Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Klimatyzacja auto i manualna


mariusz19690
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A moglbys jutro spojrzec jakiego koloru ida do tego czujnika te kable? Sprawdze czy mam takie. Po co wogule az 4 kable sa u mnie to tego czujnika? Powoli kupuje rzeczy do naprawy klimy, ale nie mam zadnej gwarancji ze odpali. Jak kompresor jest nieuzywany ponad 2 lata i uklad byl otwarty..... Jak myslisz beda jakies problemy czy kompresor bez 2 zdan jest pogrzebany?

Stwierdzilem ze kupie:

Uzywana rurke klimy(bo jest ta stara kompletnie urwana)

Uzywany czujnik

Nowy osuszacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tamtym roku nabiłem klimę, ale niestety czynnik zwiał (dziurawa chłodnica) i w tym roku odpuszczam sobie z powodu braku kasy. czy jeśli wszystko tak zostawię do następnego roku to powinno potem normalnie zadziałać, czy trzeba cuś zrobić np. zdjąć pasek klinowy żeby sprzęgło na sprężarce nie padło ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co sie dowiedzialem to bedzie zle jak dostala sie do kompresora woda. Znacie jakis inny sposob na odpalanie kompresora? Tutaj za bardzo nie moge sie polapac ktore to sa te piny.

 

Dzisiaj sprawdzilem kompresor. Jestem zszokowany ze po prawie 3 latach nieuzywania, z otwartym ukladem bez cisnienia kompresor dziala!! :lol::D Zwieranie na wtyczce przy osuszaczu nic nie dalo, zalaczaly sie tylko wiatraki. Okazalo sie ze jest u mnie jeszcze jeden czyjnik w kompresorze ktory nie daje uruchomic go bez czynnika. Odpialem ten czujnik i podalem napiecie na zywo. Slychac jak zalacza taki pykniecie glosne. Nie wiecie jak naprawic ta rurke od klimy? Wytrzyma tam zacisniety gumowy wezyk? Pewnie dlatego ze mam ten dodatkowy czujnik w kompresorze u mnie sa 4 piny przy osuszaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tamtym roku nabiłem klimę, ale niestety czynnik zwiał (dziurawa chłodnica) i w tym roku odpuszczam sobie z powodu braku kasy. czy jeśli wszystko tak zostawię do następnego roku to powinno potem normalnie zadziałać, czy trzeba cuś zrobić np. zdjąć pasek klinowy żeby sprzęgło na sprężarce nie padło ??

 

 

Nie ma czynnika, nie ma sygnału do sprzęgła kompresora, koło kompresora chodzi luźno i nic się nie dzieje. Jak odepniesz pasek, to napinacz nie będzie chodził i wtedy lepiej go w ogóle zdjąć, bo bez ruchu i narażony na czynniki zewnętrzne nie będzie miał łatwego życia.

 

Z tego co sie dowiedzialem to bedzie zle jak dostala sie do kompresora woda. Znacie jakis inny sposob na odpalanie kompresora? Tutaj za bardzo nie moge sie polapac ktore to sa te piny.

 

Dzisiaj sprawdzilem kompresor. Jestem zszokowany ze po prawie 3 latach nieuzywania, z otwartym ukladem bez cisnienia kompresor dziala!! :lol::D Zwieranie na wtyczce przy osuszaczu nic nie dalo, zalaczaly sie tylko wiatraki. Okazalo sie ze jest u mnie jeszcze jeden czyjnik w kompresorze ktory nie daje uruchomic go bez czynnika. Odpialem ten czujnik i podalem napiecie na zywo. Slychac jak zalacza taki pykniecie glosne. Nie wiecie jak naprawic ta rurke od klimy? Wytrzyma tam zacisniety gumowy wezyk? Pewnie dlatego ze mam ten dodatkowy czujnik w kompresorze u mnie sa 4 piny przy osuszaczu.

 

Rurki się tylko i wyłącznie wymienia lub spawa, zakładanie tam jakiejkolwiek gumy nie ma sensu, bo uzupełnianie czynnika to za droga impreza żeby się bawić w takie rzeczy, a czynnik jak ma jakąkolwiek możliwą drogę ucieczki, to na pewno ją sobie znajdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładając nowego tematu podepnę się pod owy.

Czy wymiana skraplacza klimatyzacji związana jest z demontażem chłodnicy i spuszczaniu płyny chłodzącego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rurka juz w naprawie, jutro zamawiam czujnik, i w pon kupuje nowy osuszacz i lece do tych od nabijania. Ile powinno to kosztowac? Spr szczelnosci, proznia, czynnik z olejem?

Zmieszcze sie w 200zl?

