Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Olej silnikowy 1,8


Gość googl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam najechane już 75 tys. w serwisie leją mi olej shell helix racing, wiem że to dobry olej (przy okazji najdroższy:-) ale zastanawiam co Wy lejecie i jak to sie u was sprawdza?

Almera N16 2002 r. 1.8

Castrol RS 10W60 pelen syntetyk + oryginalny filtr oleju = 200pln nie duzo jak za pewnosc !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie polecili Shell Helix Ultra Racing 10W60 i zaleje go po przejechaniu 1600km pomimo że w serwisie zrobili na mnie wielkie oczy jak powiedziałem ze chce wymienić olej po dotarciu silnika.Prawdopodobny koszt 250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda wcześniej pisałem, że to przegląd po 75kkm, ale w rzeczywistości prawda jest inna. Zapomniałem o tak drobnej rzeczy, jak wymiana silnika na gwarancji przy 67kkm... W poprzednim silniku olej znikał w zastraszającym tempie :evil: Po kilku sprawdzeniach, bez szemrania wymienili silnik i jak na razie, jest ok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlewam Magnateca 10W40 i jest dobrze. Z resztą wydaje mi się że jakbym wlał numer inny w tą czy tą stronę to nie ma to znaczenia, byle nie wlać pełnego syntetyka po urzywaniu pół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

...jaki olej w silniku to ostatecznie kwestia przekonania klienta oby tylko spełniał normy podane przez producenta...

 

Polskie oleje sa naprawde niezłe jak za ta cene , ale niestety szybciej sie przepalaja i jazda na nich to max 10 000 km.

 

w micruni ja osobiscie lałem Mobil super S 10w40 i wszystko było super , a almerka jest zalana Castrolem ale czy od nowosci to nie wiem bo jest u mnie od kilku dni , więc jesli tak było i jest ok to napewno nie bedę niczego ulepszał i opozozstane przy tym co było...

 

a co do serwisów.... hmmm..

z kim podpisza umowe to leja... (kto da lepsza oferte...)

np. FIAT zaleca oleje SELENIA ale kazdy szanujacy sie klient po zakupie FIATA zazwyczaj ucieka od tego drogiego i mizernego oleju... a w serwisie zazwyczaj mozna bez problemu nalać co innego....

 

pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedługo wypada mi wymiana oleju N15SR 1.6 i mam pytanie - jaki olej będzie najbardziej optymalny - przyczym niestety nie jestem w stanie ustalić co było wcześniej lane - przebieg auta 114tyś. Prosze o sugestie.

 

PEACE&POZDRO 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku sprawdzeniach, bez szemrania wymienili silnik i jak na razie, jest ok :D

 

WItam powiedz mi ile chlało twoje bydle że wymienili mu silniczek.???

Moje po ok. 6 tyś km dochodzi do stanu minimum i nie wiem czy jeszcze nad nm popracować (pojeżdxić na 3ce do 130km/h) czy to norma :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku sprawdzeniach, bez szemrania wymienili silnik i jak na razie, jest ok :D

 

WItam powiedz mi ile chlało twoje bydle że wymienili mu silniczek.???

Moje po ok. 6 tyś km dochodzi do stanu minimum i nie wiem czy jeszcze nad nm popracować (pojeżdxić na 3ce do 130km/h) czy to norma :))

powiem ci Tak. ze jesli silnik ma tendecje do brania oleju to tak zostanie i czy jezdzisz do 2krpm czy 7 krpm nic nie zmieni, w sportingu jak go kupilem psalolo sie ok 0,1l na 1000km, niezalzenie czy jechalem w trybie kapelusza czy sporotwoca krecac do 8krpm. w lamerce tez nie widze roznicy w spalaniu oleju mimo ze krece ja na 3ce czesto do 140. L(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

mam pytanie odnosnie oleju do Almery 1,8 beznyn 2002. Zbliza sie moment wymiany oleju i zgodnie z informcja na silniku jest to TEXACO HAVOLINE EXTRA 10W-40. W rozmowie z ASO uzyskalem natomiast info, ze to na pewno TEXACO 5W-30 - bo taki sie stosuje do Almery. Czy ktos z Was ma TEXACO, a jesli tak to jaki? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie oleju do Almery 1,8 beznyn 2002. Zbliza sie moment wymiany oleju i zgodnie z informcja na silniku jest to TEXACO HAVOLINE EXTRA 10W-40. W rozmowie z ASO uzyskalem natomiast info, ze to na pewno TEXACO 5W-30 - bo taki sie stosuje do Almery. Czy ktos z Was ma TEXACO, a jesli tak to jaki? :D

wszytskie serwisy w jakich bylem polecaja 10W40 lub 10W60 mowia ze 5w50 raczej nie lac bo te silniki tego nie lubia. Temat olejowy byl poruszany czaesto na forum. Kazdy leje co uwaza. Ja przy przebiegu 91kkm zalalem syntetykiem 10w60 castrola rs i sobie chwale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie oleju do Almery 1,8 beznyn 2002. Zbliza sie moment wymiany oleju i zgodnie z informcja na silniku jest to TEXACO HAVOLINE EXTRA 10W-40. W rozmowie z ASO uzyskalem natomiast info, ze to na pewno TEXACO 5W-30 - bo taki sie stosuje do Almery. Czy ktos z Was ma TEXACO, a jesli tak to jaki? :D

wszytskie serwisy w jakich bylem polecaja 10W40 lub 10W60 mowia ze 5w50 raczej nie lac bo te silniki tego nie lubia. Temat olejowy byl poruszany czaesto na forum. Kazdy leje co uwaza. Ja przy przebiegu 91kkm zalalem syntetykiem 10w60 castrola rs i sobie chwale.

 

panowie to chyba jakaś pomyłka... pierwsza liczba np. 5W opisuje jak olej zachowuje się w niskich tempetarurach czyli m.in. jaka jest temperatura płynięcia oleju. druga liczba np. 40, 50, 60 opisuje charakretystykę oleju podczas pracy min. lepkość, dlatego też dla silnika ma znaczenie ta druga liczba. pierwsza teoretycznie im mniejsza tym lepsza. i nie rozumiem dlaczego 10W40 i 10W60 są dobre a 5W50 jest niedobry.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASO nie poleca olejów 5W. Podobno są za rzadkie i silniki mają tendencje do jego palenia. Na ostatnim przeglądzie wlali mi 10W i domyślam się, że za kilka dni na następnym bedzie podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze mówisz. Polecają 10W40 półsyntetyk (shell, texaco, castrol), lub 10W60 syntetyk (cena x2). :D

wiem ze cen 2 x wieksza ale wkoncu tego oleju wchodzi malo. wiec 150 pln za olej + 50 za filtr + 5 uszczelka korka spustowego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piersze 10 000km. zrobiłem na fabrycznie zalanym Shell Helix Ultra Racing 10W - 60, spoko żadnego brania oleju :)

Następne 10 000km. stonowałem i zakupiłem Shell Helix Ultra 5W- 40, rewelacja w dalszym ciągu żadnego dolewania :D

Trzecie 10 000km. jeżdze na 2l Shell Helix Ultra Racing /otrzymałem za punkty premiowe ze stacji Shella/, i około 0,7l Shell Helix Ultra 5W-40, w dalszym ciągu bez zmian :lol:

Nara Modest :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...