Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Klimatyzacja auto i manualna


mariusz19690
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję od dłuższego czasu czujnika termicznego do klimy-sprężarki.W serwisie powiedzieli że nie jest takai niezbędny.Co ty na to? A może wiesz gdzie znaleźć taki czujnik.

Pozdrawiam :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 19Przemo78

moja primerka to P 11 kombi z 1998roku silnik 1.6 16V

 

[ Dodano: Pon 30 Lip, 2007 16:23 ]

Mariusz z góry dziękuję za zainteresowanie się problemem

 

[ Dodano: Wto 21 Sie, 2007 19:43 ]

nikt nie ma pomysłu co mi dolega??

 

[ Dodano: Sob 01 Wrz, 2007 21:11 ]

Panowie wiem co mi poszło ale nadal potrzebuję pomocy, poszrdł mi włącznik klimatyzatora - to cholersteo kosztuje około 800 złotych - pomóżcie może ktoś ma namiary na jakieś uzywane??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

odnawiam temat jak to mozliwe

i mam pytanko do mariusza

poprzedniego lata napełniłem klime 2.0 p11.144

sprawdził mi kolo wszystko działa używałem ją przez lato no i wkońcu zauważyłem na chłodnicy oleisty wyciek ,klima już nie działa znaczy nie chłodzi. czy chłodnice szlag trafił ?

jeśli tak to co mnie czeka

nowa chłodnica i napełnienie czy dodatkowo czyszczenie układu ??

no i zakładam jeśli chłodnica jest dziurawa to już śmietnik ?

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość wujek_trzcina

Kolega jeszcze jest na tym forum? Oto moj przypadek i zwiazane z nim pytania:

 

Dane samochodu:

Almera N16, 1.8, klimatyzacja

sprezarka Calsonic typ CSV 613 (tak jest na naklejce)

 

I problem:

Po wlaczeniu klimy sprezarka wydaje odlosy pralki automatycznej :) czasami pracuje cicho, ale z reguly glosno. Z lektury przedmiotu dowiedzialem sie ze moze to byc nastepstwo nie wlaczania klimy (rdza na sprzegle, brak smarowania, temperatura -> lozyska kaput). Klimatyzacja chlodzi ok, temperatura silnika sie nie zwieksza.

 

Pytania:

1. Czy ta hipoteza jest mozliwa?

2. Euro-klima na szyszkowej (Wwa) krzyknela 150 zeta za lozyska i uszczelniacze. Czy regeneracja sprezarki jest trudna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

wujek_trzcina-> jesteś pewien, że ten odłogs jest ze sprężarki ? u mnie jest podobny efekt, ale odzywa się łożysko ze sprzęgła, które z niewiadomych przyczyn odzywa się dopiero przy podwyższonych obrotach jakie są po włączeniu klimy, naciśnięcie sprzęgła eliminuje hałas. Początkowo też szukałem przyczyny w sprężarce klimy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

U mnie problem z klima pojawil sie 1 raz,a mianowicie:

caly czas dzialala super(w zeszlym roku przeszla serwis-nabita,odgrzybiona itd...)

Zawsze po wlaczeniu bylo slychac charakterystyczne cyk i startowaly wentylatory,

az tu nagle na drugi dzien zero odzewu,po prostu nie dziala :/

Wczesniejsze objawy nie wskazywaly na przyszla awarie-zadnego zmniejszenia chlodzenia,smrodu czy dziwnych odglosow jakby np.sie rozszczelniala i czynnik uciekal.

Po prostu 1 dzien lecialo intensywne lodowate powietrze jak nalezy a juz na drugi dzien

kompletnie przestala dzialac...co to moze byc Panowie?Cos sie zapchalo jak ktos wczesniej juz wspominal?Bede musial podjechac na serwis klimy,ale najpierw wolalbym sie Was poradzic. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mam takie pytanko ze jak właczam klime w swojej P11 to silnik tak jakby tracił obroty ale tak na chwile dosłownie na sekunde i to powtarza sie co 30 sek w czasie jazdy tak tego nieczuc ale nie mam pojecia co to moze byc.wogole klima jakis czas temu była zabijany freonem i dobrze chłodz.

dziękuje za podpowiedzi>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy przepustnicy jest zawór FICD - mozesz go wyjac i wyczyscic, sluzy on do dodawania gazu gdy startuje kompresor.