 

Jezeli slychac ze kompresor zalacza to wszystko powinno byc ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra rurka juz w naprawie, jutro zamawiam czujnik, i w pon kupuje nowy osuszacz i lece do tych od nabijania. Ile powinno to kosztowac? Spr szczelnosci, proznia, czynnik z olejem?

Zmieszcze sie w 200zl?

 

Jezeli slychac ze kompresor zalacza to wszystko powinno byc ok?

Jak sprężarka się załącza to ok, nabicie klimatyzacji w zeszłym roku kosztowało od 100 do 150 zł Więc powinno starczyć 200 zł .Olej do smarowania spręzarki jest nabijany razem z czynnikiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten czujnik bedzie pasowal do mnie? http://moto.allegro.pl/nissan-navara-d22-2001r-czujnik-klimatyzacji-i1543898001.html Ja mam kostke 4 pinowa, a te czujniki cisnienia klimatyzacji to do nissanow sa najdrozsze. Po co az 4 piny, nie da sie jakos przerobic 2 pinowego zeby smigal?

 

O i mysle nad tym: http://moto.allegro.pl/nissan-navara-d22-2003r-czujnik-klimatyzacji-i1547831228.html

 

A co to sa za wartosci na czujniku? Zdjecie przykladowe, ten ktory kupilem ma inne wartosci. http://img703.imageshack.us/img703/9598/lpic5121.jpg

 

Czytalem w tym temacie na ktorejs stronie o mozliwosci naprawy tej rurki przy aku, miedziana rurka? Czy ona tam wytrzyma? Jakie tam jest cisnienie, i w ktora strone jest w tej rurce obieg? Moglby ktos odpowiedziec bo chce w czwartek nabic klime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czynnik płynie zgodnie z zegarem , a co do pospawania rurki to panowie którzy naprawiają klimatyzację poradzą sobie bez problemu. U mnie miałem też mam spawaną też pod akumulatorem w trzech miejscach i trzy lata jest ok .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurka naprawiona, czujnik przyszedl zostal tylko osuszacz, jutro kupie i skladam. Caly czas sie obawiam ze gdzies moze ta moja klimatyzacja byc nieszczelna. Mogl by mi ktos polecic jakis dobry i tani serwis klimatyzacji z warszawy lub okolic. Slyszalem o jakims Auto-bolex w ozarowie. Ile on tam bierze za nabicie? Wrazie jakiejs nieszczelnosci moga to zaspawac na miejscu? Ciekawe jak bedzie z robieniem prozni, jak uklad byl otwarty prawie 3 lata.

 

A ta rurka idaca od skraplacza do osuszacza, to normalne ze jest tak zagieta? http://img856.imageshack.us/i/11042011165b.jpg/

 

Mam problem z dokupieniem osuszacza. Dzisiaj jezdzilem 2 razy do IC. Za pierwszym razem dostalem jakis dziwny osuszacz do ktorego dalo sie wkrecic czujnik: http://moto.allegro.pl/nissan-maxima-primera-p11-96-01-i1556344616.html , Pojechalem odmienic i dostalem taki z dobrym rozstawem wejsc, ale okazalo sie ze czujnika nie moge wkrecic bo gwint wynosi M11, a czujnik ma niecale 10. http://moto.allegro.pl/osuszacz-nissan-primera-p11-96-01-nowe-1jakosc-i1551402456.html , Znowu pojechalem odmienic i powiedzieli ze juz nie maja na co. Bylem w focie, bhmd i tam to samo. Albo ten pierwszy typ albo ten drugi z gwintem M11. Z ciekawosci pojechalem do Nissana i chyba nie musze nic wiecej mowic, co tam uslyszalem. Ten pierwszy typ kosztuje u nissana TYLKO :o 550zl. A ten drugi 880zl. Na poczatku spytalem sie go czy on zartuje, ale jednak mowil na serio. Co mam z tym zrobic, bo narazie nie pozostaje mi nic innego jak nabic klime na starym filtrze.

Edytowane przez Maciek90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepnę się pod temat bo być może pomoże to w rozwiązaniu mojego problemu.

Mam taki problem.

Przy rannym odpaleniu, silnik odpala od razu ale przy włączonej klimie po puszczeniu sprzęgła na luzie silnik gaśnie. Potem odpala normalnie i jeśli puści się sprzęgło gaśnie. I tak aż do rozgrzania się trochę silnika.

Przy wyłączonej klimie tak się nie dzieje.

