Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd po PIERWSZYM roku - koszty


Notesik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Była do końca stycznia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to nie jest promocja Nissana tylko dealera.

Też przeczytałem o tej promocji,to i pojechałem do Japan Cars przy trasie toruńskiej w wawie,miły pan pokazał mi cennik na scianie gdzie jest napisane nissan note przegląd po pierwszym roku 499 pln,ja- przecież jest promocja 399 pln,a on- cena przeglądu 499.Dalej nie chciało mi się dyskutować,moje pieniądze mój wybór.W promocji jest też napisane filtr kabinowy,według pana z serwisu niema wymiany fitra kabinowego-internet swoje serwis swoje,może gdzie inndziej robią to co napisali. Edytowane przez piranha4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Makrofag

Przegląd po 1 roku kosz niecałe 500 PLN (Nissan/Rzeszotary koło Legnicy)+ mój olej ELF EXCELLIUM LDX 5W40 koszt zakupu 130 PLN/5 litrów (trochę zostało na przyszły rok). Całość trwała około 2h w tym kilka drobiazgów na gwarancji (mocowanie jednego z plastików i skrzypiące wycieraczki). Auto umyte. Fajna obsługa. Dostałem kilka kolorowych wydruków. 

 

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd po 1 roku (14,5 tyś km) w maju w Inter-Car Przuguccy w Łodzi: 278 zł + materiały:olej Castrol 5W Edge: 345 zł ! filtr oleju 39,5 zł, dolewka płynu chłodniczego: 30 zł uszczelka korka: 11,5  razem: 704 zł z rabatem 5 %. Samochód umyty.

Żadnych wydruków (oprócz faktury) nie dostałem :(

Na szczęscie koszty idą na firmę więc się za bardzo nie martwiłem ceną oleju ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Niepokojąca jest ta dolewka płynu chłodzącego" w fabii sam dolewałem po 0,5 roku 0,5 litra potem (4,5 roku) był spokój tak więc obserwował bym może tylko naciągnięto klienta w serwisie (generalnie z moich doświadczeń- inne marki- takie dolewki są za darmo) ja przed wyjazdem do serwisu na przegląd zawsze sprawdzam czego brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może - no i pytanie ile dolano. Płyn powiniem być w normie w chwili sprzedaży po tzw. przeglądzie zerowym. Często tego nie robią. I za to co powinni zrobić za friko na zerówce, trzeba potem frajersko płacić na pierwszym przeglądzie :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odbierałem auto to tylko wspomniano o tej dolewce jako mało istotnej.  Niestety nie sprawdziłem niczego sam jak oddawałem auto - teraz będę miał nauczkę - tak jak koledzy napisali wyżej że trzeba obejrzeć przed serwisem i później skontrolować co zostało zrobione a co ewentualnie przegapili ;)

Dzięki za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Przejechałem 7.073 km koszt przeglądu w Bielsku Białej  to 542,15. w cenie jest- przegląd okresowy 260 zł -uszczelka korka spustowego oleju 12,10 zł -filtr oleju 46,49 zł - olej silnikowy 177,74 zł - badanie amortyzatorów i hamulców 20 zł - regulacja hamulca ręcznego 15 zł - normalia materiały pomocnicze 10 zł i bezpłatne badanie stanu akumulatora.
Przegląd auta miał trwać 3 godziny ale po 2 godzinach  odebrałem auto -spory plus za szybkość. Samochód został umyty po przeglądzie (nawet gumowe dywanik i :thumbsup: ) Wcześniej dzwoniąc zgłaszałem jeszcze problemy z maskownicą tylniej szyby-non stop po wciśnięciu jej odskakiwała, oraz problem z drgającą (dzwoniącą wręcz) rejestracją.
Tak więc jestem mile zaskoczony tak krótkim czasem przeglądu.
Jedyny minus dla serwisu to koszt przeglądu 542,15 zł. a umawiając się na wizytę 2 tygodnie przed terminem cena wynosiła 499 zł. niby nic ale... :nissan2:  
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strider,miałem kiedyś okazje widzieć mycie w ASO Chorzów,z racji wykonywanego tam przeglądu,raptem było to ok 10 min,no może góra 15 nie więcej.Karcher i ściaga do wody...czyste?...czyste :D

Więc na przegląd mieli czas.Choć powątpiewalbym w tą regulację hamulca ręcznego,badanie hamulców i amortyzatorów,no chyba że kolega dostał wykres do ręki ,to może.

