Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Klimatyzacja auto i manualna


mariusz19690
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Okazało sie że mam nieszczelną chłodnicę klimatyzacji. Czy jest jakaś inna możliwość niż wymiana jej?
Mozna dac ja do zespawania ale to juz fachowiec stwierdzi czy cos to da ja proponuje Ci podjedzi do kogos kto spawa alu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że to dziura na samym ruszcie...

Zastanawia mnie też czy przypadkiem po załataniu tej dziury nie okarze sie ze jest ich wiecej...

 

 

A co powiecie na temat kupna używki? Pytałem... to koszt ok 250zl...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nówka 355 HELLA. NISSENS 356 zł... uzywka? raczej nie... nie za tą kasę. nówka KAGERa za 230 zł. kwestia czy masz mniejszą czy tą wieksza. bo wieksza niedostepna za te 230 zł,

a zresztą.. na 5 firm w podgladzie kazda ma inny wymiar. zawsze jakby coś to delikatny tuning mocowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ww ja bym pojechał do gościa i zrobił mu awanture i domagał się zwrotu kasy. Jeśli jest nieszczelność to powinien zrobić Ci próbę nadciśnieniową w celu zlokalizowania nieszczelności. W końcu powiedział, że ma Ci starczyć na sezon a nie na miesiąc. Jak gość będzie się stawiał, to wybierz się do Rzecznika Praw Konkurencji i Konsumenta w celu zasięgnięcia opini.

 

maciej-a jak różnica w cenie pomiędzy nówką a używką jest 100zł to nie ma się co bawić w używkę. Tak będzieszmiał jeszcze gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Czy ktoś regulował sprzęgło sprężarki , ostatnio spostrzegłem że nie zawsze się włącza . Słychać tykanie z sprężarki, .A najlepiej opisać działanie klimy działa , nie działa , działa nie działa. Więc myślę że to może być tylko kwestia regulacji. Jednego dnia działa a następnie 2 dnie nie używana i klops.

Tak działa moja klima.

HELP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nice-wawa każda kompresor tak pracuje. Np 30sek działa 30sek nie działa. Wszystko zalezy od tego jak jest napisany program w kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle napisałem , chodzi mi o to że np. 6 dni temu nie chłodziła , 2 dni temu zaskoczyła a dziś znowu kicha . Słychać cykanie z okolic sprężarki , 2 dni temu działała klima. Dziś słyszałem wyraźne cykanie z sprężarki, .Albo coś się blokuje albo coś kończy swój marny żywot .

Rzadko włączam klimatyzacje , często z córka podróżuje.

 

[ Dodano: Czw 10 Lip, 2008 20:42 ]

A zapomniałem dodać że jak nie chce zaskoczyć do wiatraki chodzą cały czas , a jak klima zaskoczy wszystko jest ok. Sprężarka i wiatraki wyłączają się co jakiś czas. Prawidłowy cykl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nice-wawa podjedź niech Ci sprawdzą ciśnienie i ewentualnie nabiją - być może ciśnienie jest już za niskie i nie załącza.

Klimę włączaj minimum raz na tydzień - przez cały rok - żeby sprężarka miała smarowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przypadkiem byłem już u kolesia który nabijał mi klime. Pierwszy raz byłem 2 tygodnie po nabiciu Sprawdził ilość czynnika i było ok. i Klima po przetoczeniu czynnika zadziałała .To było 3 tygodnie temu) Od tamtej pory niekiedy działa niekiedy nie .

 

[ Dodano: Czw 10 Lip, 2008 20:59 ]

Koleś mi powiedział po pierwszym razie jak dalej się powtórzy że nie będzie chciała działać to przyjechać i będzie szukał .A ostatnio troszkę wydatków było i się boję jechać do niego żeby mnie nie skasował.

 

[ Dodano: Czw 10 Lip, 2008 21:02 ]

A czytałem że może to być objaw awarii wysprzeglika lub źle wyregulowane sprzęgło sprężarki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aleksander_a

Witam!

