Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd po PIERWSZYM roku - koszty


Notesik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tą usterkę bardzo szybko usuną - jestem tego pewien :devil::D.

 

A tak na poważnie - 8 l/100 tylko w ruchu miejskim, to chyba nie jest zbyt duże spalanie - zwłaszcza jeżeli jeździsz dynamicznie.

 

Dokładnie, spalanie calkiem o.k.

Auto świeże, jak dołożysz jeszcze trochę km, to trochę spadnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xpert17

 

pracujesz u nich lub jesteś jakoś zależny od Przyguckich ? :dribble:

auta nie kupiłem u "Przyguckich" bo za takie samo w salonie w Warszawie zapłaciłem 4tys mniej niż chcieli "Przyguccy" :-) wiec i przeglądów nie muszę u nich robić a jak się coś popsuje to na gwarancji i łaski nie robią że naprawią

wnerwia mnie takie dziadostwo by za wymianę oleju wątpliwej jakości i postanie auta w warsztacie płacić 900zł !!! bo oprócz wymiany oleju nic prawie nie robią ,tylko auto MUSI stać na podnośniku ok 2 godzin (w czasie gdy "serwisant" snuje sie po kątach) by mogli policzyć za dwie roboczo i warsztato godziny a że tu liczą najdrożej w kraju, to nie tylko ja pojadę np na "wycieczkę " do Częstochowy (przegląd 600zł) lub Warszawy ( przegląd 550zł) wielu ludzi z Łodzi tak robi

ale tak jest jak w takim dużym mieście jest tylko jeden wątpliwej jakości serwis Nissana i nie ma żadnej konkurencji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......

 

najbliższa konkurencja jest minimum 100 km stąd, więc im nie zależy, nie każdy lubi robić takie wycieczki, zwłaszcza jak zdarzy się coś takiego, że trzeba auto zostawić na kilka dni

 

Osobiście wolałbym zapłacić np. 100 zł drożej niż tłuc się do Częstochowy, ale rozumiem że ktoś może to chcieć zrobić dla samej zasady :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie płać sobie tym cwaniakom ile chcesz ale ja w tym temacie nie prosiłem o porady jak się nie narażać Pr****im tylko gdzie jest taniej za to samo bo wszędzie jest taniej ale poza Łodzią

to jest niby podobno wolny kraj i jak ktoś chce zapłacić cwaniaczkom 900zł zamiast 550-600zł to jego prywatna sprawa a naprawy gwarancyjne zawsze i wszędzie robią z łaski, no chyba że ma się w serwisie rodzinę albo znajomych co jest widać na rzeczy bo nikt bezinteresownie nie broniłby tych cwaniaczków :-)

 

najbliższa konkurencja jest minimum 100 km stąd, więc im nie zależy, nie każdy lubi robić takie wycieczki, zwłaszcza jak zdarzy się coś takiego, że trzeba auto zostawić na kilka dni

 

Osobiście wolałbym zapłacić np. 100 zł drożej niż tłuc się do Częstochowy, ale rozumiem że ktoś może to chcieć zrobić dla samej zasady :-)

 

 

 

Edit Tofu

Edytowane przez Tofu
Sprzątanie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

serwis nie robi łaski ze zrobi naprawę gwarancyjną a jak zrobi źle to może stracić autoryzację co akurat w tym przypadku by się należało bo przez swoją chciwość psują wizerunek marki

w/w serwis "naprawia" samochody nissan, citroen, renault i dacia a wiadomo że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego

jeśli ja robię im reklamę że liczą za swoje "usługi" o 50% więcej niż inne serwisy to gratuluję toku rozumowania

jak już prawimy sobie komplementy to pan zero/Ziobro na pewno szuka podobnych sobie kapusiów/dupowłazów

 

Przepraszam, że zadam być może głupie pytanie. A czy to nie jest tak, że skoro auto jest na gwarancji, to i przeglądy są w jej ramach?

 

przeglądy są w ramach gwarancji, obowiązkowe ale płatne przez właściciela auta, niestety i w tym problem że dealerzy nie zarabiają na sprzedaży samochodów tylko na ich "przeglądach" gwarancyjnych i niektórych trochę ponosi z ceną tej "usługi"

 

Edit Tofu

Edytowane przez Tofu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z Was mam trochę racji. W Olsztynie też jest jeden serwis i zdziera równo (tak bliżej 900 zł by wyszło) - już taki temat na forum jest i już na nim pisałem, więc postaram się krótko. Bardziej opłacało mi się jechać do Ełku (około 150 km w jedną stronę) i jeszcze około 100 zł w kieszeni zostało.

