Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Na co zwrocic uwage przy wyborze/zakupie CB Radia?


Gość Qozak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z a28 będzie problem - ciężko dostać i nie pracuje w '5'. Co do inteka to stroiłem niedawno takiego niedużego z wyswietlaczem lcd i muszę napisać, że zaskoczył mnie pozytywnie. Ładny(czysty bez zakłóceń) odbiór i poprawna modulacja w am. W FM nadajnik wypada nieco gorzej jednak nie ma jeszcze tragedii. Walker jest dobrym radiem, jednak cena nieco zaporowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porcupine

Chcę kupić coś naprawdę dobrego, jak już wcześniej pisałem cena nie ma wielkiego znaczenia :) A jeżeli chodzi o Inteka to jaki konkretnie model macie na myśli? Alan 28 odpada zdecydowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Johnny II ASC i nie wyobrazam sobie jazdy bez ASC, niektorzy mowia ze w tym modelu ASC zle dziala, moj egzemplarz pochodzi z Czestochowskiego serwisu Presidenta- SINAD, jak kupowalem to powiedzieli ze "poprawili" ASC, slyszalem opinie ze zrywa w pol wyrazu komus, osobiscie nigdy czegos takiego nie mialem, wczesniej testowalem Cobre DX 19 czy jakos tak i TTI 880, jak uslyszalem tego presidenta to bez wahania zaplacilem duzo wiecej dla wlasnie ASC. Jednym z powodow tego wyboru jest tez ruch na trasie (w eterze) ktora jezdze do pracy, nie rzadko ponad 100 TIRow mijam, wiec ruch w eterze bardzo duzy, TTI ma fajny tryb LOCALale wole ASC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mieliście jakieś doświadczenia z ASC... że lepiej ręcznie ustawiać SQ.

Jeżeli działa poprawnie to dla antymiśkowego lub lokalnego zastsowania jest ok.

Bardzo fajnym radiem, dość komfortowym jest johnson asc.

p.s

Ja w swoich radiach nie używam ani SQ ani rf gain.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sznurek - Automatical Squelch Control - czyli automatyczna kontrola squelch'a - pewnikiem, którymś przełącznikiem trzeba załączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porcupine
GRZECHu, a ASC t0 ktore to pokrętło w Johnny II

SQ przekręcasz na maksa w lewo. Hmm Johnny II też ciekawa propozycja, zastanowie się nad tym radiem.

 

Ja w swoich radiach nie używam ani SQ ani rf gain.

Tzn że nie przeszkadza Ci jak szumi, trzeszczy i piszczy kiedy nakłada kilka mobilków? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn że nie przeszkadza Ci jak szumi, trzeszczy i piszczy kiedy nakłada kilka mobilków

Nie przeszkadza, lubię dużo słyszeć i moje radia aż tak bardzo nie szumią. A przy nakładaniu się rozmawiających asc nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert21, wiesz co oznacza CB? Poczytaj troszkę a dowiesz się jakie to jest pasmo.

 

jeśli jego znajomość tematu CB idzie w parze z ortografią to współczuję wszystkim CB maniakom z okolic Dębna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sznurek, o nie powiem ciekawe radyjko RF gain, mic gain, FM i inne bajery. Cena też ciekawa pow 350zł za używkę. Sądzę, że warte swojej ceny - trzeba by było je dorwać i przetestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porcupine

Na chwilę obecną moimi typami są Harry II ASC, TTi880, oraz Intek M-490. Najbardziej przekonany jestem do tego pierwszego radia (dziękuję za pomoc koledze gaten'owi) Ale nie oznacza to, że Harry jest ostatecznym wyborem ciągle mam jeszcze trochę czasu na wybór :) Jeżeli chodzi o anteny... nikt mi nic nie poradził więc sam trochę poszukałem i chyba wezmę Sirio, President ML145 lub Sirio SG-CB 1000, 1400. Tutaj ojciec zadecyduje czy mu dłuższa nie będzie przeszkadzała.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porcupine co do anteny to przekonaj ojca jednal na montażówkę na jakiś uchwycie np KF-150 lub SF-40. Jeśli ojciec ma nissana to wiedz, że nissany raczej nie lubią się zbytnio z magnesówkami - całe mnóstwo siania, zakłóceń itp. Kup uchwyt na klape a do tego jakiegoś LEMM'a AT1200 lub AT1500 i po problemie z dobrym radyjkiem (np Harry) będzie elegancki i dobry zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porcupine

Nissana w rodzinie mam tylko ja. Ojciec ma mercedesa W211, dlatego dziury czy montażówki odpadają bo mu szkoda :) Zresztą mi też by było szkoda ingerować w strukturę karoserii takiego auta ;) Ale to nie jest jedyny powód dla którego chce antenę na magnesie... radio z anteną będzie przenoszone do innego auta, na zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porcupine
koleś pierwsza rzec nie glupoty jesli nie wiezysz spytaj sie osub co posiadaja to radio cy nie mozna odebrac Policji na tym cb !!!!! to sam sie zgasisz ojciec ma muj te same radio w tirze i nie mów mi czy to jest mozliwe czy nie bo chyba wiel lepiej mam cb w domu w aucie i chyba wiem co te cb może a co nie !!!

 

Jakie radio? jakie CB? :D Prosimy podziel sie z nami swoją wiedzą, o jakie radio Ci chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części się zgodze z kolegą Robert21, ponieważ zieloni i miśki coraz częściej śmigają/pomykają z CB na 27MHz. Tak przy okazji kolego Robert21 popraw swoje posty i przeedytuj je bo nie da się ich czytać - ORTORGAFIA TO WOŁA O POMSTE

Ale może być też inna opcja - kolega wozi ze sobą cały wielki skaner i na dachu 3 wielkie Yagi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...