Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Na co zwrocic uwage przy wyborze/zakupie CB Radia?


Gość Qozak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ktore warte jest wiekszego zainteresowania

TTI TCB 880

Intek 490+

Alan (ktory? 48/78...)

czy moze jednak President (harry II lub johnny II)

 

Nie znam sie na CB za bardzo, mam zestawik pol roku ale w zyciu bym sie nie zamienil mojego Johnny II ASC na cos bez ASC, 2 tyg temu mialem problem z maximka i pozyczylem brata autko gdzie ma TTI 880.... porazka : President jak ma slaby sygnal (bez ASC) to "sniezy" a TTI "trzeszczy" - co przy paro godzinnej podrozy konczylo sie tym ze wylaczalem radio w okolicach miast, przelacznik LOCAL duzo nie pomagal (RF gain na max skrecony, squelch troche dalej niz 1/2), za ten komfort warto doplacic roznice cenowa jaka jest miedzy tymi radyjkami. (radia strojone w SINAD czestochowa wiec mam pewnosc ze sie znaja i jest dobrze)

Zapytalem brata czemu kupil tego TTI, powiedzial ze wiecej by takiego bledu nie zrobil bo kupil go dla opcji ktorych nie uzywal (mic gain, am/fm, nasluch 2 kanalow czy przelacznik kanalow w gruszce)

 

 

LEMUR, a nie jest tak ze polacy za granica jada dalej na AM'ach tylko ze na kanale 28?

 

BTW: w maximce mam antenke Lemm 1400 (idealnie miesci sie w bagazniku bez zginania) na klapie bagaznika (uchwyt), zasieg w trasie bez ASC mialem kiedys 11-12 KM (ze dalo sie normalnie rozmawiac) wiec mysle ze jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu, nie jestem mocny w temacie CB, dlatego korzystam z porad.

 

powiem tyle, napewno bedzie to President, caly czas mam dylemat

Johny II ASC

czy Harry II ASC

 

jedne roznice ktore zauwayzlem to: Hi-CUT (Johny) FM (Harry) i tylko te opcje je roznia.

 

Z tym FM to rozne opinie juz slyszalem i co osoba to teoria, ze niby za granica to na FM - kilka razy w roku wyjezdzam i wolalbym miec zgodne i sprawne radyjko u naszych sasiadow. Wiec pytanie konkretne

Johny II ASC z Hi-Cut`em czy Harry II ASC z FM

(kasa nie ma znaczenia w tym przypadku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec pytanie konkretne

Johny II ASC z Hi-Cut`em czy Harry II ASC z FM

(kasa nie ma znaczenia w tym przypadku)

 

Czyli z tego co szpara napisal: chcesz gadac z polakami to Harry sie nie przyda :) to zaweza wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za granica zmieniamy na 28 kanal ale zostajemy na AM.

 

Jeżdżę po całej Europie i w większości używa się AM!!!

A odpowiadając Koledze Rafii to z "naszymi polskimi koleżkami" sobie pogadasz bez problemu, bo nadają na tak samo w "0" jak Ty.

Tylko nie wywołuj na #19, a na#28!!!

 

dobrze mowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz aby wszyatko odbywało się zgodnie z prawem to kup radio z FM ale pamiętaj, że mało kto z Polaków posiada ten rodzaj modulacji i może okazać się całkiem zbędny.

Ewentualnie rozważ zakup radia z multistandardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... decyzja zapadla, zakup dokonany.

Wybor padl na: President Harry II ASC + Sirio Turbo 1000

 

Tylko pozazdrosic zestawu! Czekamy na opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pozazdrosic zestawu! Czekamy na opinie.

nie ma problemu, w srode wyjezdzam (Wolsztyn, Poznan) wracam w sobote wieczorkiem wiec bedzie okazja na lepsze przetestowanie, podziele sie wrazeniami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich .

 

Szukam Radia CB w cenie do 350zł ( najlepiej jush z antena w tej cenie) i dlatego kieryje moje pytanie do was... co mi polecacie. Ja sie szczeże mowiac mało na tym znam ale zielony tesh nie jestem. http://www.allegro.pl/item275247608_cb_rad...100_gratis.html Co myslicie o tym zestawie... ?

Ja potrzebuje generalnie CB tylko do miasta.

Z Gory dziekuje za pomoc w wyborze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cobra to chyba najgorsze radio jakie możesz wybrać- w cenie do 350zł możesz dostać TTI880 http://www.allegro.pl/item270590055_cb_rad...klep_wa_wa.html lub Intek 490+. Może rozejrzyj się za radiem używanym ale lepszej klasy? Antena Hustler IC100 to bardzo dobra antena za małą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena przyzwoita - sam posiadam taką, CB nie będę komentował - znajdź coś lepszego - z tego co ostatnio czytałem to Cobra chyba nie ma homologacji (mogę się mylić, musiałbym looknąć w wykaz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam Radia CB w cenie do 350zł ( najlepiej jush z antena w tej cenie) i dlatego kieryje moje pytanie do was... co mi polecacie

a ja Ci polecam radio uniden 520 za 290 zeta i taką samą antene jak w tej aukcji za około 80 zeta i bedzie gites.Poszukaj w archeo o tym radiu,szalom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uniden i cobra jest na czarnej liście :/ uniden jest godny polecenia (President Johnny bez ACS) a cobra jak się uda :one: kolega ma cobrę i o dziwo chodzi bdb w Golfie II diesel :) może cobra nie lubi benzyniaków

na pewno radzę szukać coś z regulacją czułości odbioru RF-gain

 

zapraszam na forum http://www.cb-radio.pl/phpBB/index.php tam jest wszystko co chcesz wiedzieć :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość peryskop
Panowie, co myslicie o CB z antenka tak do 300 zlotych Warto kupic cos takiego

powiadają a raczej piszą :D na forum cb że radio ujdzie ale antena to kupa jest ponoć straszna,szalom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno powiedzieć jaki zestaw będzie dobry dla twojego samochodu co użytkownik tyle opinii razdę potestować w miarę możliwości ze znajomymi na pewno kogoś takiego masz,sprawdzisz wtedy jakie funkcje w radiu będą ci potrzebne ;) bo kupisz radio bez FM i okaże się że by się przydało itd.

zapraszam na http://cb-radio.pl/phpBB/index.php i patrz na opinie userów z większym starzem którzy przetestowali kilka radyjek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wybor padl na radio Cobra i antenke Hustler IC 100. Antene wybralem, bo jest jedna z najczesciej wybieranych na Allegro, wiec mam nadzieje, ze ludzie wiedza, co kupuja, a radyjko po prostu podobalo mi sie z wygladu :diabel: Mam nadzieje, ze zestawik da rade :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

patriot12, antena spoko jak najbardzie jest w porządku, za to sprawę radia krótko mówiąc spi..........łeś. Trzeba było kupić sobie jakieś lepsze radio. Wygląd nie świadczy o jakośći niekiedy coś paskudnego jest znacznie lepszego niż to co ładnie wygląda. Trzeba bylo już sobie kupić INTEK'a jakiegoś nawet tego najuboższego M-110 PLUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...