 

Mam taki problem.

Klima działa w miarę OK, jednakże od kilku dni pojawia mi się woda w kabinie - kapie na podłogę przy fotelu pasażera, czyli zapewne od parowacza. Odkręciłem schowek na dokumenty i sprawdziłem, że parowacz na spodziei filtr były całe mokre.

Być może ma to coś wspólnego z tym, że ostatnio lało jak cholera i sporo głębokich kałuż zaliczyłem i mogło się tam coś nalać (gdyż pojawił mi się ten problem właśnie po takim dniu), ale raczej wątpię.

Ponadto, dawniej jak klima chodziła, to pod samochodem widać było jak kapie woda - teraz nie kapie pod samochód, tylko do środka coś mi leci.

Czy wystarczy osuszyć parowacz, czy być może coś mam zapchane (zawór rozprężny??). Jeżeli jest to zawór, ktoś wcześniej pisał, że wystarczy go przeczyścić - tylko czy da się to zrobić bez konieczności ponownego nabijania klimy? Chciałbym zrobić co tylko możliwe we własnym zakresie.

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

 

Pozdrowionka

 

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam taki problem.

Klima działa w miarę OK, jednakże od kilku dni pojawia mi się woda w kabinie - kapie na podłogę przy fotelu pasażera, czyli zapewne od parowacza. Odkręciłem schowek na dokumenty i sprawdziłem, że parowacz na spodziei filtr były całe mokre.

Być może ma to coś wspólnego z tym, że ostatnio lało jak cholera i sporo głębokich kałuż zaliczyłem i mogło się tam coś nalać (gdyż pojawił mi się ten problem właśnie po takim dniu), ale raczej wątpię.

Ponadto, dawniej jak klima chodziła, to pod samochodem widać było jak kapie woda - teraz nie kapie pod samochód, tylko do środka coś mi leci.

Czy wystarczy osuszyć parowacz, czy być może coś mam zapchane (zawór rozprężny??). Jeżeli jest to zawór, ktoś wcześniej pisał, że wystarczy go przeczyścić - tylko czy da się to zrobić bez konieczności ponownego nabijania klimy? Chciałbym zrobić co tylko możliwe we własnym zakresie.

 

Z góry dzięki za wszelką pomoc.

 

Pozdrowionka

 

Olek

 

 

Myśle ze twój problem rozwiążesz sam i tanim kosztem . Poczytaj

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...841&start=0

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aleksander_a
Myśle ze twój problem rozwiążesz sam i tanim kosztem . Poczytaj

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...841&start=0

 

OK.

Dzięki - poczytałem i to może być to.

 

Sprawdzę dzisiaj pod wieczór - zastanawia mnie tylko jedno - jak przepchać ten wężyk - od strony parowacza, czy od strony komory silnika? Zakładam, że od strony komory silnika, ale tym samym, czy nie naniosę brudu do parowacza?

Zapewne jak się temu przyjrzę, to się okaże to łatwiejsze niż się obawiam.

Dam znać, co udało mi się zrobić.

 

Jeszcze raz dzięki!

 

Pozdrowionka

 

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek_almera

Witam,

Mam okrony problem. Od jakiegoś czasu klima mi szwankuje. Problem polega na tym, że po około 20-30 minutach klima nagle przestaje wpuszczać chłodne powietrze, a zaczyna lecieć normalne powitrze z zewnątrz i momentalnie robi się w aucie ciepło. Byłem w shellu na przeglądzie + nabicie za 200PLN i dalej nic !!! Co może być powodem niesprawności, czy powinienem pójść do shella i reklamować, a może macie jakąś inną sugestię?

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie, to nie jest / nie była kwestia ilości gazu.

