Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

No to zima


dzemik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No u mnie w weekend już 10 cm sniegu. Do dzisiaj dużo stopniało, ale wyposażenie zimowe już na pace:

doszła jeszcze jedna łopata + szufla śnieżna. Dodatkowo kinetyk 8T i lina , coby kogoś wyciągnąć z rowu.

 

Opony Pirelli Scorpion ICE&SNOW jeszcze nie założone.

 

Na standartowych oponach w podjazdach po polach zapięte wszystko - bez zapiętej blokady tyłu stał w miejscu- dopiero blokada i but dały radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie tak mieć pakę. Ja bym quada woził :D

A tak na serio to u mnie w zimie do bagażniczka ląduje mała siekierka + łopata. Szufla duzo zajmuje , a normalną sztychówką można troszkę siemi odsłonić w razie bidy. Planuje kupić jeszcze łańcuszki, bo opony mam troszkę łysawe a w terenie łańcuch da więcej niż MTek :D

Dzemik, znasz jakąś dobrą firmę robiącą łańcuchy? Tak, żeby podpasowały na 235/75 R16?

 

Myślę po cichu nad Góralmetem, ceny są bardzo atrakcyjne, tylko kwestia jakości pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slayer ja myślę , że jedynie pozostaje Góralmet . Za inne łańcuchy wywalisz kupę kasy, a i tak po paru latach użytkowania na kamulcach i asfalcie się zjadą.

Ceny u Górala są przyzwoite- ja mam jedynie wątpliwości czy kupować jedną parę łańcuchów czy dwie, bo wszyscy polecają na wszystkie kapcie.

 

Jak się niestety zjeżdża ze śniegu na asfalt to pół godziny zejdzie na zdejmowanie i zakładanie 4 łańcuszków, nie mówiąc o komforcie :P

 

A co do używania sztychówki - znajomy tak się zawziął przy odkopywaniu samochodu , że oponę przeciął sztychówką :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja sobie próg zagięłem próbując zrobić "dźwignię prostą" :D

 

No właśnie też tak myślałem o łańcuchach, bo potrzebne mi będą na dojazd około 1.5km.

Będę zamawiał Góralmeta ale chyba 4 bo i tak mnie wyjdą taniej niż jedna przyzwoita opona :D

Buciki i tak dam do nacięcia, niedaleko mojego miasteczka robią chłopaki, a będę miał dużo czasu jak pójdzie rama do remontu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja sobie próg zagięłem próbując zrobić "dźwignię prostą" :D

 

quote] :one: :one:

 

Różne rzeczy zdarzają się w terenie, w dodatku zimą :diabel:

 

Moje Terrano wyciągałem kiedyś z głebokiego śniegu z pomocą przyjaciela i Toyoty Yaris :one:

Podkopałem terrano bo wisiał na moście i podwoziu, koła kręciły się wszystkie w powietrzu :D , kolega podjechał Toyką - linka, pod koła piasek i na trzy Toyka gaz do dechy (linka była elastyczna), ja gaz od dechy - no i zszedł. :D

 

Inaczej musiałbym kopać jeszcze z godzinę, leżąc na śniegu, a tu takie rozwiązanie. Szkoda że nie było nikogo z aparatem fotograficznym. :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwilą założyłem zimowe oponki! :) :)

 

Wrzuciłem Coopery Discoverer M+S 245/70/R17 110S

Bieżnik robi wrażenie, ogólnie opony wydają mi się bardzo OK. Jazda na asfalcie trochę bardziej komfortowa niż na seryjnych, choć przy wyższych prędkościach wydaje się że nie jest tak dobrze jak na Wranglerach.

W zimie na pewno będą dużo lepsze niż seryjne, no ale trzeba poczekać na śnieg.

 

Ciekawostka: opony kupiłem w serwisie http://www.ogumienie.com i jestem bardzo zadowolony: zamawiałem w piątek, w poniedziałek rano gumy na miejscu, i to tak nietypowy rozmiar.

PS. Nic nie łączy mnie z tym sklepem, po prostu porządna usługa godna polecenia :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed chwilą założyłem zimowe oponki! :) :)

 

Wrzuciłem Coopery Discoverer M+S 245/70/R17 110S

Bieżnik robi wrażenie, ogólnie opony wydają mi się bardzo OK. Jazda na asfalcie trochę bardziej komfortowa niż na seryjnych, choć przy wyższych prędkościach wydaje się że nie jest tak dobrze jak na Wranglerach.

W zimie na pewno będą dużo lepsze niż seryjne, no ale trzeba poczekać na śnieg.

 

Ciekawostka: opony kupiłem w serwisie http://www.ogumienie.com i jestem bardzo zadowolony: zamawiałem w piątek, w poniedziałek rano gumy na miejscu, i to tak nietypowy rozmiar.

PS. Nic nie łączy mnie z tym sklepem, po prostu porządna usługa godna polecenia :one:

 

Ja również identyczne - ale 16" po 395 zł brutto z wysyłką.. Co prawda opony są z 2006 roku !! Niemniej jednak nowe.. Do tego założyłem dystanse 30mm.. Jest super.. Opony są komfortowe i głośniejsze od letnich - to normalne.. Autko wygląda super !! Zobaczymy, jak będzie radzić sobie, gdy przyjdzie zima ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wiec tak szukam butów na zime .... 17" czy 16"..... sie zastanawiam...co załozyc sensownego ?

