Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Na co zwrocic uwage przy wyborze/zakupie CB Radia?


Gość Qozak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym miał jeszcze raz kupować do swojego sedana antenę zamiast Sirio 1400 jaką mam wziąłbym Lemma AT 1000, 163cm ale w bagażniku Ci się zmieści bez zginania, a i tak pewnie rzadko będziesz ją ściągał.

 

Ranking anten z cb-radio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemma AT 1000

I wlasnie ta antena najbardziej chodzi mi po glowie :) Tylko przekracza o 20cm max dlugosc jaka sobie wczesniej zalozylem (1.4m). GRZECHu, przypomniej mi jak sie nazywa firma ze stradomia ktora sprzedaje sprzet cb. Nawet gdyby mieli drozej to strojenie by bylo za free. LeXaN, chce antene na stale zeby nie martwic, ze powyzej 200 spadnie ;) Jesli jednak uznam ze ten lemm jest za dlugi to chyba kupie antenke taka jak radzi DJSzmer. Zreszta Grzechu chyba tez masz to sirio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SINAD, na stradomiu i na Legionow maja punkt, na Legionow wtorki i czwartki do 20 otwarte, wolaj na 36 kanale oni tam siedza to powiedza gdzie podjechac. Warto do nich pojechac sprawdza Ci nie tylko swr.

 

Ja mam sirio 1400, jest ok, tylko mam taki dziwny efekt, ze mnie slychac dalej niz ja slysze innych, z tego co wyczytlem na cb-radio.pl to wina dlugosci anteny i miejsce zamocowania, taki Lemm AT 1000 juz by to troche poprawil, jednak mam innych uchwyt i kosztowne by to bylo, a ze efekt wystepuje na odleglosci ponad 10km to malo mi to przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie slychac dalej niz ja slysze innych

Ważną rolę odgrywa jaki sprzęt posiada druga strona. Jeżeli gość będzie miał 'imitację' anteny i w dodatku nie zestrojoną to może Ciebie usłyszeć a Ty go już nie. AT1000 ma dość giętki promiennik, który przy dużych prędkościach znacznie się wygina co ma wpływ na ch-stykę promieniowania anteny. Całkiem niezłym rozwiązaniem jeśli chodzi o stosunek zasięgu do długości jest propozycja DJ'a jak również gamma 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeXaN, chce antene na stale zeby nie martwic, ze powyzej 200 spadnie ;)

moja antena to właśnie jest do zamocowania na stałe- odkręcasz magnes i mocujesz do dziurki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Majki_Wawa

Jak myślicie jak bedzie działał zestawik lafayette ermes z antenką wilson little will(metrowa)? musze kupic radyjko bo bede jezdzil troszke w trasy i wiekszosc po miescie.Oplaci sie czy poradzicie cos innego?

 

W sumie to potrzebuje kupic jedynie antene,taka ktorą łatwo schować w aucie.Radyjko dostaje w spadku bo rozbitku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki_Wawa jeśli chodzi o antenę to wolałbym coś stałego nie na magnesie. Na magnesie możesz mieć cyrki w postaci "wycia" wycieraczek, dmuchawy, klaksonu, alternatora i wielu innych. Sam to u siebie przerabiałem i wiem co to znaczy użeranie się. Dorzuć więcej kasy i kup sobie uchwyt np SF-40 (20zł) i do tego jakąś antenkę np Lemm'a AT1200 lub dłuższą AT-1500 (ja bym wybrał tą drugą :]). Sprawdzić czy jest dobre połączenie budy z klapą (chodzi o masę) i nie powinno być żadnych problemów z wyciem.

 

BTW Jak chcesz mogę Ci sprzedać swoją antenę, która jest po moim tuningu i działa bezproblemowo SWR <1.1. Ostatnio przechodziła przegląd w moim wykonaniu :]. Cena do dogadania się z racji, że to używka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki_Wawa

Radyjko juz testowalem z ML -145 na magnesie i zaklocen nie bylo,radyjko ma wbudowane 2 filtry ktore skutecznie elimiunja efekty dzwiekowe spowodowane elektryka w aucie.Jaka masz antenke do sprzedania?

