Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Servis, własne wymiany


tpirat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja tam rekordów nigdy nie biłem , a z dzieckiem na pokładzie to też wiadomo jak jest ... tu siku tam, jeść :)

8 lutego znowu jadę w tamte strony ale niestety autokarem :( i już się boję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Jack ja na twoim miejscu nie obiecywałbym sobie znacznego spadku spalania w związku z wymianą oleju

 

Jaki to może mieć wpływ - 1%.

 

Sprawdź filtr powietrza , jak dużo się jeździ po piachach , szutrach to na filtrze jest taki syf, że silnik potrzebuje więcej mocy, żeby zaczerpnąć oddechu. A ASO na przeglądzie 30 tys tam nawet nie zagląda.

 

Ja filtr powietrza czyszczę z kurzu i innego robactwa, liści co ok. 10 tys. km. Minuta roboty , a syfu tam naprwadę jest masa. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niespodzianka. Powrót do Gorzowa ( celowo na wyświetlaczu nie miałem średniego spalania aby nie miało to wpływu na styl jazdy), ta sama trasa ok. 150km, 1/4 trasy 80-ką mniej więcej, resztę trasy 110-120/h, średnia prędkość wyszła 74km/h a wynik......9l/100 :) Czyżby tą magiczną granicą, po której spalanie spada ( po dotarciu rzecz jasna ) to 7k :?: W każdym bądź razie miła niespodzianka ( wcześniej na trasie było 11-12l/100 ). :D

A w piątek wymiana oleju i filtra, ponoć w AT daje to większy efekt niż w manualu. Pożyjemy zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mieście nadal kicha, 15l średnio :/

 

[ Dodano: Pią 01 Lut, 2008 18:10 ]

7400 na liczniku, olej zmieniony, jeśli spalanie nie spadnie to zmiana przepływomierza ( jedyna mozliwa przyczyna nadmiernego spalania, wszysko inne działa bez zarzutu, natomiast czy przepływomierz działa wadliwie nie da się zdiagnozować , w kilku przypadkach wymiana przepływomierza zaskutkowała ).

 

[ Dodano: Nie 03 Lut, 2008 23:11 ]

Auto po zmianie oleju, pali jak palił :/ Żadnych zmian, czyli następny krok to wymiana przepływomierza, jak nie pomoże to hmmm.....wymiana na inną ale już w manualu ??? Czy to w ogóle możliwe ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Chyba mogę podsumować wątek.

A więc nie ma problemu z własnymi materiałami w ASO. Co prawda kiepsko się przygotowałem bo są dwa filtry pyłkowe a miałem jeden tak więc doliczyli mi jeden za 80zł. i całość dużego przeglądu zamknęła się w kwocie 640 zł. !!! Przy tym wymienili żaróweczkę, uzupełnili płyny itp...

Niestety wykryli jakieś luzy w łożyskach kół tylnych i zakwalifikowane do wymiany. Niby z całymi półosiami... oczywiście robione na gwarancji po sprowadzeniu części. 30 tys. i dosyć poważna wymiana. Co ciekawe na pace nie wożę ciężkich rzeczy, bywa nieraz max 100kg.

Reasumując, polecam samemu wymieniać a do ASO jeździć jak trzeba się podbić i to z własnymi materiałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A ja w W-wie za przegląd bez własnych materiałów przy 30 tys zapłaciłem zgodnie z fv 851,88

olej 10w-40 castrol magnatec.... :)

 

napisz ktory to serwis, chetnie skorzystam juz w niedlugiej przyszlosci. Nalegales na obnizenie ceny czy sami z siebie tyle policzyli? Rozumiem ze przeglad odbyl sie w calosci na materialach serwisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Poleciał przegląd po 60tys. Miłe zaskoczenie w ASO. Na wstępie zapytałem tel. czy można przywieźć własne graty i nie było sprzeciwu. Zapytałem o kosz przeglądu wyliczyli coś ok 1500 zł. Z ich gratami ok 2500zł. Jak się samemu kupuje olej, filtry to koszt niecałe 500 zł. tak więc drugie 500 w portfelu, jest o co walczyć. Samochód oddałem i listę bolączek. Po godz. dzwoni człowiek z serwisu z info, że kupiłem zły filtr paliwa, więc trudno niech zakładają swój. 30 min. później, że mam pasek klinowy od wspomagania do wymiany, u nich pasek 100netto i 80 zł. założenie. Uśmiałem się i powiedziałem, żeby nie wymieniali bo sam to zrobię w 10 min. Tak więc szybka dec. serwisanta i powiedział, że wymiana za free tylko koszt paska. :) kolejne 80zyka w portfelu. Pod koniec dnia tel, że mogę przyjechać odebrać wóz. Pytam się jaki koszt i co ciekawe, z ich częściami 1150zł. !!! Tak więc widać można wyjść do klienta. Kazałem szybko drukować fakturę, żeby się nikt nie rozmyślił i pojechałem po samochód. Autko wysprzątane i umyte, kolejna wizyta w serwisie po zamówieniu części, tylnego amorka bo mój jeden cieknie i oczywiście mieszka zmiany biegów (kolejny). Szkoda tylko, że nie wymieniają dwóch amorków, powinno się wymieniać parami, tu jednak nissan nie wymienia sprawnych jeszcze części. Graty które zabrałem to: 2x filtr pyłkowy do klimy, filtr powietrza, filtr oleju, filtr paliwa, olej, płyn do spryskiwaczy. Można jeszcze zabrać płyn hamulcowy bo też wymieniają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega podpowie - w którym serwisie Nissana przegląd na 60.000 km ( normalna eksploatacja )kosztuje 2.500 zł ??? . Ja osobiście płaciłem 1240 zł - ze wszystkimi materiałami serwisu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Budmat Auto w Płocku robiłem przegląd przy 30k. Razem z wymianą opon i materiałami zapłaciłem 916,46zł netto. Wszystko sprawnie . Auto otrzymałem umyte (nawet dywaniki w środku doprowadzone do kultury). Wymieniono

- olej

- uszczelka korka spustowego

- filtr powietrza

- filtr oleju

- wkładka przeciwpyłowa - 2 szt.

- płyn hamulcowy

Jestem w pełni zadowolony z obsługi w Płocku

Stwierdzono amortyzatory przednie do wymiany - gdzieś na tulejach luz (ja tego nie czuję). Zamówione i na tel. mam podjechać

Jestem chyba jednym z niewielu użytkowników Navary którzy są zadowoleni z serwisu i auta

Edytowane przez jery112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolega podpowie - w którym serwisie Nissana przegląd na 60.000 km ( normalna eksploatacja )kosztuje 2.500 zł ??? . Ja osobiście płaciłem 1240 zł - ze wszystkimi materiałami serwisu .

 

 

Informację taką uzyskałem z salonu nissana polmotoru http://www.polmotor.pl/serwis.php Otworzyli nową filię to pewnie trzeba szybko podreperować budżet. Przy dobrym kursie bardziej opłaca się jechać do sąsiadów za miedzę, tam nawet dają samochód zastępczy ze 100km. limitem kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...