Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Servis, własne wymiany


tpirat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Wypada się przedstawić, bo jest to mój pierwszy post w dziale Navara.

Na imię mam Tomek i jestem szczęśliwym posiadaczem Navary.

Przyznam, że sporo się poruszam i licznik kilometrów kręci się nieustannie. Serwis mówi o 30 tys. km. przy przeglądzie. Nie lubię czekać tak długo i robiłem wymiany: pierwsza 3,500, 15000 i 2700 tys. dwie pierwsze robiłem w serwisie a ostatnią sam ;) Przyznam, ze cena wymiany we własnym zakresie to połowa serwisowej. Jednak widzę, że świeci mi się kuluczyk serwisu za 2600km. Tak więc przy 30 tys. obowiązkowy serwis. Teraz pytanie:

Czy mogę nie robić wyniamy oleju jak w książce mam wpisaną wynianę przy 15 tys. ? wszak serwisowo to kolejne 45tys. Pomijając fakt, że sobie wymiany zrobię we własnym zakresie bez wpisów. Czy ktoś z szanownych grupowiczów odwiedził serwis Szczeciński z własnym olejem i filtrami? :) Cena 60-70% niższa jak serwisowa :).

Może jeszcze jedno pytanie:

Gdzie w zachodniopomorkim dostanę hardtop? Nie uśmiecha mi się jechać przez pół polski. Teraz mam zwijaną zabudowę założoną przez serwis, jak dostanę twardą mogę komuś odstąpić tą co mam po rozsądnych pieniązkach :) szczerze to ani razu jej nie odpinałem :)

Za odpowiedź serdecznie dziekuję

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomku i radości z korzystania z Navarki!!

 

Co do przeglądów, to jeśli nie ciągniesz jakichś dużych przyczep i nie przesilasz auta, to niepotrzebnie wymieniasz olej tak często. Co 15 tys spokojnie wystarczy, jak wiesz Nissan akceptuje co 30 tys.

 

Nie sądzę by był problem z własnym olejem w jakimkolwiek serwisem, jeśli tak to zmień serwis. Ja pojechałem z własnym i cały przegląd zamknął się w kwocie 600zł!!!

Oczywiście przegląd to jeszcze inne rzeczy niż tylko olej (w teorii) więc pojechać trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek ze Szczecina wita Tomka ze Szczecina. :!:

Ja w poniedziałek mam przegląd na 30tys. i jak się dowiedziałem ze koszt to ok. 1200-1400zł to się za głowę złapałem. Dobrze że firma płaci. :diabel:

 

Co do nadbudowy to służe pomocą. Produkuję zabudowę do Navary, a jakbyś się zgłosił przedwczoraj to sprzedałbym Ci zabudowę zupełnie unikatową. Ale właśnie dzisiaj poszła i już takich nie będzie, więc zostaje standart. Odezwij się na PW to pogadamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krathor, Witam, czy masz może jakąś swoją stronę www z zabudowami, ewentualnie czy jestes w stanie puscic na mejla ofertę, ja za jakiś czas właśnie będę kupował więc jestem zainteresowany. Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za powitanie i odpowiedź ;)

600 a 1400 za przegląd to spora różnica i jest o co powalczyć. Będę z własnymi filtrami i olejami ;) Co do częstości wymiany, teraz faktycznie nie będę zmieniał częściej jak 15 tys. Silniki coraz lepsze a i oleje też nie te co sprzed 10 lat. :) Nie obciążam autka nadmiernie, chyba że łykam coś co mi chlapie na szybę ;) Tomku pisze do Ciebie na priva, temat zabudowy jak najbardziej mnie interesuje.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, ja też Tomek :one:

 

(i mój kolega z Navarą też)

Trzeba by sprawdzić statystycznie ile % navarowiczów to Tomki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mówiłem, że to dobre chłopaki :)

Musze zrobić fotki swojego, jako ciekawostkę podam, że w salonie założyli mi biksenony. Było to w Bydgoszczy, mam nadzieję, że szczecin się nie przyp... czepi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jako ciekawostkę podam, że w salonie założyli mi biksenony. Było to w Bydgoszczy, mam nadzieję, że szczecin się nie przyp... czepi :)