 

A jak wygląda temp. silnika :?: Zazwyczaj jest tak, że jeśli silnik złapie wyższą temperaturę, to klima wyłącza się automatycznie, żeby nie obciążać ukł. chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aleksander_a
Myśle ze twój problem rozwiążesz sam i tanim kosztem . Poczytaj

http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...841&start=0

 

No więc poszedłem, sprawdziłem, przedmuchałem otworek i .... jak chlupnęło!!!! Kałuża była że hej!

 

teraz jest czysto, sucho i chłodno!

 

Dzięki wielkie za pomoc.

 

Pozdrowionka

 

Olek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartek_almera

MarekS duże dzięki za odpowiedź. A czy moglibyście w Warszawie polecić mi zakład gdzie sprawdzą mi właśnie przyczynę przegrzewania. Dodatkowo deska roździelcza mi szwankuje i się czasem po prostu wyłącza, więc elektryka też do sprawdzenia. Macie jakiś taki warsztat w warszawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nice-wawa podjedź niech Ci sprawdzą ciśnienie i ewentualnie nabiją - być może ciśnienie jest już za niskie i nie załącza.

Klimę włączaj minimum raz na tydzień - przez cały rok - żeby sprężarka miała smarowanie.

 

I miałeś rację , czynnik uciekł oringiem . Ale na dzień dzisiejszy klima chłodzi ,koszt naprawy 0 uznał w ramach reklamacji.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Ponieważ mam zamiar zmienić skraplacz chiałem się dowiedzieć jak się do tego zabrać

 

Mały jest tam dostęp no i nie wiem co bym musiał odkręcić żeby mieć dostęp a nie chciałbym odkręcać niepotrzebnych rzeczy bo nie jest to aż tak proste

wyciągać go dołep czy przez góre??

Chyba trzeba odkręcić światła i zderzak przedni ?? hmm

 

Bardzo bym prosił o uwagi na ten temat

 

Olej dolewamy w kompresorze?

 

Klima nie działała rok mam dziure w skraplaczu ale chyba jakaś mała bo mam jeszcze gaz w układzie

 

na skraplaczu była oleista olama wiec wnioskuje ze to dziura nowy skraplacz juz zakupiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odkręciłem wentylatory od chłodnicy wody. I tak manewrowałem chłodnicami(odciągając w stronę silnika) żeby nową włożyć . Skraplacz jest przykręcony na 2 śruby do pasa przedniego w okolicach lamp od strony silnika . I przewody montowane są do osuszacza i drugi do przewody elastycznego który idzie do sprężarki. Wymiana trwała 1,5 h pod blokiem . Łatwiej by było jak byś całkowicie zdemontował chłodnice wody , większy dostęp. Ja pod blokiem miałem warunki spartańskie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie ja też na takie warunki skazany wiec o rade pytam

mało tam miejsca jak cholera, chłodnica delikatna i na siłe wciskać nie da rady ale trzeba to zrobić dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michas.p1982

Witam, czy ktoś może wie gdzie można kupić (oprócz serwisu) silniczek który steruje klapą ciepło-zimno od klimatronika primera p11 :?: :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Czy jest różnica między parownikiem klimatyzacji z angola ????

Bo nagrzewnice wiem że się różnią.

 

Poszła i muszę kupić .

 

[ Dodano: Pon 11 Sie, 2008 12:42 ]

ktoś wymieniał parownik , dużo roboty ???

 

[ Dodano: Pon 11 Sie, 2008 23:04 ]

Parownik wymieniony , udało mi się kupić nie od anglika. Jutro Nabicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość jaar30

mariusz19690, witam...mam primke wp11 1998.2,0....mam pytanie odnosnie klimy...jesli jest cieplo to po wlaczeniu klimy podnosi mi sie temp wody w ukladzie, szczegolnie w korkach...to normalne zjawisko? zwyczajnie gdy dojdzie prawie pod czerwone pole wylaczam klime i wszystko jest ok...prosze o podpowiedz na maila: jaar30@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...