Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Olej silnikowy 1,8


Gość googl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

hmm :?: a nie jest 2,7 + 0,2 w filtrze = 2,9 :?: jak palnąłem głupote to przepraszam :oops:

ja zawwsze wlewam 2.7 i mam na maxa olej na tym kreskowanym polu. i tak zostaje przez 10 kkm kiedy to zmieniam olej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawwsze wlewam 2.7 i mam na maxa olej na tym kreskowanym polu. i tak zostaje przez 10 kkm kiedy to zmieniam olej.

 

a czemu co 10 tys :shock:

bo tak zawsze wymianialem w poprzenich samochodach. pozatym alma nie ma letko i uwazam ze sie jej nalezy. Poztym wymiany co 15 lub 20 kkm to stanowczo za zadko. nie jest to wielki wydeatek zeby az tak na tym oszczedzac. wole wymienic olej co 10kkm i miec spokojna glowe. nie martwic sie o osad, nagar itp.

poprostu widzialem pare silniczkow w ktorcyh olej zmieniany byl zadko i dlatego nie mam zamiau tak samo swojego zapuscic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna informacja dla kmich76.

Oczywiście, że można mieszać oleje syntetyczne z syntetycznymi a tymbardziej tego samego producenta/ uwaga na wymagania klasy jakości oleju stosowanego do twojego auta, a dokładnie mieszane oleje powinny spełniać minimalne klasy jakościowe tu np. shell helix UR 10W-60 ACEA A3/B3/B4, API SJ/CF i shell helix plus 10W-40 ACEA A3/B3, API SL/CF / Zalecane przez producenta dla N16 benzyna: API SG, SH lub SJ / więc w przykładzie normy zalecane spełniają oba mieszane ze sobą oleje/:D

Więcej informacji na stronach producentów :!:

Ilość oleju wlewanego do N16 silnik 1.8 to 2,5l + 0,2l /filtr oleju/ :lol:

Nara Modest :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tm wole jeździć na wg mne najlepszym oleju mobil 1 racing formula (ma 30% mniejsze ziarno niż konkurencja), po za tym to 100% syntetyk. Cene też o 100% wyższa ale przy 15000 nie ma to znaczenia przeliczjąc to na kilometr. Skoro silnik coś bierze to nich sobie bierze ale teoretycznie mam pewność, że mogę przebujeć się nawet 200.000km.

 

Ale to raczej nie tą alma bo już wiem na 99%, że kupię ostatni model almy r2007. Kończy mi się wtedy leasing a trzeba coś kupic. Micry nie planuje sprzedawać bo to autko jeszze długo będzie niepowtażalne. Może zmienię silnik na 1,6 jak się wogóle da.

 

pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

50 tysięcy na castrol RS 10W60 racing i bez dolewki od wymiany do wymiany. Podobno z kalifornijskiej, tłustej ropy (jak to możliwe skoro to syntetyk?). Naprawdę super olej. Wymiana oczywiście co 15 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez korzystalem z RS'a w tej samej specyfikacji. silniczek ladnie chodzil. przy wyborze oleju bzdurne sa stwierdzenia ze w sposoob widoczny olej moze w znaczacy sposoob spalanie. ;) fakt ze jak juz go troche przepalilem to bylo oranie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez korzystalem z RS'a w tej samej specyfikacji. silniczek ladnie chodzil. przy wyborze oleju bzdurne sa stwierdzenia ze w sposoob widoczny olej moze w znaczacy sposoob obnizyc spalanie. ;) fakt ze jak juz go troche przepalilem to bylo oranie :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość almer19

Witam

Czy po wyglądzie oleju, jego gęstości itp. można ocenić jakiej klasy jest olej (5W40 czy 10W40)?? Bo przychodzi powoli czas na zmianę oleju

Almera N15 97'

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku sprawdzeniach, bez szemrania wymienili silnik i jak na razie, jest ok :D

 

WItam powiedz mi ile chlało twoje bydle że wymienili mu silniczek.???

Moje po ok. 6 tyś km dochodzi do stanu minimum i nie wiem czy jeszcze nad nm popracować (pojeżdxić na 3ce do 130km/h) czy to norma :))

powiem ci Tak. ze jesli silnik ma tendecje do brania oleju to tak zostanie i czy jezdzisz do 2krpm czy 7 krpm nic nie zmieni, w sportingu jak go kupilem psalolo sie ok 0,1l na 1000km, niezalzenie czy jechalem w trybie kapelusza czy sporotwoca krecac do 8krpm. w lamerce tez nie widze roznicy w spalaniu oleju mimo ze krece ja na 3ce czesto do 140. L(

 

ciekawe, a u mne jak jeździłem jak bereciaz (max 3k rpm) to właściwie nic nie ubywalo, a jak kreciłem do 6k to ubywa.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danstan

Witam

Czy któryś z Waszmości dysponuje wiedzą co do możliwości zakupu olejów silnikowych o nazwie AMSOIL w Polsce lub Niemczech?

