiedza Ci dlaczego jest tak a nie tak, bo juz zjechalismy z tematu watku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki to ja sie dołączę do tej dyskucji, czy ktoś wie na ile rozwiercic wtryskiwacze znajomy kazał na 2,2 ale jeszcze chciałem podpytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NikosWariat

[center:54918e2335]Zalecana Konfiguracja do maximy 3.0 v6 24v

 

ELEKTRONIKA STAG 300

WTRYSKIWACZE MAGIC JET DYSZE 2.4MM

REDUKTOR EUROPEGAS 200KW CIŚNIENIE 1.00 BAR

ELEKTROZAWÓR VALTEC BFC 8MM

BUTLA W KOŁO 650X200

WIELOZAWÓR TOMASSETO SUPER

WLEW POD KLAPKĄ

MIEDZ 8MM

 

KOLEKTOR WYMAGANY DO ZDJĘCIA , WYMAGANE RURKI PODPROWADZAJĄCE GAZ POD SAMO ZAWÓR

 

W/W KONFIGURACJA TO MAX MOŻLIWOŚCI DO CENY

 

AUTO NA W/W KONFIGURACJI BĘDZIE MIAŁO DOKŁADNIE TAKA SAMA MOC JAK SERYJNĄ I ZAGWARANTUJE IŻ SILNIK NIE ZMNIEJSZY ŻYWNOŚCI

 

 

NIE DAJCIE SE WSADZIĆ KITU TYPU REDUKTOR KME SILVER , VALTEKI ŻÓŁTE ITP.

 

JAK COŚ ZAPRASZAM NA MOJE FORUM LPG

 

[/center:54918e2335]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...