Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Układ Dolotowy, Filtry Stożkowe oraz CAI


Coobcio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

w nadkolu polepszasz gore kosztem dolu i na odwrot

Ale tylko w silnikach bez doładowania - z tym że na odwrót.

Krotszy daje lepszy dol

A nie na odwrót? Krótszy zwiększa moc na wysokich obrotach kosztem gorszego momentu na niskich obrotach, a dłuższy zmniejsza moc na wysokich obrotach ale daje wyższy moment obrotowy na niskich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie trzeba się zdecydować na wybór pomiędzy krótki lub długim. Teraz mam dylemat jaki będzie lepszy.

Ja zdecydowałem się na poprawę dołu - teraz od 2,5kRPM już czuć, że ciągnie, ale nie wiem czy góra na tym nie straciła (a może tylko wykres się wyprostował) :)

Czekam na hamownię, żeby potwierdzić to odczucie ;)

 

Mógłbyś spróbować pobawić się z długością dolotu i dobrać taką, że poprawa byłaby w całym zakresie - ale to dużo prób, pomiarów i w dodatku pod maską nie bardzo jest miejsce na takie kombinacje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ogólnie trzeba się zdecydować na wybór pomiędzy krótki lub długim. Teraz mam dylemat jaki będzie lepszy.

Ja zdecydowałem się na poprawę dołu - teraz od 2,5kRPM już czuć, że ciągnie, ale nie wiem czy góra na tym nie straciła (a może tylko wykres się wyprostował) :)

Czekam na hamownię, żeby potwierdzić to odczucie ;)

 

Mógłbyś spróbować pobawić się z długością dolotu i dobrać taką, że poprawa byłaby w całym zakresie - ale to dużo prób, pomiarów i w dodatku pod maską nie bardzo jest miejsce na takie kombinacje...

pod maską da się wygospodarować dużo miejsca, trzeba tylko trochę własnej inwencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze nie jest to tłumik drgań! Tłumik drgań np. skrętnych to masz w sprzęgle albo niektórych kołach pasowych itp. To jest tłumik szmerów i jak sama nazwa wskazuje tłumi szmery w dolocie czyli wycisza układ dolotowy. W przepływie powietrza to ma taka rolę, że nieznacznie go zaburza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam dylemat jaki będzie lepszy.

Zakładając że konstruktorzy zrobili wszystko dobrze to teoretycznie o takiej długości jak oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod maską da się wygospodarować dużo miejsca, trzeba tylko trochę własnej inwencji.

Jak najbardziej :) Już się nawet zastanawiałem czy aby wydłużyć trochę dolot to nie obrócić akumulatora o 90 stopni i nie pociągnąć stożka pod sam reflektor ;)

Ale to ewentualnie dopiero po hamowaniu - bo teraz mam tylko własne odczucia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oto moje dzielo jakie dokonalem. Mialem zrobic stozek ale niestety pieniadze musialem przenzaczyc na cos innego.

Moze profesjonalnie nie wyglada ale odczulem poprawe w zakresie 2000 - 3000 obr/min

 

20090401001.jpg

 

A chcialem sie jeszcze dowiedziec co to za puszka taka mala ktora jest polaczona z filtrem powietrza z lewej strony i po co w srodku puszki z filtrem jest taka gąbka na dnie i sciankach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość murzyn n15

no w końcu sie doczekałem i zrobiłem dolocik od przepustnicu do filtra ok 50 cm. średnica rurek to 77mm. Wrażenia ogromna poprawa w zakresie średnich obrotów tj. 2-5tys. a dodam ze jeszcze nie doprowadziłem zimnego powietrza i nie odizolowałem termicznie od silnika to przedemna w ten weekend. Mam jeszcze jedno pytanie ponieważ łączniki są elastyczne a stożek dość cięzki to opada na dół jak go przymocowaliście i do czego qwa... bo ciągle mi sie o coś obija... a co myśliciew o filtrze jacky czy jakoś tak bo taki wynalazek kupiłem :D

 

[ Dodano: Wto 07 Kwi, 2009 17:50 ]

jeszcze jedno do fabrycznego filtra szły 2 węże jeden grubszy ten wiem ze to odma i wiem co z nim zrobić a drugi taki cieniutki i nie wiem co to i co z nim zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co myśliciew o filtrze jacky czy jakoś tak bo taki wynalazek kupiłem :D

 

Nigdy w zyciu tego nie zakladaj. Lepszy zwykly filtr jak to badziewie

Jacky wcale nie jest najgorszy grunt aby był czysty i naoliwiony, lepszy jest niż seryjny filtr, bo ma lepszą przepustowość. Niestety wobec Fujity, K@N to już nie ta półka, te są lepiej wykonane. Napewno to najlepsza i najtańsza alternatywa, wobec beznazwowych filtrów z allegro. Jedyna i niepodważalna zaleta- gra niepowtarzalnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

koziro jużź gdzieś o tym było debatowane. Jest ti ITB o ile mnie pamięć nie myli i wnioski były takie, że nie warto.