 

Jak masz swiezo nabita instalacje to kompresor stawia duzy opor i dlatego tak sie dzieje zapewne . Jesli nie gasi Ci to silnika to nie przejmowal bym sie tym szczegolnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szuunaj

witam wlasnie stalem sie posiadaczem p11 silnik 1.8 z 2000r ,no i tam jest klima tzw klimatronic-i moje pytanie brzmi-przy wlaczeniu A/C zalacza sie klima -tak mysle-bo silnik wchodzi na wyzsze obroty okolo 1000,no i na zegarze chce ustawic temperature -ale minimum co moge tam ustawic to +18C czy nie mozna nizszej temperatury ustawic?i czy przy wlaczaniu klimy musze przelaczyc te klapki na pozycje "zimno"niebieska kropke?

bo jezeli chodzi o wysoka temperature to grzeje jak nalezy ale co z chlodnym powietrzem??-czy moze nie moge ustawic nizszej temperatury bo moze pusta jest butla??

prosze o jakiekolwiek podpowiedzi bo przeczytalem tu wszystkie posty jakie byly na ten temat i nie ma nic na moje pytanie

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barabasz
witam wlasnie stalem sie posiadaczem p11 silnik 1.8 z 2000r ,no i tam jest klima tzw klimatronic-i moje pytanie brzmi-przy wlaczeniu A/C zalacza sie klima -tak mysle-bo silnik wchodzi na wyzsze obroty okolo 1000,no i na zegarze chce ustawic temperature -ale minimum co moge tam ustawic to +18C czy nie mozna nizszej temperatury ustawic?i czy przy wlaczaniu klimy musze przelaczyc te klapki na pozycje "zimno"niebieska kropke?

bo jezeli chodzi o wysoka temperature to grzeje jak nalezy ale co z chlodnym powietrzem??-czy moze nie moge ustawic nizszej temperatury bo moze pusta jest butla??

prosze o jakiekolwiek podpowiedzi bo przeczytalem tu wszystkie posty jakie byly na ten temat i nie ma nic na moje pytanie

pozdrawiam

 

 

hmmm....

to czesc ostatniego mojego postu innego o climatroniku topica

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=42396

 

dzis na dworze 28stopni.

zaczalem od 18st. po chwili w gore 20-23-24-25 i caly czas az za zimno w srodku

skonczylo sie na tym ze temp mialem ustawiona na 27st. i leciutko dmuchalo zimnym

taka jazda to sama przyjemnosc, nawet korki mi nie przeszkadzaly

 

te 18st. to nie temp z jaka klima dmucha

tylko to do czego dazy w srodku :D

 

dobra kilma powinna dmuchac temperatura 3 - 5st.

tak mi przynajmniej mechanik powiedzial jak firmowke naprawial

alfa 147 klima dmucha z temp 3-4st, ale gdzie jej tam do nissanka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pawel1125

trtrt

 

[ Dodano: Czw 29 Maj, 2008 20:04 ]

witam,mam drobny problem z klimatyzacja ,chodzi o to ze przez chwile po włączeniiu wszystko jest ok,po przejechanie 10-15 km zaczyna głosno pracowac ale tylko na postoju,ruszam jest znowu ok,co sie z nia moze dziac ,

Bedy wdzieczny za pomoc,

 

podrawiam

 

p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co głośno pracuje? Kompresor? Syczy w środku? Sprecyzuj troche.

 

1. Jak kompresor - zobacz czy nie spadają za bardzo obroty silnika. Jesli nie to posłuchaj dokładnie kompresora. Na wolnych obrotach lubią charakterystycznie cykac zle wyregulowane sprzegla kompresora.

 

2. Jesli w srodku syczy klima to albo jest za mało gazu albo jest ok, tylko wydaje z siebie dzwięki. niestety w samochodach z takich roczników klimatyzacje lubiły wydawac z siebie dzwieki najrozniejsze, i to w samochodach wszystkich marek ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzioro11