Znalazłem wyniki testów syntetycznego oleju silnikowego AMSOIL Synthetic 10W-30 Motor Oil (ATM), w porównaniu do 10 popularnych olejów syntetycznych o tej samej klasie lepkości, i są one bardzo, ale to bardzo interesująco. Tu wyniki :

http://www.amsoil.com/performancetests/g19....aspx?zo=504006

Firma amerykańska produkuje całą gamę syntetycznych olejów silnikowych i wygląda ona również ciekawie i imponująco :

http://www.amsoil.com/products/motoroils/index.aspx

Parametry olejów są podane w sposób bardzo szczegółowy np. syntetycznego oleju Series 2000 Synthetic 20W-50 Racing Oil (TRO):

http://www.amsoil.com/storefront/tro.aspx

Równie precyzyjnie określone są przez firmę warunki gwarancji na produkowane oleje:

http://www.amsoil.com/warranty.aspx

To mogą być interesujące produkty o bardzo dobrych parametrach.

Za wszelkie odpowiedzi na postawione na wstępie pytanie z góry dziękuję. Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy któryś z Waszmości dysponuje wiedzą co do możliwości zakupu olejów silnikowych o nazwie AMSOIL w Polsce lub Niemczech?

Znalazłem wyniki testów syntetycznego oleju silnikowego AMSOIL Synthetic 10W-30 Motor Oil (ATM), w porównaniu do 10 popularnych olejów syntetycznych o tej samej klasie lepkości, i są one bardzo, ale to bardzo interesująco. Tu wyniki :

http://www.amsoil.com/performancetests/g19....aspx?zo=504006

Firma amerykańska produkuje całą gamę syntetycznych olejów silnikowych i wygląda ona również ciekawie i imponująco :

http://www.amsoil.com/products/motoroils/index.aspx

Parametry olejów są podane w sposób bardzo szczegółowy np. syntetycznego oleju Series 2000 Synthetic 20W-50 Racing Oil (TRO):

http://www.amsoil.com/storefront/tro.aspx

Równie precyzyjnie określone są przez firmę warunki gwarancji na produkowane oleje:

http://www.amsoil.com/warranty.aspx

To mogą być interesujące produkty o bardzo dobrych parametrach.

Za wszelkie odpowiedzi na postawione na wstępie pytanie z góry dziękuję. Pozdrawiam :D

 

fajny materiał,

 

ale zobacz, że mobil1 jest tuż tuż. A reszty znanych w polsce olejów właściwie nie ma. Po przeczytaniu wielu artykułow a w szczególności ten na temat specyfikicji sm biegusiem zmieniłem olej na mobil 5w50 sm

 

do tego zapraszam do ciekawego artykułu http://skoda.autokacik.pl/pages/tuning/tun_teoria.htm

 

prosze poczytać co gość pisze na temat olejów mobil. Dodatkowo nasza k12 dysponuje moca pond serię oczywyście zalana mobilem. Ciekawe ile by było na jakimś innym oleju.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danstan
ale zobacz, że mobil1 jest tuż tuż. A reszty znanych w polsce olejów właściwie nie ma. Po przeczytaniu wielu artykułow a w szczególności ten na temat specyfikicji sm biegusiem zmieniłem olej na mobil 5w50 sm

 

do tego zapraszam do ciekawego artykułu http://skoda.autokacik.pl.../tun_teoria.htm

 

prosze poczytać co gość pisze na temat olejów mobil. Dodatkowo nasza k12 dysponuje moca pond serię oczywyście zalana mobilem. Ciekawe ile by było na jakimś innym oleju.

 

Witaj.

Artykuł z podanej powyżej strony znam oczywiście.

Nie chwal Waszmość tak Mobila1 bo i Tobie przypną łatkę jego entuzjasty, lub jeszcze gorzej, co ma często miejsce na tym forum.