 

Montazowka odpada,poniewaz antenka nie bedzie na stale na aucie,wiem ze z uchwytu mozna odkrecic no ale magnesówke szybciej sie zdejmuje(chyba)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łoj szybciej nie szybciej ale rysuje budę. Z resztą te kilka sekund to naprawdę zbawia...

Z motylka odkręcić to chwila moment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DJSzmer na bazę to pomyślałbym o czymś bardziej uniwersalnym - coś w multibandzie, tak żeby przy dobrej propagacji pogadać sobie z zachodem. Ale to tylko moja sugestia, której nie trzeb brać pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak 'głęboko połkniesz' bakcyla. Jeżeli głęboko to coś w stylu co podał Janusz, tylko z ssb. To stabo jest dobrym radiem(lepszym od unudena 538) jednak posiada tylko dwie emisje - am ifm. Pamiętaj, że apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc posiadając zasilacz z takim zapasem prądu można pokusić się o coś właśnie z ssb.

Jeżeli jednak interesuje Cię tylko podstawa to stabo będzie jak najbardziej ok.

Radia z ssb godne uwagi to:

alan 87 i jego klony - super cheetach, super star

jackson I

lincoln

niestety cena tych radii oscyluje w granicach 500 w góę.

Podobnie wygląda sprawa anteny. Do radii z ssb to 5/8 z jak największą ilością przeciwwag. Jeżeli tylko na podtawe to spokojnie wystarczy 1/2 fali - nie zbiera tyle syfu z eteru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szpara tylko weźmy jeszcze pod uwagę, żeby nie przekraczać dozwolonej mocy wyjściowej 4W dla AM/FM i 12W dla SSB. Powyżej tych mocy trzeba mieć już pozwolenia.

Przy 12W w SSB można już sobie pogadać.

A lincoln nie ma homologacji i żeby go używać trzeba mieć pozwolenie, no chyba, że będziemy nadawać z mocą 4W AM/FM lub 12W SSB, ale co to za przyjemność jak się ma dużo węcej w zapasie w AM/FM...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok, a w zasadzie to i na 'bokach' nie wolno rozmawiać.

lincoln nie ma homologacji

Mój ma :P ale wszystko ma już fabryczne.

Na bazie używam jacksona(także był homologowany) który w am ma 4W i 12 w ssb. Gdy jest propagacja to ta moc jest w pełni wystarczająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, 87 posiada skrót mocy w am i w fm. W ssb moc reguluje się za pomocą mic gain.

Z drugiej strony ceny alana i jacksona są porównywalne więc lepiej brać jacksona - ale ze sprawnym mrf-em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki_Wawa

A co szanowne grono myśli o nowym wynalazku TTI 550 ? rozmiary grubszego pudełka na płyty CD,filtry,no i w standardzie ASC a cena....uwaga....okolo 180 zł.Podstawowy model,podobno dobrze słychac w obie strony,idealny do antenek 1 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majki_Wawa ostatnio jechałem z kumplem, który miał TTI'a i nic nie szło ani nadawanie ani odbiór - jednym słowem tragedia i porażka do potęgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Majki_Wawa

No ja mam odmienne wrazenia,mialem okazje rozmawiac przez 770 i 880 z wilsonem little will oraz z ML-145 i szlo calkiem ladnie,zarowno bylo nas slychac jak i odbior byl w porzadku.Promien rażenia jakieś 7 - 8 km w mieście.Owszem czasami szumiało,ale to tylko Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autopsji przeprowadzonej przez znajomego serisanta(zaznaczam, że b.dobry fachowiec) wynika, że tti 880 to nic innego jak alan 48plus. Modulacja - sprawdzone na kilku egzemplarzach - jest ładna, bardzo naturalna. Należy jednak pamiętać, że jakośc obecnie produkowanych wkładek mikrofonowych jest bardzo różna i niekiedy to nie radio jest do kitu tylko mikrofon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...