Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Olej silnikowy 1,8


Gość googl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie jaki najlepiej użyć olej do silnika posiadam almere n16 2004r 2.2 dci wcześniej był półsyntetyk, mam najechane 120000 i mam dylemat co wlać. Może mi ktoś doradzić. Kupiłem ją niedawno a koleś jeździł na castrolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Valvoline Maxlife Diesel powoli obrasta legendą, a z mojego doświadczenia wiem, że nic nie zmienił w pracy silnika. Zasugerowałem się opiniami z forum, a nie powinienem skoro przez 110 tkm almera jeździła na syntetyku, to powinna jeździć na nim dalej bo go wcale nie brała.

Twoja jeździła już na pół syntetyku więc, syntetyka wlać nie możesz, Valvoline jest o tyle dobry, że nie jest rozlewany z beczek i co ważniejsze, konfekcjonowany jest w Holandii, a nie w Polsce gdzie potrafią robić cuda.

Ja, niestety ale tak jest, wychodzę z założenia, że jak kupować olej, to taki, który nie jest rozlewany ani produkowany w Polsce. Zbliża się termin wymiany i zamierzam zalac tym razem Liqui Moly.

Nie uważam wcale, że co polskie jest złe, wręcz przeciwnie jest mnóstwo produktów, którymi możemy i powinniśmy się chwalić, ale nie są to oleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojciec zakupił konsekwentnie kolejną bańkę shell helix 5w40.

 

A ja jutro jadę na wymianę..... w focusie, pewnie wleją motocrafta ford.

Na 18 000 km zeżarł 0,6 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam almere 2.2dci 2004 przejechane ma 120000 tys wcześniej jeździła na castrolu półsyntetyku 10w40.Teraz chce wlać MOTUL 6100 SYNERGIE+ 10W40 ale on jest POLSYNTETYCZNY - nie wiem co to znaczy polisyntetyczny. Proszę o pomoc czy warto go wlewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
A co powiecie na temat oleju ELF COMPETITION STI 10W40?? Pytam bo kupiłem i nie wiem czy dobrze zrobiłem.

 

używałem Competition 10W40 w Clio do 150 tyś. km. i było OK,olej wymieniałem co około 25tyś.(wg instrukcji 30tyś.) bez potrzeby dolewek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość Bartek_1983

Mam najechane już 75 tys. w serwisie leją mi olej shell helix racing, wiem że to dobry olej (przy okazji najdroższy:-) ale zastanawiam co Wy lejecie i jak to sie u was sprawdza?

Almera N16 2002 r. 1.8

 

Ja do 1.4 leje Elf Competition. Wcześniejszy właściciel lał mobil 1 syntetyk ale wyczytałem że nissan zaleca półsyntetyk więc tak zrobiłem. A elf bo promocja była he he. Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale zrobiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...