Te oleje AmsOil mnie zainteresowały zwłaszcza, że są przeznaczone także do normalej eksploatacji samochodu, a ponadto bardzo dobrze się o nich mówi na stronach samochodowych np. Toyoty, ale i motocyklowych np. Suzuki, a także dotyczących tuningu silników samochodowych. Wszyscy narzekają tylko na to, że "oleje te dostępne są w USA i okolicy". Wystarczy wrzucić nazwę firmy w wyszukiwarkę, a sporo można poczytać.

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zobacz, że mobil1 jest tuż tuż. A reszty znanych w polsce olejów właściwie nie ma. Po przeczytaniu wielu artykułow a w szczególności ten na temat specyfikicji sm biegusiem zmieniłem olej na mobil 5w50 sm

 

do tego zapraszam do ciekawego artykułu http://skoda.autokacik.pl.../tun_teoria.htm

 

prosze poczytać co gość pisze na temat olejów mobil. Dodatkowo nasza k12 dysponuje moca pond serię oczywyście zalana mobilem. Ciekawe ile by było na jakimś innym oleju.

 

Witaj.

Artykuł z podanej powyżej strony znam oczywiście.

Nie chwal Waszmość tak Mobila1 bo i Tobie przypną łatkę jego entuzjasty, lub jeszcze gorzej, co ma często miejsce na tym forum.

 

ja w stosunku do innych przebadałem osobiście sporo olei. Poszukaj wcześniejszych watków w tej sprawie. Obserwacje zapisalem i dlatego używam mobila. Przekonała mnie do tego przedstawiona przez jednego z kolegów specyfikacja sm i jej charakterystyka. Sam jestem zwolennikiem motula ale jakoś go nie mogę kupić

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danstan

Tak a propos, to o klasyfikacji jakościowej SM i zasadach kupowania Mobila1 5W-50 to ja miałem przyjemość Waszmości napisać.

 

Sam jestem zwolennikiem motula ale jakoś go nie mogę kupić

 

A teraz zobacz tutaj :

www.sklep.intercars.com.pl

Tak wygląda przykładowa oferta oleju o którym Acan kiedyś wspominałeś :

 

Olej silnikowy, benzyna/Diesel, 100% syntetyczny, estrowy, 15W-50, do profesjonalnych zastosowań w sporcie samochodowym (wyścigi, rajdy) i tuningu (2L)

INDEKS: 300V COMPETITION 15W-50 2

PRODUCENT: MOTUL

NA MAGAZYNIE: >9

Detal w Inter Cars: 150,00 zł

 

Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

do N15 1,4 167 tys km? teraz ją kupilem, pod maską kartka 5w40!

 

co wlaś 10w40 czy dalej 5 w40, jeżdze dynamicznie i chce dobrego oleju

mam doświadczenie z Esso 10w 40 w sunny 1,4 ! do 185 tys km wszystko ok!

 

POMÓŻCIE CO wybrać

 

a filtr - MANN- chyba najlepszy

Pozdrawaim!!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Smigiel

Niedługo wypada mi wymiana oleju N15SR 1.6 i mam pytanie - jaki olej będzie najbardziej optymalny - przyczym niestety nie jestem w stanie ustalić co było wcześniej lane - przebieg auta 114tyś. Prosze o sugestie.

 

No jak nie chcesz przepłacać za olej o nieznanym pochodzeniu, który jest rozlewany w Polsce i nie wiadomo kto i czego do bańki nalał, to proponuję zalać Orlenem Platinum 10w40. Całkiem dobry i łagodny dla kieszeni (75 zł 4 litry). Ja swoje wywody na temat "dobry" popieram rzeczywistymi wynikami. W Punto 1 1.1 lałem od 147 kkm do 228 kkm tylko Platinum i silnik był czyściutki w środku, nie było żadnych problemów, cylindry bez progu (sprawdzone organoleptycznie podczas wymiany uszczelki pod głowicą). Zresztą cała rodzina u mnie na tym jeździ i nic się nie dzieje (Mazda, Audi, Fiat, VW).

Czyli " JAK NIE WIDAĆ RÓŻNICY TO PO CO PRZEPŁACAĆ ???"

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

ADAM85 jak masz 5W40 czyli syntetyk i nie pali oleju, nie wycieka nigdzie, nie ma przdmuchów etc to nie zmieniaj na niższą klasę tylko zostań przy tym syntetyku.

 

a filtr - MANN- chyba najlepszy

Najlepsze są oryginalne ale ja z doświadczenia mogę polecić fitry oleju marki Clean, kupuję je po znajomości za 15zł i są naprawdę bardzo dobre.

 

Dzisiaj mój NX stoi na warsztacie i będzie zalany MOTUL'em 6100 Synergie+ 10W40 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...