Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Servis, własne wymiany


tpirat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ash-One trafiony wybór. Ja go zalałem po 5tyś, motor od razu ciszej pracował, leje go też do bmw 530d zamiast zalecanego castrola, będziesz na pewno zadowolony. Na filtrach nie oszczędzajcie dajcie sobie spokój z rodzima produkcją, ale też nie przepłacajcie w Aso. Jakościowo najlepsze są filtry knechta i hengsta cenowo też są bardzo rozsądne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to jest ten olej :?:

8100 X-CESS 5W-40

(5L) benzyna/Diesel, 100% synt., 5W-40, ACEA A3/B3/B4, API SL/CF, VW 505.00/502.00/500.00, MB 229.3, BMW LL-98, GM-LL-B-025

 

Tylko nigdzie nie znalazłem informacji o filtrze DPF :?:

 

Chyba że to ten

8100 X-CLEAN 5W-40 ACEA C3 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X-CLEAN jest właściwy do DPF, X-CESS jest dobry do samochodów bez filtra. 90% mocno zachipowanych 1.9 tdi w pl na nim jeździ, oczywiście nie pompowtrysków bo tam jest jeszcze inny motul zalecany :one: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ash, mam DPF, czyli musi być C3.

Gdzie kupiłeś i w jakiej cenie?

Jack musi byc C3 w takim razie. Ja kupilem

bezposrednio u przedstawiciela Motula w lodzi, placilem ~200 pln brutto

za 5L po rabacie juz ;)

 

Jakościowo najlepsze są filtry knechta i hengsta

Max musze w takim razie podzwonic i poszukac :027:

 

Chyba że to ten

8100 X-CLEAN 5W-40 ACEA C3

 

Dokladnie, tutaj masz jego specyfikacje:

http://www.motul.auto.pl/pliki/motul_produ...cleanc35w40.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3 tygodnie smigam na dłuższy wyjazd

 

Jesli tak to chyba lepiej przed wyjazdem, a do tego czasu

pewnie zrobisz jeszcze troszke km.

 

Ja tez za 3 tyg jade na slowacje na deske, mam nadzieje ze snieg tylko bedzie :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3500km oceniam że bedę mial wlaśnie za te 3 tygodnie, może nawet trochę więcej, ale chyba będzie lepiej przed wyjazdem zrobić wymianę.

Ja też lecę na deseczkę, ale tym razem do Włoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stukneło 7tys. przebiegu i zamierzam wymienić olej i filtr oleju. Prosze napiszcie jaki olej i filtr zakupić aby nie było problemu w serwisie. Podpowiedzcie czy jeszcze cos oprócz w/w wymienić. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki dzieki, czytałem, chyba będzie to Mobil 1 TD 0W40, Castrol Magnatec Diesel 5W40 albo Motul X-cess C3 5W/40.

Tylko który :?: :?: :?:

A czy taj jak z olejem warto jeszcze cos nadprogramowo wymienic :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy taj jak z olejem warto jeszcze cos nadprogramowo wymienic

 

filtr oleju :one:

 

Tak jak tpirat napisal duzo tego przelalo sie w topicu:wymiany,

wiec dzemik moze i wywali-przeniesie tam Twoje pytanie :P

 

btw: ja kupilem motula xcess'a c3, jak wymienie napisze czy

czuc roznice :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stukneło 7tys. przebiegu i zamierzam wymienić olej i filtr oleju. Prosze napiszcie jaki olej i filtr zakupić aby nie było problemu w serwisie. Podpowiedzcie czy jeszcze cos oprócz w/w wymienić. Pozdrawiam.

 

Przy 7kkm to nie lekka przesada ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie, autko po dotarciu, a z tego co wyczytalem to po wymianie oleju przy takim przebiegu ( zwłaszcza w automacie ) spalanie potrafi znacznie spaść, przy okazji zrobią diagnostykę, bo spalanie utrzymuje sie nadal za wysokie ( miasto 14,5-15, trasa 10-12 l ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie, autko po dotarciu, a z tego co wyczytalem to po wymianie oleju przy takim przebiegu ( zwłaszcza w automacie ) spalanie potrafi znacznie spaść, przy okazji zrobią diagnostykę, bo spalanie utrzymuje sie nadal za wysokie ( miasto 14,5-15, trasa 10-12 l ).

 

Rozumiem, ale spalanie pewnie się nie zmieni lub zmieni się bardzo w małym %, niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie umówiony jestem na piątek 1.02 ( wymiana + diagnostyka ). Po tygodniu powinno byc jasne jaki bedzie efekt, bo jak na razie spalanie to porazka. Znajomemu L200 pali w mieście dychę, a moja Navka żre 14,5-15. Zaakceptowałbym miasto do 12-tu a trasę do 10-u. Powyżej to juz porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...