A z naprawą gwarancyjną to jest tak, że niby łaski nie robią, ale jeśli ich ktoś wkurzy (czyli np. do nich nie przyjeżdża na przeglądy), to będą robić pod górkę - na naprawę mają dwa tygodnie, więc tyle mogą trzymać samochód nawet z niewielką usterką, a innemu mogą zrobić od ręki. I tak to już jest.

Z perspektywy czasu, to teraz zrobił bym tak, że ani do Olsztyna ani do Ełku bym nie jechał tylko robił przeglądy w innym sieciowym warsztacie np. Bosch Service, PointS czy QService. Wyszło by jeszcze taniej i lepiej by było zrobione, bo w ASO potrafią sp.......ć sprawę - też się o tym przekonałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osobnik dużo starszy stażem i mogący sobie pozwolić na luksus bezstronności (choćby z uwagi na zbycie nissana) panowie: expert17, vinotek przywołuję Was do porządku. Forum nie ma służyć wymianie złośliwości i obrzucaniu się epitetami, tylko pomocą innym koleżankom i kolegom. Dyskusja nawet w sytuacji,kiedy zdania są skrajnie odmienne i polaryzują się poglądy,ma pozostawać na poziomie ludzi cywilizowanych i nie przybierać firmy rynsztokowej pyskówki. Każdy jest dysponentem własnych, ciężko zarobionych pieniędzy i od niego zależy jak je wyda.Od niego też zależy, czy skorzysta z dobrodziejstwa udzielanych mu porad. Temat założono z zamysłem gromadzenia informacji odnośnie przeglądu auta po pierwszym roku eksploatacji. Proponuję więc ograniczyć go do zwięzłych notatek o miejscu wykonanego przeglądu,cenniku usługi ewentualnie uwag o jej jakości. Uprawianie polityki i używanie słów powszechnie uznawanych za obelżywe nie jest tu mile widziane. Za coś takiego można dostać bana od admina. Jeśli mój apel nie odniesie skutku, z chęcią poproszę go o ocenę merytorycznej wartości waszych dotychczasowych wypowiedzi. Proponuję aby panowie pogodzili się, zwrócili sobie honor i zajęli się podnoszeniem jakości tego, mającego opinię wzorowego forum a nie jego dalszym zaśmiecaniem. Pozdrawiam

Edytowane przez Dar1962
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Prośbę jednego użytkownika postarałem sie ożywić temat i pobieżnie wyciąłem z postów co mi nie pasowało ,,,,może coś sie jeszcze kwalifikuje ale trudno ,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To zależy od ASO. W większości przypadków nie można wejść na halę serwisu. W niektórych można popatrzeć przez szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weber29

Właśnie człowiek płaci kasę za przegląd w ASO i nie wie co mu tam grzebią przy aucie ,to mnie martwi :( .

Za około 2 miesiące też mnie czeka pierwszy przegląd auta.

Czy ma ktoś już doświadczenie z ASO :nissan2: gdzie na terenie mazowieckiego pozwalają zerkać na auto właścicielowi podczas serwisowania :whistle:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko uważajcie z tym patrzeniem podczas serwisowanie - byłem ostatnio w serwisie (nie było to ASO) a tam kartka z napisem:

Cennik

Wykonanie usługi bez obecności klienta - 100% ceny

Wykonanie usługi w obecności klienta który patrzy na ręce mechanika - 150% ceny

Wykonanie usługi w obecności klienta który dodatkowo komentuje - 200% ceny

Wykonanie uslugi w obecności klienta który jeszcze twierdzi, że wie lepiej 250% ceny

Wykonanie usługi w obecności który próbuję pomagac mechanikowi - 300% ceny

 

:dribble:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem pierwszy przegląd w maju 2011 w Łomiankach "Niscar". Olej, filtr oleju, uszczelka korka spustowego, pióra wycieraczek( jedno w cenie 100 zł), (tzw. przegląd co robili - nie wiem). Siedziałem w kawiarence. Cena 607 zł. Ewentualnie można obserwować z góry przez szybę. Filtr kabinowy i powietrza kupiłem i wymieniłem sam. Wręczyłem nawet voucher w którym było co wchodzi w skład przeglądu. Wydaje mi się, że nie bardzo wiedzieli co to takiego. Zależało mi na przedłużeniu gwarancji i stacja blisko domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie prawda co do obecności przy mechaniku często jest banalna. Otóż w profesjonalnych warsztatach - czyli z założenia ASO, muszą być spełnione bardzo rygorystyczne warunki organizacyjne i BHP. Choć to zabrzmi śmiesznie, klient plątający się po warsztacie stwarza zagrożenie dla personelu i przede wszystkim dla siebie. Aby uniknąć problemów, dealerskie salony samochodowe - chcąc nie chcąc zbudowane i zorganizowane w sposób zalecony przez producenta/dystrybutora danej marki, wykluczają możliwość przebywania klientów w miejscach napraw i obsługi serwisowej.

