Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pióra wycieraczek. Tu i tylko tu:


jaca V6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś wymieniałem same gumy. Ten 'haczyk' rozgiąłem śrubokrętem, a potem przywróciłem do pierwotnego stanu kombinerkami.

Ale lepiej całe pióro wymienić, np na wspomniane Motgumy. Tanie a dobrze sobie radzą.

 

MotGum - ale koniecznie z grafitem.

Faktycznie są tanie i dobrze sobie radzą.

Ale z trwałością w porównaniu do czołówki jest podobnie jak z ceną - obydwie są małe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piórka już wymienione, łatwiej jest wymienić całe wycieraczki, ale zamiast kupować wycieraczki za 40zł to dołoże jeszcze ze 20 i mam olej do silnika ;)

 

Teraz już wiem jak to się wymienia, haczyk z pióra (ten metal) śrubokrętem przecisłem pod tym "zwężeniem" a potem już całe pióro bez problemu "wyleciało" a nowe gumi 30 sec i założone.

 

Sam ten stelaż jest z 1996 roku i do tej pory dobrze służy i nie narzekam na niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MotGum - ale koniecznie z grafitem.

Faktycznie są tanie i dobrze sobie radzą.

Ale z trwałością w porównaniu do czołówki jest podobnie jak z ceną - obydwie są małe.

Piórka już wymienione, łatwiej jest wymienić całe wycieraczki, ale zamiast kupować wycieraczki za 40zł to dołoże jeszcze ze 20 i mam olej do silnika

Hmm, ja założyłem Motgumy rok temu i dopiero teraz jedna wycieraczka nieśmiale zgłasza chęć wymiany. A kosztowały jakieś 10 zł/szt w Auchan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MotGum - ale koniecznie z grafitem.

Faktycznie są tanie i dobrze sobie radzą.

Ale z trwałością w porównaniu do czołówki jest podobnie jak z ceną - obydwie są małe.

Piórka już wymienione, łatwiej jest wymienić całe wycieraczki, ale zamiast kupować wycieraczki za 40zł to dołoże jeszcze ze 20 i mam olej do silnika

Hmm, ja założyłem Motgumy rok temu i dopiero teraz jedna wycieraczka nieśmiale zgłasza chęć wymiany. A kosztowały jakieś 10 zł/szt w Auchan.

 

Każdy ma inne wymagania i oczekiwania.

Z F126p niektórzy są do dziś zadowoleni... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne wymagania i oczekiwania.

Z F126p niektórzy są do dziś zadowoleni... :D

A skąd Ty wiesz jakie mam wymagania, co? I skąd wiesz jak u mnie w aucie te wycieraczki się sprawdzają?

Mi wystarczy jak wycieraczka nie maże, nie piszczy i nie skacze. Póki co nic takiego się nie działo.

Ale Ty widać wiesz lepiej niż ja...

 

Może mi się tak szczęśliwie trafiło, ale to jedyne wycieraczki za 10-20 zł które sprawują się przyzwoicie. Reszta sypała się po góra paru miesiącach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd Ty wiesz jakie mam wymagania, co? I skąd wiesz jak u mnie w aucie te wycieraczki się sprawdzają?

Mi wystarczy jak wycieraczka nie maże, nie piszczy i nie skacze. Póki co nic takiego się nie działo.

 

Pogratulować. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sofaboss jak dlugo juz uzywasz tych wycieraczek bo ja kupilem pare miesiecy temu boscha aeoro.twin i po pewnym czasie zaczely smugi zostawiac :/ ogladalem juz jedne valeo xtrm wymiary pasowaly ale byly na inny system mocowania czy te twoje to sa valeo czy swf?i jak sie zachowuja przy wiekszych predkosciach powyzej 140?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Note chciałem Valeo, ale też zaczepy mi nie pasowały.

Mam AeroTwin (od Scenica), ale nie mażą i są piekielnie trwałe.

Drugi komplet kupiłem we Francji za 32 EUR (2 szt.), podczas gdy w PL kosztują 170-180 zł.

Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je od około roku... fakt faktem że kolory te od testówek są już dawno żołte ale działać działają może teraz już nie tak jak nowe ale jestem zadowolony! A co do prędkości ponad 140 to takich nie osiągam;) a tak na powaznie to przy szybkiej jeździe są również dobre;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, że przy bardzo szybkiej autostradowej jeździ (testowałem do ok. 200 km/h za granicą) jest wyraźnie ciszej niż na zwykłych wycieraczkach (szumy). No i wycieraczki "lżej" wracają na swoją pozycję (ruch "z powrotem") niż te zwykłe.

Jeszcze sobie coś przypomniałem: w poprzednim aucie jeździłem nie na AeroTwin, tylko na właśnie Valeo. Natomiast Boschów też już mam niepierwszy komplet.