 

Łałłł.. to rzeczywiście ciekawostka - a możesz coś więcej o tych xenonkach napisać :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem po autko i przy oglądaniu wyszło, że bixenonów brak, w zasadzie były zwykłe lampy. W rozmowie przez tel. sprzedawca powiedział, że są bixenony. Tak więc dyskusja długo nietrwała, sprzedawca poszedł doserwisanta i przyszedł z wiadomością, że takie założą :) Tydzień później odebrałem autko z bixenonami (roznica miedzy xenonami a bi jest taka ze xenon scieci tylko na mijania a bi ma dlugie i krótkie). Dostałem jeszcze czujniki cofania, niestety są moją udręką bo pokazują co chcą, jednak dobra wola serwisu i dali mi za to kratę dzielącą przestrzeń bagażową. (Dali w "" bo jeszcze czekam na nią :) jednak info już padło, że taka do nich dotarła). Jak wszystko będzie sfinalizowane, to napiszę kilka dobrych słów na tan salon bo do tej pory współpraca naprawdę nienaganna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, żę same "flaki", gościu mówił o regulacji świateł i spryskiwaczach o samopoziomowaniu niestety można zapomnieć. Dlatego napisałem, że mam nadzieję, że w Szczec. się nikt do tego nie przyczepi. W papierach z salonu mam wpisane bixenony to zawsze można udać niezoriętowanego :). Qrde, ja się znam na prądzie nie na świetle :))) Na przeglądzie przy VAT nikt słowem się nie odezwał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem je za free, jeszcze kilka rzeczy dołozyli, czujniki cofania, krata dzieląca przestrzeń ładunkową, przykrycie paki takie na zamki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Tomku,

z tej strony Jarek - ale mam brata Tomka. :-)

Może mi ktoś z kolegów polecić warsztat na wymianę rozrządu bo już 110 tyś przekręciłem i chyba pora?

Nie musi być autoryzowany. Grunt oby był sprawdzony.

Warszawa i okolice.

pozdrawiam,

Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Castrol to można do starej kosiarki lać ;) Ja leję Agip lub Mobil. Co do ksenonów to jeśłi nie mają samopoziomowania to diagnosta może sie czepiać nie mówiąc o policji. Jeśli lampa ksenonowa ma świecic i na mijania i na długich/drogowych to nie mogła zostac stara obudowa lampy. Zmiana oświetlenia realizowana sjest poprzez klapke przysłaniającą. Nie da sie tego założyć do starej lampy tradycyjnej. Jakaś kombinacja alpejska.

Jarkopl, rozrząd w Navarze ma napęd łańcuchem. Jeśłi nie robi hałasu to nic sie z nim nie kombinuje. Tylko nie pytaj w ASO bo zaraz ci powiedzę że trzeba wymienić i będą prosili żebyś sie wsłuchał w grzechot dochodzący z silnika :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobil i owszem znalazłem taki, który spełnia zalecenia instrukcji z Navary, ale przeglądałem stronę Agipa i nie ma nic, co mogłoby służyć do Navary...

Ryży Koniu - Ty to masz język troszkę niewyparzony - g....o mnie obchodzi, co lejesz do swojej kosiarki - ale proszę powstrzymaj się od takiej "jasnej" krytyki.. Nie wszystko, co Ty masz: olej, zabudowa, hak etc.. jest zgodne z gustem innych.. Nie mówiąc o tym, że często nie ma to nic wspólnego z Navarą - jak np. olej 10W60.. na którym jeździsz.. Kiedyś mi napisałeś, że muszę się pouczyć o olejach i jeszcze, że nic złego nie widzisz w oleju 10W60.. W innym wątku ktoś prosił Cię bardzo uprzejmie o wyjaśnienie sprawy oleju, skoro się na tym znasz. A Ty dalej swoje: kosiarka, badziewie, tandeta...