Z drugiej strony,ja robię ostatnio przeglądy we Fiacie i ostatni przeglad miałem grubo ponad dwie godziny.Ręczny podciagniety,to czuć,bębny sprawdzone-do wymiany ,prawy wahacz i amor do wymiany,wymiana oleju,więc to co opisali w Bielsku, to też mi pachnie lipą.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie na trzecim przeglądzie ręczny też podregulowali. Od razu to poczułem, choć przed przeglądem też działał poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po jednym dniu jazdy maskownica znów się odkleja i co się okazało: została przyklejona na kawałku taśmy dwustronnie klejącej ,mało tego podczas przyklejania taśmy widocznie maskownica została przez mechanika jeszcze bardziej odgięta i teraz wygląda jeszcze okropniej :thumbsdown: 
czy za rok jak będe jechał na kolejny przegląd mogę udać się do salonu FIATA i nie utracę gwarancji Nissana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej nie,bo to masz gwarancję serwisową,a po trzech latach,jest już po gwarancji i można sobie przeglądy robić gdzie się chce,z tym że jedynie musiałbyś jeździć na przeglądy karoserii(lakieru)coroczne.Ja to olałem....Co do maskownicy...Wal do nich ,niech to wymieniają!Masz gwarancję!Mnie również kiedyś tak potraktowali w ASO u Szymańskiego w DG,z pękniętą gąbką w fotelu,zrobili pseudo naprawę,a w ASO Chorzów wymienili fotel bez szemrania na gwarancji.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w radiu podali /chyba w Zet po 9.00/ ,że przegląd auta można robić w każdym warsztacie,bez utraty gwarancji. Ponoć jest tak w Polsce już od trzech lat. Ktoś coś wie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mój Notek zaliczył pierwszy przegląd i przy okazji naprawy gwarancyjne. 

Kupiłem sam olej (Shell Helix Ultra 5W40)+olej za 127zł, przegląd kosztował mnie 224zł, razem 351zł.

Przegląd w ASO Zaborowski (W-wa Puławska) z ich olejem i filterm miałby kosztować 550zł....

Auto po przeglądzie umyte włacznie z dywanikami, deska przetarta rzadko płukaną szmatą, bagażnik uporząkowano, ale nie odkurzono (pod leżącymi na płasko przegrodami zostały śmieci).

Zgłoszone problemy:

- brak płynu chłodzącego w zbiorniczku wyrównawczym -> podobno płyn jest bezbarwny i dlatego go nie widać

- zacinające się klamki tylnych drzwi po ich otwarciu -> przesmarowane zamki

- skrzypi i rusza się fotel kierowcy -> poprawiono mocowanie jekiegoś elementu stelaża

- kuweta podszybia nad lewą wycietaczką odstaje 2 mm od szyby na dłkugości około 10 cm -> zakwalifikowano do wymiany

- stukanie PP - w zimie po 200-300 metrach od pierwszego startu po dłuższym postoju (kilka godzin) z przedniej prawej ćwiartki dochodził do mnie 4 szybkie stuknięcia wyczuwalne też na pedałach (może nawet bardziej wyczuwalne niż słyszalne) , teraz zjawisko zanikło -> powiedziano mi, że to się "kalibruje ABS"  

 

Przegląd zrobiony sprawnie, obsługa sympatyczna, ale trochę mi nie daje spokoju ten płyn chłodniczy i kalibracja ABS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w fakturze masz wyszczególnione roboty i ogledziny?Jeżeli tak to spoko.W razie czego masz podkładkę.Tylko że każdy z nas chce unikać tego "w razie czego"

Jak nie widzisz płynu w zbiorniku wyrównawczym to,to odkręć do niego (jak silnik zimny) i zanurz coś na czym było by widać płyn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fakturze dokładne przeczytałem tylko kwotę do zapłaty, ale na kopii zlecenia jest zapisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...