 

Ja mam pytanko. Wiadomo, że na dzień dzisiejszy wszyscy polecają stożki FUJITA.

Jak rozumiem są lepsze od K&N skoro tak się dzieje.

Moje pytanie brzmi - jak je czyścić? Są suche więc wystarczy go wyprać jak K&N'a, bez naoliwiania i tyle?

Robił już to ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://img237.imageshack.us/img237/3251/10...0sr20itbdp1.jpg

 

panowie a jak to by spełniło swoje zadanie?

 

Dolot? Jaki dolot :one:

 

IMHO takie rozwiązanie to tylko do wyczynu bo do jazdy na codzień się słabo nadaje. W powietrzu za dużo syfu się unosi, zwłaszcza w dużych miastach. A co by było jakby ptaka wciągło .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko. Wiadomo, że na dzień dzisiejszy wszyscy polecają stożki FUJITA.

Jak rozumiem są lepsze od K&N skoro tak się dzieje.

Moje pytanie brzmi - jak je czyścić? Są suche więc wystarczy go wyprać jak K&N'a, bez naoliwiania i tyle?

Robił już to ktoś?

Do nadkola dałbym K&N albo inny naoliwiany, do dolotu typu short ram jak najbardziej polecam Fujita.

Wg producenta ciepła woda z mydłem do czyszczenia wystarcza - sam nie prałem, bo mój jeszcze czyściutki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczynam prace nad budowa dolotu.. chciałem kupić "dedykowany" z jednego ze sklepów internetowych ale cena była na tyle wygórowana, że postanowiłem sie sam w to pobawić, stąd tez moje pytanie... mam silnik SR20Di więc na jednopunktowym wtrysku paliwa... ma ktoś może coś takiego zrobione u siebie i podrzucił by fotkę i zestaw materiałów jaki sa potrzebne.. dokładniej interesuje mnie sposób na montarz tego zamias fabrycznej puszki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wywlasz cały orginalny dolot wszystko co plastikowe , na przepustnice zakładasz nakładke od golfa lub passata a rurki jakoś wykombinujesz , ja przerabiałem kilka opcji stożek w nadkolu ; za aku ; i całkiem krutki , teraz mam za aku i nawiew ze zderzaka , nawet stożka już nie mam bo mi się Jacky rozpadł i założyłem papierowy w kształcie stożka Filtron AK 246/1 czy jakoś tak i różnicy nie widzę między stożkiem a papierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem kompletnie zielony jeśli chodzi o mechanikę a co za tym idzie nie rozumiem do końca o co chodzi w tym wszystkim chodzi. Czy ktoś się podejmie i mi wytłumaczy łopatologicznie na czym polega montaż takiego filtra? Ile może kosztować montaż stożka? Czaję się na K&N ale co najmniej się wystraszyłem że na koszcie filtra się nie skończy. Mam Almę 2002 FL 1.5 98 km. Jaki rozmiar stożka by wszedł ? A może lepiej "zwykły" filtr K&N? Z góry dzięki serdeczne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pr0 i PulsN14:

Przeczytajcie cały wątek od początku - jest tam wszystko napisane o co pytacie. Wiem że długi, ale ja sam czytałem na początku te tasiemce o CAI, EGR itp. i praktycznie zadałem może ze 3 pytania ponieważ 2,2Di prawie nikt nie ogarniał w w/w tematach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin dzidek

witam wszystkich, jestem tu nowy ale od dłuzszego czasu czytam ciekawostki jakie piszecie i nie ukrywam jestem pod wrażeniem :) pytanie do najlepszego specjalisty na tym forum do coobcia, mam primerę 1, 6 SLX 1998 z LPG sekswencja, niestety nie wiem jaki silnik w dowodzie nie mam wbite kw, jak mogę szybko i niedrogo podnieść moc tego auta.

 

Czy masz jakieś graty do sprzedania do tego silnika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...