Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Które wahacze polecacie : Febi czy 555?


rafp11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chmielo

jurgenik ma tu rację, po podniesieniu koła mi wyszedł luz na wahaczu górnym(nic nie tłukło, i nie skrzypiało, ale luz widoczny)- wymianiłem 2 dni temu lecz po zamontowaniu wyszedł nowy problem.Zwrotnica koła -auto pływa dalej , zamówiłem na allegro zestaw naprawczy i znowu rozbiórka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem taki zestaw naprawczy za 60 zł. wytrzymał 2 tyś. km i znowu strzelanie. mechanik powiedział mi że nie widział powodów do wymiany tych łożysk chociaż strzelać przestało ale na krótko. nie wiem czy nie można zniwelować luzu tą śrubą pod osłoną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chmielo

taki zestaw właśnie tam zamówiłem w poniedziałek, jest piątek towaru niema, a wizyta na dzisiaj zamówiona.Mechanicy czekają na mnie a ja na część :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat jest o innych firmach, ale powiedzcie mi czy słyszeliście o wahaczach firmy NK? Coś mi tu nie pasuje, bo na jednym są wybite literki NK, a na drugim już nie było. Mechanik mi takie kupił i po 2500 km poszły dzisiaj do reklamacji. Zaczęło coś znowu pukać i faktycznie wkręciłem w imadło i na jednej tulejce był już luz. Wsadziłem te stare i na początku było głośno, a późnie już cicho. Nie wiem o co chodzi.

Podczas gwałtownego hamowania, gdy przód samochodu idzie do dołu słychać jakieś dziwne dźwięki (piszczenie, skrzypienie). Możliwe że to wahacze górne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem jeszcze troche i znalazłęm coś takiego

spd_20090511162424_b.jpg

na tej stronie polibusze nie z dzikiego kraju

Cena to niecałe $200 - czyli przy obeznym kursie dolara około 700zł za całe auto- kompletne wahacze przód dół i góra, stabilizator, łączniki.

Pozostaje tylko kwestia organizacji samego zakupu od strony praktycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Z opisu wygląda OK. Zdjęcie wygląda super. Cena super.

Firma SLR jest jakaś nowa. Na allegro znalazłem poduszki silnika tego producenta. Wypróbowałbym ale mam już 2 wahacze 555 czekające wiosny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam niewiem jak tam wachacze wyglądają tej firmy do nissana ale pracuje na warsztacie i przyjechało pare klientów z częściami tej firmy i niestety nie są to pozytywne opinie np. nowe stukające amortyzatory gdy są zimne,dolne wachacze trzymały słabiej niż stare itp. tak więc niespodziewałbym sie cudów i powodzenia w testowaniu ale żeby sie nie okazało że chytry traci dwa razy :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołączę do wahaczowej rozmowy i zapytam czy ktoś montował takie: http://allegro.pl/item1036206949_nowy_przedni_wahacz_gorny_primera_p10_p11_pr_lr.html ?

Produkt wygląda na solidnie wykonany ale czy taki jest w użytkowaniu?

n to prawda widziałem tez je ale kolega wyżej pisze że firma nie zaciekawa ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie chyba też powoli dopada wymiana, w końcu to już ponad 240kkm co proponujecie w sensownym stosunku jakość/cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wwahacze 555 i takie mi polecili mechanicy. Wcześniej miałem jakiejś firmy krzak i padły po 2 miesiącach. Z 555 póki co jest wszystko OK (7 miesięcy od ich wymiany potwierdzone badaniem technicznym zawieszenia). Przestrzegam przed kupowaniem z alledrogo, ponieważ słyszałem że 555 podrabiają. Ja kupiłem w Inter Cars. IC chyba daje jakąś gwarancję na te części więc lepiej kupić w sklepie jak się potem pierniczyć z przesyłaniem wadliwego towaru do alledrogowicza i wymienianiem na tak samo wadliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no koło mnie mają firmę FAST i dają niby 24 miesiące gwarancji wiec może zaryzykuje bo u mnie już padaczka z jednej strony

 

no i najkorzystniej mi wyszło dać yamato za 100 zł szt ..a nad starymi coś wykombinujemy ,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

n to prawda widziałem tez je ale kolega wyżej pisze że firma nie zaciekawa ..

 

 

a ja kupiłem ten wahacz i muszę powiedzieć że jest całkiem nieźle wykonany,wczesniej miałem założony firmy swag i po 30kkm zaczal skrzypiec ze jechac sie nie dało,zobaczymy jak ten ile wytrzyma

a o tym alegrowiczu nic zlego nie moge powiedziec,zamowiłem,wysłałem przelew i po 2 dniach wahacz siedzi w samochodzie

Edytowane przez jswistow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

no koło mnie mają firmę FAST i dają niby 24 miesiące gwarancji wiec może zaryzykuje bo u mnie już padaczka z jednej strony

 

no i najkorzystniej mi wyszło dać yamato za 100 zł szt ..a nad starymi coś wykombinujemy ,,

 

Tofu,

to napisz na co się w końcu zdecydowałeś?

i czy już masz za sobą wymianę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Już mogę coś napisać na temat wahacza górnego :) zakupiłem go na wiosnę 2007 i przejeczhałem ok 110 tys. km, myśle że to niezły wynik zwłaszcza że jeźdźiłem nie po stole ale po naszych polskich powiatowych drogach z wszystkimi nierównosciami i dziurami był to wahacz 555 zakupiony na allegro, ale nie z tych tanich, bo dałem za niego prawie trzy lata temu 120 zeta. Według mnie to te wahacze są godne polecenia. Jeśli na jakichś innych ktoś przejechał więcej (oprócz montowanych fabrycznie) to proszę o wieści :) bo musze już zakupić nowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja dziś założyłem sobie górne wahacze 555 - ale je dosmarowałem olejem przekładniowym i troche smaru im wcisnąłem pod gumki. Kiedys jeden pukał i to zdrowo - teraz jak narazie po przesmarowaniu cicho. Zobaczymy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie też wymiana wachaczy górnych.

I mam pytanko o producentów.U sklepach sie pytałem i tak

Rovile 170zł/szt

555 180zł/szt

Japan moto 130zł/szt

i moje pytanie zastanawiam sie nad tymi za 130 zeta .Japońska firma to może potrzyma.Nie robie duzo km gdzies 10-15 tys km rocznie.

Ktos może słyszał o tej firmie coś.

Wiem że JC to nie polecam ,mam filtr oleju i zaczął mi cieknac pod filtrem.Na szczescie mam niedługo wymiane oleju ,filtrów to zmieniam na inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest czy japan moto - jest japan faktycznie czy tylko z nazwy. Czy wiadomo co siedzi w środku.

555 w IC kupowałem po 105 zł. Allegro nie jest najtańsze - czasem warto sie przejść po tradycyjnych sklepach.

Właśnie popatrzyłem na allegro i ciekawie wyglądają wahacze SLR. Nie wiem co są warte - ale na zdjęciach sprzedający pokazuje że sa na łożyskach kulkowych. W sumie - sprawdzał ktoś?

Edytowane przez tmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...