Witam,niedawno kupiłem Primerę P11 99r listopad i nie działała klima ,teraz po naprawie nie jestem pewny czy działa prawidłowo.Jak zapalam to zaczyna chłodzić super a jak ruszę po kilkunastu metrach czuć że leci cieplejsze powietrze.Jak się zatrzymuję to znowu zaczyna dobrze chłdzić.Czy to jest normalne działanie?Dzięki z góry!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z twojego opisu wynika, że klima działa tylko na wolnych obrotach, przy zwiększaniu się wyłącza. Jeśli dobrze zrozumiałem, to miałem podobny problem. Okazało się, że jak byłem na przeglądzie klimy to "fachowiec" nabił za dużo gazu (powinno być ok 600g, a on nabił prawie 850g). Pojechałem do drugiego zakładu i dopiero tam doszli o co chodzi. Facet tłumaczył mi, że wyłączała się dlatego ponieważ są tam jakieś zabezpieczenia, jeśli kompresor ten cały gaz by "popchnął" w układ, mogłoby rozwalić chłodnice, przewody itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam p11 i problem jest taki ze po wcisnieciu guzika a/c nic sie nie dzieje, chodzi mi o to ze nawet jak wlanczam nawiew lub switala obroty silnika troche spadaj ale zaraz wracaj do normy (oznaka poboru wiecej produ) a z klima nic, a dodam ze limatyzacja nie chlodzi wogole, jak sprawdzic czy poziom plynu jest ok i czy to wogole dziala?? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dzioro11

Przemek dziękuję z góry ,właśnie jestem umówiony z fachwcem na środe ciekawe co mi powie ale napewno przekażę mu Twoją radę,bede w kontakcie dzięki jeszcze raz pozdrowionka !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam.

mam Mariusz do Ciebie pytanie.

2 lata temu kupiłem p10 z klimą. po włączeniu klimy z dmuchawy leciało powietrze wręcz "mroźne" nawet w bardzo upalene dni w samochodzie można było zrobić przyjemną temperaturę.

 

po zimie zaczęła chłodzić dużo słabiej, więc pojechałem napełnić do aso. napełnili sprawdzili szczelność wszystko było ok. tylko tyle że dalej słabo chłodzi w porównaniu do stanu z przed 2 lat. dodatkowo mam wrażenie że sprężarka częściej się wyłącza.

 

zaszły sezon tak przejeździłem bo wszyscy mówili że tak ma być, jednak gdy tydzień temu zobaczyłem jak działa klima u kolegi w takim samym nissanie to myśle że u mnie coś jest nietak.

 

czy Masz może jakieś sugestie.

dzięki i pozdrawiam

 

 

 

 

witam,

 

to samo było z moją P11, klima niby chodziła, ale to już nie było to samo;

po wizycie w stacji, napełnieniu i kolejnych 3 tygodniach okazało się, że gdzieś jest przeciek......ponowna wizyta i okazuje się, że winny jest condenser/skraplacz

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam '

Dziś nabita klima , działa chłodzi ale włącza mi się jeden wentylator tylko ten od chłodzenia silnika. Z postów wynika że startują wam 2 wiatraki, co radzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nieco odswieze temat:przestala mi sie zalaczac klima,wiec podjechalem do fachowcow-koles stwierdzil,ze rozszczelnila sie chlodnica klimy(niby wiekowe auto i miala prawo),ale powiedzial ze ubytek jest tak minimalny,ze jak mi dobije czynnika to spokojnie na sezon starczy wiec w tych upalach zdecydowalem sie na to...po nabiciu zalaczyla sie od razu i z nawiewow polecial przenikliwy chlod.Jednak nie trwalo to dlugo bo juz po miesiacu przestalo leciec zimne powietrze,ale o dziwo klima sie zalacza co slychac.W zwiazku z tym moje pytanie jest takie,czy koles nabil mnie w butelke wiedzac ze i tak zaraz sie rozszczelni,bo ubytek jest znacznie wiekszy(choc wyciek na to nie wygladal)czy popsulo sie cos innego albo on popsul,bo przeciez jak wtedy nie bylo czynnika to sie nie zalaczala a teraz sie zalacza ale zimne nie leci?Koledzy pomozcie,bo nie wiem czy jechac do niego znowu z reklamacja czy do innego warsztatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fragles13

Czy jest jeszcze na Forum kolega fachowiec? Też chciałbym wiedzieć gdzie jest przekaźnik od klimy. No i czy ktoś może polecić jakiś niedrogi acz pewny i sprawdzony serwis klimatyzacji na terenie Warszawy i okolic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ww, no koleś cie nabił w butelke. to jakbyś balon nadmuchał i dziwił się że przez dziurkę zrobil sie flak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...