Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Układ Dolotowy, Filtry Stożkowe oraz CAI


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a wywaliles seryjna puszke? i jak jest u Ciebie ze spalaniem bo ja sie troche zalalamalem :| zaswiecila sie rezerwa wlalem 7l i sprawdzilem ile przejade do nastepnej rezerwy z pedalem w podlodze :D wynik przerazajcy po 52km rezerwa znow swieci :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie u mnie jest wyższe ale mi się przepływka kończy. Wyższe u ciebie może być ze względu na wrażenia dźwiękowe ;) Seryjnej puszki u mnie nie ma. Trochę wcześniej w tym temacie były zdjęcia z moim CAI, ale się trochę zmieniło - zgrubsza jest to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odłączenie odmy daje tyle że nie leje oleju w turbinę i się nie syfi, za to przegrodę komory silnikowej mam zarzyganą - a wszystkie oilcatch'e jakie znalazłem zaczynają się od 300PLN w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wyszło inaczej, jest mniej zakrętów:)

została seryjna guma, do tego adapter na przepływomierz, 2 odciniki rury fi 80mm: 10cm i 30cm jedno kolanko 120 i złączka, wszystko na 3 cale...... no i fujita którą myje sie letnią wodą z mydłem i nie nasącza wstretnym tłustym olejkiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie niestety paruje i się skrapla pod maską co daje ładny rzucik na przegrodzie i filtrze paliwa. 50km to mało - przejedziesz 500 to zobaczysz co będzie się działo pod maską. A jak zdejmowałeś oryginalny dolot między turbinką a przepływką to miałeś sucho po stronie turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło o opary... Ale jak sie ic troche uzbiera to pod maską wygląda to tak jakby sie silnik obrzygał olejem... I żeby temu zapobiec potrzebny jest tzw. oilchatch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
eszi, dosc ryzykowne posuniecie biorac pod uwage obecna pogode, jak efekty???? Lepiej ciagnie z dołu????

niedawno wróciłem z roboty, ale w drodze wydygany byłem :zly2: . W sobotę wsadzę go chyba pod maskę, bo mam w piwnicy ściankę z nierdzewki powleczoną karimata, która odgrodzi od silnika stożek.Jacky jakoś tam zdawał egzamin, ale boje się o fujitę :542:

mam jeszcze jeden patent:

obrobić otwór tak aby podstawa stożka(mocowanie)wchodziła do komory silnika, wtedy filtr będzie trochę wyżej mniejsze ryzyko.

co do wrażeń jezdnych: odczuwalnie lepiej, duzo lepiej w porównaniu z jackassem :one:

co z hamownia, załatwiałeś coś?

zauważyłem takze, że w zderzaku gt jest fajny dodatkowy otwór pod halogenem z prawej strony ciekawe po co on jest, czyżby przewidywali użycie stożka w dolocie i dali dodatkowy otwór dla lepszego nadmuchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota eszi ale jak pisze ROKI ryzykowna. Na wiosne filtr będzie się nadawał do wyrzucenia a nie do mycia :/

 

W moim GA16DE też tak miałem ale teraz stożek jest za akumulatorem... na wiosnę znowu powędruje w nadkole

 

Aha i u mnie nie trzeba demontować zderzaka, wystarczy skręcić kołami całkiem w prawo i odchylić nadkole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna robota eszi ale jak pisze ROKI ryzykowna. Na wiosne filtr będzie się nadawał do wyrzucenia a nie do mycia :/

 

W moim GA16DE też tak miałem ale teraz stożek jest za akumulatorem... na wiosnę znowu powędruje w nadkole

 

Aha i u mnie nie trzeba demontować zderzaka, wystarczy skręcić kołami całkiem w prawo i odchylić nadkole

ja też mogę je odchylić, ale z czasem troche sie odkształca nadkole, poza tym ciężko mi upchać przez tą szparę fujite bo jest spora :D ,więc wole odkręcić zderzak, zajmuje mi to 10 min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodatkowy otwór pod halogenem z prawej strony ciekawe po co on jest

 

niestety powietrze tamtędy wpada poprzez rozszerzający się kołnież nie w zakole a chłodzi

skrzynie biegów - po to on jest :D, przy okazji owszem dostarcza chłodne powietrze pod maskę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eszi, auto niewpelni zrobione, ma byc jutro gotowe w 100% takze hamownia hhhhmmm w przyszlym??? Pytalem dzis Kuby i na Mineralnej jest nowy koles, za to bywa duzo czesciej niz Maciek :) Przedwonie i podpytam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...