Czy przyczyną może być walnięta sprężarka, która zadusza silnik jak był to napisane na początku tematu? Silnik 1,8 2000 rok

 

W jaki sposób to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a spróbuj odpalić auto bez włączonej klimy i za chwilkę ją włączyć jeszcze zanim się rozgrzeje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj nabilem klime. Czynnika jest tyle ile trzeba, wszystko szczelne a klima sie nie zalacza! :angry: Domyslilem sie ze cos z elektryka. Dalem napiecie na kompresor i wiatraki i klima ruszyla. Chlodzi az milo 0 stopni celcjusza wylatuje z nawiewu, ale przyciskiem jej nie zalaczy. Czujnik cisnienia klimatyzacji kupilem i powinno dzialac. Co sprawdzic wlacznik, bezpiecznik? Mial ktos taki przypadek? Gruba rura robi sie lodowata a ta cienka robi sie ciepla, czyli wszystko ok. Jak sie wkurze to zrobie oddzielny wlacznik ktory bedzie zalaczal wiatraki i kompresor. A czemu u mnie startuje 1 wiatrak?

 

I ktory przekaznik jest od a/c Jak klikne na przycisk to nic nie pyka itp, a powinno, podejrzewam ten przekaznik ale nie wiem ktory to jest.

 

Narazie jezdze tak, ze mam oddzielny przycisk ktory zalacza wiatrak i kompresor, wszystko smiga ladnie. Jak bede mial czas to z tym powalcze, bo wiem chyba w czym lezy problem. Auto bylo bite w lewy blotnik, mialem problemy z grzaniem swiec, okazalo sie ze kabel zezarlo, i pewnie ktorys idacy do czujnika tez wzielo. Jak mi sie bedzie chcialo to z tym powalcze w weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisowce pisze ze cos okolo 4 stopni. Wczoraj robilem testy, bylo na dworze 22 stopnie. Na postoju temperatura nie byla wieksza niz 5 stopni. Podczas jazdy schodzilo do 0-2 stopnia. Podczas jazdy caly czas mam taka temp. 0-2. Ja jestem zadowolony z tej klimy, a gdzies czytalem ze ludzie narzekaja na slaba wydajnosc klimy ze wieje u nich cos kolo 7-8 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A cos slyszalem ze mozna zewrzec jakies piny na przekazniku pod maska aby sprawdzic czy sie klima zaczacza-alternatywa dla zwierania pinow na osuszaczu czyli kostki ktorej ja akutat zdjac nie moge a chcialbym to sprawdzic.Z gory dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam...nabiłem klimę 2 tygodnie temu, po dwoch dniach byłem na sprawdzeniu czy jest szczelna i niby ok wiec napewno przez dwa dni działała. Później nie włączałem bo nie było gorąco. Dzisiaj włączam i cisza. Wiatraki nie ruszają wiec klimy nie ma...i moje pytanie: przeczytałem ze wystarczy zewrzeć piny na osuszaczu aby sprawdzić czy wszystko ok, tylko że nie wiem gdzie on się znajduję? z góry dzięki za info. ps. poza tym obie rurki sa gorące i jak wciskam a/c to nie widzę wahnięcia obrotów;/

Edytowane przez lukasz25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obok chłodnicy, stojąc przodem do auta po prawej stronie. taka aluminiowa puszka podobna do cewki zapłonowej od malucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ciężko było ale udało się zrobić zware w kostce....wiatraki ruszyły i sprężarka także... wygląda na to , że czynnik uciekł a więc jest nieszczelna (ciekawe bo niby maszyna od nabijania sprawdza szczelność)...chyba że może być coś innego...jakieś pomysły???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem w swojej Primerce p11, mianowicie gdy załączę klimatyzację to po pewnym czasie zaczyna zbierać mi sie woda z przodu (od pasażera) pod gumowymi dywanikami. Czy to jest kwestia zapchanych odpływów?? jeżeli tak to gdzie ich szukać??.Z góry dzięki za pomoc :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak. to zapchany odpływ. w ścianie grodziowej w komorze silnika po prawej stronie jest plastikowa rurka, przepchaj ją i powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ludziska czy ktoś może pomóc?????

Jak sprawdzić co z klima nie tak skoro sprawdzają i szczelność jest ok a jednak sprawność klimy cały czas spada. Ostatnio przy sprawdzaniu czynnikiem UV powiedziano mi że niby pod maska nie ma przecieków chyba żeby pod kokpitem coś( a co tam w ogóle się znajduje???) a i powiedziano mi że przy załaczaniu klimy ze spręzarki az czasami iskry leca czy coś takiego.

Tak więc czy wina złej klimy tkwi w sprężarce i czy przez to spada jej wydajność. POMÓŻCIE bo nie wiem co robić !!!!!!!!

Albo chociaż może ktoś ma namiary na jakiś serwis klimy w okolicach ZAMOŚCIA?????

 

Dodam że mam P11 2.0 16V z 98r

Edytowane przez wilk__1979
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy dzialaja wiatraki i czy dziala jeden czy dwa. U mnie jak dzialal 1 to klima nie wyrabiala w upaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...