 

Nasza polska mentalność jest jednak nieco inna. Nauczeni latami gospodarki uspołecznionej, że każdy ściemnia i kombinuje, mamy we krwi patrzenie na ręce. No i tu mentalność z profesjonalizmem się mocno ściera.

Warsztaty prywatne, walczące o klienta, szły na wszelkie udogodnienia - łącznie z możliwością patrzenia na ręce. Obecnie też się już to zmienia. Rzadko samochody są naprawiane "z marszu". Mechanicy już też za bardzo nie lubią presji oczu kontrolujących każdy ich ruch, bo i tak starają się swoją robotę robić rzetelnie - bo w końcu konkurują na wolnym rynku i jak zakombinują, to klient do nich nie wróci. Czasem taki mechanik to już prawie kolega i jest możliwość patrzenia na robotę i ucięcia przy okazji ciekawej pogawętki - ale to wyjątki potwierdzające regułę. Musimy się niestety wszyscy przyzwyczaić, że tak to będzie wyglądało. Odstawiasz samochód, odbierasz samochód i tyle - jak ze wszystkim co się naprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rawemon

Ja kiedyś w hondzie jazz kupowałem wcześniej filtr oleju i zaznaczłem go markerem - po przeglądzie w ASO miałem pewność, że został wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość weber29

Koszt I przeglądu 450 zł (mój olej).

koszt filtr oleju, uszczelka.

Witam.

Jakiej firmy zalałes olej i jakie miał parametry?

I najważniejsze aby pytanie moje było na temat podaj cenę zakupionego oleju jeśli to nie jest tajemnicą. :whistle:

Edytowane przez weber29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weber - na temat zalecanych środków smarnych dyskutowaliśmy już wiele w dedykowanych wątkach i tematach. Poszukaj a na pewno znajdziesz odpowiedz na nurtujące Cię pytanie. W tym temacie trzymajmy się "kosztów" :).

Bardzo się staramy, żeby nasze forum było przede wszystkim skarbnicą wiedzy dla obecnych i przyszłych użytkowników. Ale żeby tak było, całość musi być choć trochę uporządkowana ;).

Edytowane przez ranger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Teraz moje trzy grosze .....

 

Wczoraj przegląd po roku eksploatacji - koszt 334,15 pln (filtr oleju 41,...pln , korek spustowy 12,...pln, tzw. robocizna 280,.. pln), do tego mój olej Shell Helix Ultra 5w40 (taki jak pytałem leją w ASO) w bańce 4 l za 82 zł, a w serwisie za około 200 pln.

 

Co do przeglądu karoserii - nie było takiej potrzeby, bo jak Pan z serwisu spojrzał w książeczce - przegląd taki należy zrobić po 3 latach, wcześniej nie ma miejsca nawet, żeby go wpisać, więc powiedział, że nie ma sensu naciągać na dodatkowe koszta.

 

Co mnie zdziwiło:

1. Do tej pory zawsze przy przeglądzie, czy jakichkolwiek innych pracach, w samochodach które były w jakimkolwiek ASO innym niż poprzednio wymieniali wkładkę z adresem na ramce z tablicą rejestracyjną i dawali swoje, a tu nie zostały te z miejsca zakupu auta, mimo, że były inne.

2. Dostałem ksero rozpiski z wykonanymi czynnościami (oryginał podobnież zostawiają sobie, żeby porównać przy następnym razie).

 

I jeszcze jedno - filtr kabinowy/klimatyzacji - po wjeździe na serwis, przy mnie wyciągnęli i .. no już prawie do wymiany, ale facet się zdziwił, że taki, tzn. producent Valeo, a filtr coś jakby materiałowy taki trochę podobny do wełny w kolorze szarym, po czym pokazał mi filtry jakie oni mają - nie wiem jaki producent, ale filtr biały, powiedział, że to mikrowłóknina, przy czym cena 149 pln, no niby mówił, że jeszcze w starej cenie za 129 pln może go sprzedać - nie zdecydowałem się, bo to trochę wydaje mi się zaporowa cena.

