Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Na co zwrocic uwage przy wyborze/zakupie CB Radia?


Gość Qozak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A używa ktoś tego TTi 880 ?

Tak się zastanawiam, bo można w całkiem fajnj cenie na allegro wyrwać. Ma RF gaina i inne zabawki. Na CB-radio.pl się całkiem fajnie o nim wypowiadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość porcupine

Tak, ten Harry z ASC (różnica 20-30 zł w porównaniu z modelem bez ASC, a jest bajer :) ).

Ja mam TTI 880, dobre radyjko w tej cenie (ja kupiłem za 280, nie na allegro). Niektórzy narzekają na zbyt jaskrawe podświetlanie (mi to nie przeszkadza, poza tym jest regulacja podświetlania), jedyna rzecz do której musiałem sie przyzwyczaić to nadawanie. Po wciśnięciu PTT trzeba odczekać dosłownie 0,5 sekundy i dopiero mówić ;) Do innych rzeczy nie mogę się przyczepić. Ładnie wygląda, nieźle nadaje, odbiór też jest OK. Ogólnie radio godne polecenia w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antenka na magnes. myslę o 1-metrowej bo micra z antena 1,45m chyba jakoś dziwnie wygląda (jak model zdalnie sterowany :D )

kupić na alledrogo czy poszukać jakiegoś sklepu w okolicy i tam nabyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

redwolf zacznijmy od tego, że CB to nie zabawka choć niektórzy do tej pory nie mogą tego pojąć. Na "19" ma być spkój, zero przeklinania, pysiania itp, za to różne śmieszne docinki są mile widziane :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość dejneks

tak sie zastanawiam nad kupnem CB do Nismo radio prawdopodobnie bedzie to johnny II tylko nie wiem jaką antenę montażową czy na magnes, co do anteny to taką 1,5m. najlepiej zeby zestaw zamkął sie w koszcie 500zł moze cos poradzicie co do antenki i sposobu jej montażu?? Pozdro dejneks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dejneks - antena montażowa. Kupujesz uchwyt SF-40 kub KF-150 jak SF nie będzie chciał podejść. Zawsze jest alternatywa w postaci uchwyru regulowanego coś na wzór ALAN SP-S INOX od CTE. Są bardzo podobne do tego i znacznie tańsze. Antena bardzo dobry wybór 1,5m. Co mogę polecić to LEMM AT1200 lub nieco dłuższa AT1500, ML145 (montaż na UC a nie na motylka) No do tego oczywiście Presidenty.

We wrocławiu na al. Pracy (tam zaraz na zakręcie z Inżynierską) masz sklep z CB podjedź tam si się zapytaj co mają konkretnego do zaoferowania. Oni nawet montują i stroją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja niepolecam tych tanich radyjek typu midland,kiedys sie spytałem jak kupowałem radio-pana w niby serwisie CB czym sie rózni oprócz ceny President od Midlanda to usłyszałem że no mniej szumi niby ale takto to jest bardzo dobry i itp. i mozna spokojnie brać bo to mniejsza kasa.Pomyslałem i wziołem i tak jak na odbiór i inne parametry rzeczywiscie niemogę narzekać to niestety w tym radiu ciagle sie robi tzw.zimny lód i już było przelutowane i podziałalo miesiac i znowu trzeba dac do zrobienia wiec to jedno wielkie g....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepial1 pierwsza sprawa nie "lód" tylko "lut". A teraz ja do dam coś od siebie do tego co napisałeś. Dzieje się tak, że wszystko idzie na ilość, a nie na jakość więc wiadomo - byle żeby było więcej.

Druga sprawa to polityka elektroniczna. Dzisiejsze stopy lutownicze zawierają coraz mniej ołowiu, a ma być bez ołowiu - (głupi wymysł Samsunga jak dobrze pamiętam) chodzi o to, aby jak najmniej zanieczyszczać srodowsko. Jak wiadomo ołów jest dość plastyczny, co nadawało lutom elastyczność i nie pękały. I tu tworzy się paradoks - lutowanie bezołowiowe - trudniejsza naprawa, wyższa temp. topieia się spoiwa, twardszy lut - więc na śmietnik itego złomu elektronicznego będzie coraz więcej, bo ie będzie się do niczego nadawał (trzeba dodać jeszcze to, że scalaki będą nalutowywane na płytkę i nie będzie wyprowadzeń ba boki), a jakby były normalne luty cynowo-ołowiowe - no to wiadomo - tańsza i łatwiejsza naprawa, nic nie pęka, mniej szrotu idzie na złom i na jedno wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja za nic NIE polecam Midlanda 1001z ma załozobą supert ateę a itak bujam sie z tym radiem juz długo i cały czas się cos dzieje,ostatio już pusciły mi nerwy bo dolega mu tzw zimny Lód [kolego, to ZIMNY LUT] już kilka razy go przelutowywałem i ciagle spowrotem sie pier... Jak tylko uzbieram wiecej kasy to szukam Presideta lub Unidena nawet jakis staroć ale przynajmniej niebedzie trzeba w niego uderzać żeby normalnie grał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he he no z tym lutem no tak od lutowania ale lepiej wyjsc na głupka na fprum niż w życiu codziennym ale na elektronice to się nieznam ale dzieki za sprostowanie i wytłumaczenie,ale co do sedna sprawy to w droższych(markowych)radyjkach widać potrafia zrobić tak by było ok a jak ktos wchodzi z tą tanichą to w serwisie odrazu biorą lutownice do reki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość patriot

Zastanawiam sie czy nie zmienic anteny od CB, mam teraz Hustlera, ale chcialbym jakas o polowe krotsza. Mozecie mi polecic jakies, zeby nie stracic na jakosci i zasiegu :?: Hustler ma ten minus, ze musze go zdejmowac przed kazdym wjechaniem do garazu. Jest to troche denerwujace, dlatego chcialbym cos z czym bede mogl swobodnie wjezdzac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chcialbym jakas o polowe krotsza. Mozecie mi polecic jakies, zeby nie stracic na jakosci i zasiegu

 

Nie da się - zawsze jest coś kosztem czegoś.

Jak masz inwestować w antenketo jakąś stałą na uchwycie ale ten 1m to min. Wtedy poluzowywujesz tylko motylka i kładziesz antene. W Hustlerze możesz odkręcać sam promiennik - przecież jest nakręcany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz_lublin, zdjac antene tez nie jest problem. Ale przypominam sobie o niej, jak zaczyna szorowac o sufit. :/

to nie jezdzij autem po domu i nie bedziesz mial rys na suficie wiecej :)

 

w wyborze krotszej kieruj sie tym:

http://www.cb-radio.pl/phpBB/viewtopic.php?t=165&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam możliwosć zakupienia używanego radia president walter za ok 400zł czy to dobre radyjko i dobra inwestycja?

 

Midland naprawiony i działa naprawdę mamdobry serwis w Łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

president walter za ok 400zł

Nowe kosztuje ok 570zł więc jeżeli jest sprawne to warto. Radio całkiem fajne będziesz zadowolony.

 

W Łodzi jest b.dobry szpec od radii RS39.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzis je zobacze ale czytałem na forum cb że president walker to bardziej radio dla bajeru i niechciał bym wydać 400zł na radyjko które bedzie sprechało jak jakieś z tanszej połki,bo mój midland jak juz go przelutowano działa z 1.5 metrową anteną i podobno niezle mnie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...