Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Na co zwrocic uwage przy wyborze/zakupie CB Radia?


Gość Qozak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Walker jest dobrym radiem i w tej cenie nie kupisz dużo lepszego radia z 'nowej produkcji'.

walker to bardziej radio dla bajeru

A co w nim jest dla bajeru? Ma to co powinno mieć radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma ASC to bym osobiscie wzial, chyba ze JOHNNY II ASC kupic nowe za nieco ponad 400zl

bo z walkera chyba papuga czy FM Ci sie nie przydadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dałbym tyle za johnego. Walker jest o wiele 'przyjemniejszy' - lepsze filtry nb/anl.

Większa czułość odbiornika pozwoli nieco więcej usłyszeć(niestety śmieci także), a emisja FM staje się coraz bardziej popularna w kraju. Jednym słowem walker wart jest tyvh 4 setek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a emisja FM staje się coraz bardziej popularna w kraju (...)

 

I miejmy nadzieję, że FM stanie się standardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Walker pszeszedł mi ale koło nosa,ktoś go kupił za 360 :( ale kupiłem inne radyjko mam nadzieje ze mi dobrze doradzono ma teraz unidena 520xl ale mam jeszcze do niego obiekcje bo mnie slychac idealnie ale ja przy naprawde skreconym radiu jeszcze słyszę piski czy jest zle zestrojone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Walker pszeszedł mi ale koło nosa

nie masz czego żałować Walker jest bardzo czuły nawet z Florydą i nawet ASC nie pomaga chyba że skręcisz na czułości odbiornika i pytasz w nieskończoność bo nie słyszysz odpowiedzi :/ poza miastem jeszcze jest OK ale w mieście tragedia nawet wizyta w Sinadzie nie pomoże,

zaczynałem od U-520(byłem bardzo zadowolony) zmieniłem na Walkera(szkoda kasy) po trzech miesiącach zmieniłem na Valerego i jest jak z U-520 tylko nie sieje po kanałach jak Ubot i ma FM

wreszcie wrócił spokój do auta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walker jest bardzo czuły

I o to chodzi (oczywiście zależy co kto lubi :D ).

Ja w aucie nie używam ani SQ ani rf gain, jedynie na bazie w czasie silnej propagacji rf gain lekko zaciągnięty ze względu na olbrzymią czułość rx-a w moim jacksonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w aucie nie używam ani SQ ani rf gain

ciekawe jak to wygląda w mieście kiedy jedziesz z rodzinką :P

 

Niestety ale sie tak nie da w kazdym miescie, w czestochowie obok alei milosci (tam gdzie kobra grasuje) chodza takie teksty ze czesto ogolny musi swa moca ostro upomniec zeby przez chwile dalo sie normalnie o cos zapytac, jednak to dziala na 1-2 minuty, pozniej 30 osob zaczyna od nowa... wiec RF na max skrecony za kazdym razem jak tam jestem, lub calkiem wylaczam tam radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe jak to wygląda w mieście kiedy jedziesz z rodzinką

W dużym mieście (najbliżej Warszawa) bywam na szczęście nie częściej jak raz na miesiąc :D .

Rodzina jest już przyzwyczajona i nikt nic nie mówi - w domu radio jest włączone przez 12 g/dobe.

Ot taki ze mnie mały świr :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodzina jest już przyzwyczajona i nikt nic nie mówi - w domu radio jest włączone przez 12 g/dobe

u mnie by to nie przeszło,zresztą ja też lubię spokój w aucie i posłuchać muzyki z radia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie muzyką jest szum cb radia :D . Cały zestaw car audio jaki miałem sprzedałem i zostały mi tylko puste otwory

 

doskonale cię rozumiem ale nie mieszaj w głowie tym którzy CB chcą wykorzystać do celów antymiśkowych i na pewno większość chce mieć spokój w aucie a czułe radio nawet z ASC tego nie zapewni :/ dawniej był większy spokój w eterze a teraz sami wiecie co się dzieje trudno się czasem przebić w tym tłoku,radia przywożone z zachodu i przestrajane domowymi sposobami,w różnym stanie technicznym że nieraz trzeba się domyślać o co ktoś pyta,lepiej już na pewno nie będzie więc moim zdaniem bardzo czułe radio do mobila to pomyłka większość właścicieli takich CB chce mieć spokój więc jeździ na skręconych odbiornikach i nie słyszy jak ktoś im odpowiada :/

często jest to pierwsze CB jakie delikwent ma w ręku i jest w szoku jaki szumofon sobie kupił :P

zaliczasz się do garstki zapaleńców więc popatrz na sprawę trochę szerzej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze że mi wystarcza

I o to chodzi, najważniejsze aby user był zadowolony.

Słyszałem ostatnio zestaw sunker + antena sunker 109. Gość podłączył w aucie i nic nie stroił(sprzedawca powiedział że zestaw zestrjony fabrycznie). Jakie było moje ździwienie jak powiedział z czego nadaje i skąd. Stał między blokami oddalony odemnie i 13km a sygnał miał u mnie S8 R5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porcupine

Ja ostatnio nawiązałem kontakt około godziny 1 w nocy z mobilem oddalonym mniej więcej o 20 km. Fakt że stałem w miejscu, ale taki zasięg to nawet jak dla mnie za duży :) Zestaw TTI 880 + TTI ML145

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam....

Panowie jestem całkowitym laikiem, jeśli chodzi o temat CB Radia... :P

Postanowiłem zakupić do swojej Primki jakiś niedrogi a zarazem przyzwoity zestawik.... i tu nasuwa się moje pytanie... Na alledrogo znalazłem parę interesujących ofert i chciałbym prosić o zweryfikowanie mojego wyboru :one:

 

Poniżej linki do aukcji :

 

http://www.allegro.pl/item396233848_cb_rad...ml145_3xgr.html

http://www.allegro.pl/item404734919_cb_uni...tyk_gratis.html

http://www.allegro.pl/item402779630_radio_...a_promocja.html

 

Jeśli mój wybór okazał się nietrafiony to proszę o podanie jakichś innych opcji ;)

 

Pozdrawiam

-Rentgen-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość digital121

Panowie a co powiecie na taki zestaw:

 

UNIDEN PRO 520 XL + President MISSOURI lub President FLORIDA ??

 

Co o tym myślicie?? Zależy mi na antenie do 1 m.

 

Dzięki za opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...