 

Pytanie do kolegów - jaki filtr kabinowy z mikrowłókniny (wg słów Pana z serwisu jedyny słuszny, bo papierowe zaczynają po jakimś czasie się kurczyć, pleśnieć czy coś tam) polecacie ? tylko taki plug & play, bo z tego co czytałem Filtron nadaje się do małej rzeźby, a w to nie chce mi się bawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja na temat filtra kabinowego została przeniesiona do dedykowanego tematu:

http://forum.nissank...przeciwpylkowy/

Szukajcie "czerwonego" komentarza :)

 

 

notes_2011: To że dają rozpiskę to chyba normalne. Na obu przeglądach też otrzymałem pełną listę wykonanych czynności. Trzeba miec nadzieję, że faktycznie to zrobili a nie tylko postawili przy tych wszystkich pozycjach "ptaszka" ;).

 

Trochę mnie dziwi zalany przez ASO olej. Olej jak najbardziej w porządku, ale zalecanym przez Nissana olejem jest 5W30, który jest przecież dostępny. Ale nie ma o czym mówić, 5W40 w naszym klimacie może się nawet lepiej sprawować niż zalecany 5W30. Zresztą kiedyś też był dedykowany ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja na temat filtra kabinowego została przeniesiona do dedykowanego tematu:

http://forum.nissank...przeciwpylkowy/

Szukajcie "czerwonego" komentarza :)

 

 

notes_2011: To że dają rozpiskę to chyba normalne. Na obu przeglądach też otrzymałem pełną listę wykonanych czynności. Trzeba miec nadzieję, że faktycznie to zrobili a nie tylko postawili przy tych wszystkich pozycjach "ptaszka" ;).

 

Trochę mnie dziwi zalany przez ASO olej. Olej jak najbardziej w porządku, ale zalecanym przez Nissana olejem jest 5W30, który jest przecież dostępny. Ale nie ma o czym mówić, 5W40 w naszym klimacie może się nawet lepiej sprawować niż zalecany 5W30. Zresztą kiedyś też był dedykowany ;).

Witam .

Ja wstępnie jestem umówiony już na pierwszy przegląd i co do oleju propnowali mi też Shell Helix Ultra 5w40 i taki kupiłem + filtr oleju własny

Przegląd karoserii zalecany po 3- latach jak pisał;kolega ,,notes_2011''.

Pzegląd+ wymiana filtra i oleju =290zł cena robocizny.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ranger: To że dają rozpiskę to chyba normalne. Na obu przeglądach też otrzymałem pełną listę wykonanych czynności. Trzeba miec nadzieję, że faktycznie to zrobili a nie tylko postawili przy tych wszystkich pozycjach "ptaszka" ;).

 

No co do tego to nikt pewności mieć nie będzie, trzeba mieć zaufanie do ASO :D. A tak na serio to w zasadzie po pierwszym roku jest tylko kontrola większości rzeczy, co prawda gość z serwisu wydający auto trochę pogadał co sprawdzali, czyli można mieć nadzieję, że faktycznie to zrobili.

 

Nasmarowali wszystkie zawiasy i zamek w tylnej klapie, bo widzę, że świeży biały smar, dopompowali koło/a, powiedział, że przednie klocki mają z 8 mm grubości, no i oczywiście wymiana łożysk mcpersona (to to akurat wiedziałem bo strzelają jak diabli), ale w innym terminie bo na stanie mieli tylko 1 szt. - napracowali się chłopaki :D

 

ranger: Trochę mnie dziwi zalany przez ASO olej. Olej jak najbardziej w porządku, ale zalecanym przez Nissana olejem jest 5W30, który jest przecież dostępny. Ale nie ma o czym mówić, 5W40 w naszym klimacie może się nawet lepiej sprawować niż zalecany 5W30. Zresztą kiedyś też był dedykowany ;).

 

Dzwoniłem do dwóch ASO w najbliższej okolicy i zarówno w jednym, jak i drugim leją 5w40, bo jak słusznie zauważyłeś w naszym klimacie taki jest nawet lepszy.

 

do weber29: a jak tam Twoje łożyska mcpersona - są ok, nic nie strzela ? jaki masz przebieg, bo mój aktualnie to około 14,5 tys. km ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Szanowni jak czas na wykonanie pierwszego przeglądu? Zaraz stuknie mi 20 tys km a autem z salonu wyjechałem 12 grudnia zeszłego roku? Wg serwisantów mam 30 dni od tej daty? Jakies doświadczenia i wiedza w tej sprawie z życia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...