Obecnie w autku mam 17" felgi aluminiowe (fabryczne).

 

pireli scorpion yce w serwisie 2406za 4 szt oczywiscie 16" + klp felg (nie wiem czy brac stalowe czy aluminiowe) 16" ...no 4 tysiace nie wyjete...

Proponuja 10 % rabatu....

 

Nie wiem ...tanio ? drogo ? ?

 

 

Co myslicie ?

 

a tak BTW mam 17" alu (fabryczne) a na rezerwie stalówke (rozmiar sprawdze jutro) ..to normalne ?????????? czy tez tak macie czy wszystkie (5)alu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wiec tak szukam butów na zime .... 17" czy 16"..... sie zastanawiam...co załozyc sensownego ?

Obecnie w autku mam 17" felgi aluminiowe (fabryczne).

 

pireli scorpion yce w serwisie 2406za 4 szt oczywiscie 16" + klp felg (nie wiem czy brac stalowe czy aluminiowe) 16" ...no 4 tysiace nie wyjete...

Proponuja 10 % rabatu....

 

Nie wiem ...tanio ? drogo ? ?

 

 

Co myslicie ?

 

...niestety normalna cena, chociaż latem kupiłbyś za 2000, felgi stalowe są tansze niż alusy.A jakie kupisz felgi - to oprócz ceny obojetnie. Zobacz czy w cenie felg stalowych dają Ci małe kołpaczki i specjalne nakrętki do nich. ( Felga 360 zł a Jedna nakretka 40 zł , kołpak 160 zł :kosci: )

 

 

a tak BTW mam 17" alu (fabryczne) a na rezerwie stalówke (rozmiar sprawdze jutro) ..to normalne ?????????? czy tez tak macie czy wszystkie (5)alu ?

 

Ja mam 5 koło na alusie, rozmiar 17. Dziwne - może Nissan zaczął osczędzać na zapasie, a moze ASO ?????

 

[ Dodano: Sro 31 Paź, 2007 08:38 ]

Wielosezonowe M+S i nigdzie nie ma żadnych wiadomości o tych oponach.

 

Jak masz opony M+S , to powinny sobie w miarę dobrze radzić zimą , za wyjatkiem hamowania na śliskim. ;) Bieżnik masz podobny do tych GY Wrangler , które są na Polskę. Wiele osób z forum przejeździło na nich udanie poprzedni sezon , ale widzę , że w tym roku zakładają zimówki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzemik - Raczej Nissan zaczął oszczędzać na zapasie, bo wszystkie D40C mają zapas na stalówce.

Nie dalej jak wczoraj to zauważyłem prezentując klientowi podczas wydawania samochodu, jak się dostać do zapasu. ;) Biedak myślał, że będzie się musiał kłaść pod samochodem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzemik - Raczej Nissan zaczął oszczędzać na zapasie, bo wszystkie D40C mają zapas na stalówce.

 

.... taka niestety tendencja na rynku :< Niedługo dadzą dojazdówkę , albo zestaw naprawczy :kosci:

 

Nie dalej jak wczoraj to zauważyłem prezentując klientowi podczas wydawania samochodu, jak się dostać do zapasu. ;) Biedak myślał, że będzie się musiał kłaść pod samochodem. ;)

 

Powinniście klientom zrobić szkolenie jak wymieniać koło :D , i najlepiej dawać kombinezon roboczy do wymiany koła.

 

Najlepsza pora do wymiany koła w Navarze to pierwsze roztopy śniegu, gdy samochód jest obklejony błotem pośniegowym i solą. Po wymianie koła - osoba , która to robiła może jechac tylko na pace :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usiłowałem zrobić klientowi szkolenie, ale... sam poległem. :zdziw: :D:D:D:D;) Nie mogłem trafić drutem w dziurkę (co mi się generalnie zawsze udaje :P;) ). Na szczęście klient wyrozumiały i po kilku próbach trafiliśmy wspólnie. :one: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie polecam zrobić taki stelarz to montowania zapasu na pace :D Tak jak jest koło w bagażniku w Terreno I. Całkiem sympatyczne, żeby tylko nie zabierało tyle miejsca.

 

A wymień w pickupie koło, jak się przebije w terenie ;) Gwarantuje, że po pierwszej takiej wymianie klient będzie woził zapas na pace, zabezpieczony pasami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zimówki założone - zdecydowałem się na:Cooper DISCOVERER MS 255/70R16 111 S. W tym roku na allusy ale już w przyszłym będą raczej na stalówki zakładane. Bieżnik trzeba przyznać robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję, ja na moje 17" założyłem te same coopery ale w rozmiarze 245/70/17.

Potwierdzam że bieżnik jest super, i jak testowałem na śniegu (wreszcie :) ) to idą jak żyleta!!

Jedyne zastrzeżenia mam do trzymania na mokrym asfalcie, no ale ideału to jeszcze nikt nie stworzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalnie założone bridgestony dueler h/l 400 i ciekaw jestem jak się będą spisywać na śniegu ?

Nie będą .....

To najgorsze dostępne opony ....

Nie chcę Cię martwić ale nawet na nich nie ruszysz ze śniegu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...