Ku...a - co Ty jakiś patent masz na wiedzę o Navarach - podeprzyj to czymś.. Przecież my wszyscy się tu uczymy i nie ma żadnych pewników w tym temacie.. Jak widzę, że właśnie coś napisałeś i będę to zaraz czytał - to prawie jest pewne, iż będzie to właśnie coś w takim stylu :fuckyou2:

Sądzę, że wielu się w tym momencie się ze mną zgodzi :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ksenonów to jeśłi nie mają samopoziomowania to diagnosta może sie czepiać nie mówiąc o policji. Jeśli lampa ksenonowa ma świecic i na mijania i na długich/drogowych to nie mogła zostac stara obudowa lampy. Zmiana oświetlenia realizowana sjest poprzez klapke przysłaniającą. Nie da sie tego założyć do starej lampy tradycyjnej. Jakaś kombinacja alpejska.

 

Może wymienili całe lampy, nie wnikałem. Z jazdy na ksenonach jedno mogę powiedzieć, przy tej pogodzie idzie naprawdę dużo płynu do spryskiwaczy. Jak lampy są czyste to światło super, jak przybrudzone mam wrażenie, że żółte światło lepiej się przebija. Ale od czego są spryskiwacze ;).

Oleje zaś serwisowo dwa razy miałem lany taki: SHELL HELIX ULTRA 5W/40 teraz zalałem Castrol EDGE Turbo Diesel 5W-40 i filterek niemiecki MANA. Przy przebiegu 30K nie słychać różnicy przed wymianą i po. Silnik ładnie pracuje :)

Mam za to pytanie odnośnie filtra cząsteczek stałych (DPF), Jak sprawdzić czy navarka to ma czy nie? :)

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytalem na terenowych bo tam byl wczesniej topic o olejach,

ale widze ze nikt tam z Navarowcow nie zaglada wiec:

 

Panowie jak to jest z iloscia tego oleju do Navary, dzemik napisal 7,6 Ryzy ok 7,5

a wedlug instrukcji do silnika z filtrem DPF 6,9 litra, bez filtra 6,4litra ??

 

Juz zglOOpialem :zdziw:

 

Ja sie zastanawiam nad Motul'em ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ryży Koń

Cieniu ale co się ciskasz :D Wiesz ja tu juz ludziom radziłem co i jak jakiś czas temu. Navarę mam do listopada 2006 i juz 40kkm pękło więc nie wysysam z palca tylko z doświadczenia. Miałem zabudowę Carryboy i wymieniłem okazyjnie na ARBa i jest super. Nic nie puka nie stuka kabiny mi z lakieru nie obija, nie przesuwa się, szyby nie pekają. Wszystko jest tip top. Oczywiście ktoś zarzucał, że jest brzydka bo wygląda jak obciągnięta skórą. mnie sie podoba bo Navara nie udaje kombi i podkreślona jest jej pickupowatość. Oczywiście zwracałem uwage na to, że ta zabudowa występuje brez problemów w wersji pod lakier. To tyle co zabudowa.

O co chodzi ci z hakiem to nie wiem ale pewnie niedługo sie dowiem.

Co do oleju. Powtarzam po raz kolejny. To czy jest 0W40 czy 10W60 informuje nas o tym w jakim zakresie tempreatur olej zachowuje swoje własciwości fizykochemiczne. Ważniejsza jest klasa jakosci, lepkość kinematyczna w różnych temperaturach, zawartośc środków mujących, odporonośćna ścięcie filmu olejowego. Wszelkie te informacje podają producenci na swoich stornach www. Artykułów na temat olejów jest masa w internecie. trzeba sobie wygooglac i gotowe. A ty się Cieniu ciskasz :D

 

tpirat ale pamiętaj, że jak lampy sa "kombinowane" to bardziej upierdliwy policjant zatrzyma dowód a jak będziesz dyskutowałz nim i zanosic sie będzie na zmrok to jeszcze uzna że oślepiajac innych stawarzasz zagrożenie i wezwie lawetę. Radzę ci żebys sprawdził co ci tam zmajstowali żeby płaczu nie było w najmniej odpowiednim momencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...