I wnioski mam takie: dużo zależy (w sensie trwałości i mazania) od danego... egzemplarza: są trochę lepsze i trochę gorsze - takie są moje spostrzeżenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Makro od wtorku będzie można kupić bezszkieletowe wycieraczki Uniteca, wzorowane na Silencio XTRM Valeo. Ceny wręcz śmieszne bo najtansza będzie za 21,95. XTRM-y kosztują 125 + przesyłka na allegro(komplet do Primy). Ciekawe co to jest i jak się sprawuje?

Witam.

No i mogę Ci na to pytanie w tej chwili odpowiedzieć. Ja kupiłem właśnie te Unitec'i w styczniu, zresztą zamieściłem tu moje wstępne spostrzeźenia tuż po założeniu. W tej chili sprawa ma się tak że jedna z nich kwalifikuje się do wymiany. Zaczęła podskakiwać z prawej strony. Zobaczymy jak długo wytrzyma jeszcze ta druga. Na wymianę dokupiłem w jednym z marketów podobnej budowy wycieraczkę lecz firmy Siscar (czy jakoś tak) za 15 zeta. I to dopiero jest szajs. Od razu po założeniu nadaje sie do wymiany. Więc przestrzegam przed kupnem takowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja stosowalem Championy i zawsze dobrze sie sprawowaly ale ostatnio zakupilem Valeo i mam wrazenie ze chyba sa MADE IN CHINA bo non stop rozmazuja tak jakby do tej gumy sie wszysko przyklejalo byc moze trafilem na jakas cholerna podrobe bo innego wyjscia nie ma Valeo to dobra firma :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio miałem Championy i po 4 miesiącach zaczęła guma tracić właściwości i mazały po szybie, teraz kupiłem polecane przez was Motgumy (same gumy kupiłem bo akurat nie było całych wycieraczek w rozmiarach do primery może to i lepiej bo na piórach od championów je założyłem) no i powiem że jest dobrze, ładnie zbierają, ciekawe jak będzie z trwałością teraz jesienną porą, ale za 12 zł nie oczekuje rewelacji chociaż pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne i mam nadzieję że takie pozostanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie polecam boscha eko kupa siana.Miałem poprzednio w Bemce i głupi kupiłem do nyski, ścierwo piszczy od samego początku, przy deklarowanych przez producenta wymiarach do danego autka.Kupiłem jedną krótszą i poprzekładałem, jakis czas było dobrze teraz znowu piszcza.OMOLIPASYSTEM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Jak w temacie. Muszę wymienić wycieraczki i się zastanawiam czy kupić standardowe piórowe, czy coraz bardziej popularne płaskie (w kompletach z adapterami do normalnych ramion). Jest różnica w działaniu?

 

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowałem kiedy zwykłe motgum za 10zł

i jakies tam płaskie za chyba 60zł.

 

ta wyceiraczka za 10zł włąsnie rozpoczęła druga zimę urzędowania, a ta płaska ponad pół roku temu wyladowało w smietniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowałem kiedy zwykłe motgum za 10zł

i jakies tam płaskie za chyba 60zł.

 

ta wyceiraczka za 10zł włąsnie rozpoczęła druga zimę urzędowania, a ta płaska ponad pół roku temu wyladowało w smietniku.

 

Zgadzam się. Sam mam Motgumy i jestem zachwycony. :) Choć ta nazwa mnie dobija... :D:D:D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Po rozmowie ze sprzedawcą kupiłem zwykłe ale porządniejsze.

Poinformował mnie że "płaskie" są dosyć często kradzione, a po drugie musi być naprawdę mocny docisk ramienia bo inaczej będą zostawać smugi na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

U mnie po ok 7 miesiacach wycieraczki Bosch zaczely (wlasciwie jedna od strony kierowcy) piszczec. Poczatkowo myslalem ze to wina plynu, lecz po uwaznej obserwacji teoria ta zostala obalona. Dodatkowo, po ok miesiacu od zalozenia, jedna zwycieraczek zaczela zostawiac plamki na szybie.

 

Co do jakosci wycieraczek tej firmy, bywa roznie, w poprzednim samochodzie zdawaly egazamin bardzo dlugo.

 

Uzytkowalem rowniez wycieraczki firmy Valeo, model Silencer i te wytrzymaly ponad dwa lata.

 

Kupilem wlasnie wycieraczki typu flat, po zalozeniu opisze swoje spostrzezenia na ich temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość CichyBart

miałem od znajomego "hipermarketówki" - piszczały od założenia. 2 dni temu tak mazały, że nie dało się jeździć.

Wczoraj założyłem Valeo za 34zł... chodziły na max obrotach i wszystko było widać, brak pisków...

Zobaczymy za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...