Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Klimatyzacja auto i manualna


mariusz19690
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 19Przemo78

dzieki wielkie a czy wentylatory powinny się załączyć jak włączę klimę?? bo u mnie w tej chwili jak włączam klimę to żaden z dwóch się nie uruchamia... może jakis czujnik poszedł??

 

[ Dodano: Pią 13 Lip, 2007 12:47 ]

to Primera P 11 z 98 roku z klimatyzacją manualną.

 

[ Dodano: Pią 13 Lip, 2007 12:52 ]

a czujnik temperatury zewnętrznej to chyba mam bo mogę sprawdzi w każdej chwili jaka jest temperatura na zewnątrz..... wyświetla mi się przy zegarku.... - chyba że chodzi o inny czujnik... cóż zobaczymy, podobno idą upały... może znów będzie działało wszystko jak powinno..... ale jeśli ktoś ma jakieś propozycję i z własnego doświadczenia wie co może dolegać .... z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiatraki powinny wystartować przy manualnej nawet w zimie z tego co pamiętam chociaż zima była dawno ale jak kupowałem primerke zimą to była to jedyna metoda sprawdzenia czy klima wogóle startuje i był wyczuwalny skok obrotów w momencie załączania sprężarki, a czujnik temperatury zewnętrznej który pokazuje Ci temperaturę na wyświetlaczu w zegarach niestety manualnej klimie nie przydaje się do pracy bo ustawiasz ją ręcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 19Przemo78

dzięki wielkie, co zatem może by przyczyną niezałączania sie klimy?? Ludziska pomóżcie upały idą a bez klimy ani rusz....

 

[ Dodano: Sob 14 Lip, 2007 09:56 ]

a powiedzcie gdzie jest przekaźnik od klimy... może poprostu przekaźnik mi poszedł i dlatego wszystko milczy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 19Przemo78

czynnik mam, ale właśnie przed chwila zauważyłem że to chyba coś w sprężarce (to ta napędzana paskiem??) nie zaskakuje bo zazwyczaj jak włączałem klimę było takie "CYK" i zaskakiwała a teraz podniosłem maskę do góry i czekałem co się dzieje i usłyszałem tak jakby coś nie chciało zaskoczy... takie jakby to powiedzie terkotanie jakby coś nie mogło sie zazębić... co to może by?? jaki mechanizm mógł walnąc??

 

[ Dodano: Nie 15 Lip, 2007 20:15 ]

LUDZIE PODPOWIEDZCIE COŚ proszę!!!! BO SERWIS ogołoci MNIE zupełnie Z KASY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak o zapachach to takie pytanie: Jak mam klimę włączoną to jest oki - bez zapachu a jak klima trochę popracuje i ją wyłączę to śmierdzi. Jak klimy nie załączam jakiś czas i chodzi sam wentylator to nie śmierdzi. Czy to oznacza, że jest zagrzybiony układ, czy jak jest grzyb to powinno cały czas smrodzić :?:

Dodam, że w tym aucie klima jest od niedawna (czyli grzyba być nie powinno wcześniej) a smrodzić zaczęła już od razu po założeniu.

 

...a co do tego mojego smrodku :?: Wie ktoś o co tu może chodzić :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 19Przemo78

Ludziska to znów ja. Upały przyszły... klima...porostu nie chce zaskoczy.... niby już zaskakuje słychać takie cyk... i potem cały czas cyk cyk cyk cyk.... co to może robi .. jakiś przekaźnik?? czy coś w sprężarce się nie załącza.... poradźcie proszę.. specjaliści od klimy jesteście tutaj?? jak zaskakuje.. tzn.... jak przeskakuje i robi to cyk cyk cyk cyk cyk... to obroty idą normalnie do góry jak przy działającej klimie i wieje zimne przyjemne powietrze.... . Czy to wszystko może mieć związek z dostającą się do kabiny wodą?? która prawdopodobnie dostaje się od tzw. zielonej spinki po stronie pasażera?? podobno zalewa tam jakiś włącznik czy coś... Ludziska na samolotach się znam ale na klimie i samochodach nic a nic... pomóżcie. bo inaczej warsztat i stówki polecą z kieszeni....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz po włączeniu klimatyzacji gruba rura robi się lodowata a cienka gorąca no i niby wszystko ok, ale po chwili gruba rura robi się coraz cieplejsza i po chwili jest już tylko lekko chłodna. Nawiew w środku auta też tylko lekko chłodny. Co to może być? Klima dopiero co nabita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygazuj troche, to sie zalaczy. Jak moja P11 chodzi na jalowym, trzeba dluuuuugo czekac az ponownie sprezarka wystartuje, ale jak potrzymasz tak 5-10 s ok 2k rpm to zacznie sie zalaczac regularnie. W sumie u mnie tez wentyle nie startuja, a kiedys startowaly od razu. Tyle, ze nie startuja tez jak sie silnik grzeje, sprawa elektryczna. Zbieram sie na wizyte u elektryka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 19Przemo78

niestety, nawet jak trzymam go na obrotach klima nie chce się załączy... słychać tylko takie dziwne odgłosy jakby po prostu nie chciała jakaś zębatka zaskoczy... albo jakiś stycznik załącza i rozłącza... nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto się wypowie odnośnie mojego problemu?

"zaraz po włączeniu klimatyzacji gruba rura robi się lodowata a cienka gorąca no i niby wszystko ok, ale po chwili gruba rura robi się coraz cieplejsza i po chwili jest już tylko lekko chłodna. Nawiew w środku auta też tylko lekko chłodny. Co to może być? Klima dopiero co nabita"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jacek-21

mariusz19690,

Mam pytanie.Zamontowałem klime do primery P-11 98r.Podłączyłem wszystkie kostki,nabiłem w serwisie i nie działa.Zwieram na krótko jest ok.Czy to możliwe,że trzeba ustawić sterownik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zapchany zawór rozprężny." można to wyczyścić czy tylko wymiana i gdzie w nissanie się on znajduje?

Powołam się na Mariusza i powiem że te 2 rurki co przechodzą przez grodź do środka do parownika trzeba odpiąć i wysokim ciśnieniem azotu + naftą przepchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek.Wielkie sorry za brak odzewu:(

Musimy jeszcze raz rurkę pomęczyć.

Zadzwonię do Ciebie to ją zabiorę.

19Przemo78-jaki to model primery?

Sprawdzę w instrukcji to napiszę albo prześlę Ci schemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...