Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Olej silnikowy 1,8


Gość googl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja leje Shella połsyntetyk 10W40 i jest wszystko OK. Z filtrem juz drugi raz mialem problem ze nie pasowal... nie wiem dlaczego, mam ten z wymiennym wkladem i ten wklad mial za maly otwor, i nie wchodzil w obudowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlewam Elf Excellium 5W-40. Na dolewki między przeglądami (15 tys.) spokojnie wystarcza tyle co w bańce po wymianie. Wcześniej używałem Mobil S 10W-40 i nie byłem zadowolony - być może kupowałem podróbkę ? :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mi na przeglądzie zalali mobila s 10w40. mam silnik QG15 na zimnym silniku słychać łańcuszek przez kilkanaście sekund i zastanawiam się czy oby napinacz łańcucha działa prawidłowo na tym oleju. Napinacz jest hydrauliczny w odpowiedzi na reklamacje w aso wymienili mi rozrząd na nowy przy przebiegu 27 tyś km na gwarancji oczywiście. Niewiele to pomogło ale jest nowy a oleju nie można zmienić na lepszy jeśli wczesniej zastosowany był półsyntetyk więc nie wiem czy czy 10 w 40 jest do tego auta odpowiedni. jestem ciekaw opini. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A ja mam takie pytanie. Poprzedni właściciel lał w serwisie do mojej Almerki Shell Helix Ultra 5W30. Szykuje mi się wymiana i chciałbym się dowiedzieć czy to jest dobry olej, czy może lepiej kupić coś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec ma n16 1,5 z salonu i od początku ma olej shell helix 5w40.

 

RaVG90 - wstaw fotke nowej klubowiczki - gratuluję nowego nabytku!!!!!

 

[ Dodano: Nie 15 Lut, 2009 16:00 ]

Dodam tylko, że w mojej n15 stosuję 5w40 TEXACO odkąd ją kupiłem - jestem naprawdę zadowolony. Zero problemów. Przebieg 218 800 - i ja już więcej nią nie zrobię - idzie pod młotek :)

N15 - wspaniałe auto!

N16 - Piękne auto:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem o tym oleju, wychodzi, że nie jest zły. Zastanawia mnie tylko to co jest na wykresach w instrukcji auta. W tej mojej papierkowej jest ok, ale w tej pobranej z forum jest coś że 5w30 jest tylko do 15C na plusie. Jak to z tym jest?

ADAM85, Fotki wstawię w następnym tygodniu, jak zrobię jej małą sesję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil Super S Turbo Diesel 10W-40. Zalałem silnik po raz drugi tym olejem i po tych kilkunastu tys. przejechanych km mogę powiedzieć, że jestem z niego zadowolony. Odnoszę wrażenie, że kontrolka ciśnienia oleju gaśnie troszkę wcześniej niż na poprzednio stosowanym oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem o tym oleju, wychodzi, że nie jest zły. Zastanawia mnie tylko to co jest na wykresach w instrukcji auta. W tej mojej papierkowej jest ok, ale w tej pobranej z forum jest coś że 5w30 jest tylko do 15C na plusie. Jak to z tym jest?

ADAM85, Fotki wstawię w następnym tygodniu, jak zrobię jej małą sesję :)

 

To zalej silnik olejem shell hellix ultra 5W-40.Mój silnik ma go od nowości i jest ok. Shell 5W-30 został stworzony w związku z zapotrzebowaniem runku np silniki TDI VW z pompowtryskami które wymagają takiego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert1508

Mam do wyboru:

Mobil 1 - Mobil Super S 10W-40, 5l

Shell Helix Plus 10W40, 5l

Castrol Magnatec 10W40 4l

Castrol GTX 10W40, 4l.

Tylko takie są u mnie dostępne. I nie wiem który wybrać, lecz skłaniam się ku Mobilowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Robert1508

Operacja wykonana Olej Mobil 1 Super S 10W-40 już pływa w silniku.

Zauważyłem, że po rozruchu silnika nie słychać łańcuszka, jak było przed wymianą.

Co będzie dalej zobaczymy, poobserwujemy.

Ale starym olejem można by dziury w drogach łątać, taki czarny i kleisty był. Nie wiem kiedy był ostatnio wymieniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś wykonałem przegląd 0T-2 po 30.000 km. Nowy Nissan N16 1.5 98 KM kupiony w 2007 roku w salonie.

W instrukcji samochodu jest wyraźnie napisane, że należy stosować olej synteyczny 5W30. Wlałem CASTROL czyli taki sam jak poleca ASO Nissana. Od początku brak ubytków oleju.

Auto jest super więc po co zmieniacie zalecenia producenta?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraźnie to jest napisane, że ZALECA się stosowanie danego oleju (u mnie w wersji elektronicznej jest 10W30, nie pamiętam jak w papierkowej), a nie że koniecznie trzeba go stosować. Każdy leje to, na co go stać i jakie ma zaufanie do marki. No chyba, że ktoś dla oszczędności będzie lać mineralny, ale to już jego sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dziś wykonałem przegląd 0T-2 po 30.000 km. Nowy Nissan N16 1.5 98 KM kupiony w 2007 roku w salonie.

W instrukcji samochodu jest wyraźnie napisane, że należy stosować olej synteyczny 5W30. Wlałem CASTROL czyli taki sam jak poleca ASO Nissana. Od początku brak ubytków oleju.

Auto jest super więc po co zmieniacie zalecenia producenta?

 

Pozdrawiam,

 

ASO do którego jeździsz. W Poznaniu u Polodego lali najpierw SHELL a teraz TEXACO.Ważne ,żeby spełniał parametry producenta silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...